Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod wallax » Pia 17.06.2016 23:44

Skús možno skôr ako príde cudzí pes k Vám, na miesto kde je šéfka tvoja fenka, prísť s fenkou za psíkom do útulku. Prípadne ešte lepšie zobrať oboch von na neutrálnu pôdu...spoločné vencenie...

Odoslané z HTC One pomocou Tapatalku
Tomas (Wallax) a Assan Argon Corissimo (American Akita)
Ak má problém riešenie,netreba si robiť starosti.Ak problém riešenie nemá,starosti nepomôžu.(tib. príslovie).
Zmieriť sa musíme len s tým, čo sami nedokážeme ovplyvniť. (ja)
wallax
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 463
Bydlisko: Hlohovec

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod casira » Pon 20.06.2016 6:22

DangerousWoman
Mačka u nás nehrozí.Dlho by asi nedožila.U susedov majú kopec mačiek,spokojne si žijú,len nesmú príst k nám na záhradu.A oni to asi vedia.Akity sú lovci a mačka v našom prípade korist.Ale poznám ludí,ktorí majú doma aj akity aj mačky a pekne si spolu nažívajú.Je to o výchove.
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod sveday » Pon 05.09.2016 7:13

Nedávno jsem byla celý víkend stanovat a jedna kamarádka měla sebou Akitu. Přes noc ji neměli uvázanou, prostě se ráno vzbudila, chodila kolem stanu a čekala, až se oni vzbudí. Ani přes den ji vůbec nehlídali. Ani nezkoušela třeba během noci jít na "výlet" sama. Je tohle chování u Akit normální? Jednalo se o takovou zlatou Akitu, ne o tu do černošeda. Děkuji za odpovědi. :-)
sveday
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 111
Bydlisko: Brno

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 05.09.2016 10:36

Myslím, že ak má akita dobrý vzťah s majiteľom, bude mu verný až za hrob. :smile: Viď Hachiko. :lol:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 05.09.2016 10:43

A ak nema, kludne bude utekat z dvora. Pripad v nasej rodine.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod wallax » Sob 01.10.2016 17:51

To ze pes odide od jeho pána neznamena ze nema dobry vztah k nemu. Su psi ktori radi skumaju a su psi ktori nie, ale majitela miluju rovnako.
A len dodávam, Akita nema pána, Akita ma len následovnikov a nohsledov [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Odoslané z HTC 10 pomocou Tapatalku
Tomas (Wallax) a Assan Argon Corissimo (American Akita)
Ak má problém riešenie,netreba si robiť starosti.Ak problém riešenie nemá,starosti nepomôžu.(tib. príslovie).
Zmieriť sa musíme len s tým, čo sami nedokážeme ovplyvniť. (ja)
wallax
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 463
Bydlisko: Hlohovec

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod Jakub1593 » Pon 05.06.2017 21:44

Ahojte poctivo mám prečitané cele fórum o Akitach a už som tu dlhšie nebol ale mam 10 mesačnú Akitu fenku a posledne 3 dni mam problém že mi vyvráti cele jedlo...mal som ju na brit care lamb and rice a bolo všetko dobre len mi prišlo že máličko priberá tak som zvolil purina pro plan puppy large robust a tri mesiace je na nich a fajín priberá.. dával som jej 3 krát denne začala odmietať obednú dávku tak som zvolil že jej budem dávať 2 krát denne s tým že jej dám ráno menej večer viac a dnes mi to celé dala von :( neviem či je to teplom ale ked mate stým skúsenost tak mi prosím poradte
Jakub1593
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod Jakub1593 » Uto 06.06.2017 11:28

Žena ma opravila nema 10 mesiacov ale uz bude mat rok :) beží ten čas :)
Jakub1593
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod wer » Uto 06.06.2017 11:35

ja by som sa urcite poradila s veterinarom... tazko radit na dialku - na jednej strane totiz pre psov obcasne vracanie nie je az taky problem - zbavuju sa tak niecoho usadeneho v zaludku (chlpy, kus kosti apod), ale na druhu stranu to prave moze znamenat, ze mu nieco v tom zaludku uviazlo (kus hracky, kamen apod). to uz by potom mohlo byt akutne a zivot ohrozujuce, takze na to pozor.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 06.06.2017 11:45

Odmietanie jedla v teple je bezne. Tak isto aj znizenie poctu davok v tomto veku. To s vracanim. Raz by som nepanikarila, ak by to urobila druhy krat, je na mieste navsteva veterinara, lebo moze ist o cokolvek ako spomina wer. Skuste jej dat mensiu porciu.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod Jakub1593 » Uto 06.06.2017 12:33

Som sa kdesi dočítal te je dobre psovi nedať 24 hodín jest ze žalúdok sa spamätá tak sme zvolili hladovku dostane jest až zajtra ráno a uvidime co s tým spraví. Vaši psikovia su na Granuliach? Alebo barfujete ?
Jakub1593
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod wer » Uto 06.06.2017 12:42

hladovkou nic nepokazis. ale keby to neustalo, tak smer veterina radsej.

a my nemame akity, my sme len nakukli... :lol: ja davam granule, istu dobu sme aj barfovali.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod Jakub1593 » Uto 06.06.2017 13:46

Dobre dakujem pekne za rady :) som si myslel ze tu este su nejaký akitaci ale nevadí ďakujem aj Vám :) ste zlatý :)
Jakub1593
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 06.06.2017 13:51

Ja by som hlavne aj po tej hladovke nedala plnu davku, ale len troska. A keby to zvladol udrzat v sebe tych 12 hodin, tak potom uz normalne davky.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod Jakub1593 » Uto 06.06.2017 13:56

Zajtra vás budem informovať ako to dopadlo večer :) ďakujem Vám :) dúfam ze bude poriadku lebo je to nas poklad :)
Jakub1593
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI