Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod moth » Pia 20.01.2012 11:01

Offtopic: almiss ja mam ten pocit a to uz davno, ze proste spoliehat sa na to, ze ludia informacie necitaju a ak aj precitaju, vobec pri citani nerozmyslaju, to je to spravne lebo stale to funguje :ua: mojmu psovi mala byt odobrata chovnost z dovodu neplodnosti (v skutocnosti boli po nom odchovane tri vrhy), v tom case sa malo jednat o morfologicku chybu... nakoniec par stran dozadu som sa pytala, z akeho dovodu je v chovatelskom poriadku SK AA klubu spominana bonitacia v suvislosti s minimalnym vekom chovnej suky, kedze bonitacia bola zrusena, tak slovicko bonitacia uz v chovatelskom poriadku aktualne nenajdes... asi tak, a taketo veci si mam vypisovat sukromne?! asi z dovodu, ze sa to tyka vyhradne mojho psa, tak potom dobre :jop:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod casira » Pia 20.01.2012 11:04

Nerozumieme tomu viacerí. :ua: Asi to tak je náročky napísané,informatívny-pre vyvolených a ak máš vyšší stupen,si nežiadúci /máš námietky voči niečomu/,nechováš.Ludský prístup,sympatie. :heh:
Ja nechápem viacerým veciam a už ma to fakt nebaví.Otázky Moth-nezodpovedané.Prečo?Ja mám len jedno vysvetlenie.Kedže nie sú ani na stránkach klubu,odpevede neexistujú,lebo keby existovali,slušnost káže odpovedat.Človek je priam znechutený z takéhoto prístupu. :hmm:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod casira » Pia 20.01.2012 11:10

mojmu psovi mala byt odobrata chovnost z dovodu neplodnosti (v skutocnosti boli po nom odchovane tri vrhy),

V skutočnosti mu mala byt odobratá chovnost z iných dovodov,nie?Nebola si vhodná do tej spoločnosti,vytrčala si a mala si svoj /iný/názor.Mala si nápady,ktoré sa nestotožnovali so zmýšlaním p.matriarchátovej a tak si musela íst mimo.Je to tak,bohužial.Mala si v tom čase výnimočného psa a to niekomu nevonalo. :no:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod moth » Pia 20.01.2012 11:51

Offtopic: ako si tak davam do poriadku moj archiv, narazila som na 10 rokov stary clanok, tak mozno niekto si rad precita, ale nikoho nenutim, samozrejme :yes: , zial redakcia KR zabudla uverejnit tabulku a v texte nechala odkaz na nu :ua:
Obrázok Obrázok Obrázok
Naposledy upravil moth dňa Pia 20.01.2012 11:53, celkovo upravené 1
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod almiss » Pia 20.01.2012 11:53

moth píše:Offtopic: almiss ja mam ten pocit a to uz davno, ze proste spoliehat sa na to, ze ludia informacie necitaju a ak aj precitaju, vobec pri citani nerozmyslaju, to je to spravne lebo stale to funguje :ua: mojmu psovi mala byt odobrata chovnost z dovodu neplodnosti (v skutocnosti boli po nom odchovane tri vrhy), v tom case sa malo jednat o morfologicku chybu... nakoniec par stran dozadu som sa pytala, z akeho dovodu je v chovatelskom poriadku SK AA klubu spominana bonitacia v suvislosti s minimalnym vekom chovnej suky, kedze bonitacia bola zrusena, tak slovicko bonitacia uz v chovatelskom poriadku aktualne nenajdes... asi tak, a taketo veci si mam vypisovat sukromne?! asi z dovodu, ze sa to tyka vyhradne mojho psa, tak potom dobre :jop:


Já tomu asi nějak nerozumím......Když byly po něm 3 vrhy, tak jaká neplodnost????? :oo: :oo: mmch, kdyby byl pes neplodný ( pokud nejde o krypto nebo monorchismus ), tak se díky neplodnosti přece vyřadí fakticky z chovu sám ! A co rozbor spermatu, ten se nedělal? Fakt prostě nechápu...

Chovatelskému řádu v SK jsem taky neporozuměla, bohužel :ua:
almiss
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 296

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod casira » Pia 20.01.2012 11:54

narazila som na 10 rokov stary clanok

Offtopic: Aj ja to mám niekde doma odložené.Krásne spomienky.... :smile:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod moth » Pia 20.01.2012 11:55

almiss v tuto chvilu sa k tomu fakt nebudem dalej vyjadrovat, vid. upozornenie, ale pride cas...
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod moth » Pia 20.01.2012 11:56

casira píše:
narazila som na 10 rokov stary clanok

Offtopic: Aj ja to mám niekde doma odložené.Krásne spomienky.... :smile:

Offtopic: tak par stran dozadu meggie vytiahla moj prvy clanok z roku 2000, ale namiesto toho, aby ho sem dala cely, len vystrihla jednu cast ako dokaz toho, ze ja som tvrdila, ze americka akita vznikla z AI, to fakt nepotrebovalo komentar... najdem aj ten clanok a dam ho sem cely, obdobne ako aj dalsie...
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod almiss » Pia 20.01.2012 12:31

moth píše:Offtopic: ako si tak davam do poriadku moj archiv, narazila som na 10 rokov stary clanok, tak mozno niekto si rad precita, ale nikoho nenutim, samozrejme :yes: , zial redakcia KR zabudla uverejnit tabulku a v texte nechala odkaz na nu :ua:
Obrázok Obrázok Obrázok


moc pěknej článek! Napadlo mě.....nemohl by ho CZ klub uveřejnit na webu a ve zpravodaji? Samozřejmě tak jak je...Jsem si jistá, že by se dost lidí hodně přiučilo!
almiss
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 296

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod moth » Pia 20.01.2012 12:37

Offtopic: Ak by bol prinosom aj napriek uplynulemu casu, tak kludne, najdem aj tu chybajucu tabulku :yes: A dalsie clanky o chvilu....
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod almiss » Pia 20.01.2012 12:46

:yes: :yes: určitě byl, jsem si tím jistá :yes: :yes:
almiss
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 296

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod moth » Pia 20.01.2012 12:50

clanok KR 4/2000 - oznamenie o existencii noveho uznaneho plemena z pera Klubu chovatelov VJP (vlavo hore)
tu by som vypichla tu "vybornu ostru povahu" :pac:
Obrázok

na porovnanie KR 5/2000 - oznamenie o existencii noveho uznaneho plemena z pera Klubu chovatelov psov severskych plemien (zastresuje AI)
Obrázok Obrázok

prvy verejny rozpor s mojou osobou (vpravo hore) 10/2000
apropo ten psik-steniatko, co si ziskal srdcia mnohych bol syn mojho psa :heh: aka absurdita
Obrázok

dodnes jediny klubovy clanok venovany plemenu publikovany v tlaci, z pera poradkyne chovu 12/2000
Obrázok

rok 2000 uzatvara moj maly prispevok do predmetneho casopisu (vpravo dolu) 12/2000
Obrázok

ten moj prvy clanok o plemene bol sice napisany v 2000 ale publikovany az 2001, takze o chvilu... :ahoj:
Naposledy upravil moth dňa Pia 20.01.2012 12:55, celkovo upravené 3
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod moth » Pia 20.01.2012 12:51

almiss píše::yes: :yes: určitě byl, jsem si tím jistá :yes: :yes:

tak fajn, realne bol zrevidovany od Sophia Kaluzniacki, takze informacne by mal prezit dlho :no:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod Bad » Pia 20.01.2012 12:54

Offtopic: Profil Akita Inu včetně srovnání s dalšími podobnými plemeny je v posledním čísle PPČ.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod moth » Pia 20.01.2012 13:00

to je super Bad, PPC kupujem, tak si precitam. Tu ale riesime AA aktualne, nie AI :no: a teda slovensku realitu, nie tu cesku, ktora je aj tak k nicomu :heh: akokolvek dik za info :jop:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI