Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Westík

Poslaťod majja » Uto 20.10.2009 11:14

Bilkovai, Jessinka je zlatučká. A držala sa pri trimovaní? Moja sa drží aj keď jej strihám pazúriky. Adushik, to je mi jasné že Lara sa ti páči viac, no pre mňa budú vždy rovnako krásne. Lara sa zvikne triasť keď sa niečoho nevie dočkať. Väčšinou svojich psích kamarátov.
majja
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 679
Bydlisko: Lučenec

Re: Westík

Poslaťod BILKOVAI » Uto 20.10.2009 12:24

Majja děkujeme. Larinka je taky zlatučká :smile: Kadeřnička říkala, že se při trimování ani nehla. Prý byla moc hodná. Ona ví, že u ní si to nesmí dovolit. Poprvé Jessinka na ňu zkoušela cenit zuby aj ju poškrábala, ale kadeřnice jí dala najevo, kdo je tam pánem. Trošku jí musela chytit pod krkem. Od té doby drží, jak přibitá. Akorát po trimování se s nama doma nebavila asi hodinu. Byla uražená. To doma, když ju češeme, tak to je, jako krocení divokých koní :ha: Drápy jí stříhá naštěstí kadeřnice. Od nás si nenechá na drábky sáhnout. Tak jsme si ju vychovali... :pac: Je rozmazlená. :ach:
BILKOVAI
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 410

Re: Westík

Poslaťod lagunasa » Uto 20.10.2009 13:26

nasmu Maxovi ked som strihala drapky tak sa troska metal ale vedeli sme ho znehybnit aj ked sme museli byt dvaja. s cesanim je to uz horsie, stale sa otaca za kefou a chce ju kusat. asi sa s nou chce hrat lebo teraz kuse vsetko co mu pride do cesty. na noviny a papier je ako skartovac. ale treba ho cesat lebo potom to len viac zamotane a je taky krasny ked je ocesany.
inac, cez vikend sa mi ani neviem ako podarilo vymazat si vsetky veci na disku D :ua: :pac: , pricom C ostalo v pohode. takze nemam ziadne fotecky v pc, musim to tam znova nahadzat :jop: .
ked budem mat chvilku casu tak si chcem ale pozriet film Marley and me. videli ste ho?
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Westík

Poslaťod adushiik4 » Uto 20.10.2009 13:31

Majja.. ale no, mne sa pačia všetci westici :heh: no ale s pochopitelných dovodov je pre mna Lara krajšia :love:
Tino robí scény keď dlho čakáme, či už na výťah alebo niekde na jednom mieste, alebo keď vidí, že sa obiekame a ideme preč... ten to prežíva :pac:
Ivetka, ja taký problém žeby Tino nechcel byŤ pri nejakom cudzom človeku nemám.. on sa teší každému.. :pac:
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Westík

Poslaťod lagunasa » Uto 20.10.2009 13:37

jej, nasla som film o westikovi :
http://www.bobbythedog.co.uk/story.htm
viete o tom?
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Westík

Poslaťod BILKOVAI » Uto 20.10.2009 13:46

Adushiik, Jessi má taky moc ráda lidi. Nikdy na nikoho nezavrčela. Ona ke každému utíká, kroutí ocáskem a lehá si na záda :haha: U té kadeřničky jsme byli, když ještě neměla 4 měsíce a ona ju poprvé trimovala. To měla ještě štěněcí srst a šlo to špatně a ona u toho kňučela. Bolelo jí to, tak to chtěla dát kadeřníčce najevo. Šak ona potom vzala strojek a vzala jí strojkem z důvodu, že to trimování jde moc špatně a je ještě malá.

Majja, mě se líbí moc i ta první fenečka. Oni jsou si s Larinkou hodně podobné. Obě jsou takové drobučké. I ta srst mi přijde hodně podobná. Jak kdyby to byly sestry. :smile:

Lagunasa, Maxík si časem zvykne i na to česání. Jen to nevzdávejte a češte pravidelně. Oni to česání moc nemají rádi :plac:, ale časem to budou brát jako nepříjemnou samozřejmost. :ha: Jessina se už taky lepší, i když někdy to je boj :au:
Ten film bohužel neznám :nwm:
BILKOVAI
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 410

Re: Westík

Poslaťod majja » Uto 20.10.2009 20:03

lagunasa píše:ked budem mat chvilku casu tak si chcem ale pozriet film Marley and me. videli ste ho?


Offtopic: Ja som ho videla. Keby tam nebol ten psík tak je to úplne o ničom. Ale aj tak som si myslela že to bude lepšie. Ja som z toho filmu sklamaná a na konci som si pekne poplakala. Pripomenulo mi to stratu mojho psíka :plac:
majja
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 679
Bydlisko: Lučenec

Re: Westík

Poslaťod lagunasa » Uto 20.10.2009 20:29

no ani mi nehovor ze to konci smutne.... :plac:
ach tie male psiky su narocne. clovek nikdy nevie kedy sa len prevaluju pocas spanku a kedy sa naozaj zobudia.... a hneeed cikaju....
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Westík

Poslaťod BILKOVAI » Str 21.10.2009 20:08

Adushiik, tak jsem si vzpomněla, že jsi si koupila trimovací nože. Netrimuješ? Zkoušela jsi to jenom jednou nebo víckrát? Já jsem si je taky chtěla koupit, ale netroufám si. Zatím to nechám na naší kadeřníčce. Ještě, že je tak levná :smile:
BILKOVAI
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 410

Re: Westík

Poslaťod adushiik4 » Str 21.10.2009 20:22

Ivetkaaa jáááj boooše.. to je krááásne :love: :love: boože mala je nááádherna na tom avatare... :angel: Kraááásna... strašne sa mi páááčii..

Ano kúpila som, no bola som preda len trimovať u trimera... :heh: netrúfam si ešte sama, ono to nejde teda o to že si netrúfam, ale o to, že Tino nepostojí, vždy vystrája....a tam ma predsa len rešpekt..
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Westík

Poslaťod BILKOVAI » Str 21.10.2009 21:38

Adushiik, děkuji :hi: Tentokrát ju kadeřnice pěkně otrimovala /poctivě/. Sice má hlavičku jako vydra, ale to jí zhoustne./alespoň to kadeřnice říká/ A ty velký uši by se měly taky pomaličku srovnat. No už to není tak hrozný, jak když měla 4 měsíce. To byl opravdu netopír :ha: Teď se mi taky líbí asi tak nejvíc za tu dobu, co ju trimovala. To je fotka z dnešního odpoledne :smile: Dcera fotí a fotí :lol: Teď, jak padá listí a je barevné, tak ty fotky v kombinaci zvíře+příroda jsou fakt pěkné.
No já s tím trimováním bych to asi nezvládla. Jsem hrozný dřevo :plac: Jessi by mě taky nepostála. U česání mě tancuje čardáš :heh:
BILKOVAI
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 410

Re: Westík

Poslaťod adushiik4 » Str 21.10.2009 22:01

Ach ozaj, ako sa má dcéra?? Už je zabudnute??Ani si nepísala ako sa má, či všetko ok.. To je super že ju to tak baví, fotky sú fakt krásne.. :jop:
Nemáš ešte nejaké fotky? :ach:
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Westík

Poslaťod BILKOVAI » Str 21.10.2009 22:21

Offtopic: Adushiik, děkuji za optání. Eliška je OK :jop: Fotek mám spoustu, ale Eliška je musí zmenšit /já to neumím :pac: / Jak ju k tomu dokopu :ha: , tak něco přidám. :smile:

Ozaj, jaktože písmo není modré, když jsem dala offtopic? :pac:
BILKOVAI
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 410

Re: Westík

Poslaťod lagunasa » Štv 22.10.2009 7:48

Bilkovai: naozaj, tiez sa musim pridat ze ta fotka v avatare je krasna. a hlavicku ma krasnu, vobec nie ako vydra. :jop:
ja by som sa tiez uz mohla dokopat a dat si nejaku fotku do avataru :ach: .
vcera sa Max zase stretol s Benom. jaj, riadne do neho dobiedzal ale Ben si uz tak nenechal na seba skakat ako prvy krat. Max je fakt dominantny typ. zatial je este stena ale ked bude starsi tak sa raz urcite pobiju o dominantnost.
tiez som zvedava ake bude mat Max usi ked troska podrastie.... netopierje :jupi: .
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Westík

Poslaťod BILKOVAI » Štv 22.10.2009 9:52

Lagunasa, dík. Tvůj Maxík má maliiinkatý ušička už teď. On je bude mít hodně malé. Jessinu, když jsme si přivezli, tak jí uši nestály a když se asi tak za 14 dní postavily, tak jsme nestačili zírat, jak je má veliké. Měla je větší, než hlavu. No hrůza. Ale naštěstí se to pomaličku srovnává. A hlavičku nebude mít nikdy extra kulatou, protože má delší čumáček :lol: Je to prostě bezpapírák. Ale její rodiče se mi moc líbili a nebyli to žádní ušatci. Snad nebude po babičce :heh:
http://www.images.dogforum.sk/files/a30 ... ozs296.jpg - to měla 6 týdnů

http://www.images.dogforum.sk/files/k2b ... co7lxy.jpg - tady měla neskutečně velké uši :ha:

http://www.images.dogforum.sk/files/zef ... dwscsm.jpg - to jí vypadávaly zuby :haha:

Taky si myslím, že Maxík je maličký a Ben si nechá všechno zatím líbit. Ale až bude větší, tak mu dá najevo Ben svou dominanci.
BILKOVAI
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 410

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI