Dalmatínsky pes / Dalmatinac (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Dalmatínsky pes / Dalmatinac (FCI)

Poslaťod Lindchen » Pon 30.07.2018 17:06

Môj ex mal dalmatínca, no, nebolo to zrovna obdarené zvieratko. :heh: Mňa DP lákal vždy, ale pre mňa je to zbytočne veľký pes - na to, že nemá nejakú špecializáciu...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dalmatínsky pes / Dalmatinac (FCI)

Poslaťod zaza03 » Pon 30.07.2018 21:00

dakujem za reakcie... tak vyzerá to tak, že to bola len módna vlna, ktorá rýchlo skončila...klasika na dvoroch asi stále budú nemeckí ovčiaci, retrívri, jazvečíci a oriešky a ostatné len ked pride boom
zaza03
Šteniatko
 
Príspevky: 86
Bydlisko: Pri Nitre

Re: Dalmatínsky pes / Dalmatinac (FCI)

Poslaťod Benny9 » Štv 05.09.2019 11:17

my sme taktiež z oravy - Bobrov konkrétne a psíka máme 4 mesiace starého a so stravou bol zo začiatku problém lebo má viacero alergií tak kŕmime*reklama* a to zvlada zjest rychlo - chuti mu to a neprehana ho z neho
Benny9
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Podmienky na život dalmatina

Poslaťod Lýdia » Uto 08.06.2021 13:23

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či je tu niekto kto vlastní dalmatina a ma ho vonka alebo je to vyslovene pes do vnútra.
Lýdia
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Dalmatínsky pes / Dalmatinac (FCI)

Poslaťod Ulf » Pia 11.06.2021 7:44

Nikto nič?
Myslím, že pri dalmatíncovi platia rovnaké "pravidlá" pre umiestnenie vonku ako pri každom inom krátkosrstom psovi. Ja bych si ale krátkosrsté plemeno vyslovene na celoročné držanie vonku určite nevybrala. Nejde len o mrazy, ale aj o dlhodobo chladné vlhké počasie, odolnosť pred hmyzom... napríklad.
Ale tak dá sa, dobrá zateplená búda primeranej veľkosti aby si ju vykúril sebou samim, veľa slamy vnútri (pravidelne meniť za suchú) - alebo deky (tiež, základ je za každých okolností sucho), dvojité dvere, búda v závetrí a v lete v tieni, na suchom mieste. A samozrejme sa psovi primerane venovať.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Dalmatínsky pes / Dalmatinac (FCI)

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 14.06.2021 10:08

poznám takých, čo majú krátkosrsté plemená celoročne vonku a bez problémov. JA OSOBNE by som si zvolila také plemeno len vtedy, ak by mal možnosť ísť dnu prevažnú časť dní v roku alebo mal aspoň k dispozícii záhradný domček, či celoročne otvorenú nejakú garáž, stajňu, letnú kuchynku, niečo proste uzatvorené, nie len prístrešok/altánok. niečo, kde je sucho, nefúka a dá sa normálne schovať, takmer ako vo vnútri...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Podmienky na život dalmatina

Poslaťod Sirík » Pia 27.08.2021 17:10

Lýdia píše:Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či je tu niekto kto vlastní dalmatina a ma ho vonka alebo je to vyslovene pes do vnútra.

dalmatínsky pes nie vhodný na celoročný pobyt vonku. milujú teplo v zime radi vyhladavajú teplé miesta
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Re: Dalmatínsky pes / Dalmatinac (FCI)

Poslaťod Sirík » Pia 27.08.2021 17:15

zaza03 píše:dakujem za reakcie... tak vyzerá to tak, že to bola len módna vlna, ktorá rýchlo skončila...klasika na dvoroch asi stále budú nemeckí ovčiaci, retrívri, jazvečíci a oriešky a ostatné len ked pride boom

na slovensku je pár chovateľských staníc
moja - Werewovolves Cascade
Spotty Memories
Chanson de Glace
CallTess
Royal Canis Dynasty
Foggy May
Spotty Heart Dalmabella
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI