Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Bebis » Pon 22.12.2014 13:18

vyzerá to tak, že ide na trvalo k ShiShinQe :jupi: :poklona:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod pigie » Pon 22.12.2014 13:21

Lindchen píše:Šupnem ho na seniorov :smile: .

Offtopic: Co to? Poprosim link, ak by sa dalo.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Bebis » Pon 22.12.2014 13:49

Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Barbor » Pon 22.12.2014 14:33

Bebis tak ten staručky od Silvuch uz ma novy domov ci jako?
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Lindchen » Pon 22.12.2014 14:34

Pigie, je to presne to, čo dala Bebis.

A áno, už má domov u Simony :yes: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Barbor » Pon 22.12.2014 14:41

Dobre :poklona: :poklona: :poklona: posuniem dalej kamoške
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Bebis » Uto 30.12.2014 22:24

môj nádherný Roeníček :hi: :pusa:
Obrázok
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod majka8 » Pon 05.01.2015 11:59

Ahojte! :ahoj:
Od piatku som sa stala hrdou majitelkou madarskej vyzly, comu sa velmi tesim :jupi:
Vola sa Luna (Destiny Bertoni Prague) a je uuuzasna..maly tajfun.. :)
Teraz nas cakaju mile povinnosti, co sa tyka cikania a kakania..je naucena na podlozku, ale snazim sa s nou chodit von hned po prebudeni a ked sa napapa..
Velmi mi pomohli vase prispevky, tak teoriu mam ako tak nastudovanu..teraz nastava prax :no: :ahoj:
majka8
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod katuss » Pon 05.01.2015 17:53

Myslím, že som sa práve zaľúbila do tohto plemena. :hi:

Ako znášajú zimu ? A mokro ? :) Je vhodný do bytu ? Je tichý ? Ako je to s privolávaním v lese ? Cvičák je samozrejmosťou. Ako sa znáša s inými psami ?

Chcem so psíkom robiť dogtrekking a prípadne záchranárstvo, na osvalenie možno bikejoring, je na to vyžla vhodná ?

A ešte sa chcem spýtať, ako by znášala tých 8-9 hodín sama v byte, kým by som bola v práci ? Čítala som, že je to veľmi kontaktný psíček, tak či by tú samotu vydržala. Samozrejme hodinu pred prácou by som ju riadne vybehala a potom po práci, minimálne dve hodiny.

Ďakujem :)
katuss
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Bebis » Pon 05.01.2015 21:00

Vitaj Majka :ahoj: tajfún je nič oproti tomu, čo sa z nej vykľuje o pár mesiacov :angel:

Katuss, so zimou by zdravý pes nemal mať nijaký problém, či už myslíš normálne venčenia alebo celoročný pobyt von. Mokro :lol: prvé mesiace to bolo asi tak, že nemohol minúť žiadnu mláku, ale akurát som si v poslednom čase všimla, že mláky začína obchádzať :heh: ale či von sneží, prší alebo svieti slnko, moj pes proste potrebuje prechádzku... (a to nemyslím len kvôli fyzickým potrebám) hodina vonku v daždi je norma :lol: no nájdu sa aj vyžly, ktoré by si v zlom počasí nevytiahla von :smile:
Ja mám Roena tak na stredačku v byte, v dome, na dvore, prípadne v kotci a s ničím nemá problém :nwm: A môj pes tichý je, ale sú maďari (hlavne som si to všimla na výstavách) ktorí sú schopní v kuse zavíjať :pac:
V lese je to podobné pri všetkých stavačoch, maďar, nemec, z pohľadu privolania je to jedno.
Vychádzanie so psami je zvyčajne z pohľadu stavača no problem, lenže všetky plemená majú trochu inú reč tela a podobne, a niekedy môže nevinne hravé správanie pošahaného maďara iný pes pochopiť zle. Iná kapitola sú potom psy magori (nie v dobrom slova zmysle), ale to býva zvačajne zlou a nedôslednou výchovou :nwm:
Vyžla je pes na všetko, výber aktivít je na tebe. Ale z praktického hľadiska a vlastných skúseností ti skôr ako bikejoring musím odporučiť kolobežku - ľahšie sa z nej zoskakuje :heh:
Samota je kapitola sama o sebe :angel: maďari sú v tomto smere v porovnaní s inými stavačmi tak trochu citlivky, ale všeobecne platí, že ako si naučíš, tak máš :no: normálny pes by tú pracovnú dobu mal podla mňa v pohode zvládnuť :nwm:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod usagi » Pon 05.01.2015 21:14

Aku kolobezku mas? Ja som na jesen na biku takmer prisla o zivot pri tejto koze (zajac+les+haluze+16 stichov na mojej nohe :ha: ) takze neviem ci sa tak lahko na bike este odvazim :ha: kolobezka by bola fajn riesenie,ved nech nou vyleti aj na Mars :D
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Bebis » Pon 05.01.2015 21:29

aj ja som mala na bicykli pár "vtipných" situácií :pac: http://www.yedoo.eu/cz/kolobezky-yedoo/yedoo-mezeq.aspx presne túto, už dva roky a spokojná som s ňou stále :yes:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod katuss » Pon 05.01.2015 21:53

No, podla mna každý pes sa musí naučiť byť doma sám :lol: ..čítala som, že to vyžly zvládajú v pohode, tak hádam by s tým nemala problém. Ráno, predp prácou, by som rada chodila s vyžlou na hoďku na bike, preto ma ten bikejoring aj zaujal (na bike chodievam aj do karpat, aj na cely den). Ale teda neviem, či by sa mi nerozbehla za nejakou zverou :smile: A po práci by sme si šli zabehať, prípadne niekedy na cvičák. A cez víkend buď do karpát sa vybehať na celý deň (túry, bike) alebo to záchranárstvo, prípadne poľovný výcvik, uvidím, ako by to bolo časovo. Myslíte, že by to bolo v pohode ?
katuss
Nováčik
 
Príspevky: 35

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod Barbor » Pon 05.01.2015 21:57

Offtopic: ak mozem, mam tiez polovne plemeno a mozem povedat ze moj pes nelovi, žiadny zdrh som ešte nezažila. Vzdy davam pozor ale aj ked sme videli srnu či zajace tak kukala jak puk ale ignore a ide dalej
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Maďarský krátkosrstý stavač / Rövidszőrű Magyar Vizsla (

Poslaťod katuss » Pon 05.01.2015 22:04

Možno má labrador menší polovnícky pud než vyžla nie ? Prípadne záleží aj z akého je chovu. Napríklad chovné vyžly musia mať absolvované polovné skúšky, pričom LR nie. A LR sa používa najmä na aport z vody, možno preto ho nelakaju srnky :D
katuss
Nováčik
 
Príspevky: 35

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI