Bígl / Beagle (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Poslaťod Jack » Sob 13.10.2007 19:09

možno že to bude otec môjho nového hafana :no: :jupi:
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Poslaťod Larra@dogs » Sob 13.10.2007 19:15

...tak to budeš mať krásneho hafana... :aplause:
Larra@dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 232

bigl

Poslaťod Bíglica » Ned 14.10.2007 8:04

Tak pridámsa aj ja. Kedže už cez 4 roky som chovateľkou tohoto krásnehoplemena viem naisto , že na tučnochovsté a chudochvosté sa nedelia :no: , ked si napríklad pozrieš Cleušku Soni (s PP) tak tá ma tučnučký chvostík a moje suky (tiež s PP) maju dlhé a chudé chvosty, táto dispozíciaje daná geneticky. Iné rozdelenie bíglov BOLO, podotýkam, že bolo lebo dodnes ti chovatelia na výstavu prinesu psa s KV 43 cm čoje VYSOKO nad štandart (pokial berieme slovenský štandart do 40 cm a Americký do 38 cm) takéto bígle BOLI tzv. Beagle Harrier , nikto ich však nechová ani u nás ani nikde v okolí a silne pochybujem či tie čo dakde v USA prezentuju ako harrier maju PP a niesu to iba prešlachtene normališ bigle. Takže akykolvek inzerat na miniaturneho americkeho anglickeho či madarskeho bigla alebo naopak velky harrier su blbosti a lži a žiaden z týchto psov na milion percent nema rodokmen (pokial sa teda nestane e by normalny bigel prerastol čo je ale normalne a stať sa môže )čo sa týka ceny šteniat bíglov u nás aj v CR je to od 8000 do 12000. Existuje jedna CHS ktora predava za menej šteniatka od nej však absolutne neodporučam lebo som na vlastne oči videla (česť vynimkam) že kvalita tych psikov (ako povahova tak exterierova) je hodna tej nizkej čiastky. A čo sa týka toho "prísk pre radosť " na to som nedavno odpovedala na mojej sranke tak to sem skopčim : Ahoj anonym. Prečo čitam toto vždy od majiteľov nepapierovych psikov? citujem " mojim cielom bolo mat cistokrvneho psa a len pre potesenie nie na sutaze" poviem ti len tolko že z našich 7 šteniat 5 sa nikdy na výstave neukáže, tiež ich maju len pre potešenie ale chceli naozajstneho bigla a nie 50:50 že to bude bigl. Už mi to pride až smiešne ako sa všetci ohaňaju tymi istymi vyhovorkami. Jenoducho napište ine logicke dôvody pretože z tohoto dôvodu mi ide vyčítať iba toľko že asi vačšina z Vás nieje znalá veci a tak píše , že nechcu chodiť na výstavy. Lebo ja mam psy s PP naozaj iba kôli výstavám :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:


nemôžem SEM vložiť fotku, viete nikto prečooo????

a ešte k tým farbám, farby bíglov su tu http://clubs.akc.org/NBC/beagle_colors.htm
su však trochu odveci kedže LIVER(pečeňovohnedá) je zakazaná farba u bíglov lebo tam je nepovolená farba oka a takýmto jedincom sa rodili slepé šteňatá, naviac polovica tam vyobrazených bíglov je neštandartná ako napr toto šteňa http://clubs.akc.org/NBC/choctick.jpg a popisovať farbu štandartných psov na nepapierakoch zrejme krížených mi pride ako absolutna somarina.tak isto čo sa týka mottle bíglov u nás sú ale nitko im do rodokmeňa nepíše že by boli mottle. A menia farbu, to je diskutabilné čo považuješ za zmenu farby, u bíglov je to tzv. svetlanie, alebo ked chceš tak šedivenie, odporučam stranku http://www.beagle.cz pozri si farbu 13 ročných psov , vizeraju ako posypaní mukou... aj moja ma cez 4 roky a počas 4 rokov zosvetlala asi o polovicu a tak isto aj mlada ma cez rok a už je svetlejšia
"Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto-tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru."
Bíglica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Poslaťod Jack » Str 17.10.2007 19:41

a ako je to s tymy chvostami ??? ten bigl co som pridal ja tak je natupirovany ?
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Poslaťod Bíglica » Str 17.10.2007 20:22

To teda nieje natupirovany :D to sa taky narodil :D tak alko jeden človek má velký nos a druhý nie. Alebo ma iba hustejšiu srsť lebo žije vonku . :no:
"Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto-tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru."
Bíglica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Poslaťod Bendy » Sob 20.10.2007 11:44

To co je za psa ten pecenovohnedy, ved ma modre oci, ale do tvaricky nevyzera ako bigl, hoci je zlatucky :smile:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Bíglica » Sob 20.10.2007 13:13

Moze mat modre oci, a tie sa ozu vyfarbit, ale bigl , teda aspon cistokrvny to nieje na sto percent
"Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto-tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru."
Bíglica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Poslaťod Jack » Sob 20.10.2007 19:26

tento bígl je šampión USA, UKRAJINY, POĽSKA, MOLDAVSKA, LUXEMBURSKA, RUMUNSKA

Meno : Barrister´s Play Bill

a prikladám dalšie foto :

http://beagle.aspweb.cz/ImageResize.ashx?img=7.jpg

http://beagle.aspweb.cz/ImageResize.ashx?img=2.jpg

http://beagle.aspweb.cz/ImageResize.ashx?img=8.jpg
Naposledy upravil Administrátor dňa Sob 20.10.2007 19:30, celkovo upravené 1
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Poslaťod Bíglica » Sob 20.10.2007 19:28

Ale ja hovorim o tom šteňati :lol: o ktorom som písala v clánku a posielala link. nbemaj obavy ja poznám velmi dobre čistokrvného psa :lol:
"Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto-tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru."
Bíglica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Beagle - byt

Poslaťod marty » Pon 29.10.2007 13:44

mam taku otazku..ze ci je bigl vhodny do byty...lebo mam v plane si zaobstarat beagla a byvam v byte..

..niekde som sa docital ze je vhodnejsi do byty..inde zas naopak..tak neviem :ua:
marty
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 29.10.2007 13:45

nemam beagla, ale tu na sidlisku ich je v bytoch asi 8 nikto nema problem. :smile:
smelo do toho
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Beagle - byt

Poslaťod lusy » Pon 29.10.2007 13:51

marty píše:mam taku otazku..ze ci je bigl vhodny do byty...


podla mna kazdy pes je vhodny do bytu, ak bude mat dostatocne vela pohybu.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Beagle - byt

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 29.10.2007 13:53

lusy píše:
marty píše:mam taku otazku..ze ci je bigl vhodny do byty...


podla mna kazdy pes je vhodny do bytu, ak bude mat dostatocne vela pohybu.


jow, asi tag. len nie piatich vlkodavov, to by mohol byt problem dostat sa v noci na WC.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Pon 29.10.2007 13:55

Preco nie??? aspon nemusi mat koberce...a dokonca ani predlozku pred dvere...raz za cas vyprasis psov a mas pokoj :heh: :heh:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 29.10.2007 13:57

vraj uz dostat taky nasadec na vysavac na vysavanie ziveho psa :oo:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI