Bígl / Beagle (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Poslaťod marty » Štv 01.11.2007 15:10

a co by bolo lepsia ?? pes alebo fena ??

..inak ak by ste mali porovnat bigla s kokrom..co je vhodnejsie do bytu ??
potrebuje koker tiez take dlhe prechadzky ??
marty
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Poslaťod Rika » Štv 01.11.2007 15:39

Myslím, že koker je kludnejší, lahšie vycvičiteľný,... ja osobne by som ho však nechcela (mam na to iste dôvody). A dlhým prechádzkam ani on nebude odporovať :no:, no u neho stačia aj krátke. Koker rád aportuje, čiže ti stačí vijsť pre bytovku, pohádzať mu aport kým sa neunaví a ide sa domov. :smile:

A či fenu, alebo psa?... myslím, že je to jedno, záleží na výchove. Ale u bígla je fena kľudnejšia než pes, je s ňou menej starostí (počas hárania sa dá ustriehnuť aby ju žiadny pes nenakryl), je viac vnímavá a naviazaná na pána. No ako vravím, všetko záleží na výchove a tom, koľko sa psovi venuješ. A u bíglov je lepšie dvoch než jedného, je to veliký rozdiel. Keď máš dvoch, stačí ti venovať sa im polovicu z toho ako by si sa jednému. Pri jednom je to naozaj veľmi vyčerpávajúce.

S tým, ktorí je vhodnejší do bytu je to rovnaké, pretože do bytu je vhodný každý pes, pokiaľ majiteľ vyhovie jeho požiadavkám (pohyb, zamestnanie, stravu,... a hlavne lásku).
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Aris » Štv 01.11.2007 19:03

Úlfheidr píše:vraj uz dostat taky nasadec na vysavac na vysavanie ziveho psa :oo:


Sranda by bola ked by niekto vysaval civavu a zrazu jak by ju vysaval zmizol by mu pes :heh:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod lusy » Štv 01.11.2007 19:52

tak ja zasa co poznam beaglov a kokrov, tak rozhodne su beagli kludnejsi. ti kokrici su uplny blazni.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 02.11.2007 8:13

jj, presne tak, kokraci su pomerne nervny, najma ked nemaju zamestnanie. su to tak ako beagly, polovne psy, cize potrebuju narocne zamestnanie na hlavu, aby sa nestihol nudit.
Ja by som ti tiez doporucila dva beagle :hi:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Clea » Pia 02.11.2007 15:00

Žijem v byte a mám doma dve bíglice. Obdobie šteniatka je každodenné prekvapenie. Do roka a pol boli zatvorené v kuchyni a na chodbe. Málo zničiteľné nábytky. Bígle sú schopné rýchlo sa učiť, ale aj robiť napriek, len aby si vynútili spoločnosť zvyšku domácnosti. U nás zničili tapacírované dvere, kuchynský stôl, stoličky a nejaké tie utierky čo boli na dosah. Teraz sú už v celom byte a bez zničenej kožennej sedačky. Ale tyčinky na stole nemôžu ostať. Samozrejme netreba zabúdať na vychádzky. Ráno venčím 45 minút, po robote hodinu niekedy hodinu a pol, a večer 30 minút. Okrem toho v nedeľú výcvik, a dva krát do týždna tréning agility a cez víkend výlety s ostatnými bíglami tak na tri hodinky. Keď sú vybehané, tak veľa spia a neničia byt. A hlavne treba si zvyknúť na neustále chlpy po byte.
Clea
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Rika » Pia 02.11.2007 15:05

:heh: Nj, chlpov sa nezbavíš, sú malé a tvrdé, pozapichujú sa všade a dostať ich preč?... jedine tak ručne, vyťahovaním každého chĺpku z danej veci :heh: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Bendy » Pia 02.11.2007 22:27

ja psy milujem, ale s vekom mi pribuda aj priebercivost a urcite normy co znesiem v byte a co nie. takze neustale chlpy, psi zapach a sliny to nie je nic pre mna. ked som bola mala a mama vsetko upratala, tak som nad tym nikdy neuvazovala :smile:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod marty » Pon 12.11.2007 14:27

a kolko asi platite svojmu biglovi mesacne ? :lol: (dufam ze ste pochopili)
marty
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 12.11.2007 15:42

ked povysava a umyje riady, tak aj tisicku :lol:

uf, sorry, to som si nemohla odpustit
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Bígl

Poslaťod Kača » Sob 08.12.2007 19:30

Moja hafinka má toľko možností, ale ona vleze max. do 20 cm vodičky :angel:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Poslaťod constant a woody » Pon 10.12.2007 18:31

takze ja mam bigla v byte nieco cez rok, ide hlavne o to zabezpecit mu dostatok pohybu...a hryenie nabytku, my sme tomu predysli kupou klietky, nelakajte sa rozmer 90+60+70...chvilu mu to nebolo po chuti...davame ho tam cez den ked nikto nie je doma, ale aj v noci lebo si tam zvykol a berie to ako svoje miesto kam mu nikto nevojde... :cool:
constant a woody
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Bubo

Poslaťod kikula22 » Sob 29.12.2007 14:28

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok toto je moja malá Láska
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 29.12.2007 15:11

kikula máš nádhernú bíglošku..a vitaj :ahoj:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Rika » Sob 29.12.2007 16:20

No skôr by som povedala bígloša :no: :hi: hehe... veruže, je to fešáčik.
No Bubo, dúfam, že z Teba vyrastie riadny chlap :smile:

Je bez PP... ci?
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI