Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod simm » Pia 24.08.2007 12:51

Akita - Inu

Akita je mohutne stavané plemeno, pôvodne vyšľachtené k lovu medveďov v Japonsku.
Japonci si akitu vysoko vážia ako oddaného spoločníka, strážcu majetku i ako domáceho miláčika. Je oddaná členom rodiny a priateľom, k deťom je nezvyčajne tolerantná a trpezlivá,
zato rezervovaná a odmeraná k cudzím ľuďom. V japonsku je považovaná za symbol sily a pevného zdravia. V súčasnosti Akitu japonci využívajú ako strážneho a policajného psa.

Obrázok
[img:bbee06979b]http://www.dogs.wz.sk/download/administrator.gif[/img:bbee06979b]
simm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Leopoldov

Poslaťod verca » Uto 28.08.2007 7:49

neviem preco ale tento psik sa mi strasne paci a ta jeho farba srsti taka do oranzova nadhera :lol: :smile:
verca
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 262
Bydlisko: Lučenec

Poslaťod simm » Uto 28.08.2007 10:52

jj aj mne sa paci ...
[img:bbee06979b]http://www.dogs.wz.sk/download/administrator.gif[/img:bbee06979b]
simm
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Leopoldov

Poslaťod Rika » Uto 28.08.2007 10:57

:lol: aj mne, sú ako plyšoví mackovia. Majú perfektnú kvalitu srsti, peknú stavbu tela a krásny výzor v tvári :hi:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Vikiki22 » Štv 30.08.2007 18:26

A viete, ze uz FCI uznala velkeho japonskeho psa za samostatne plemeno? Takze teraz su uz 2 podobne plemena- velky japonsky pes a akita inu. Ale zaujimave je, ze sa v podstate lisia len farbou

Obrázok Obrázok
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Poslaťod Amaguk » Štv 30.08.2007 19:54

Rika píše::lol: aj mne, sú ako plyšoví mackovia. Majú perfektnú kvalitu srsti, peknú stavbu tela a krásny výzor v tvári :hi:

ale tito plysovi mackovia maju dost sklony k dominancii a pevnu ruku. Daju sa ale skvele vycvicit a potom posluchaju ako hodinky, ale je to vascinou pes jedneho pana - inych ludi ani psov moc nemusia...
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod PitBull » Pia 31.08.2007 17:07

a ... využíval sa na lov medveďov.... no... neviem... má dosť úzky hrudný kôš... a nevyzerá ani zďaleka ako pes stavaný na útoky... ale všetko je možné...
PitBull
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Bydlisko: Slovensko

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 01.09.2007 11:10

zda sa ze ten velky jap. pes am aj trosku ine uska aj tu hlavu :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Sirík » Sob 01.09.2007 16:09

akity su krasne a u nas na sidlisku maju psika ale on je taky oranzovy a ma este na sebe take tmavo hnede ciarky vyzera to ako zihanie ale z dalej to vyzera ako keby bol spinavy..este som nemala moznost pofotit ho
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod Rika » Sob 01.09.2007 17:58

Sú dosť odlišný. VJP má okrem toho, čo spomínala Úlfheidr aj inšiu stavbu tela a je tuším aj vyšší než AI.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Sirík » Sob 01.09.2007 18:07

Rika píše:Sú dosť odlišný. VJP má okrem toho, čo spomínala Úlfheidr aj inšiu stavbu tela a je tuším aj vyšší než AI.


to ano
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod marian-so » Str 12.09.2007 20:50

Ja ma akitu a zadovazil som si ju prave pre jej krasny vyraz v tvary a nadhernu srst atd atd proste krasny uslachtily pes.(Inac mam sucku a vcera som ju bol nakryvat tak dufam ze nieco s toho bude) :lol:
marian-so
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54

Poslaťod Amaguk » Str 12.09.2007 20:54

marian-so píše:Ja ma akitu a zadovazil som si ju prave pre jej krasny vyraz v tvary a nadhernu srst atd atd proste krasny uslachtily pes.(Inac mam sucku a vcera som ju bol nakryvat tak dufam ze nieco s toho bude) :lol:


aka je povahovo? je to taka individualistka, ako sa o nich pise?

btw, v avatare mas rtw, preco? (ak to nie je tajomstvo) :no:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod marian-so » Str 12.09.2007 21:51

btw, v avatare mas rtw, preco? (ak to nie je tajomstvo)
To je co???
A povahovo je praveze celkom fajn pocuva.Ma velmi veselu povahu.Este je stale hrava,treba jej vsak venovat aj nejaky ten cas na prechadzky lebo ma rada pohyb.
marian-so
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54

Poslaťod Amaguk » Sob 15.09.2007 9:21

marian-so píše:btw, v avatare mas rtw, preco? (ak to nie je tajomstvo)
To je co???
.

avatar je ten obrazok, co mas pri nicku. som si myslela, ze je to rtw, ale v severanoch spominas, ze mas sl kopova, takze uz viem... :hi:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI