Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Lindchen » Sob 08.12.2018 18:25

Akurát teraz je na adopciu malá vyžlička. dhricka, nemáš záujem?
https://www.facebook.com/groups/1504734 ... 712314477/
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Yarda » Pia 14.12.2018 8:57

Dobrý deň,
máme záujem o šteniatko vyžly s odberom na jar 2019. Dcérka si na ňu tri roky poctivo šetrila a trpezlivo čakala kým dostaviame dom aby si ju mohla kúpiť. No a konečne nastal čas aby sme sa začali obzerať po nejakej fenke. Chceme šteniatko s PP, ale netreba nám aby bola po poľovne vedených rodičoch. Nie sme poľovníci a bolo by takého psíka pre nás škoda. Na vyžlu sa bude tešiť športovo a pohybovo aktívna rodina, ktorá bude mať pre psíka 10á výbeh na dedine.
Poradíte chovateľa ktorý nám splní sen? Ďakujem.
Yarda
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Vikiki22 » Pon 17.12.2018 7:34

Popozerajte sa po stránke Klubu chovateľov vyžiel: https://www.vizslaclub.sk/zoznam-chovnych-suk/ Je tam veľa chovateľov a určite bude z nich veľa kryť teraz. Sú tam kontakty, weby...
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Yarda » Pon 17.12.2018 13:48

Vikiki22 Ďakujem za odpoveď. Popozerám a skúsim niektorých včas osloviť.
Yarda
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Bebis » Uto 18.12.2018 2:34

Tu najdete planovane vrhy, ale vela ich momentalne nie je, no na jar urcite pribudnu :yes:
SK http://www.firehunters.sk/chs-a-vrhy
CZ http://www.cocolotte.cz/cs/stenata/vrhy-v-cr.html
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Bebis » Pon 01.04.2019 14:41

moje krásne ryšavé Roeníčatko má dnes už 8 rokov ♥

55782391_327240577934712_847868390096764928_n.jpg
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Na123 » Štv 24.10.2019 12:47

Dobrý deň, vopred sa ospravedlňujem za túto diskusiu, viem že tu už podobné diskusie sú, ale kedže zvažujem kúpu tohto plemena tak sa chcem opýtať majiteľov nejaké otázky aby som si bol naozaj istý správnym výberom. Prosím aby sa vyjadrili naozaj len majitelia resp. ľudia, ktorí majú s maďarskou vyžlou osobnú skúsenosť. Obavy mám hlavne z toho, že všade čítam že maďarská vyžla má niesmerne veľa energie, a že jej niekedy nestačia ani každodenné niekoľkohodiné prechádzky. Je to prosím naozaj pravda resp. viete mi prosím povedať cca koľkokrát a na ako dlho chodíte s vyžlou von? Tiež by ma zaujímalo ako dlho a či vôbec nechávate vyžlu samú doma viem že hlavne šteniatka by sa nemali nechávať dlho samé ale chcel by som vedieť či je s tým problém aj už dospelej vyžli nakoľko niekedy sa stane že nie som doma aj 8-9h. Tiež by som chcel vedieť či odporúčate skôr fenu alebo psa skôr by som preferoval psa ale zároveň viem že môže byť viacej hyperaktívny emoticon nie je možné nejakým spôsobom predpokladať vlastnosti už u šteňaťa a podľa toho vybrať? Neničilo vám šteniatko doma nábytok? Ako rýchlo sa vám vášho vyžliaka podarilo naučiť hygienickým návykom. Nakoľko bývam v byte tak by som chcel vedieť či vyžle bývanie v byte nevadí a či moc nešteká keď je sama doma. Mala vaša vyžla nejaké zdravotné problémy? Nevadí jej ak je sem-tam aj s niekým iným ako svojim majiteľom? Zvláda pravidelnejšie cestovanie autom resp. vlakom? Vopred ďakujem za všetky odpovede budem veľmi rád ak pripojíte aj nejaké svoje osobné skúsenosti, postrehy, rady prípadne ak by ste mi vedeli odporučiť konkrétnu chovnú stanicu s ktorou ste mali dobré skúsenosti? Chcel by som vyžlu aj s PP (nie kvôli vystavám) takže ma zaujíma aj približná cena. Ďakujem
Na123
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Vikiki22 » Pon 28.10.2019 14:55

Osobne vyžlu nemám, ale mám s nimi nejaké skúsenosti. V skratke a všeobecne - sú to super psy, akurát ak vyžlu nemáš v pláne využiť v nejakom športe, kde by si vybil energiu fyzickú i psychickú, tak si vyber niečo menej náročné a menej hlučné. :lol: Samozrejme, záleží aj od konkrétneho jedinca (šteňaťa), ale vo všeobecnosti sú vyžly veľmi aktívne psy a veľa majiteľov, ktorým sa páči a zadovážili si ich ako miláčika, tak ich nezvládajú.
Inak ohľadne vyžiel sa môžeš informovať aj v klube: https://www.vizslaclub.sk
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Ulf » Pon 28.10.2019 18:14

VYžlu nemám, ale svojho času som chcela a hodne zisťovala. Ale, maminina kolegyňa má už druhú, no a ano, obe dnuka ničili (jedna jej zožrala rebrík na poschodovej posteli napríklad). A teraz tá druhá čo má, tak s ňou absolutne nemže nikam cestovať, lebo havino má úplný blok nastúpiť do akéhokoľvek dopravného prostriedku. Neviem prečo, lebo nemal žiadnu traumu, nič. Tak ale to sú také veci, čo sa môžu stať s hocakým plemenom, a jedincom, nič z toho by som pre vyžlu za typické nepokladala.
Tvoj režim čo popisuješ je úplne bežný režim v ako funguje hromada psov (aj moji tak fungovali), skôr mám dojem, že si si nie istý, či pre ňu budeš mať dosť zamestnania, že? Jasné, je to pracovný pes, takže musíš rátať s tým, že aspoň jedna vychádzka za deň musí byť venovaná tomu, aby si psa zmysluplne zamestnal, ako píše Viki a určite to nie je že ideš za dom a hádžeš tenisák. ..i keď, aj to je lepšie ako nič. Ale treba si denne nájsť ten čas a ENERGIU na to, aby si sa jej mohol zmysluplne venovať. Najmä za mladi, ale tuto čo nám behá 10 ročný vyžliak tak je jak z delobuchom v riti stále. :heh:
A plus mať aj kapacitu na to, že akonáhle si doma, pes je non stop na tebe nalepený - psi na suchý zips. A toto je pre vyžlu typické, to hovorila aj spomínaná pani, obe to robili na 110%.
Záleží, čo vlastne od toho očakávaš, to si nenapísal. Zvládnuť sa to dá, ostatne so žiadnym psom to nejde samé, ale teda sú aj vhodnejšie plemená, pokiaľ človek chce len parťáka do dažďa.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Na123 » Pon 28.10.2019 20:53

Ahojte ďakujem za odpovede. Ono od psa očakávam jednak aby bol ,,kamarát do dažďa :D´´ ale aj aby bol členom rodiny. Nevadí mi mu venovať svoj voľný čas práve naopak len viem že nie vždy sa dá v rámci dňa nájsť niekoľko hodín navyše. A nechcel by som aby pes trpel len kvôli tomu že nemám zrovna v ten deň toľko času ako by si zaslúžil. Čo sa týka plemena tak musím sa priznať ,že som pozeral aj iné a nie som ani o vyžle na 100% presvedčený nakoľko by to bol môj prvý pes a mám trošku obavy či by som práve toto plemeno zvládal.
Na123
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod wer » Pon 28.10.2019 21:48

A co ine mas vo vyhlade?
Ja sa pridavam, z mojich skusenosti - je to prilis aktivne plemeno. Casto si ho ludia pre lubivost beru aj do rodin len ako milacika, ale neviem, ci je to uplne dobry napad. Je fajn, ze nema v sebe agresivitu, ale vela aktivity vyzaduje. Ci je zima, ci prsi, snezi, ci svieti slnko. Predsalen je to pracovny pes. Na beznych prechadzkach hrozi, ze bude mat velky radius a v lese ju mozno ani neuvidis :lol:

Inak ostatne, co si sa pytal. S hygienou mavaju vacsinou problem len male plemena... velke to zvladaju vacsinou pomerne rychlo. Zalezi aj od zakladov od chovatela... co sa tyka cestovania - to si zvykne kazdy pes, najma, ked sa cestuje za zabavou. :no: co sa tyka pobytu doma - dospely pes v pohode prespi tu cast dna, zvykne si na rezim. So stenatom je to horsie, nevydrzi tolko same... co sa tyka nicemia - dospele nicia frustrovane psy (frustracia moze byt z roznych dovodov - aj nedostatok aktivity)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Na123 » Pon 28.10.2019 22:15

Ešte sa mi celkom páči staford len to som zase čítal že nie je moc vhodný pre prvochovateľov. Určite by som si nechal aj poradiť. Moc nechcem úplne malého psa. A skôr krátkosrtého ktorý by bol vhodný na výlety a ako pes do rodiny.
Na123
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Na123 » Pon 28.10.2019 22:43

anglického staforda mám na mysli samozrejme
Na123
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Nisus » Uto 29.10.2019 2:46

Ja sa prihováram za Chodského psa :lol:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Ulf » Uto 29.10.2019 5:23

Stafik, to mi pride ako taka neriadena hrca masa v kuse vyvesena do voditka :joint: ale poznala som az jedneho, fenku, bola uplne super a mali ju zaciatocnici na sidlisku.
A co labrador? Sice tiez aktivne, ale predsa menej behave zvieratko od prirody.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI