Foxteriér hrubosrstý / Fox Terrier Wire (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Hrubosrstý foxteriér

Poslaťod Vikiki22 » Pon 24.03.2008 21:22

Vyborne!
Sice Eliska mala troska problemy v nedelu, lebo dostala horucku, tak sme ju museli zaviest na pohotovost. Dostala antibiotika, tak je dobre. A stenata uz robia zle. Podobaju sa na mopsa, ale v tele maju diabla foxteriera! :lol:

Bola som s Eliškou u kaderníka minulý týždeň. No, to bol deň! Sme hodinu chodili po meste, kým sme to našli! A nakoniec sme tam neboli možno 3/4 hodiny. Ale dostala pochvalu! :smile: Pán povedal, že moja Eliška má unikátne peknú farbu!
http://www.images.dogforum.sk/files/1pc ... v3np3u.jpg
http://www.images.dogforum.sk/files/2cv ... h73cgh.jpg
http://www.images.dogforum.sk/files/t28 ... tzi6de.jpg
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hrubosrstý foxteriér

Poslaťod tana » Pia 02.05.2008 23:50

Ahoj. Už som na tomto fore dlhšie, ale až teraz som narazila na temu foxteriér :pac:
Viki, hovoríš že je fena velká, kolko meria v kohutiku? Inak po trimovaní je velmi pekná, ale už na základe foto je možné vidiet, že je robustnejšia.. A tie tmavé flaky na krku nie su štandardné :no: U foxa maju byt flaky ohraničené.
Poznáš rodičov fenky? Su obaja foxoši?
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: Hrubosrstý foxteriér

Poslaťod Karlin » Sob 03.05.2008 18:32

Cawte!Eliskya je naozaj krsna aj jej sfarbenie je úžasné :jop: .Ja mám na vás otázočku, že kde by som vedela zohnať foxika?nie , nie pre mňa :ahoj: ,ale mojej kamarátke sa toto plemeno veľmi páči a rada by si také šidlo zaobstarala.Lenže ona byva v byte a myslite .že by to bol problem? :ahoj:
Karlin
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64

Re: Hrubosrstý foxteriér

Poslaťod Vikiki22 » Sob 03.05.2008 21:12

tana píše:Ahoj. Už som na tomto fore dlhšie, ale až teraz som narazila na temu foxteriér :pac:
Viki, hovoríš že je fena velká, kolko meria v kohutiku? Inak po trimovaní je velmi pekná, ale už na základe foto je možné vidiet, že je robustnejšia.. A tie tmavé flaky na krku nie su štandardné :no: U foxa maju byt flaky ohraničené.
Poznáš rodičov fenky? Su obaja foxoši?

No, je nad štandardom, má cca 41 cm. :smile: A tie fľaky...tie by mohli byť, nie? Ohraničené ich má, ale ona je trikolórna, tak tieto fľaky sú prípustné, si myslím. Rodičov poznám, obaja sú pekní foxoši, síce otec tiež trošku nadpriemerne vysoký.

Karlin píše:Cawte!Eliskya je naozaj krsna aj jej sfarbenie je úžasné :jop: .Ja mám na vás otázočku, že kde by som vedela zohnať foxika?nie , nie pre mňa :ahoj: ,ale mojej kamarátke sa toto plemeno veľmi páči a rada by si také šidlo zaobstarala.Lenže ona byva v byte a myslite .že by to bol problem? :ahoj:

Už začnem s tým, že DO BYTU SA FOXTERIÉR NEHODÍ! Mám s tým skúsenosti. Ja som k Eliške došla tak, že si ju moja kamarátka kúpila do bytu, ale nezvládala ju a dala mne. Jednoducho foxík musí mať pohyb, musí stále vyvádzať, hrabať, hrýzť...a je mu jedno, čo. Stoličky, kuchynskú linku, televízor, káble... :smile: Ak, tak na dvor jedine. možno sa nájdu ale aj takí foxíci, ktorí sú kľudnejší, ale to je len minimum z ich populácie. :heh:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hrubosrstý foxteriér

Poslaťod Karlin » Ned 04.05.2008 14:51

:smile: ďakujem Viky...už som jej to povedala,moc sa síce nepotešila :ua: ale povedala , že keď bude veľká(teraz má 24 :heh: ) a bude mať dom ,tak si jedného krásavca zaobstará.Tak ďakujem a rdžím palce s krásavicou!! :ahoj:
Karlin
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64

Re: Hrubosrstý foxteriér

Poslaťod Vikiki22 » Uto 06.05.2008 17:40

Ja viem, že sa nepotešila, verím. Ale ja radím len dobre. :smile: Nechcem, aby bolo zle jej alebo psovi.

Hmmm...stále častejšie si všímam, že aj keď každý spozná foxteriéra, je ich pomerne málo...Neviem, prečo to tak je, ale aj na výstavách ich je čoraz menej. A hrubosrstých ešte menej ako hrubosrstých. A ako vidím, aj na dogfóre je toho pramálo (asi som sama). :ua:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hrubosrstý foxteriér

Poslaťod Rika » Pon 09.06.2008 13:34

Ale hodí sa aj do bytu, len nie ku každému. Clovek na toho psa musí mať čas a dostatočne sa mu venovať, foxíkov treba zamestnávať a sú tvrdohlaví, takže tiež nie každý to s nimi dokáže.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Hrubosrstý foxteriér

Poslaťod lucik » Pon 09.06.2008 14:55

lidicky, teraz na akcii Pes sympatak predstavila Jana Hospodarova foxinku, ktorej zomrela panicka a potrebuju ju umiestnit.. je strasne krasna, mila, kontaktna (stale mi vrta v hlave)..
tu je foto.. len absolutne neviem, koho kontaktovat..
Obrázok
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Hrubosrstý foxteriér

Poslaťod Vikiki22 » Pon 09.06.2008 18:04

Pekný, pekný, foxík! Ja sa porozhliadnem, možno sa aj nájde dakto. :smile:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hrubosrstý foxteriér

Poslaťod Rika » Pon 09.06.2008 18:42

Jj, aj mne prišiel o tom mail
Ponukam zadarmo 4rocnu fenku Foxterierku, jej povodna majitelka zomrela.
Kimi je pritulna, poslucha na zakladne povely, miluje male deti. len do
dobrych ruk. Kimi potebuje teraz vela casu, aby si dokazala zvyknut a vela
lasky.

Obrázok

Ja som si už myslela, že jej niekoho našli, no skúsim sa teda ešte mojej tety spýrať, či by náhodou.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Hrubosrstý foxteriér

Poslaťod Poca » Uto 10.06.2008 9:39

Ja by som chcela, len neviem ako by sa s Briou znášali.. MOžno by bolo skúsiť.. A tiež neviem, či sa budem vedieť dostatočne venovať toľkým psom..
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Hrubosrstý foxteriér

Poslaťod lucik » Uto 10.06.2008 16:52

pisala som dnes do utulku mail, som zvedava, ci a co odpisu.. Jana Hospodarova hovorila, ze havinka je uplne nekonfliktna, ze ma rada aj psikov aj fenky.. takze skor bude mozno na Brii zalezat..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Hrubosrstý foxteriér

Poslaťod Vikiki22 » Str 18.06.2008 12:21

No, ja som sa povypytovala všade už, ale bohužiaľ sa mi nedarí. :ua: Budem však hľadať ďalej. Dúfam, že si tohto foxíka dakto zobere...
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hrubosrstý foxteriér

Poslaťod tana » Pon 30.06.2008 18:04

Neviete niekto ako to dopadlo s fenkou, čo jej zomrela majitelka ?
Inak to nie je čistý foxík (drsnák), pripadá mi s niečim mixnutý (asi s JRT) :smile:
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: Hrubosrstý foxteriér

Poslaťod BasenA » Uto 15.07.2008 20:35

uuffff s mopsikom to teda budu stence :oo: ...ale ked je Eliska ta co mas na fotke tak je fakt velmi pekna aj moj welsak(welsh terier)je trosku vyssi a vlastne aj vatsi od ostatnych svojho druhu -bol najvatsi z vrhu :lol: A ..ja idem po ulici a furt si kazdy mysli ze mam foxika.. :haha: minule dokonca jeden ...ze hej..:Dpekny bradac .. :aaa: noako toto...
A aj moj je bez PP no na vystavu ako stvoreny a na chov...len zohnat v dnesnej dobre oboch s PP..to je des :pac:
Moj uz ma tri frajerky :haha: ...2 su s PP ale majitelia uz nemozu najst nikoho s PP v blizkom okoli.. :heh:

:haha: :haha: :haha: ach paneboze ja debil ...ja som si precitala len pru stanu komentov a na datum som nepozerala toto so steniatkami uz asi nieje aktualne.. :aaa:

..........................................................................................
http://www.welshterierlucky.blogspot.com
Obrázok

// Príspevky spojené, používaj tlačidlo UPRAV
/ Bibiana
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI