Foxteriér hrubosrstý / Fox Terrier Wire (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Foxteriér hrubosrstý / Fox Terrier Wire (FCI)

Poslaťod Margita » Sob 07.02.2015 11:06

uz? ved to je akurat v najlepsich rokoch :jazyk:
dam jednu archivnu,mozno tu uz aj niekde je :lol: Rodysek,tu mal asi 11

inak zistujem,ze malo fotiek pridavam,tak nech je foxlia svorka komplet tak este mladochovia Derik a Darina
Prílohy
der.jpg
dar.jpg
rod.jpg
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Foxteriér hrubosrstý / Fox Terrier Wire (FCI)

Poslaťod Silvuch » Ned 08.02.2015 10:23

strasne krasny pes....
Som bola nedavno na Kolibe v bufete vnutri a som tam mala Dabu okolo seba uviazanu. Dosiel pes, terier, samec, ma hned napadlo ze no nazdar.. Bude to drze, uvrcane, otravne.. A ten psik sa od pana ani nepohol, a bol navolno, len sa mu motal okolo nohy a poslusny bol moc.. A este aj krasny. :poklona: :poklona:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Foxteriér hrubosrstý / Fox Terrier Wire (FCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 08.02.2015 10:38

Včera som bola kuknúť na stretnutí technických potápačov a bol tam aj jaskynný potápač Silva Pěknik so svojim foxteriérom. A som čítala s nim jeden rozhovor, že čo bol váš najhorší potápačský zážitok a on že keď sa mu počas akcie stratil pes v Moravskom krase :heh: Inak tiež super pes, sa od neho nepohol ani na prednáške :ha:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Foxteriér hrubosrstý / Fox Terrier Wire (FCI)

Poslaťod hecer » Ned 08.02.2015 10:45

20150207_154314.jpg

Margita,krásne fotky.My sme sa včera trimovali,už bol Agir veľmi zarastený.
hecer
Šteniatko
 
Príspevky: 64

Re: Foxteriér hrubosrstý / Fox Terrier Wire (FCI)

Poslaťod hecer » Ned 08.02.2015 10:50

Nechápem,prečo to vložilo hore nohami.Fotka je Ok
hecer
Šteniatko
 
Príspevky: 64

Re: Foxteriér hrubosrstý / Fox Terrier Wire (FCI)

Poslaťod Margita » Ned 08.02.2015 12:28

Silvuch píše:strasne krasny pes....
Som bola nedavno na Kolibe v bufete vnutri a som tam mala Dabu okolo seba uviazanu. Dosiel pes, terier, samec, ma hned napadlo ze no nazdar.. Bude to drze, uvrcane, otravne.. A ten psik sa od pana ani nepohol, a bol navolno, len sa mu motal okolo nohy a poslusny bol moc.. A este aj krasny. :poklona: :poklona:


Ulfheiðr píše:Včera som bola kuknúť na stretnutí technických potápačov a bol tam aj jaskynný potápač Silva Pěknik so svojim foxteriérom. A som čítala s nim jeden rozhovor, že čo bol váš najhorší potápačský zážitok a on že keď sa mu počas akcie stratil pes v Moravskom krase :heh: Inak tiež super pes, sa od neho nepohol ani na prednáške :ha:


ano ,ano,foxici zu zlati,mili a poslusni :lol:
ale inak zaujimave,ako taky pes pri zlom vedeni,moze byt zlý,bitkar,zdrhac,lovec ,totalne neposlusny pes a na druhej strane ked sa pochopi ta podstata jeho terierovskej dusicky,to je vlastne mily,pritulny,spolocensky poslusny psicek,ktory ani nelovi,nezenie sa za kazdym vtakom,so psami sa nebije,a ide vsade tam kde jeho panicek
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Foxteriér hrubosrstý / Fox Terrier Wire (FCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 08.02.2015 12:34

Offtopic: Hej, hej. Otázka je, koľko námahy a času tomu treba venovať u teriéra a koľko napríklad u ovčiaka :smile: a to je potom už len otázka čo je ochotný a pre aké plemeno človek podstúpiť. Z môjho pohľadu, som moc pohodlná na to, aby som z psov ako teriér, alebo lovecké psi dolovala príjemného spoločnenského psa a to možno ešte nemusím mať zaručený výsledok aj napriek všetkej snahe. :hi: Lebo presne toto už jednak mám za sebou a dvak ešte stále "bojujeme" a asi aj navždy budeme, lebo je to nič iné len snaha o prekrývanie niečoho, nie o podporu toho čo pes v sebe prirodzene má. To je len úvaha v náväznosti na vedlajšiu tému :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Foxteriér hrubosrstý / Fox Terrier Wire (FCI)

Poslaťod Margita » Ned 08.02.2015 12:41

staci s tym psom robit od mala,nic navyse,nic extra ,ako s kazdym iny psom,len byt trosku doslednejsi,ale nie nejako extra :lol: ja som fakt, dost pohodlny clovek a malokedy robim nieco navyse :heh: fuj,az mi hanba niekedy za to je.ale tak ja sa obcas aj posnazim
a myslim,ze Der je celkom normalny,aj ked teda v pripade,ze by sme niekde boli a dosiel by velky pes ako dosla Silvuch s Dabou,tak vtedy by aj ziapal-trosku :hi: ale inak to fakt nie je ziadny hardcore,a nieco fakt pracne spravit z foxa prijemneho spolocnika
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Foxteriér hrubosrstý / Fox Terrier Wire (FCI)

Poslaťod akuk » Ned 08.02.2015 12:54

Margita píše:ano ,ano,foxici zu poslusni :lol:

protiklady sa pritahuju :lol: :angel: :no:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Foxteriér hrubosrstý / Fox Terrier Wire (FCI)

Poslaťod Margita » Ned 08.02.2015 12:58

akoze ja som neposlusna? :oo: Margitka je velmi poslusna,aj pritulna :lol:
ale inak ano,fox je uplny opak mna,v mnohycxh smeroch nam to takto vyhovuje,ja ich trochu kludnim aby neboli uplne hrrr,ale netlmim,a oni ma zase trosku hecuju,nech nieco robim,lebo inak by som asi nerobila nic :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Foxteriér hrubosrstý / Fox Terrier Wire (FCI)

Poslaťod akuk » Ned 08.02.2015 19:55

si neposlusne uprimna a to je fain :no:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Foxteriér hrubosrstý / Fox Terrier Wire (FCI)

Poslaťod Aris » Sob 14.02.2015 13:39

Offtopic: Margita, ja si dodnes spomínam ako sme boli ešte kedysi dávno na Tematíne z DF a ja som si nejak neustrážila vodítko a dostal sa mi pes k tebe a tvojmu foxíkovi, som čakala trmu-vrmu, lebo nielenže som dosť stresovala čo bude robiť môj, ale som nejak mala zakorenené, že foxíci sú bitkári, ale chalani sa len čuchli a každý sa vybral svojím smerom. Ma vtedy aj ten môj presvedčil, že predsa nie je až tak zlý ako som si myslela :smile:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Foxteriér hrubosrstý / Fox Terrier Wire (FCI)

Poslaťod Margita » Sob 14.02.2015 16:32

to bol vtedy este Rody :smile: a oproti nemu je Derik uplne ina kava :lol: akoze je ooo dost viac v pohode so psami ako bol Rody,aj moji sa prsia ale len vtedy ked su na voditku a ide oproti pes,ale ked uz sa ocitnu v epicentre viacerych psov tak su akosi uz v pohode
Rody mna viac krat prekvapil aj s Lindinim Arisom :smile:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Foxteriér hrubosrstý / Fox Terrier Wire (FCI)

Poslaťod Lindchen » Sob 14.02.2015 16:35

Vtedy na Kamzíku, že? Pamätám :yes: . Nostalgia, akí fešáci boli :pusa: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Foxteriér hrubosrstý / Fox Terrier Wire (FCI)

Poslaťod Margita » Sob 14.02.2015 16:42

aj na kamziku,ale aj na devine,co sme tam vonku sedeli na kofole a oni dvaja boli uplne vedla seba,odvtedy Rody dost viditelne zostarol :ua: by si ho uz ani nespoznala
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI