Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Ned 10.08.2014 12:06

Lilly

Ja vyčesávam podsadu asi raz za mesiac, dva. Musíš sledovať ako rýchlo jej tá podsada rastie. Poznám prípady, kedy psom nedorástla podsada vôbec (môj Caesar a ešte jedna sučka mojej známej).

Však ten, kto v tom má prax (a tvoja sučka vôbec nie je ešte nejako extra zarastená!!), to má hotové za hodinku. Mojich trimerka robí za 2-2,5 hodiny!!!! Toľko trvá aj strihanie s kúpaním :ach:

A dovolila som si stiahnuť tvoje fotečky a vyznačiť na nich miesta, ktoré by som ešte upravila
ObrázokObrázok
Obrázok
tie nohy by som ešte otrimovala, aby jej zhustla srsť, inak super :jop:

pre inšpiráciu ešte - 5,5-mesačné šteniatko Broke My Heart Ice Touch, fotka (c) Romana Hlúšková
Obrázok
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Renqa, no ako fajne si užívate :jop: a je super, že je z malej taká plavkyňa. To Aron sa cíti neisto ešte :lol: keď nemá pevnú pôdu pod nohami.

a niečo od nás
Obrázok
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod renqa » Ned 10.08.2014 14:39

No neviem či jej to dlho vydrží. Prvý krát ešte nevedela čo je to, tak vhupla do vody ako nič. Ale ani potom nevyzerala, že by sa bála. Len jej už bolo dosť chladno. Ona má chuderka takú srsť, že ju hneď premočí až na kožu.
Ja som ju tiež skúšala aj trimovať, ale ono to vôbec nejde. Teda niečo vytrhnúť ide, ale oveľa ľahšie ako Dinovi. Preto si myslím, že tá srsť sa iba láme a nevytrhávam ju aj s korienkom. A aj to čo vytrhnem je úplne jemné, akoby to bola iba podsada alebo čo. Ale ona má celkovo takú srsť, takže to je asi normálne. Takže ja ju budem zatiaľ asi len vyčesávať. Trimovanie proste zatiaľ nemá význam. Možno by to vedel otrimovať nejaký odborník, ale mne to fakt nejde.
Miška - Aronovi aká hustá srsť rastie na hlavičke. :oo: Ja som môjmu hlavu aj otrimovala, presne pre to, aby mu zhustla. Ešte ani teraz to nemá dorastené a zhustlo to len minimálne. :ua: A zase sa mu začali robiť tie chrasty na bruchu, tak zase len kúpeme v antibakteriálnom šampóne, potom strašne púšťa podsadu a mäkne mu z toho srsť.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Ned 10.08.2014 14:50

Ku Majjke to nemáš blízko?? Žeby ti mohla ona pomôcť s otrimovaním malej. Lebo podľa mňa má trimovateľnú srsť :yes: Susedkina Sammy mala podobnú srsť (škoda, že fotku nemám ako som ju trimovala prvýkrát)
Obrázok
Pomohol by ti určite púder od Bio groom pre harsh coat. Srsť by sa menej šmýkala a šlo by to ľahšie.
A Aron má aj na tele nejako moc hustú tú srsť :heh:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod Lilly2711 » Štv 14.08.2014 11:52

Misheli vdaka, hned ako nam buduci tyzden zacne skola a skolka, tak si sadne a postudujem a idem na to. Len ma napadlo sa este opytat jednu vec. Srst na chvoste ma velmi riedku a pod nou jej vidno kozu, nejako tam nevidim ziadnu podsadu, nie je to cudne? Ci to este narastie, lebo ked som sa ho snazila otrimovat, tak uz po par vytrhnutiach srsti bolo vidno hned kozu, som nemala dobry pocit z toho.
A este k noham, ked by som otrimovala to, co je na fotkach tak by to bolo dobre na zhustnutie srsti, ale ona si to neda otrimovat. Strasne knuci, ked skusam nohy, je mozne ze ta strst nie je este zrela na otrimovanie? alebo len spekuluje...
To co si oznacila na nose, ze prec, to ako prec? otrimovat? Lebo tam uz vobec si neda, to co robi pri tom, mi uz pripada ako tyranie...preto, ze vidno rozdiel kde co trimujem, pri trimovani usi dokaze aj spat, ani chvost jej nic nerobi napr. takze potom neviem v com to je, ze niekde dobre a niekde sa ide uknucat.
Lilly2711
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Štv 14.08.2014 12:15

Niektoré miesta môžu byť citlivejšie. Tam pri tých očiach to môžeš vytrhnúť alebo ostrihať, nech cez to vidí.
Púder na tvrdú srsť nemáš?? Tento
Obrázok
Ten aj tú jemnejšiu srsť zdrsnie a hneď sa to lepšie trimuje. Ten púder aj psa vybieli ale hlavný účinok je to, že má po ňom drsnejšiu srsť. Môže ju to bolieť aj preto, lebo sa tá srsť môže šmýkať pomedzi prsty a môžeš ju viac akokeby "kvakať" - mne sa úplne inak trimuje s púdrom a bez púdra.
Na chvoste aj moje psy tuším majú menej podsady. To, že bude až na kožu, nevadí. Srsť jej dorastie. :yes:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod Lilly2711 » Štv 14.08.2014 20:28

misheli nasla som len taky, neviem, ci je to to iste, lebo tam je iny obrazok ....
http://www.biogroom.com/dog/finishers/pro-white/
Lilly2711
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod Lilly2711 » Štv 14.08.2014 20:52

ok, idem si odpovedat, takze uz som prisla na to, ze to nie je to iste, horsie je, ze ten presne druh ako mas na fotke som nenasla na ziadne UK stranke :hmm: :hmm: :hmm: takze naozaj neviem... nenajde sa niekto kto vie, kde ho zohnat trebars na SK, ze si ho dam poslat rodicom, ci ina rada ludia????
Lilly2711
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod renqa » Pia 15.08.2014 12:43

Podla mna ten puder nie je až taky potrebny. :nwm: Ja trimujem bez toho, aj labky, ktoré má tiež dosť citlivé. Síce nekňučí, ale vymýšľa a vzpiera sa. Ale tiež odporúčam otrimovať aj citlivejšie miesta. Ja som môjmu nikdy netrimovala labky a teraz tam má srsť akoby odumretú, riedku a nepeknú. Výhodou je že on má od prírody dosť kvalitnú srsť a preto aj miesta ktoré som nikdy netrimovala sa dajú ešte otrimovať. Aj keď to ide úplne na podsadu.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Pia 15.08.2014 15:19

Lilly2711 píše:misheli nasla som len taky, neviem, ci je to to iste, lebo tam je iny obrazok ....
http://www.biogroom.com/dog/finishers/pro-white/

To je presne ten. Zmenili obal. Akurát včera mi prišiel s týmto novým obalom a skoro som spadla na zadok, lebo som naň mesiac čakala, kúpila som až 2 balenia z ČR a keď som tam videla tú peknú kóliu a čítala si preklad že ,,na jemnú, mäkkú a leskú srsť" tak ma skoro vykotilo (síce harsh coat bolo preložené ako hrubá srsť, ale ten text ďalej sa čítal zle, raz som mala púder, čo bol na prd lebo bol na jemnú srsť a už som ďalší taký púder nechcela :aaa: )
Ale je to ooooon. Aronova chovateľka mi to aj potvrdila. :yes:
Kúp ale ten "Harsh" nie ten "Smooth"

Renqa a ty si už skúšala trimovať Dinka alebo Becky púdrom?? Lebo ja som skúšala a viem čo hovorím - vyskúšané na 3 psoch. Možno nedostatočná vzorka, ale robia to tak všetci, ktorých poznám - púder oveľa zľahčuje trimovanie - mne určite, príde mi, že srsť sa ľahšie vytrháva, lebo nekĺže tak ako bez púdru.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod renqa » Pia 15.08.2014 22:44

Veď ja sa nehádam, môže to ísť ľahšie. :lol: Len som rozmýšľala, že niekedy dávno isto takéto púdre neboli a museli psy aj bez toho otrimovať. Či?
Nie, ja som to s púdrom neskúšala. Ja sa už aj bojím niečo Dinovi do tej srsti patlať, keď má stále tie kožné veci. Ale teoreticky púder by mal "vytiahnuť" aj vlhkosť. Ale neviem neviem, nejak sa toho obávam.
Obrázok
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Pia 15.08.2014 23:13

Ide o to uľahčiť to psovi aj sebe - a keď to pomôže, nie je o čom. Neviem ako sa trimovalo kedysi (a neviem tiež odkedy sa používa púder, ale myslím si, že už to nejaký ten rok bude). Viem iba ako sa trimuje dnes. Kedysi ale boli westíky celkom dosť v srsti a zrejme sa srsti zbavovali svojpomocne (súdiac podľa obrázkov westíkov dávno minulých)
A jasné, je iné, keď má pes kožné problémy....

A krásna fotka :love: Taká veselá :))
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Pon 01.09.2014 12:14

Stretnutie westíkov bolo perfektné. Rada som opäť videla starých dobrých známych a nových dobrých známych - úžasní ľudia, úžasná atmosféra, už teraz mi všetci chýýýýýýýbajú.

Boli stopy
Obrázok
coursing
Obrázok
výstava
Obrázok
súťaže
Obrázok
prednášky
Obrázok
fotenie
Obrázok
ochutnávka piva
Obrázok
bubnovanie
Obrázok
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Štv 04.09.2014 21:53

Túto knihu chcem :aaa:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

A prišli nám výsledky na CMO
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Uto 09.09.2014 13:42

grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Westík, Westhighlandský biely teriér / West ... (FCI)

Poslaťod renqa » Uto 09.09.2014 14:23

Miška - super video. :jop: Vďaka za inšpiráciu.
Musím aj ja dať tú moju malú do parády. Už sa to celkom rysuje, len niektoré miesta jej dosť vadia, ako krk, hruď, boky, hlava... vlastne skoro všetko okrem chrbátika. :heh:
Ale šteniatko na videu má podobnú srsť ako naša Becky. Becky má ešte asi o trošku horšiu kvalitu, ale ide to trimovať a zdá sa mi, že sa to pomaličky zlepšuje.
Len keby som nebola také drevo do toho trimovania. :heh:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI