Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Str 02.07.2014 10:43

2.Rocnik Zraz majitelov a chovatelov plemena Akita Inu :ahoj:
Obrázok
https://www.facebook.com/mkfoto/media_s ... 409&type=1
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod simaa » Uto 05.08.2014 20:31

Ahojte!
No ako sa darí,trošku sme tu pospali.My máme všetko po starom Aki sa darí dobre nabudúce troška pofotíme a pridame fotečky.Mne šteniatko nevyšlo pretože sa narodilo iba jedno,ale nevadí ako casira povedala nechám to na štastie.
Zatiaľ plánujem ísť do Brna,ide niekto? Som zvedavá vraj tam nejde veľa psov tak ale mne stačia tí čo idú :smile:
simaa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 784
Bydlisko: Slovensko,Nitra

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod wallax » Štv 11.09.2014 7:19

Takže zdá sa, že vlákno Akita na dogforum.sk zakapalo. Už sa nedozvieme žiadne novinky, informácie o plemene, chorobách, skúsenostiach? Škoda.

Odoslané z HTC One pomocou Tapatalku
Tomas (Wallax) a Assan Argon Corissimo (American Akita)
Ak má problém riešenie,netreba si robiť starosti.Ak problém riešenie nemá,starosti nepomôžu.(tib. príslovie).
Zmieriť sa musíme len s tým, čo sami nedokážeme ovplyvniť. (ja)
wallax
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 463
Bydlisko: Hlohovec

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod casira » Štv 11.09.2014 20:49

A čudujete sa?Ja nie.Všade vládne zlost,závist a neviem čo všetko,čo mna osobne velmi mrzí.Ani ludia už nie sú to čo boli....
Sima,my do Brna nejdeme,Píšeš,že tam bude málo psov,ved len AA je prihlásených 110!!Keby som to mala bližšie,išla by som aspon pozriet.Určite by to bol krásny zážitok,toklo roznych AA pokope,očká popást.

Inak u nás tiež všetko OK,leto ubehlo akosi prirýchlo.Absolvovali sme pár výstav,dorobili SK šampiona,uchovnili drobčeka......Mrzí ma,že som nehlásila výstavu do Lučenca,no po minuloročnej skúsenosti,kedy bol vyplznutý som to tento rok zarazila,a on len teraz začína plznút,potvorka jedna,no už sa nedá nič robit.Takže asi až do nového roka si dáme nútenú pauzu. :ua: A potom sa uvidí....
Ked tak vidím na FB tie fotky šteniatok,mám velkú chut si nejaké zadovážit.....musím sa velmi krotit :heh: a hlavne si hovorit "máš dvoch,to je dost,chodíš do práce...."No tažký život. :heh:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod simaa » Pon 15.09.2014 11:36

Casira ja som stale rovnaka :heh: Hej tak mam zle informacie som nevedela ze 110:o
Tak tam musim ist..My hovor o tom sebaovladani pozriem a vsade steniatka..Tetaz jedna chov.planuj :smile: e s T-Rexom tak som na ne zvedava :smile: Inac este raz gratu :ahoj: lka pre Baluho! :winner:
simaa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 784
Bydlisko: Slovensko,Nitra

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod casira » Uto 16.09.2014 21:07

Tetaz jedna chov.planuj :smile: e s T-Rexom

Myslíš Mamoru Akitas?Máš v pláne kúpit,alebo len obzriet?Inak ja si myslím,že nie je potrebné íst pre štena až tak daleko,ja by som si aj bližšie vybrala,ale tak toto je tvoje rozhodnutie. :yes:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod simaa » Str 17.09.2014 15:44

Nie Casira z Uk..Tak obzriem a uvidi sa neponahlam to planuju ich az na jar tak sa uvidi no :smile:
Kto nevie a nahodou sem zabludi akity najblizsie mozete vidiet tu :aaa: :jazyk:
Obrázok
Obrázok
simaa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 784
Bydlisko: Slovensko,Nitra

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod simaa » Sob 20.09.2014 21:39

Kedže sme dlho nič nepridali tak pridám pár fotiek Aki :smile:
Darí sa nám dobre ale cele leto brala lightky granulky lebo bola trošku pribrata podla vet. :pac:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
ten škrabanec na nose je mačkyna pomsta za tie nahanacky :haha:
Obrázok
Obrázok
Pár vtipnejších :lol:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Toť vše,ako sa darí vám čo máte nového? :smile:
simaa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 784
Bydlisko: Slovensko,Nitra

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod adrika6 » Ned 28.12.2014 12:13

Tak som si len spomenula na tuto stranku... a skupinu... a plemeno... :lol: necudujem sa veru ani ja. kolko zla tu bolo a od istych ludi sa tie prispevky citat veru ani nedali.

Kaslat na to, vyberte sane a chodte stavat snehuliakov :lol: (aj tak sme vacsina v kontakte - aspon tom fotkovom- na facebook-u)

My sa mame skvelo btw.... alergia/intolerancia ukocirovane, strach az panika zmaknute (podla tych "strasnych" praktik, ktore boli sialene :heh: ) Uz novych kamosov sice menej zvladame (aj tych starych mame dost) ale tak v ramci normy aspon ich nechce zozrat. No proste niet sa na co stazovat...

A co sa steniatok na strankach tyka, skor ma mrzia bezpapierove vrhy :ua: a z papierovych no je co vyberat tento a minuly mesiac :lol: snad jedneho dna pride aj to :smile:

majte sa a uzivajte konecne sneh.. hadam ho nebude az priliz...
adrika6
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 927

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod Betka10 » Pia 02.01.2015 21:56

Šťastný Nový rok Vám všetkým,
už skoro 2 roky čítam toto fórum a veľmi som rozmýšľala, či sa vôbec zaregistrovať.
Keď si spomínate, vlani sa písalo o 3 akitách, ktoré na veterinu doniesol utratiť jeden "dobrák", ja som si jedného psíka - Leonidasa zobrala k sebe. Bola som veľmi šťastná, že som si ho zobrala, lebo Leonidas mal tú najlepšiu povahu, akú som si mohla želať. Nepoznala som toto plemeno, ale veľa som sa naučila o ňom aj z tohto fóra. Po 2 mesiacoch však u neho prepukla epilepsia avšak tak rapídne, že mal denne strašne veľa záchvatov - po prvej noci, keď mal 3 záchvaty, boli dni, keď mal aj vyše 20. Po 2 týždňoch sústavných záchvatov v noci 13. júla zomrel.
Už som viac nechcela mať psa, ale Leova spomienka ma doviedla napokon k tomu, že som sa nakoniec rozhodla mať ďalšieho priateľa - NIKOSA. Mám ho od jeho 7 týždňov a teraz má 15 mesiacov. Pochádza od rumunských hraníc, je ako vy hovoríte "bezpapierový" ale s chovateľom som dodnes v kontakte, posielam mu o ňom fotky a je to 2. v poradí, ktorý má tú najnádhernejšiu povahu.
Pre registrovanie a napísanie som sa rozhodla aj z dôvodu, že toto fórum bude naďalej pomocníkom pre ľudí, laikov ako som aj ja, pri výchove a spoznávaní tohto krásneho a úžasného plemena.
Ešte raz Vám prajem šťastný Nový rok a veľa zdravia a samozrejme aj akitkám.
Prílohy
001.JPG
Môj krásny NIKO
Betka10
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod adrika6 » Sob 10.01.2015 19:10

Ahoj Betka,

vitaj medzi nami :) bohuzial sem clenovia vlastniaci Akity uz velmi nechodievaju kvoli istym neprijemnostiam. Ale osobne by som bola rada ak by sa tu nase "plemeno" znova ozivilo.

Kazdopadne mi je luto co sa stalo tvojej prvej akite. Niko je naozaj pekny pes :yes: Akita ma skvelu povahu to mas recht. no ich povaha je zavisla vo velkej miere od vychovy a pristupu. Tak snad nam budes posielat novinky a fotky ako sa vam dari. Ak by si mala nejake otazky kludne sa mozes opytat hocikoho aj v sprave. Myslim si ze ti vsetci velmi radi poradia, ak teda smiem za nich hovorit :no: :lol:
adrika6
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 927

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod wallax » Sob 10.01.2015 20:39

Caute.
Mozno by nebolo ze sa dohodnut s adminmi nech sa to tu premaze od nenapomocnych prispevkov a zacne sa prispievat uz len k veci. Toto vlakno inak nema zmysel. Co vy na to? A co na to admini?

Odoslané z HTC One pomocou Tapatalku
Tomas (Wallax) a Assan Argon Corissimo (American Akita)
Ak má problém riešenie,netreba si robiť starosti.Ak problém riešenie nemá,starosti nepomôžu.(tib. príslovie).
Zmieriť sa musíme len s tým, čo sami nedokážeme ovplyvniť. (ja)
wallax
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 463
Bydlisko: Hlohovec

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod Betka10 » Ned 11.01.2015 9:49

Ahojte, dík Adrika za privítanie,
Aj Mia je nádherná, videla som ju tu na fotkách. Teší ma, že sa má dobre. :smile:

Wallax, Assan je nádherný, má krásne dlhé nohy, profilová fotka sa ti vydarila :smile:

Áno, o tých „nepríjemnostiach“ som čítala, veď o tom som hovorila, keď som písala, že dlho som uvažovala, či sa registrovať, alebo nie.
Ale začali mi chýbať Vaše ozajstné zážitky a príbehy o akitách, príspevky, z ktorých cítiť lásku ku svojim psíkom. Ja som sa totiž do svojich psíkov – najprv Lea a potom Nika „zamilovala“. Pôvodne som chcela akitu inu – veď aj inzerát na tie 3 akitky, ktoré boli na veterine v Blave bol o akite inu, ktoré majú 9 mesiacov. Keď som po Leonidasa prišla namiesto akity inu boli americké akity a mali 11 mesiacov.
Ale nič neľutujem. Tie 2 mesiace s Leom boli nádherné a on mohol žiť ešte 2 mesiace.
Ja som učila Lea, Leo učil nás. Leo komunikoval napr. aj tým spôsobom, že každý deň, keď som prišla domov z práce, na dvore mi zobral zápästie do papulky a zobral ma dnu a usadil buď do kresla, alebo na posteľ. Žiadne rozhovory na dvore, mám sa mu venovať! O tom, že akity takto komunikujú, že oni ukážu, čo chcú, o to som sa dočítala len v 1 článku na internete, Tu na fóre to tiež nikto nespomínal. Ani Niko to nerobí.
Dá Vám Váš psík vedieť, že je urazený? Leo to raz urobil tým spôsobom, že keď som ho nezobrala poobede so sebou tak 3 krát za sebou zvesil vodítko a 3 krát popruhy, ktoré odniesol pred vchodové dvere, keď som prišla domov a chcela som mu ich dať a ísť s ním na prechádzku tak mi to nedovolil. Proste on sa rozhodol, že keď ja som ho nezobrala so sebou, on nejde so mnou.
Najbližšie by som sa s Vami chcela podeliť o zopár zážitkov s Nikom a ja by som bola napríklad rada (neviem ako ostatní), že by sme sa podelili aj o takéto osobné momentky zo života s akitami.
Prílohy
11.jpg
Nikova záľuba - pomáhať pri sadení
Betka10
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod mony » Ned 18.01.2015 20:50

Ahojte.
Rozhodla som sa, že napíšem do tohto vlákna :smile: Niektorých z prispievateľov som už pred istým časom stihla osloviť ohľadom povahy AA - za Vaše reakcie ešte raz ďakujem :smile:
Naštudovaného o akitách mám veľa, ale rada by som spoznala tieto úžasné psy i osobne (pár momentiek z výstav nerátam). Nie je tu, prosím, niekto kto má AA z Bratislavy? :smile:
"Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré vás miluje viac než seba." Josh Billing
mony
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 945
Bydlisko: Bratislava

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod casira » Ned 18.01.2015 22:05

Kód: Vybrať všetko
že každý deň, keď som prišla domov z práce, na dvore mi zobral zápästie do papulky a zobral ma dnu a usadil buď do kresla, alebo na posteľ. Žiadne rozhovory na dvore, mám sa mu venovať! O tom, že akity takto komunikujú, že oni ukážu, čo chcú, o to som sa dočítala len v 1 článku na internete, Tu na fóre to tiež nikto nespomínal. Ani Niko to nerobí.

Vítam ta,Betka.A aj ostatných pozdravujem.Dlho som tu nebola až dnes a aha,nové príspevky.Teším sa.
Betka k tvojmu dotazu:moj prvý pes Cassius,ktorého sme mali cca pred 15 timi rokmi toto tiež robil.A pokial ma pamat neklame,tak aj jeho otec.Bolo to milé,ale niekedy,keby som nechcela íst tam,kam ma on viedol,aj bolestivé. :heh: Mala som jednu zimnú bundu,a tá bola samá dierka na rukáve hned pri zápastí.A aj modrú ruku som mala často z toho.Od tej doby už máme dalšie akity,ale ani jedna to nerobí ani nerobila.Ale bolo to milé,rada na to spomínam. :smile: A ešte robil také akoby štipkanie zubami.Také jemné.toto robí aj náš terajší Balčo,hlavne malým detom,občas takto obtažuje cudzie ženy .Na zadok samozrejme. :heh: Fenky tie boli aspon u nás normálne.
Balčo ked sa urazí,tak nereaguje.Na nič.Obchádza ma.Nekomunikuje.Nana je aj v tomto normálna.Neužáža sa.Proste chlapi. :heh:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI