Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Argentínska doga

Poslaťod Marusa611 » Str 02.01.2019 12:44

Ahojte :ahoj: , neviem či to tu ešte niekto sleduje, ale skúsim. Púšťate svoje AD vonku aj na volno bez vodítka? Máme darovanú AD, zatiaľ krátko, nebola naučená takže vonku na meno nereaguje, chceme chodiť von s druhými psíkmi nech sa vybehá ale na vodítku sa veľmi nevyblázni, hlavne sa potom nedá udržať, jeden cvičiteľ povedal, že príde aj keď ju pustíme na pole, ale nejak o tom pochybujem :lol:
Marusa611
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Štv 03.01.2019 10:20

Ahoj. Treba tomu čas. Hlavne pilovať privolávačku v každej situácii - samozrejme, zatiaľ na stopovačke, ktorú tiež môžete postupne predlžovať. Určite by som hneď nepúšťala, kým nemáte aspoň nejaké puto a nemáte nacvičenú privolávačku.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod wer » Štv 03.01.2019 10:25

no hlavne sa snazte viacej s nou blaznit vy. :smile: najdite si nieco, co ju bavi - pretahovanie s lanom, hadzanie lopticiek, nejaku spolocnu aktivitu - beh, turistika, zaradte to cvicenie, to posiluje tiez vztah a kontakt a hlavne uci ovladatelnosti, aby ste sa nemuseli bat, ze utecie a nieco sa prihodi.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Marusa611 » Štv 03.01.2019 12:47

no tú stopovačku máme ale musím sa s tým naučiť, mne sa vždy do toho zamotá :lol: privolávačku cvičíme tiež, len to chvíľu asi potrvá, ona keď je vonku si ide po svojom, má dva roky. Skúsim vyhľadať aj nejakého odborníka :smile:
Marusa611
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Elis » Štv 03.01.2019 12:53

Marusa611 píše:aj nejakého odborníka


:yes:
jen zkus, prosim , sehnat nekoho lepšího nez je ten, co radi -pustit :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Marusa611 » Štv 03.01.2019 12:54

wer píše:no hlavne sa snazte viacej s nou blaznit vy. :smile: najdite si nieco, co ju bavi - pretahovanie s lanom, hadzanie lopticiek, nejaku spolocnu aktivitu - beh, turistika, zaradte to cvicenie, to posiluje tiez vztah a kontakt a hlavne uci ovladatelnosti, aby ste sa nemuseli bat, ze utecie a nieco sa prihodi.


jasné ja sa s ňou bláznim, bavia ju paličky, čím väčšie tým lepšie :lol: aj loptičky ale aportovať nevie, začne ich vždy hrýzť, všetky hračky hryzie, vydržia tak jeden deň :hmm: behať som s ňou skúšala, na tom tiež musíme popracovať, najskôr sa bála a potom mi utekala pod nohy a hocikedy sa strhla niečo ňuchať
Marusa611
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Marusa611 » Štv 03.01.2019 12:57

Elis píše:
Marusa611 píše:aj nejakého odborníka


:yes:
jen zkus, prosim , sehnat nekoho lepšího nez je ten, co radi -pustit :no:


mne sa zdal ten pán veľmi milý aj skúsený, bolo vidieť že to so psíkmi vie, jeho hneď poslúchla tak asi za to by sa ju nebál pustiť. Ale mojim rodičom už chytila dve mačky tak neviem čo by to boli na tom poli :heh:
Marusa611
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod kellee » Štv 03.01.2019 13:08

na poli mozu byt zajace, alebo srny a moze ich lovit, co ju neodvolas a to zas moze byt na blizku nejaky polovnik... zle sa moze rychlo stat
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Argentínska doga

Poslaťod Monika080671 » Sob 05.01.2019 16:17

Marusa611 píše:Ahojte :ahoj: , neviem či to tu ešte niekto sleduje, ale skúsim. Púšťate svoje AD vonku aj na volno bez vodítka? Máme darovanú AD, zatiaľ krátko, nebola naučená takže vonku na meno nereaguje, chceme chodiť von s druhými psíkmi nech sa vybehá ale na vodítku sa veľmi nevyblázni, hlavne sa potom nedá udržať, jeden cvičiteľ povedal, že príde aj keď ju pustíme na pole, ale nejak o tom pochybujem :lol:


Ahoj mám psa AD 4 roky je to láska.Máme za sebou výcvik a úspešne urobené skúšky z poslušnosti+certifikát.
Je to plemeno ktoré vzbudzuje rešpekt už na pohľad a je to aj skutočnosť.Bez toho aby som môjmu psovi verila že sa vráti by som ho nepustila.Máš fenku ktorá má 2 roky mentálne ešte šteňa ale ak nevieš ako sa bude chovať pri cudzej fene tak tam treba dávať bacha.Pri mojom psovi stačí keď ten druhý pes zavrčí a ten môj to berie ako výzvu a bitka je na svete proste musím dávať pozor pretože psov ten môj nemusí.Zato všetky fenky v okolí sú kamošky.
Prílohy
76E2C798-1BB2-45CF-A392-7536A71642BE.jpeg
Monika080671
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Argentínska doga

Poslaťod Marusa611 » Ned 06.01.2019 11:08

Monika080671 píše:
Marusa611 píše:Ahojte :ahoj: , neviem či to tu ešte niekto sleduje, ale skúsim. Púšťate svoje AD vonku aj na volno bez vodítka? Máme darovanú AD, zatiaľ krátko, nebola naučená takže vonku na meno nereaguje, chceme chodiť von s druhými psíkmi nech sa vybehá ale na vodítku sa veľmi nevyblázni, hlavne sa potom nedá udržať, jeden cvičiteľ povedal, že príde aj keď ju pustíme na pole, ale nejak o tom pochybujem :lol:


Ahoj mám psa AD 4 roky je to láska.Máme za sebou výcvik a úspešne urobené skúšky z poslušnosti+certifikát.
Je to plemeno ktoré vzbudzuje rešpekt už na pohľad a je to aj skutočnosť.Bez toho aby som môjmu psovi verila že sa vráti by som ho nepustila.Máš fenku ktorá má 2 roky mentálne ešte šteňa ale ak nevieš ako sa bude chovať pri cudzej fene tak tam treba dávať bacha.Pri mojom psovi stačí keď ten druhý pes zavrčí a ten môj to berie ako výzvu a bitka je na svete proste musím dávať pozor pretože psov ten môj nemusí.Zato všetky fenky v okolí sú kamošky.


Ahoj, krásny je :smile: Ja si ju nedovolím pustiť určite len ma zaujímali názory, či niektorí púšťajú. Je to tak ako píšeš, vzbudzujú rešpekt a navyše ju mám ešte krátko. S fenami nemala zatiaľ problém, dá vedieť len keď sa jej niečo nepáči, ale nezaútočila. Len tu kde bývam je problém, že tu nie je žiadny výbeh pre psy a keď chcem aby sa hrala s druhými psami musím ju mať na vodítku a je to oničom :ua: Keďže ju nemáme od malička nevieme čím si prešla, momentálne riešime problém spocikávaním sa v noci a cez deň keď nie sme doma :hmm:
Marusa611
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Monika080671 » Ned 06.01.2019 17:19

Ahoj,najlepšie by bolo ísť na cvičisko a tam sa naučiť ako spolu fungovať,to bol môj prípad ale ja mám Akima od malička.
Obdivujem že si si ju zobrala už staršiu,máš už skúsenosti alebo je to prvý pes?
Monika080671
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Argentínska doga

Poslaťod Efa » Pon 07.01.2019 7:55

Marusa611 píše: Len tu kde bývam je problém, že tu nie je žiadny výbeh pre psy a keď chcem aby sa hrala s druhými psami musím ju mať na vodítku a je to oničom :ua:

.. ak sa smiem spýtať, prečo hľadáte možnosti aby sa pohrala s inými psami? veď predsa je toľko možností, ako zabaviť psa spoluprácou/hrou s človekom = unaviť fyzicky aj psychicky ... ja by som sa v prvom rade snažila si vybudovať s ňou vzťah cez tie spoločné aktivity, ktoré by jej okrem iného posilnili aj sebavedomie ... je to už prakticky dospelý jedinec a ja naozaj nevidím dôvod na kontaktovanie sa s inými psami, len z toho môže vzísť problém a myslím si, že AD už majú dosť negatívnej reklamy, skôr by som sa ju snažila naučiť iných psov ignorovať...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Marusa611 » Pon 07.01.2019 8:11

Monika080671 píše:Ahoj,najlepšie by bolo ísť na cvičisko a tam sa naučiť ako spolu fungovať,to bol môj prípad ale ja mám Akima od malička.
Obdivujem že si si ju zobrala už staršiu,máš už skúsenosti alebo je to prvý pes?


Cvičisko tiež nie je priamo v meste, kde bývam a cez víkendy som v škole tak cestovať s ňou do druhého mesta na cvičák mi nevychádza, takže to až neskôr po škole..je to prvý pes..Môžem sa spýtať kde si chodila so svojim na cvičisko? :smile:
Marusa611
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Argentínska doga

Poslaťod Marusa611 » Pon 07.01.2019 8:20

Efa píše:
Marusa611 píše: Len tu kde bývam je problém, že tu nie je žiadny výbeh pre psy a keď chcem aby sa hrala s druhými psami musím ju mať na vodítku a je to oničom :ua:

.. ak sa smiem spýtať, prečo hľadáte možnosti aby sa pohrala s inými psami? veď predsa je toľko možností, ako zabaviť psa spoluprácou/hrou s človekom = unaviť fyzicky aj psychicky ... ja by som sa v prvom rade snažila si vybudovať s ňou vzťah cez tie spoločné aktivity, ktoré by jej okrem iného posilnili aj sebavedomie ... je to už prakticky dospelý jedinec a ja naozaj nevidím dôvod na kontaktovanie sa s inými psami, len z toho môže vzísť problém a myslím si, že AD už majú dosť negatívnej reklamy, skôr by som sa ju snažila naučiť iných psov ignorovať...


Veď väčšinou sa jej venujem sama.. ona bola zvyknutá sa hrávať so staršou AD a vidím, že jej ten kontakt chýba. Ja na tom že bude mať nejakých kamošov nevidím nič zlé, veď všade čo som čítala o AD bolo písané, že je dôležitá socializácia a ona nemá problém so psami ani s inými fenami
Marusa611
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: Argentínska doga / Dogo Argentino (FCI)

Poslaťod Monika080671 » Uto 08.01.2019 19:23

Marusa611 píše:
Monika080671 píše:Ahoj,najlepšie by bolo ísť na cvičisko a tam sa naučiť ako spolu fungovať,to bol môj prípad ale ja mám Akima od malička.
Obdivujem že si si ju zobrala už staršiu,máš už skúsenosti alebo je to prvý pes?


Cvičisko tiež nie je priamo v meste, kde bývam a cez víkendy som v škole tak cestovať s ňou do druhého mesta na cvičák mi nevychádza, takže to až neskôr po škole..je to prvý pes..Môžem sa spýtať kde si chodila so svojim na cvičisko? :smile:


Ja som z Martina tak tam máme asi 4 cvičiská, je tu úplne super okolie na výbeh psa.Toto plemeno vyžaduje stály kontakt z majiteľom ak je zanedbávaný ukazuje sa to na správaní.Neplánuješ ju vôbec cvičiť?Mám kamošku tá ma tiež AD fenku a tiež nemusí žiadneho cudzieho psa nepomohol ani cvičák poslušnosť je super ale dominanciu si dokazuje.Tak aj môj pes je to proste v nich.
Monika080671
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI