Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod ivana1 » Sob 17.10.2015 21:28

casira píše: Naša Nany je práve týžden v rekonvalescencii po operácii.
Držím palce, nech sa dievča dá rýchlo do poriadku, aby si ešte roky užila v pokoji od takýchto chorôb!
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod casira » Ned 18.10.2015 19:30

Dakujeme Ivanka. :smile: Žial,ani psom sa takéto hnusné choroby nevyhýbajú :ua: Musíme a budeme bojovat. :no:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod ivana1 » Ned 18.10.2015 20:49

Offtopic: Ja viem :ua: . Ja som musela v júli kastrovať Hoshiko - po rokoch odkladania. Stále sa jej vracal zápal maternice, plus najnovšie rýchlorastúce cysty na vaječníkoch...
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Akita Inu (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod Betka10 » Pon 19.10.2015 6:57

Casira píše:
Naša Nany je práve týžden v rekonvalescencii po operácii.

To je mi naozaj ľúto. Nanke prajem všetko dobré, aby sa čím skôr zotavila.
Na tej fotke vyzerá tak úžasne šťastná – je skutočná bojovníčka. Držím jej palce.
Kiež by nás aj našich psíkov choroby obchádzali.
Betka10
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod casira » Uto 20.10.2015 19:23

Ivanka - čítala som o vašich "svorkových" problémoch.Držím palce,nech je všetko ako má byt a baby sa nepovraždia. :no:
Betka- dakujeme.Žial,choroby neobchádzajú ani psov. :ua: Nany bude mat o pár týždnov 9 rokov,čo je už slušný vek a s vyšším vekom aj takéto pliagy vznikajú. :ua:
Včera sme boli na veterine na kontrole a na vybratí stehov.Všetko je fajn,Nany je dobrý pacient.Vydržala aj vyberanie stehov.Rany sa jej hoja dobre.Ešte čakáme na výsledky z histologie.A pevne verím,že najbližšia návšteva veteniny bude len koli očkovaniu.
Aj Balčo si zvykol byt vonku sám,s čím som nerátala.Samožrejme že sú už aj spolu,ale Nany je ešte stále v byte.Pre istotu a pre kontrolu a predsa aj tá hygiena vonku je iná.Ona je pohodáčka.Len v noci strááášne hlasno chrápe.Nie vžda,ale ked už,tak to stojí za to. :lol:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod Betka10 » Ned 22.11.2015 18:15

Ahojte,

Casira, ako sa má Nanka, máte už výsledky?. Pevne dúfam, že všetko dobre dopadlo.

Ja každý deň žasnem aký úžasný pes je z Nika. Vyžaruje z neho kľud, pohoda, je veľmi milý a vyrovnaný. V tomto uponáhľanom, nervóznom svete pôsobí na mňa absolútne pozitívne. Po dovŕšení jedného roka, kedy začal ovládať svoju silu a napriek tomu, že je veľký a mohutný je veľmi jemný, ešte aj pri hre. A ako jemne a pomaly zoberie z ruky akúkoľvek potravu, ani náhodou by sa nedotkol ruky zubami. V dome stačí povedať „pustíš ma?“ a on sa odstúpi.
Keď chcem u neho niečo dosiahnuť, stačí mu to vysvetliť, on nad tým porozmýšľa a podobrotky u neho dosiahnem všetko.
Teraz má Niko postaranú o zábavu - sused ho pustil k svojim zajacom. Niko je nosom nalepený na dvierka klietky a tak ich pozoruje celé hodiny. Minule mi sused hovoril, že Niko nie je dotieravý ani keď potrebuje vyčistiť klietku zajacom alebo ich nakŕmiť, Nikovi povie, aby ho pustil a on sa presunie dozadu a kľudne sa na to pozerá. Toto sused pri svojom nemeckom ovčiaku nemôže.
Už som spomínala, že Nikovi musím ukazovať obsah skríň a šuflíkov. Vyzerá to tak, že začne uprene hľadieť na to, čo chce preskúmať a ja sa ho spýtam „ukážem ti to?“ Najnovšie si vyhliadol knihy. Niko knihu nosom poštuchá, posunie smerom nadol a začne pozerať po ďalšej a ja mu tak ukazujem ďalšiu, až kým sa mu to nezunuje. :heh:
Betka10
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod Aki » Uto 24.11.2015 9:45

ahojte, tak po dlhsej dobe sa idem trosku pochvalit. Pred casom som pisal ze nasa Aki nevie stekat, uz som sa aj zmieril s tym ze z nej strazny pes nebude, no vcera ma milo prekvapila. Doteraz nemala ziadny dovod urobit HAF na susedov, kamosov, postara, kuriera, skratka mala v pazi... az do vcera ked vecer k nam prisiel clovek ktoreho nepoznala, taky hlasny a hruby brechot som este nepocul, az som vybehol vonku ci u nas nie je nejaky cudzi pes :)
Velmi ma to potesilo, ze vie kedy ma stekat, ked pride niekto cudzi, a nerobi zbytocne rozruch ked sa objavi niekto v pohode. Neviem ako sa to naucila, no ma to v sebe a ja som z nej happy :)
Aki
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod Betka10 » Uto 24.11.2015 15:49

Akita je strážny pes a je vysoko inteligentný. Vie správne odhadnúť akúkoľvek situáciu a rýchlo a správne sa rozhodnúť, rozlišuje reálne nebezpečenstvo od fiktívneho. A je veľmi dobrý pozorovateľ. Ako Aki správne vystihol – nešteká na susedov, poštára, kamošov, kuriéra. On to vie, že nie sú nebezpeční. Napríklad u nás je celá ulica rozštekaná, keď idú smetiari. V susedstve máme 3 belgických ovčiakov – to je teda rámus a Niko len ticho pozoruje. Proste on vie, že to nie je ozajstné nebezpečenstvo.
Ale oplatí sa vyjsť, keď už akita zašteká. Čítala som príhodu, že vďaka akite chytili zlodejov, ktorí sa chystali vykradnúť dom v susedstve.
Niko tiež stráži susedov. Keď prišiel domov susedkin syn, ktorého ešte nevidel, tak hrozne štekal, že som musela vyjsť. Akonáhle nás však počul, že sa rozprávame, už ho bral ako známeho a už na neho druhýkrát takto nereagoval.
Minule keď Niko zaštekal, dotyčný, ktorý robil rámus pred bránou až poskočil . Nečakal taký hrubý a hlasný štekot, lebo Niko je väčšinou ticho. :lol:
Betka10
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod Aki » Pon 04.01.2016 7:06

pridavam aktualnu fotku, Aki dospela, ma uz skoro rok, myslite ze je uz cas prejst na krmenie iba rano a vecer?
Prílohy
IMG_20160103_144413.jpg
IMG_20160103_144413.jpg (65.3 KiB) Zobrazené 4952 krát
Aki
Okoloidúci
 
Príspevky: 11


Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod pali » Pia 10.06.2016 8:20

Ahoj Chcel som sa spýtať, ako vaše psy znášajú turistiku. U akity-inu to asi bude vzhľadom na ich veľkosť lepšie. Americká akita má vraj aj 60 kg, tá v teplom počasí asi veľa nenachodí (nemám na mysli extrémy nad 30 stupňov, tam končia aj iné psíky). Naháňajú vaše psy zver? Ďakujem
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod wallax » Pia 10.06.2016 8:35

Mam doma Američana a turistiky dáva ako pán uz od malička (nezatazovat ho ako šteniatko ale od jedného roka sa s ním da začať už trénovať). Jasne ze ked je brutal horko tak je unavený a vtedy ho vzpruzi studená voda...vypije hektolitre vody takže na výlet beriem tak 1,5 - 3 litre a väčšinu da on [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH] ideálne keď je po ceste jazero alebo studnicka. Pod stromami je ale zväčša príjemne aj keď je extra teplo, takže dá sa.
Čo sa týka zvery, tak môjho musím mať uviazaného alebo s elektrickým obojkom (istota je ale 10 metrová stopovačka), inak by vyvraždil polku lesa...

Odoslané z HTC One pomocou Tapatalku
Tomas (Wallax) a Assan Argon Corissimo (American Akita)
Ak má problém riešenie,netreba si robiť starosti.Ak problém riešenie nemá,starosti nepomôžu.(tib. príslovie).
Zmieriť sa musíme len s tým, čo sami nedokážeme ovplyvniť. (ja)
wallax
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 463
Bydlisko: Hlohovec

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod DangerousWoman » Štv 16.06.2016 11:16

Ahojte :) v jednom utulku ma učaroval jeden psík AA, ale niesom si istá či sa bude znášať s našou fenkou NO, a preto som rozmýšlala či nieje vhodnejšie kúpa šteniatka. V popise v utulku pisali ze sa znasa so psikmi, ale niesom si istá ako ho prijme fenka. Som "na vážkach" :pac: :ua:
DangerousWoman
Okoloidúci
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Okolie Modry

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod casira » Štv 16.06.2016 17:25

DangerousWoman
Ahoj.Myslím si ,že je to individuálne,ale ked píšu,že sa znáša s inými psami,prečo nie.Tiež nevieš,či ho bude tvoja fena akceptovat.....Možno by bolo dobré dohodnút sa s útulkom na nejakej skúške - zobrat psíka domov k fene a zistit ako a či to bude fungovat.
Ja napr.som k 5 a pol ročnej fene AA dotrepala 7 mesačného psa AA.Prvý moment bol,že sa skoro pobili-fena domaca,dominantná a mladý si myslel,že on bude šéfom. :heh: Vyjasnili si to a fungujú perfektne spolu už štyri roky.A stále je fena šéfka,aj ked za pár mesiacov bude mat 10 rokov.
Verím,že sa dobre rozhodneš a držím palce. :smile:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Akita (FCI) + Americká akita / American Akita (FCI)

Poslaťod DangerousWoman » Pia 17.06.2016 20:28

casira
Naša fenka (ako hovorí môj priateľ) sa rada háda a bije. Síce samcou znesie celkom v poriadku. Ikeď som bola svetkom keď sa chcela biť z pitbullom (samcom :lol: ) Skúsim sa dohodnúť či by nebolo možné ho vziať na "skúšku".
Muselo to byť pre nich tažké, a hlavne pre ňho keď musel príjmuť fakt že nebude šéf. :lol: :haha:
Inak, ty náhodou nemáš nejaké zvieratko? Napríklad mačku?
DangerousWoman
Okoloidúci
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Okolie Modry

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI