Anglický špringeršpaniel / English Springer Spaniel (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Federika » Str 26.08.2009 13:12

Tak Ronko nahana kacky jedna radost. Ked sme pri vode a poviem: Kde je kacenka? tak ich ide hladat, najprv pozera z brehu a ked ich najde, tak plava a je schopny preplavat do polky jazera a to tak rychlo, ze kacky ani nestihaju a potom musia uletiet aby ich nechytil. A minule na poli zachytil cerstvu stopu srniek, a tak za nou isiel, proste krasa pozerat. Nos pri zemi, chvostom kruti a isiel rychlo, akoby ho nieco tahalo za srnami. V lese potom stratil stopu, ale mala si vidiet aky bol stastny, ked stopoval.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod majkulik » Str 30.09.2009 13:18

Ahojte som tu novacikom, ale mame jedno spolocne - springerspaniela. Miluje vodu, priam je az posadnuty a ja neviem co s tym. Kupat ho nemozem kdekovek, lebo jeho stekot nie je moc prijemny pri relax pri vode. Ked sa da, tak ho vodim k riekam a jazeram, ale nie vzdy je na to cas a priestor. Su aj ostatni taki posadnuti vodou? Ako to riesite? Dakujem za kazdu radu ci napad.
Inak rony je bicolor - c/b, ma 5 a pol roka a je to uzasny spolocnik. Brala som ho uz dospeleho od nezodpovednych majitelov, ktori nezvladli jeho temperament. Este jedna otazocka- robite dake stretka, resp. spolocne vencenia springerov? Mala by som zaujem sa pripojit ak by sa dalo.
majkulik
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod ess » Štv 01.10.2009 23:36

taaak konecne online a mam dokonca aj cas na tuto temu.....ako sa mate a co springraci? chystate na kuk na svetovku? je prihlasenych 60 springrov a budu tam velmi zvucne mena zahranicnych chovatelov...my sme s Arinom prihlaseni ale nejako ma aj presla chut ist ...este nevim ako cestujeme, nevim kde budeme cez noc no ale snad sa to poriesi, ved mame este tyzden :D

k tej vode...moji si taktiez posadnuti a stym neurobis nic...smola, jednoducho ked springer zaciti vodu nevie odolat
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod roxadlo » Pia 02.10.2009 12:33

majkulik píše:Ahojte som tu novacikom, ale mame jedno spolocne - springerspaniela. Miluje vodu, priam je az posadnuty a ja neviem co s tym. Kupat ho nemozem kdekovek, lebo jeho stekot nie je moc prijemny pri relax pri vode. Ked sa da, tak ho vodim k riekam a jazeram, ale nie vzdy je na to cas a priestor. Su aj ostatni taki posadnuti vodou? Ako to riesite? Dakujem za kazdu radu ci napad.
Inak rony je bicolor - c/b, ma 5 a pol roka a je to uzasny spolocnik. Brala som ho uz dospeleho od nezodpovednych majitelov, ktori nezvladli jeho temperament. Este jedna otazocka- robite dake stretka, resp. spolocne vencenia springerov? Mala by som zaujem sa pripojit ak by sa dalo.


Vitaj majkulik, odkial si, ak si z BA, tak by sa tvoj Rony a moja Roxy mohli niekedy spolu vyblaznit.
roxadlo
Okoloidúci
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Bratislava

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod roxadlo » Pia 02.10.2009 12:58

ess píše:taaak konecne online a mam dokonca aj cas na tuto temu.....ako sa mate a co springraci? chystate na kuk na svetovku? je prihlasenych 60 springrov a budu tam velmi zvucne mena zahranicnych chovatelov...my sme s Arinom prihlaseni ale nejako ma aj presla chut ist ...este nevim ako cestujeme, nevim kde budeme cez noc no ale snad sa to poriesi, ved mame este tyzden :D

k tej vode...moji si taktiez posadnuti a stym neurobis nic...smola, jednoducho ked springer zaciti vodu nevie odolat


ess my ideme s Roxy urcite pozriet na vystavu, takze sa tam dufam konecne stretneme a chystame sa povzbudzovat :aplause: . Ale vyzera, ze to bude strasna masovka a to ja velmi nemam rada, ale hadam to bude stat za to. Uz len to parkovanie bude riadny adrenalin. :hmm: Dufam, ze to ubytko sa ti podari zohnat. U nas by nebol problem prespat, lenze kvoli vystave psov sa k nam uz v piatok dovalia aj priatelovi rodicia s ich pudlosom na cely vikend, takze u nas bude zial plno. Este sa skusim popytat priatela ci o niecom nevie.

Nasa Roxy nas v lete trosku potrapila, schytala zapal vackov, ktory sme liecili dva mesiace vyplachmi a antibiotikami a prave ked sme boli v Tatrach na dovolenke, tak dostala taky zapal creva alebo co to bolo, ze som sa uz bala, ze nam neprezije ( ja totiz nasu Roxy hrozne prezivam). Kakala nam krv v intervaloch kazdych 10 minut a ledva chodila a pozerala na mna chuda s takymi vytrestenymi smutnymi ockami, ze mi srdce trhalo. Takze sme kazdy bozi den chodili zo Strbskeho do Popradu na infuzky a pichnut vitaminy a antibiotika...mali sme stastie lebo recepcna bola pes pozitiv a hned nam dohodla navstevu v Poprade...chvalabohu vetosi boli uzasni a dali nam ju dokopy, takze nam na zaver skocila do Strbskeho plesa za kackami aj s kanylou v nohe....cize to, ze Roxy kacicky nezaujimaju uz neplati :lol:
Mrzi ma ale, ze ked jej vet chcel dat infuzku a holil jej nozicku, tak jej omylom strojcekom zobral aj kus zastavy na prednej labke, takze teraz tam ma dieru a som fakt zvedava, kedy jej to dorastie...sme chceli ist v decembri prvy krat vyskusat Nitracanis, ale zrejme by to vadilo pri posudzovani...
roxadlo
Okoloidúci
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Bratislava

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod ess » Pia 02.10.2009 19:25

Jupiiiiiii uz mame aj ubytko aj odvoz, uz len v BA prezit 2 hrozne dni.....Deniska, bude to strasna vystava, na to sa treba pripravit....to nebude nieco ako letna BA, ja tiez nemusim taketo akcie, no ale prezijeme to nejako....som rada, ze po dlhej dobe roxy uvidim
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Federika » Sob 03.10.2009 21:29

Super, tak sa tam uvidime viaceri. Lebo idem aj ja, ale na vsetky dni. Super, ze uvidim Roxy, len skoda, Ronka neberiem, mal by toho prilis vela, nechcem ho stresovat ked nemusim. Chuda Roxy, ze si tolko prezila cez leto. Ronovi nebolo nic az na par blbosti, ze nechcel jest a vyzeral ako anorektik. Ale uz aj to je v poriadku a uz vyzera zase ako poriadny pekny springrac. Len by ho uz trebalo ostrihat, lebo vyzera ako bezdomovec. :lol:
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod ess » Ned 04.10.2009 11:13

vaaaaau ta to sa ti ako podarilo ist na vsetky dni? skoda, ze ja mam skolu, tiez by som mozno sla na vsetky
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Federika » Ned 04.10.2009 14:29

No, staci urobit ocka na rodicov, ze je to pre mna dolezite a ospravedlnenka je vybavena. Len nech mi zdravie sluzi a nie ako teraz, ze zacinam pokasliavat. Ale kvoli vystave sa z toho vylizem aj keby neviem co malo byt. :smile: Usilovne pracujem na tom, aby sa mi vsetko podarilo podla mojich predstav.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod majkulik » Pon 05.10.2009 9:26

jeeej aj ja sa tesim na vystavu. Moj stvornozec je sice treti tyzden na dovolenke, ale snat sa pripoji fotka pre potesenie oci. Vam poviem, ze je doma prazdno bez neho, ale tam mu je fantasticky - cely den sa poflakuje
majkulik
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Federika » Uto 22.12.2009 21:03

No a zase tu nastala dlha odmlka, takze vam, kedze sa blizia Vianoce, zelame krasne sviatky.
Roxadlo: Pridete na sviatky do Kosic? A ako sa inak mate? My super, uz sa tesime na darceky.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod fvkt » Str 19.05.2010 15:27

zdravim vsetkych springrov :ahoj: ak tu este niaky su ?
fvkt
Okoloidúci
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Bratislava

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Federika » Pia 21.05.2010 19:57

Tak my tu sme, len do tejto temy velmi nechodim, kedze sem uz nikto nechodi a nebudem si pisat sama so sebou :lol: Zatial nie som na tom tak hrozne :heh: Aj ty mas springra???
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod fvkt » Pon 24.05.2010 7:15

Ano dvoch 5r.fenku a 2r. psa, :lol:
som rad ze sa niekto ozval lebo springrov moc nestretavam ani vonku ani na nete :heh:
fvkt
Okoloidúci
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Bratislava

Re: Anglický špringeršpaniel

Poslaťod Federika » Pon 24.05.2010 19:10

No to hej, je ich dost malo. Ale na jednej strane aj dobre, ze nie su take caste plemeno. Stale su zaujimave :lol: My tiez ked dakde ideme s ess ( baba tu z fora a zaroven kamoska ) a nasimi troma psiskami, vsetci pozeraju, ze jeej, co to. A mas s PP ci bez? Moj psik ma teraz skoro dva roky, takze to budu asi podobne pripady, aj ked na Rona sa absolutne nemozem stazovat, ale predsa ma svoje muchy.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI