Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Westík

Poslaťod MisheliQ » Štv 07.02.2008 17:27

bonynka píše:moja westa bola asi len raz za zivot trimovana, bo naco ked nechodi na vystavy, ale
srst ma taku drsnu ako malo ktory westik

pochybujem...huh..srsť sa mi zdá, že nemá byť len drsná, ale aj tvrdá, na dotyk a thak..hm

Srsť sa udržiava ručným trimovaním, alebo pomocou trimovacieho noža

http://www.profik.dalnet.sk/whwt/whwt.html
Správnou úpravou srsti westa je trimovanie - odborné vyšklbávanie odumretej srsti, ktoré, pokiaľ sa vykonáva odborne a je správne načasované, psíka v žiadnom prípade nebolí! Trimovaním vlastne pomôžete psovi zbaviť sa starej srsti, ktorá ho svrbí a v prírode by si ju sám škriabaním šklbal, napríklad, o kmeň stromu... Doma to skúša o plot, o stoličky, či iné kusy nábytku. Vytrhnutím starého chlpu sa tak urobí miesto pre nový. Nová uzavretá srsť westa lepšie chráni, ale mu aj lepšie pristane. Pri trimovaní sa odstraňuje vrchná krycia srsť s pesíkmi, pokiaľ má westík veľa podsady a nebol dlhšie trimovaný, čiastočne sa odstráni aj z nej, aby krycia srsť rýchlejšie prerástla podsadu. Tu treba odlišovať trimovanie výstavného a nevýstavného westa

Westíka, ktorý nie je vystavovaný, stačí otrimovať každé tri mesiace, najlepšie vám však poradí podľa kvality srsti vášho westa váš trimer (osoba, ktorá psa upravuje). Ideálny je 2-mesačný cyklus trimovania, ktorý umožní vytvoriť dve vrstvy srsti, takže po otrimovaní je westík podrastený novou srsťou. Pokiaľ si na úpravu netrúfate sami, obráťte sa na odborníka.

http://www.dogsk.sk/kynologia/revue/westik05_06.htm

Ale inak VITAJ medzi nami :ahoj:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík

Poslaťod Silwuska » Pia 08.02.2008 6:38

Miseliq...prosimta...ved trvda a drsna srst su to iste...ked je pes drsnosrsty, tak ta srst je tvrda... :pac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Westík

Poslaťod bonynka » Pia 08.02.2008 11:31

ako som hovorila, nechodim s nou na vystavy a pre mna je skor dolezite aby mala lahko udrzatelnu srst, cize ju na leto vzdy zoberem celu strojcekom , a chcela som tym len povedat to, ze aj ked ju netrimujem, vobec jej srst nestraca na kvalite tym ze ju striham, povedalo mi uz viac odbornikov ,ze ma velmi dobru kvalitu srsti.
nechodime na vystavy, ale chodime kazdy druhy den ked sa da do lesa a ona rada chodi vsetkymi moznymi hustinami a chodi norovat a neviem si predstavit kazdy druhy den cistit takeho chlpaca, to je jediny dovod preco ju striham na kratko :smile:

Obrázok Obrázok Obrázok
bonynka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48

Re: Westík

Poslaťod MisheliQ » Pia 08.02.2008 14:24

bonynka píše:neviem si predstavit kazdy druhy den cistit takeho chlpaca

ale westíky sú práve také plemená, ktoré to potrebujú to trimovanie!! Ono to musí byť, inak môžu mať veľmi vážne zdravotné, kožné problémy..a nemusíš ju trimovať každý deň, stačí raz do mesiaca, či do dvoch
a akí odborníci to boli ak smiem vedieť? :smile:
Silwuska píše:Miseliq...prosimta...ved trvda a drsna srst su to iste...ked je pes drsnosrsty, tak ta srst je tvrda... :pac:

odkedy to je to isté? :oo: veď kebyže uvediem na slovine, že od slova tvrdý je synonymum drsný asi mi učka namiesto jednotky dá guľu..možno sú len významovo podobné ale neznamenajú to isté..je rozdiel keď poviem že zem je tvrdá a keď poviem že zem je drsná, takže asi tak :ach:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík

Poslaťod lusy » Pia 08.02.2008 14:39

no neviem ale aj podla mna tvrda a drsna je to iste. ak sa bavime o srsti. aky v tom ty vidis rozdiel???
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Westík

Poslaťod MisheliQ » Pia 08.02.2008 14:51

tak tvrdá srsť je taká drôtovitá ako keby jej opakom je mäkká, drsná je na dotyk drsná jej opakom je jemná hm..ja si to takto vysvetľujem :zz:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík

Poslaťod Lenka.Buddy » Pia 08.02.2008 15:41

podľa mňa to je tiež to isté..šak netreba porovnávať zem so srsťou..veď aj jemná a mäkká :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Westík

Poslaťod MisheliQ » Pia 08.02.2008 16:36

Lenka.Buddy píše:podľa mňa to je tiež to isté..šak netreba porovnávať zem so srsťou..veď aj jemná a mäkká :ha:

ale nie je to isté, ako ono to len spolu súvisí, ale nie je to rovnaké...potom načo píšu, že je má byť drsná a tvrdá alebo nevem aká ak je to rovnaké? má to nejaký súvis medzi sebou, ale neznamená to to isté...je to len podobne huh..
a to s tou zemou malo byť iba názorne
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík

Poslaťod Silwuska » Pon 11.02.2008 13:17

MiseliQ...to je teda super porovnanie...so zemou :heh: ...a makka a jemna nieje to iste?? :pac:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Westík

Poslaťod MisheliQ » Uto 12.02.2008 13:04

no nie je...čo je na tom isté keď poviem že je mäkká a jemná? čo je na tom rovnaké? skôr je to len podobné alebo to nejako spolu súvisí ale nie je to to isté...
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík

Poslaťod Silwuska » Uto 12.02.2008 14:42

Miseliq neviem co teraz hras za postoj, ci trucovity, alebo urazeny, ale ak ma pes drsnu, alebo trvdu, alebo drôtovitu srst, tak to je jedno oznacenie...chapes to??? rovnako ak ma makku ci jemnu, ci hebku aj to je to iste...synonyma...chapes???
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Westík

Poslaťod MisheliQ » Uto 12.02.2008 15:06

ja sa tu nepotrebujem na nič hrať, skôr ide o to na čo sa tu hráš ty :ach:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík

Poslaťod Silwuska » Uto 12.02.2008 15:09

No ja sa tu hram vecsinou na schovavacku...a este sa tu hram na to, ze by som bola rada, ak by sa tu pisali pravdive informacie, a nie tvoje domnienky ktore za pravdive informacie vydavas... :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Westík

Poslaťod MisheliQ » Uto 12.02.2008 15:11

:aplause:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík

Poslaťod matulkoh » Uto 12.02.2008 15:12

tvrda, hruba, drotovita je rozdiel, tvrdu ma napr. pit, hrubu ma slovak, h. nemec, drotovitu welsh, moj patter....
mame dvoch westov a netrpia, ze nie su trimovany, bony ma spickovu srst, malo, ktory vystavak ju ma, a odbornikov ti citovat nemusim, aj tak ti tie mena nic nepovedia. trochu slusnosti ti Mischeli nezaskodi
matulkoh
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI