Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod blueberry » Pia 20.01.2012 18:47

Meggie, malý drobec je úplne dokonalý :oo: a chutnučký :pusa:

weron píše:Offtopic: skoro si ten havkac zuby vybil hned na zaciatku :pac: :heh:

:haha:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod almiss » Pia 20.01.2012 18:53

moth píše:Ja ti nemozem dat tip, tiez som dlho hladala schopneho cloveka, co je ochotny a schopny pochopit aj Akitu a nasla som ho tu na DF. Takze toto si musis vyriesit sam :ua:
Tak este k tym bojovym plemenam, ak si niekedy videl suboj dvoch Akit, alebo nebodaj Akita verus ine plemeno mal by si mozno iny pohlad na vec. Ked sa biju dve Akity, malokedy je nutne zasivat, je len vela hluku, slin a pre cloveka sa to zda byt beznadejne, ano vyskytnu sa nejake mensie zranenia, ktore sa vsak zahoja aj bez sitia. Avsak ked sa stane, ze si nepadne do oka Akita s inym plemenom ma to omnoho horsie nasledky, zial pre to druhe plemeno :ua: Bola som svedkom nezhody medzi Akitou a dvoma pitbulmi a obaja sa nevyhli desiatkam stehov :ua: nie, nieco take uz nechcem vidiet!
Urcite coursing je dobra cesta na vybitie energie pre Akitu, ale v ramci moznosti ako je nemozne pravidelne trenovat na SK, nepokladam tuto aktivitu za idealnu. A moj nazor som uz spomenula, bavili sme sa o tom pred casom s Nyssou, z mojho pohladu je to len nahananie objektu v dialke, co je neziaduce podla mna, Akita bude vzdy schopna a ochotna nahanat korist, to nie je nutne podporovat... Moj nazor je, ak uz pracovat s Akitou tak formou aktivit, ktore upevnuju vztah a doveru k majitelovi!


beze zbytku souhlasím :jop: Přišla jsem na to, že i řev ustane, když se pes, který je pod akitou "narolovaný" přestane hýbat. Takže u našich vidím jediný cíl. Povalit , znehybnit, podřídit. Pak se nestane nic. Jednou nám vběhnul buldoček do smečky a odešel bez škrábnutí. No ten řev, ten je strašidelnej :yes: :smile: :smile:
almiss
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 296

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod casira » Pia 20.01.2012 20:05

nepiste tolko, ved nestiham sledovat zajtra budem mat veeeeeelmi dlhe citanicko

Presne tak,trvalo mi to večnost. :heh:

Moth-tie historické články mám všetky odložené .Fajn že si ich tu pripomenula. :smile:
Na margo Wallaxa- má toho dost naštudované,nech sám zistí časom na vlastnom psovi čo a ako mu vyhovuje,ktorým smerom pojde.Možno toho bude musiet vyskúšat viac,aby zistil v čom je Assan dobrý.Je to jeho prvý pes a predsa len,my tu už máme mnohoročné skúsenosti,jeden menšie,iný vačšie.Skúsenosti sa najlepšie získavajú praxou,nie čítaním článkov,aj ked tým čítaním nadobúdame prehlad o možnostiach.
Přišla jsem na to, že i řev ustane, když se pes, který je pod akitou "narolovaný" přestane hýbat.

Presne tak.Už aj ja som tu písala pár neštastných príhod a to neboli všetky. :nie:
Ady neloví myši,ale u predchádzajúcej majitelky ulovil srnu a dovliekol domov /ked sme ho od nej brali,kládla nám na srdce nepúštat ho na volno/, Nana loví myši,pred nimi Cassius dokonca zabíjal potkany.A o mačkách som tiež písala.Morča bud zinfarktovalo,alebo bolo tiež nedopatrním /zabudol niekto zavriet dvere/ ulovené.Takže ano,majú to v génoch,že sú lovci.A sú veru dobrý lovci aj ked ich k tomu nik nevedie. :smile:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod simaa » Pia 20.01.2012 23:17

almiss píše:
moth píše:Ja ti nemozem dat tip, tiez som dlho hladala schopneho cloveka, co je ochotny a schopny pochopit aj Akitu a nasla som ho tu na DF. Takze toto si musis vyriesit sam :ua:
Tak este k tym bojovym plemenam, ak si niekedy videl suboj dvoch Akit, alebo nebodaj Akita verus ine plemeno mal by si mozno iny pohlad na vec. Ked sa biju dve Akity, malokedy je nutne zasivat, je len vela hluku, slin a pre cloveka sa to zda byt beznadejne, ano vyskytnu sa nejake mensie zranenia, ktore sa vsak zahoja aj bez sitia. Avsak ked sa stane, ze si nepadne do oka Akita s inym plemenom ma to omnoho horsie nasledky, zial pre to druhe plemeno :ua: Bola som svedkom nezhody medzi Akitou a dvoma pitbulmi a obaja sa nevyhli desiatkam stehov :ua: nie, nieco take uz nechcem vidiet!
Urcite coursing je dobra cesta na vybitie energie pre Akitu, ale v ramci moznosti ako je nemozne pravidelne trenovat na SK, nepokladam tuto aktivitu za idealnu. A moj nazor som uz spomenula, bavili sme sa o tom pred casom s Nyssou, z mojho pohladu je to len nahananie objektu v dialke, co je neziaduce podla mna, Akita bude vzdy schopna a ochotna nahanat korist, to nie je nutne podporovat... Moj nazor je, ak uz pracovat s Akitou tak formou aktivit, ktore upevnuju vztah a doveru k majitelovi!


beze zbytku souhlasím :jop: Přišla jsem na to, že i řev ustane, když se pes, který je pod akitou "narolovaný" přestane hýbat. Takže u našich vidím jediný cíl. Povalit , znehybnit, podřídit. Pak se nestane nic. Jednou nám vběhnul buldoček do smečky a odešel bez škrábnutí. No ten řev, ten je strašidelnej :yes: :smile: :smile:
ano to poznam my sme mali tiez 2 AA a jedna sa pobila z buldockom a ten buldocek nam skoro zomrel skoro
simaa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 784
Bydlisko: Slovensko,Nitra

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod meggie26 » Pia 20.01.2012 23:39

blueberry píše:Meggie, malý drobec je úplne dokonalý :oo: a chutnučký :pusa:

weron píše:Offtopic: skoro si ten havkac zuby vybil hned na zaciatku :pac: :heh:

:haha:


ďakujeme :hi:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod moth » Sob 21.01.2012 15:35

Vcera spominala Bad nove cislo Pes pritel cloveka 2/2011, urcite odporucam, kto ma moznost nech si ho precita :jop:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod meggie26 » Sob 21.01.2012 17:09

dnešný tréning :lol:

Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod casira » Sob 21.01.2012 17:34

blueberry píše:
weron píše:Offtopic: skoro si ten havkac zuby vybil hned na zaciatku :pac: :heh:

:haha:

Haha :pac: Velmi smiešne.To dokážete z tých videí okomentovat len to?Verím,že vaši psy toho dokážu omnoho viac a nikdy sa im nič podobné nestalo. :joint:

Dnes bol u nás prenádherný slnečný den.Trošku sme sa vybehali po prírode /pokial sneh dovolil/ :smile:
moth píše:Vcera spominala Bad nove cislo Pes pritel cloveka 2/2011, urcite odporucam, kto ma moznost nech si ho precita :jop:

Kúpim si,ked ho tak vrelo odporúčaš,kúpim. :no:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod moth » Sob 21.01.2012 17:39

hm casira mne to tiez neprislo zrovna smiesne, skor ma to vydesilo, tak ale corry dalej fungovala bez problemov :jop:
casopis neodporucam vrelo, ale odporucam precitat :lol: nakolko tam nie je len lacny profil plemena AI, je tam hodne napisane o zdravi AI :ua:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod casira » Sob 21.01.2012 18:11

casopis neodporucam vrelo, ale odporucam precitat

Ok,osobne si rada prečítam zaujímavé články aj o AI. :yes:
Škoda velká,že nemá kto napísat niečo aj o AA.Aspon ja som na nič v žiadnom časopise už roky nenatrafila.Mýlim sa? :ua:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod moth » Sob 21.01.2012 18:27

Sak zober pero a papier a napis, na lamparen? :haha: Mne sa uz pisat nechce, teda okrem DF, tu mi to niekedy ide :yes:
Dneska som sa realizovala inak a uz mam dalsie objednavky :jazyk:
Obrázok
Takze keby mal niekto zaujem o nieco podobne, som k dispozicii :joint:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod casira » Sob 21.01.2012 18:42

Sak zober pero a papier a napis, na lamparen

Že na lampáreň. :heh: Tebe to písanie ide perfektne a s takými skúsenostami by si aj knihu mohla napísat.Alebo čo tak vlastný časopis? :oo:
Plagátik som videla na FB,parádny :jop: Máš talent,tak len tak dalej. :jop:

Takze keby mal niekto zaujem o nieco podobne, som k dispozicii

Aj ty začínaš s reklamou? :yes: Čo by som ja ponúkla....musím porozmýšlat. :ach: :heh:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod moth » Sob 21.01.2012 18:53

casira píše:Alebo čo tak vlastný časopis? :oo:
Takze keby mal niekto zaujem o nieco podobne, som k dispozicii

Aj ty začínaš s reklamou? :yes: Čo by som ja ponúkla....musím porozmýšlat. :ach: :heh:


Vlastny casopis? Nie dakujem, staci mi, ze mesacne dva casopisy vyrabam, kedy by som stihala vydavat alebo dokonca pisat ten svoj :heh: ?
Inak tu tvoju otazku o reklame som najprv nepochopila, ale potom mi to docvaklo :aaa: Tak ja zatial nic nepredavam, len som sa ponukla, ak by niekto nieco podobne chcel, je to moje hobby, nie zarobok :yes:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod casira » Sob 21.01.2012 19:34

ak by niekto nieco podobne chcel, je to moje hobby, nie zarobok

Mala by si spojit príjemné s užitočným. :heh: :yes:
A ja som stále na nič neprišla.Ani šteniatka nebudú. :nie: Háranie skončilo. :yes:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod adrika6 » Sob 21.01.2012 20:33

u nas konecne sneziiiiiiiiiiiiiii :jupi:

moth, ale taky casopis o AA by nebol zly napad :lol: inac knih o AA je veeeeeeeeeelmi vela :yes: aspon ze tak :lol:

co ste sa tu bavili o obrane, uz som nad tym uvazovala aj ja, no najst ozaj dobreho obranara je tazke. akita je specificka (ako kazde ine plemeno) svojou povahou a myslim, ze obranu v Assiho pripade nebude treba pokusat :smile: priklanam sa k myslienke moth, ze radsej by som popracovala na kvalitnych zakladoch v socializovani :yes:
adrika6
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 927

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI