Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: tervueren

Poslaťod ALMUR » Ned 01.02.2009 17:45

Tak to mám radosť.. a smiem vedieť odkial ju priviezli???a ak to nie je "tajné" kde sa nachádza a kdo ju má?? Slovom potešilo ma,že sa aj na Slovensku pomaly chytá BO,okrem malinoisov ,tých je dostatok.Verém,že sa malej bude dariť a budu z nej mať radosť. :smile:
ALMUR
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264

Re: tervueren

Poslaťod kyrrka » Pon 02.02.2009 9:37

ALMUR, lakenku mám ja, priviezla som ju z Holandska (ch.st.de la Tyvell) pred 3mesiacmi, bývam v Žiari nad Hronom.... Chystám sa s ňou na výstavu do NR a aj do BB tak sa možno stretneme :smile:
kyrrka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: tervueren

Poslaťod ALMUR » Pon 02.02.2009 20:34

TAK to je bomba ,ja som z B.Bystrici... a za Žiar smerom na Handlovú sa chodíme v lete s tervíkmi kúpať na rybník pri motoreste.. mám o tom video na azet.sk ...som rada,že nie si ďaleko a iste by sme sa mohli, až sa vylepší počasie so smečkou stretnuť.Chodí tam so mňou na "čvachtanie" aj teraz už kamarátka čo má odomňa sučku..je to paráda vidieť lietať 6 tervíkov po hrádzi.... Tak do Bystrici by si ju už mohla prihlásiť majú stránku canisbb.sk a aj elektronickú prihlášku.Ak by si v tom niečo potrebovala pomôcť kludne napíš...Takže si vlastne špička s lakenoiskou a tešíma že "od nás"
a nie konkurencia z veľkého mest. :dunco3: ak máš čas mrkni www.tervueren.sk ,tak to som ja a moja smečka. :ahoj:
ALMUR
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264

Re: tervueren

Poslaťod kyrrka » Pon 02.02.2009 22:43

ja teba a tvoje sučky poznam už dávnejšie, obdivujem vašu prácu :jop: stránka je veľmi pekná, ja zatiaľ stránku nemám, iba fotky na http://www.kyrrka.rajce.net
jasne, budem rada ak sa niekedy stretneme, ja mám ešte jednu nevychovanú maliňáčku, v žiari máme asi týždeň aj 2mesačnú grendicu tak by sme sa mohli stretnúť všetci-všetky 4variety, to by bolo SUPER :aaa:
do BB idem hlásiť malú určite, veď to máme blízko.... ak sa nič nestane, budeme tam... :smile:
kyrrka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: tervueren

Poslaťod wasaabi » Uto 03.02.2009 9:59

minule som sa dopocula taku jednu informaciu,ze groendael(ospravdlnujem sa,ak som to zle napisala) a tervueren sa od seba lisia iba sfarbenim ,je to pravda? :ach:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: tervueren

Poslaťod ALMUR » Uto 03.02.2009 10:30

AHOJKA,tak máš pravdu tervík je farba fauve- slovom plavý...a groenendal musí byť čisto čierny,povolený je malý fliačik biely na hrudníku.. dokonca sa povoluje párenie medzi varietami,po porade s poradcom chovu...ja mám tiež oca šteniatok po tomto krížení..Potom môžeš čakať vo vrhu aj - aj šteniatka a podľa toho dostanú preukaz pôvodu. Povaha je podľ mňa skoro stejná,záleží ako sa im venuješ vo výchove.Zajdi n výstavu, teraz bude v marci Nitra a potom v máji Bystrica,tam to uvidíš na vlastné oči. pekný deň. :poklona:
ALMUR
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264

Re: tervueren

Poslaťod kyrrka » Uto 03.02.2009 10:41

tervueren moze byt aj vo farbe gris nie? cize sivy :nwm:
kyrrka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: tervueren

Poslaťod ALMUR » Uto 03.02.2009 10:45

kyrrka píše:ja teba a tvoje sučky poznam už dávnejšie, obdivujem vašu prácu :jop: stránka je veľmi pekná, ja zatiaľ stránku nemám, iba fotky na http://www.kyrrka.rajce.net
jasne, budem rada ak sa niekedy stretneme, ja mám ešte jednu nevychovanú maliňáčku, v žiari máme asi týždeň aj 2mesačnú grendicu tak by sme sa mohli stretnúť všetci-všetky 4variety, to by bolo SUPER :aaa:
do BB idem hlásiť malú určite, veď to máme blízko.... ak sa nič nestane, budeme tam... :smile:



´Dakujem za pekné slová.Ak máš záujem môžem zatial Ti urobiť miesto na mojej stránke http://www.tervueren.wbl.sk ,kde by sme mohli poinformovať o TVojej fenečke a potom tam pridať výsleky z výstav.
N a foto je vidieť podľa tváričky že je to lakenois,ale zatial postavička ako tervík,priznám sa malého lakenoisa som nevidela,tak to neviem posúdiť.Si aj v klube belgičákov? www. KCHPBO .
iNáč malináka máš pekného,aspon podĺa foto krásna hlava.. pri Handlovej ich chová môj kamarát p.Slepánek a venuje sa aj výcviku.. rozuzmie tomuä. :hafan: ALA
ALMUR
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264

Re: tervueren

Poslaťod ALMUR » Uto 03.02.2009 10:48

kyrrka píše:tervueren moze byt aj vo farbe gris nie? cize sivy :nwm:


áNO,ale bohužial viacej sa dostáva o popredia farba "fauve",záleži na rozhodcovi ,ako ho posúdi.Zatial im veľmo nefandia na výstavách i keď sú to tiež pekné zvieratá...ale podľa štandardu.. no pozri si štandard BO. :smile:
ALMUR
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264

Re: tervueren

Poslaťod kyrrka » Uto 03.02.2009 10:53

v klube ešte nie som, ale chystám sa v najbližšej dobe prihlásiť.... len sa k tomu nejako neviem dostať :lol:
s malinou som bola na 4výstavách a vždy dostala VD tak som si povedala že už kašlem na to :ua:
ja sa chystám na cvičák do handlovej, lebo u nás nič nie je, ani s malinou nič nerobím... ten p.Slepánek by nemal záujem mi pomocť s výcvikom? :angel:
gris tervíkov už som pár videla a páčili sa mi :smile:
kyrrka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: tervueren

Poslaťod kyrrka » Uto 03.02.2009 10:57

citujem zo štandardu :
Tervueren: po masku jedine plavá+charbonáž a sivá+charbonáž; avšak plavá+charbonáž sa uprednostňuje.
čiže gris farba je povolená ale uprednostňuje sa fauve.... pochopila som správne? :nwm:
kyrrka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 157
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: tervueren

Poslaťod ALMUR » Uto 03.02.2009 13:21

Presne ako píšeš záleží na rozhodcovi... :fizel: ahoj
ALMUR
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264

Re: tervueren

Poslaťod ALMUR » Uto 03.02.2009 13:32

kyrrka píše:v klube ešte nie som, ale chystám sa v najbližšej dobe prihlásiť.... len sa k tomu nejako neviem dostať :lol:
s malinou som bola na 4výstavách a vždy dostala VD tak som si povedala že už kašlem na to :ua:
ja sa chystám na cvičák do handlovej, lebo u nás nič nie je, ani s malinou nič nerobím... ten p.Slepánek by nemal záujem mi pomocť s výcvikom? :angel:
gris tervíkov už som pár videla a páčili sa mi :smile:


To ´Ta nesmie odradiť,hodnotenie na výstave... záleží aj v akej triede si bola... moja Alexis začínala ako výborná 4 no a teraz je INTERCHAMPIONKA.Človek sa iťí časom :slzy: chce to trpezlivosť a pozerať ako sú psíci vystavovaný,ja som sa tiež učila i keď "mafia" ktorá existuje aj u nás BO sa snažia znepríjemniť ... ja som na to prišla a tak som začala pracovať podľa svojej predstavy..iba jedenkrát som sa popálila a tak stačilo. :rules:
mobil na SLEPÁNKA ...0915382334 zavolj mu a odvolaj sa na mňa.TERAZ SA šPATNE CVIčí, ALE ISTE NIEčO VYMYSLíME NA JAR... stetneme sa a na niečom sa dohodneme. V Handlovej je aj Olinka Sýkorová a je výborná výcvikárka a iste Ti ochotne pomôže aj pri vystvovaní...jej kontakt 0905948816
ahojka :ahoj:
ALMUR
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264

Re: tervueren

Poslaťod gabrievamfim » Uto 03.02.2009 14:36

Almur, ma nehnevaj! Aká mafia? Myslím, že toľko dobroprajných nadšencov bez ohováračiek nenájdeš veľa. Aspoň na Slovensku u tervov som sa nestretla s mrchami a ver mi, inde ich je habadej! :nie: Ak tam rátaš aj mňa, štipnem ťa! :no:
A trošku upresnenie "fauve" je okrová. A okrem gris (sivá) je ešte spresnenie aj sable (piesková) :ahoj:
"...to víte, s blbejma se nebavte, někdo si vás splete..." J. Werich
gabrievamfim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: niekde medzi Levicami a Novými Zámkami

Re: tervueren

Poslaťod ALMUR » Uto 03.02.2009 20:45

ahojka krasavica,Ty ešte žiješ... no ty si fakt "mafia" len sa schovávaš a ani na výstave nebolo cítiť , :jupi: ,že si tam... to je s Tebou,už mi chýbaš.... :hihi: teším sa na Teba v Nitre ,ak pôjdem eštše rozmýšlam,lebo ideme do KaTOWIC... to len na akusi ,aby si zvykal môj štenec.papa
ALMUR
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI