Samojed / Samoiedskaja Sabaka (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod Goldie » Pon 09.02.2009 17:32

Mne sa na samojedoch najviac páčia šteniatka :smile: podľa mňa je to taká cukrová vatička na zjedenie .. Také to je strašne zlaté...
Obrázok
Ale osobne si myslím, že to nie je pes do nášho podnebia.. Určite by taký samojed v Bratislave alebo hocikde inde na Slovensku veľmi trpel.. Výnimka možno Donovaly a Tatry, tam je ešte v lete celkom fajn.. Ale určite nie do veľkomesta.. Čo je veľká škoda lebo je strašne zlatý.
Goldie
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 66

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod Emily » Pon 09.02.2009 17:54

Nia píše:pozerala som na stranke a mas krasnych psikov :jop: ak ides do NR, tak ked budem stihat, tak sa zastavim pri samojedoch. V sobotu si tiez nie??
mna na tychto psoch fascinuje to, ze ked ich clovek vidi, tka vzbudzuju respekt..teda aspon u mna tym, ako hrdo sa nosia, ale ked som mala cest ich pohladkat, tak su to velki maznaci :smile:


Nius do Nitry ideme urcite. Akurat mam teraz dilemu pri vypisovani prihlasky. Teraz sme kupkali nasu najmladsiu a tusim bude plznutie. Xsara bude plznut urcite. S Czarom to je boj na dlhe trate. Takze ten musi ist urcite. Je to ten najvacsi samojed - maznak. Aj ked na to nevyzera.
Urcite sa zastav. Fotecky si videla, vies ako vyzeram, tak do mna kopni... :lol:
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod Amaguk » Pon 09.02.2009 18:14

Goldie píše:Ale osobne si myslím, že to nie je pes do nášho podnebia.. Určite by taký samojed v Bratislave alebo hocikde inde na Slovensku veľmi trpel.. Výnimka možno Donovaly a Tatry, tam je ešte v lete celkom fajn.. Ale určite nie do veľkomesta.. Čo je veľká škoda lebo je strašne zlatý.

s tymto si dovolim nesuhlasit
ja mam SH v byte a nezda sa mi, zeby v lete trpel ovela viec, nez ja :lol:
alebo ine chlpatejse psy - aj taky napr. NO ma riadne hunaty kozuch...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod Emily » Pon 09.02.2009 18:38

suhlasim s Amaguk. V lete sa ich snazime udrzat priamo od slnka. A trpia takisto ako ine plemena, ktore maju viac srsti. :lol:
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod Nia » Pon 09.02.2009 18:52

emily: tak sa tesim..ved ked sa bude vediet rozdelenie kruhov, tak potom sa dohodneme :smile: ja do teba nekopnem, ja len nahlas skriknem: JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEJ :heh: dufam,ze mi to vyjde
a suhlasim s tym, ze aj ine plemena trpia v lete, hlavne v takych teplotach, ako su v poslednom case, tak aj endy co nema az taky hunaty kozuch sa utahuje dovnutra na dlazbu.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod Goldie » Pon 09.02.2009 20:31

Amaguk - ja nehovorím, že to tak je .. je to len môj osobný názor.. Každý má svoj nejaký názor na všetko. Ja som ho len vyjadrila ohladom tohto plemena... Určite na tom pravdy niečo bude, ale pokiaľ sa tomu slnku ten pes vyhýba a všetko o tom tak je to v pohode.. Ja osobne by som si ale takéhoto psa nedovolila mať, lebo si myslím, že by trpel.. Al je to fakt len môj názor ja nechcem nikomu nič nahovárať nemyslela som to v zlom :smile:
Goldie
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 66

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod Amaguk » Pon 09.02.2009 20:38

je verim, ze nie v zlom :smile:
inac, aj ja som mala pred casom podobny nazor, az kym som nenadobudla vlastnu osobnu skusenost so severanom v byte :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod Donna » Pon 09.02.2009 20:42

ahojte ja som teraz akurat pred par dnami mala tu cest spoznat jedneho samojeda... chudak, ten asi ostane dozivotne na flexine....ale je zlaty ma nejak 2 roky a mozno ho poznate podla papieroveho mena vravela ze sa vola Bablby (neviem jak sa to pise ale takto sa to pise)
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod Amaguk » Pon 09.02.2009 20:44

zeby Bumble bee?
a preco celozivotne na flexine?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod Emily » Pon 09.02.2009 20:46

mozne to je?? nevies viac??? kde si ju stretla?
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod Donna » Pon 09.02.2009 21:07

anooo je to mozne ze je to meno jak povedala amaguk :yes:
a celozivotne preto ze jej zdrha a teta sa netvari ze jej to nejak moc vadi a moc ju netankuje ze ho nemoze pustit. a byva tu v devinskej. havo je zlaty ale mozno to vyznie hnusne ale panicku ma totalne na haku ... a neni to taka ta severanska nezavislost....
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod Emily » Pon 09.02.2009 21:15

Donna a Amaguk, neviem o tom, ze by tam bola konkretne Bumblee Bee...nezda sa mi to. Nebola to mlada sucka??? skusim domacim menom Heidi?
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod Amaguk » Pon 09.02.2009 21:18

Donna píše:havo je zlaty ale mozno to vyznie hnusne ale panicku ma totalne na haku ... a neni to taka ta severanska nezavislost....

viac ako Tesak mna? :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod Donna » Pon 09.02.2009 21:27

amaguk tesak je proti nemu len havinko ktory si obcas odbehne misickovat :no:

Emily - no je to stopro 2 rocny pes lebo mali miernu poticku s mojim andym ked sa hafo rozhodol ze si ide andyho podriadit a nevsimol si varovne signaly ze to robit nema... a domackym menom sa vola Beny.. ako to meno mi povedala jeho majitelka tak snad vie co ma doma :nwm: skusim ho dakedy cvaknut fotakom ked sa vonku stretneme
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Samojed / Samoiedskaja Sabaka

Poslaťod Emily » Pon 09.02.2009 21:32

mam ho Bumblebee........, dvojrocny pes. No bud rada, ze ten pes je tam kde je :plac: :plac: :plac:
aj ked samojed, nie je NO, da sa vychovat. Majitel to evidentne nezvlada. Uprimne mne jedna sucka neodbehne viac ako na 30 metrov vo volnej prirode... Psa zaujima vseeetko, co sa mihne aj tu mladsiu sucku. Aaaale ked su spolu ako svorka tak ich nezastavi niiiic a neposluchne ani jeden. :ua:
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI