Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod Nyssa » Štv 19.01.2012 13:42

inak Quinti má pravdu. divné, že vás nezaujímajú ostatné štáty :ua:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod meggie26 » Štv 19.01.2012 13:52

QuintipaNO píše:
almiss píše:tvůj posudek ale nikoho nezajímal, proto je to irelevantní. Mě nezajímá, jak to děláte na Slovensku, já psala, jaké stupně má FCI, když už si začala porovnávat číselnou a abecední stupnici. Já ji pouze doplnila.


prečo ťa nezaujíma ako sa vyhodnocujú RTG na slovensku, potom ako aj u iných plemien ako Akita máme RTG na h :kak:


ja netvrdím, že je to ok ale je to tak. Hlavne keď si mal napísane DBK 1/0 si vedel ale teraz tam máš čo? 6 riadkov, ktorým nerozumiem a porozumiem iba ak si to hodím do googlu, potom zakrúžkované písmenko, a 3 štemple od veterinárov

almiss doteraz ste v CZ cápali jedno zviera z nálezom cez druhé a bolo Vám to jedno a zrazu sa hráte jaký ste vy bohovský ohľadne zdravia :ach: čistá utopia

a teraz mi povedz ako ja ovplyvním veterinárnu správu a posudzovanie DBK? Ako ja ovplyvním to, že na SK môže byť jeden klub? atď atď atď
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod wallax » Štv 19.01.2012 15:35

Keby prihodime vsetci ruku k dielu, mozno by prisli nejake zmeny, vysledky, moznosti...
Tomas (Wallax) a Assan Argon Corissimo (American Akita)
Ak má problém riešenie,netreba si robiť starosti.Ak problém riešenie nemá,starosti nepomôžu.(tib. príslovie).
Zmieriť sa musíme len s tým, čo sami nedokážeme ovplyvniť. (ja)
wallax
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 463
Bydlisko: Hlohovec

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod almiss » Štv 19.01.2012 15:55

QuintipaNO píše:
almiss píše:tvůj posudek ale nikoho nezajímal, proto je to irelevantní. Mě nezajímá, jak to děláte na Slovensku, já psala, jaké stupně má FCI, když už si začala porovnávat číselnou a abecední stupnici. Já ji pouze doplnila.


prečo ťa nezaujíma ako sa vyhodnocujú RTG na slovensku, potom ako aj u iných plemien ako Akita máme RTG na h :kak:
nechápem a ozaj niekedy
Nyssa píše:To tu uz je ako natahovanie sa medzi sebou :ua: z principu


nezajímá v kontextu diskuse, kterou vedeme s meggie, protože otázka nebyla položená, jak se to dělá na Slovensku. Meggie mě opravila v rámci číselné a abecední stupnice. Ta abecední stupnice je ve většině zemí FCI rozšířená o čísla, což meggie odmítala připustit. Tak nějak bych to shrnula :smile:
almiss
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 296

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod QuintipaNO » Štv 19.01.2012 16:05

ale v tomto by som ťa opravil tiež :no:
neviem ako u akit v SR ale u NO rozšírená nieje máme len A, B, žiadne normál, fast normál, 1,2
tým pádom nemusí byť rozšírená ani ú akit.
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod almiss » Štv 19.01.2012 16:11

meggie26 píše:
QuintipaNO píše:
almiss píše:tvůj posudek ale nikoho nezajímal, proto je to irelevantní. Mě nezajímá, jak to děláte na Slovensku, já psala, jaké stupně má FCI, když už si začala porovnávat číselnou a abecední stupnici. Já ji pouze doplnila.


prečo ťa nezaujíma ako sa vyhodnocujú RTG na slovensku, potom ako aj u iných plemien ako Akita máme RTG na h :kak:


ja netvrdím, že je to ok ale je to tak. Hlavne keď si mal napísane DBK 1/0 si vedel ale teraz tam máš čo? 6 riadkov, ktorým nerozumiem a porozumiem iba ak si to hodím do googlu, potom zakrúžkované písmenko, a 3 štemple od veterinárov

almiss doteraz ste v CZ cápali jedno zviera z nálezom cez druhé a bolo Vám to jedno a zrazu sa hráte jaký ste vy bohovský ohľadne zdravia :ach: čistá utopia

a teraz mi povedz ako ja ovplyvním veterinárnu správu a posudzovanie DBK? Ako ja ovplyvním to, že na SK môže byť jeden klub? atď atď atď

tak jedno po druhém

1/ netvrdím, že systém vyhodnocování je špatný, je jen jiný. Prostě vy máte jen abecední stupnici, jinde je rozšířená, to je vše! To, že ty jsi to ve chvíli, kdy jsi to psala nevěděla, je jiná věc

2/ nemůžeš s tím dělat nic, to je bez diskuze. Můžeš jen zlepšovat chov na Slovensku v rámci scých možností

K páření psů v CZ se ale rozepíšu. Vzhledem k tomu, že je to dost vážné obvinění a celkem drsná slova, žádám tě , abys byla konkrétní ! My tady můžeme bez problémů a do 10ti minut dohledat DKK zvířat X let zpět. Takže napiš konkrétní příklady. A nepiš jen jeden příklad, protože ty sama píšeš to v množném čísle!
Na nic si nehrajeme, jak vidíš, děláme co se dá, aby byl chov v CZ na vyšší úrovni.
A meggie, očekávám, že na výše položenou otázku mi odpovíš. Protože jinak si to tvoje prohlášení přímo říká o veřejnou omluvu.
almiss
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 296

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod almiss » Štv 19.01.2012 16:13

QuintipaNO píše:ale v tomto by som ťa opravil tiež :no:
neviem ako u akit v SR ale u NO rozšírená nieje máme len A, B, žiadne normál, fast normál, 1,2
tým pádom nemusí byť rozšírená ani ú akit.


no ano, vždyť to píšu, ve většině, ne všude! Vy to máte jinak. Meggie mě opravila v souvislosti s CZ klubem!!
almiss
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 296

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod meggie26 » Štv 19.01.2012 16:47

Almiss napr. už spomínaná Korsa Legion Gagatkow 4/0 x Yojimbo Horus Nisei DKK? (to ako ste dali na 4kovú suku psa z neznámym DBK), Maróteam Discover the World Kenny 3/2 pes má za sebou dve krytia, Korsa Legion Gagatkow 4/0 x Erabor Harry 0/1 a u koľkých rodičov máte DBK s otáznikom

takže o aké verejné ospravedlnenie žiadaš?

a láskavo nerob so mňa blbú čo som ja vedela a nevedela keď som to alebo ono písala. Pretože ja som písala o SK vyhodnocovaní a ty o svete. :ahoj:

to je pekné, že sa snažíte o vyššiu úroveň ale ani v CZ to kedysi nebolo veľmi ružové, takže na čo sa tu teraz hráme? Ako sú čechy nedotknuteľné a na slovensku je všetko na :kak: :ach:

edit: a keď sa tu už doťahujeme o RTG DBK výpovedná hodnota RTG závisí od toho ako je RTG spravené a v akom prostredí je robené, či je pes v správnej pozícii či je snímaný pomocou tzv. korýtka alebo voľne na stole. Aká je výpovedná hodnota RTG v genetickej rovine a pri prenose na potomkov, z RTG snímku nevie vet určiť či je pozitívny pes nositeľom alebo vznikol nález vplyvom vonkajšieho prostredia ( krmivo, manipulácia so psom, zaťažovanie kĺbov v mladosti a nespočetne veľa faktorov)
je to veľmi tenký ľad tak isto ako pri PRA buď je vyšetrené mechanicky teda veterinárom alebo pomocou genetických testov.
Pri genetických testoch sa vie určiť či je daný pes nositeľom aj keď je čistý, alebo ten čo je pozitívny vôbec nemusí byť nositeľom a je to len mechanické poškodenie.
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod moth » Štv 19.01.2012 17:35

A co tak dat do placu nejake konkretne argumenty z prostredia SK chovu, aby bolo vyvratene domnele tvrdenie, ako je to na SK s AA na :kak: Ja sa len rada poucim o tom ako je to s SK chovom AA super, tak sem s tym! Clovek sa na SK klubovych strankach nic, ale vobec nic nedozvie, vyhovorky, ze sa pripravuje novy web su nezmyselne, ved mnozstvo informacii su roky stare! Nechapem kde je problem paralelne vytvarat novy web a aktualizovat stary...
Z akeho dovodu sa tu neodpoveda na otazky, predsa to nie je tajomstvo, nepytala som sa na ziadne kuloarne info!
moth píše:
moth píše:Kolko clenov ma aktualne KCHAA?
Kolko aktivnych stanic (odchovane viac ako dva vrhy) existuje pod KCHAA v sucasnosti?
Kolko steniat bolo v PK zapisanych od roku 2000?
Kolki z majitelov tychto steniat sa stali clenmi KCHAA (KCHVJP)?
Aky dlhy cas vytrvali so svojim clenstvom v KCHAA (KCHVJP)?


A ako almiss pre meggie napisala Můžeš jen zlepšovat chov na Slovensku v rámci scých možností, tak z toho sa da stylizovat dalsia otazka na SK klub, vsak! Tak ako SK klub zlepsuje chov AA na SK? Ja v jeho cinnosti nevidim ziaden progres, skor naopak, 12 rokov cinnosti a mozete sa pysit akurat tak vysokym zapisnym cislom v PK SKJ, to je vsetko! Podmienky chovnosti ste zjednodusili najviac ako sa dalo, v klube mate 20 clenov, mozno, aj to figuruju rodinne clenstva, na klubovku sa vam prihlasi 10 psov aj to je vacsina zo zahranicia, tak kde su tie vase vysledky?! O propagacii plemena sa netreba zmienovat, stacil ten prvy a posledny clanok z pera poradkyne chovu s fotkami steniec odchovavanych v pivnici grrr...

Z ceskeho klubu zastresujuceho plemeno ste sa vzdy len smiali, smiech vsak nie je na mieste ani teraz ani v minulosti to nebolo vhodne :yes:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod almiss » Štv 19.01.2012 17:41

Myslela jsem si, že vytáhneš Korsu :heh: , proto jsem psala, ať píšeš víc příkladů. Korsa měla štěňata naposledy v roce 2006 a byla to jediný jedinec s takovým stupněm DKK, který měl potomky.
Pes Jojimbo Horus Nissei kryl naposledy před 7ti lety!!
Víš, z nějaké genetické základny se vyjít muselo. Ale o tom to je, vylepšovat, jít dopředu.
Maróteam Discover the World Kenny - jeho majitelka není již členem klubu z důvodů, které zde nechci vypisovat, ale je možné to dohledat na webu CZ klubu.

No, jak vidíš, snažíme se.....A o tom to meggie je, pořád je co vylepšovat, jak u vás, tak u nás. První krok k vylepšení je ale připustit si chyby :smile:

Ale shrňme si to, našla si CELÉ DVA PSY s horším stupněm DKK na kterých se chovalo? :heh: :heh: :heh:

a láskavo nerob so mňa blbú čo som ja vedela a nevedela keď som to alebo ono písala. Pretože ja som písala o SK vyhodnocovaní a ty o svete
ahááááááá.....no, myslím, že si každý názor udělá sám :no:

edit: a keď sa tu už doťahujeme o RTG DBK výpovedná hodnota RTG závisí od toho ako je RTG spravené a v akom prostredí je robené, či je pes v správnej pozícii či je snímaný pomocou tzv. korýtka alebo voľne na stole

možná to nevíš, nebo mluvíš opět jen o Slovensku, ale to, jak se má pes rentgenovat pro posouzení DKK ukládá akreditovanému veterináři přímo Řád pro posuzování DKK

Aká je výpovedná hodnota RTG v genetickej rovine a pri prenose na potomkov, z RTG snímku nevie vet určiť či je pozitívny pes nositeľom alebo vznikol nález vplyvom vonkajšieho prostredia ( krmivo, manipulácia so psom, zaťažovanie kĺbov v mladosti a nespočetne veľa faktorov)
je to veľmi tenký ľad tak isto ako pri PRA buď je vyšetrené mechanicky teda veterinárom alebo pomocou genetických testov.
Pri genetických testoch sa vie určiť či je daný pes nositeľom aj keď je čistý, alebo ten čo je pozitívny vôbec nemusí byť nositeľom a je to len mechanické poškodenie.

tohle nechápu pro píšeš, nesouvisí to s naší diskuzí.....
almiss
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 296

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod meggie26 » Štv 19.01.2012 17:55

almiss píše:
edit: a keď sa tu už doťahujeme o RTG DBK výpovedná hodnota RTG závisí od toho ako je RTG spravené a v akom prostredí je robené, či je pes v správnej pozícii či je snímaný pomocou tzv. korýtka alebo voľne na stole

možná to nevíš, nebo mluvíš opět jen o Slovensku, ale to, jak se má pes rentgenovat pro posouzení DKK ukládá akreditovanému veterináři přímo Řád pro posuzování DKK


ruku na srdce Almiss tebe stačí ten papier na to ako kvalitne veterinár robí???

almiss píše:Aká je výpovedná hodnota RTG v genetickej rovine a pri prenose na potomkov, z RTG snímku nevie vet určiť či je pozitívny pes nositeľom alebo vznikol nález vplyvom vonkajšieho prostredia ( krmivo, manipulácia so psom, zaťažovanie kĺbov v mladosti a nespočetne veľa faktorov)
je to veľmi tenký ľad tak isto ako pri PRA buď je vyšetrené mechanicky teda veterinárom alebo pomocou genetických testov.
Pri genetických testoch sa vie určiť či je daný pes nositeľom aj keď je čistý, alebo ten čo je pozitívny vôbec nemusí byť nositeľom a je to len mechanické poškodenie.

tohle nechápu pro píšeš, nesouvisí to s naší diskuzí.....


nesúvisí? Nesúvisí to akurát s našim doťahovaním ale veľmi to súvisí s debatou o DBK a ich snímkov a prenose na potomkov.
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod moth » Štv 19.01.2012 17:57

tak-tak meggie, ak sa tu niekto na nieco hra, tak to je vas nedotknutelny klub s neobmedzenou zivotnostou, ale treba si pamatat, ak nieco tak funguje ako vase OZ, tak cim dlhsie to bude "fungovat", tym viac preslapov sa vytvori, a u vas to ide skutocne ako na pase, zas a znova, este a opat...

almiss píše:edit: a keď sa tu už doťahujeme o RTG DBK výpovedná hodnota RTG závisí od toho ako je RTG spravené a v akom prostredí je robené, či je pes v správnej pozícii či je snímaný pomocou tzv. korýtka alebo voľne na stole
možná to nevíš, nebo mluvíš opět jen o Slovensku, ale to, jak se má pes rentgenovat pro posouzení DKK ukládá akreditovanému veterináři přímo Řád pro posuzování DKK

Aká je výpovedná hodnota RTG v genetickej rovine a pri prenose na potomkov, z RTG snímku nevie vet určiť či je pozitívny pes nositeľom alebo vznikol nález vplyvom vonkajšieho prostredia ( krmivo, manipulácia so psom, zaťažovanie kĺbov v mladosti a nespočetne veľa faktorov)
je to veľmi tenký ľad tak isto ako pri PRA buď je vyšetrené mechanicky teda veterinárom alebo pomocou genetických testov.
Pri genetických testoch sa vie určiť či je daný pes nositeľom aj keď je čistý, alebo ten čo je pozitívny vôbec nemusí byť nositeľom a je to len mechanické poškodenie.

tohle nechápu pro píšeš, nesouvisí to s naší diskuzí.....


:jop: Řád pro posuzování DKK - tak meggie, nebodaj nieco take existuje aj na SK?!
Ako som si nedavno precitala v jednom z tvojich prispevkov - DBK na SK u AA, mozno len u jedneho, posudila komisia troch veterinarov, a to je co za novinku, aky novy blud?
Tiez ty tu opisujes posudok DBK psa, ktory nie je tvoj, a to z akeho dovodu?

almiss k tej stati, ktorej ty nerozumies, ja asi rozumiem, pretoze na SK sa robia geneticke vysetrenia DBK a dokonca PRA, a preto je ten SK chov AA taky suprovy :heh: Apropo ak chce mat niekto platne PRA, musi ho robit opakovane, kazdorocne :lol: A celkovo, zasa sa tu niekto snazi odklonit temu od merita veci, zvykla som si :aaa:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod moth » Štv 19.01.2012 18:02

meggie26 píše:nesúvisí? Nesúvisí to akurát s našim doťahovaním ale veľmi to súvisí s debatou o DBK a ich snímkov a prenose na potomkov.

:aaa: na mieste meggie by som kandidovala na post prezidenta, aky hlod - kvalita snimku RTG DBK dokaze vypovedat o prenose DBK na potomkov... akokolvek, ma prekvapuje, ze tie vase snimky uz nemusia vidiet len jedny oci, aby bol vysledok spravny a uznany, fakt je to na zamyslenie, co sa tu deje :jop:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod almiss » Štv 19.01.2012 18:15

meggie26 píše:
almiss píše:
edit: a keď sa tu už doťahujeme o RTG DBK výpovedná hodnota RTG závisí od toho ako je RTG spravené a v akom prostredí je robené, či je pes v správnej pozícii či je snímaný pomocou tzv. korýtka alebo voľne na stole

možná to nevíš, nebo mluvíš opět jen o Slovensku, ale to, jak se má pes rentgenovat pro posouzení DKK ukládá akreditovanému veterináři přímo Řád pro posuzování DKK


ruku na srdce Almiss tebe stačí ten papier na to ako kvalitne veterinár robí???

almiss píše:Aká je výpovedná hodnota RTG v genetickej rovine a pri prenose na potomkov, z RTG snímku nevie vet určiť či je pozitívny pes nositeľom alebo vznikol nález vplyvom vonkajšieho prostredia ( krmivo, manipulácia so psom, zaťažovanie kĺbov v mladosti a nespočetne veľa faktorov)
je to veľmi tenký ľad tak isto ako pri PRA buď je vyšetrené mechanicky teda veterinárom alebo pomocou genetických testov.
Pri genetických testoch sa vie určiť či je daný pes nositeľom aj keď je čistý, alebo ten čo je pozitívny vôbec nemusí byť nositeľom a je to len mechanické poškodenie.

tohle nechápu pro píšeš, nesouvisí to s naší diskuzí.....


nesúvisí? Nesúvisí to akurát s našim doťahovaním ale veľmi to súvisí s debatou o DBK a ich snímkov a prenose na potomkov.

tak je jasné, že každý veterinář je jiný a ne každý dobrý. Proto si najdu takového, u kterého mám jistotu, že bude všechno OK. Je ale fakt, že můžu mluvit a ručit jen za sebe. U ostatních chovatelů samozřejmě nemám nikdy jistotu.Ale i v případě, kdy nebude rentgenolog postupovat úplně tak jak má nebude ten výsledek tak rozdílný, aby mi udělal z 0 třeba 2...
Hele, meggie, nakonec máš pravdu. Uznávám, že to souvisí s problematikou DKK.
Ale můj názor je, že pokud už se dysplazie objeví, při použití jedince do chovu nebudu přemýšlet a o tom, že to bylo způsobeno vnějšími vlivy. Právě proto, že nelze dokázat, že to tak je.
almiss
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 296

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod meggie26 » Štv 19.01.2012 18:24

Almiss tu sú odkazy na metodiku a na čisté tlačivo na posúdenie dbk

http://www.savlmz.sk/odborne-sekcie/spdd/oznamy/metodika/
http://www.savlmz.sk/assets/Files/PDF/POTVRDENIE-O-POSUDENI-RENTGENOGRAMU-NA-DYSPLAZIU-BEDROVYCH-KLBOV-DBK.pdf

Almiss píše:tak je jasné, že každý veterinář je jiný a ne každý dobrý. Proto si najdu takového, u kterého mám jistotu, že bude všechno OK. Je ale fakt, že můžu mluvit a ručit jen za sebe. U ostatních chovatelů samozřejmě nemám nikdy jistotu.Ale i v případě, kdy nebude rentgenolog postupovat úplně tak jak má nebude ten výsledek tak rozdílný, aby mi udělal z 0 třeba 2...


presne o tom to je, ideš k veterinárovi, ktorý ti to spraví poriadne ale to je tiež diskutabilné koľko začínajúcich chovateľov si vie toho veterinára najsť ... (čisto moje zamyslenie)

Almiss píše:Hele, meggie, nakonec máš pravdu. Uznávám, že to souvisí s problematikou DKK.
Ale můj názor je, že pokud už se dysplazie objeví, při použití jedince do chovu nebudu přemýšlet a o tom, že to bylo způsobeno vnějšími vlivy. Právě proto, že nelze dokázat, že to tak je.


ale možno nieje na škodu sa nad tým zamyslieť, pretože je to podľa mňa dosť podstatné. Tak isto ako keď si to vezmeme z druhej strany po čdvoch čistých jedincoch zrazu vyskočí dysplázka - a tu sa mi skôr naskytá otázka - vyskočilo to po niekom zo zadných generácii alebo to bolo vonkajším vplyvom
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI