Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Bebis » Sob 07.03.2015 11:24

rtw sa predsa ale nechovaju len na SR :nwm: po troch minutach guglenia som nasla dve chovky v ČR, v jednej očakávajú vrh o 4 dni, v ďalšej už 8.3. (zajtra).

nehovoriac o tom, kde všade ešte šteňatá majú a koľko súk je nakrytých :ach: http://www.rtw.cz/frames.php?bottom=/rtwonline/kryti_list.phtml väčšinu, čo som zbežne pozrela, tak rodičia bez DBK a ešte aj s rôznymi skúškami :nwm:
Naposledy upravil Bebis dňa Sob 07.03.2015 11:28, celkovo upravené 1
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Margita » Sob 07.03.2015 11:28

Offtopic: len bohuzial su aj taki ludia,co chcu stena hned teraz ,oni mesiac cakat nebudu,nedajboze dva mesiace,a neprejdu za nim viac ako 20km
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Margita » Sob 07.03.2015 12:16

[quote="ivuso"Len konštatujem, že môže nastať situácia keď psík bez PP bude mať komplet plemenný štandard a psík s PP nie...[/quote]
no,tomuto snad asi sam neveris :lol:
pretoze dokonale zviera neexistuje a ani ten najsamfasa pes s PP,nebude uuuuuuuuplne na 300% podla standardu,takze je uplne nepravdepodobne ze nejaka napodobenina ho bude splnat viac,
skratka,treba sa obcas zamysliet nad tym co vobec napises,a logicky uvazovat aj nad tym,co je to plemeno,akym sposobom vzniklo,co je to plemenna kniha a potom pochopis ze to co si tu popisal je uplne nelogicke
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod goodie » Sob 07.03.2015 12:24

Ivuso ak si zaobstarám rod. príslušníka na najbližších 10-15rokov, tak sa to obvykle nerieši 2-3 týždne vopred ale kludne aj rok a viac dopredu.Keby si sa informoval v klube, či u konkretného chovateľa alebo na návšteve výstavy, či kynol. podujatia,určite by ti poradili.Trebalo len počkať..
goodie
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 761
Bydlisko: Bratislava

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Margita » Sob 07.03.2015 13:24

a kto ti povie ze ten bezpapierak je krajsi a uzasnejsi ako pes s PP,sused co ma doma "vlciacku" a zije v tom ze kazda suka musi mat raz za zivo stenata a akurat potrebuje ju dat nakryt?
ved chod s tym psom na vystavu a oslov nejako rozhodcu nech to ho len tak ohodnoti,co si o tom mysli,ked uz chces mat nejaku relevantnu odpoved

a po dalsie plemeno plemenom,nerobi len vzhlad,a logicky staci trochu uvazovat,mas prveho psa urciteho plemeno a este aj k tomu bez PP,ako mozes tvrdit nakolko standard splna a nakolko nie?nakolko ta povaha a to ako sa sprava je pre rtw typicke?
u nas doma boli 4kusy psov jeden z toho bez PP,a kazdy je a bol iny :no: ,nieco maju pochopitelne spolocne
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Lindchen » Sob 07.03.2015 13:34

ivuso, len toľko, že podľa príspevkov vyzerá celkom inteligentne, škoda, že si to riešil takto narýchlo. Ľudia dlhšie zvažujú kúpu auta, niekedy pomaly aj mobilu, len na psov každý kašle. Ja teda len dúfam, že psíka odchoval aspoň nejaký normálny človek, nie hnusná množka, kde jediným dôvodom bolo, že fakt sa im nechcelo pobehať výstavy a inak všetko ok. Nech sa ti so psíkom darí.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Bebis » Sob 07.03.2015 15:45

nemyslim si, ze by psa nejaky rozhodca len tak ohodnotil :lol:
stretli ste sa s tym uz niekto? :ach:

ivuso, musim povedat, ze vobec nerozumiem, podla coho si si vyberal stena... chces s nim makat, chcel by si ist na vystavu... pises, ze si sa tomu vaznejsie venoval za tri tyzdne - keby si si tri dni pozeral toto forum, tak zistis, ze nie je ziadny problem s importom psov a uz vobec nie z CR... a prides aj na milion inych veci :nwm:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Lindchen » Sob 07.03.2015 16:15

Tak, aj ja už som povedala na bígla, že fakt pekný kus, škoda, že nemá PP, ale zas nie som rozhodca, že :heh: . Myslím, že v ivusovom prípade je to už jedno, psíka má doma, ale možno pre iných alebo pre ivusa do budúcna.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Lindchen » Sob 07.03.2015 16:25

Tam netreba, myslím, že ani na medzinárodnú úroveň netreba, opravte ma, ak áno, ale neviem, či mieriš až tam. Snáď sa ti vyhnú povahové defekty a telesné deformity. Nič z toho nemusí byť vidno teraz.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod wer » Sob 07.03.2015 17:18

Lindchen píše: myslím, že ani na medzinárodnú úroveň netreba, opravte ma, ak áno, ale neviem, či mieriš až tam.

nemyslim sice, ze by sa tam niekedy dostal :joint: ale co sa tyka konkretne vsestrannych skusok, tak na medzinarodnej urovni PP isto treba. je to usporaduvane pod hlavickou nejakej organizacie (napr FCI, WUSV) a ti si tam barsco nepustia, nastastie. hlavne, ked cielom je zveladovat chov :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Lindchen » Sob 07.03.2015 17:19

Tam viem, že áno, len so záchranou neviem ako to je. Či to robí FCI (tam PP bude treba) alebo niekto iní. To už len tak zo záujmu pre mňa, lebo si myslím, že kto mieri tam vysoko, tak sakra dobre vyberá a čaká možno aj roky.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod lucik » Uto 15.09.2015 12:02

Lindchen píše:Tam viem, že áno, len so záchranou neviem ako to je. Či to robí FCI (tam PP bude treba) alebo niekto iní. To už len tak zo záujmu pre mňa, lebo si myslím, že kto mieri tam vysoko, tak sakra dobre vyberá a čaká možno aj roky.

Robí to FCI a PP netreba (nie som 100% presvedčená ale vzhľadom na to, že viem, že v IPO je PP podmienka účasti na MS).

a toto
Účasť na týchto sútažiach ako aj samotný úspešný záchranársky výcvik je samozrejme podmienený bezchybnou psychikou a umiernenou povahou psa
je veľmi pekná predstava ako by to malo byť.. žiaľ, realita je iná - veľmi veľa psov - šporťákov (športová záchranárina) do reálnych akcií nemôže (alebo aj nechce, aby sa "nepokazili") :ua:

V tejto téme som od marca nebola a teda Ivan, rozum sa mi zastavuje nad tvojimi "argumentami", pretože fakt vyzeráš vcelku inteligentne (podľa príspevkov) a tak to pripisujem skôr len unáhlenej kúpe a neinformovanosti. :nwm: Snáď bude peso ok a splní predstavy (aj keď potom sa zas obávam, že tým, že nerozumieš, čo sme tu popísali, budeš po dobrej skúsenosti stále slepý čo sa týka problémov v množení bPP psov).. ale to je jedno teraz..

Ja sa spýtam konkrétne - v akej fáze záchranárskeho výcviku ste s krpcom? Videla som na FB, že máš žilinskú uniformu - cvičíte so žilinčanmi? štekáte, cvičíte poslušnosť?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod ivanpa » Pon 16.11.2015 16:39

Uplynulý víkend sa konali Majstrovstvá Maďarska /MEOE/aj podľa IPO FH . NA uvedenej skúške mal zastúpenie aj rotvajler.


http://www.working-dog.eu/results/MEOE- ... O-21008647
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Bad » Str 18.11.2015 9:36

ivuso píše:Každopádne, kúpa bez PP bola o unáhlenosti

na základě čeho jsi k tomu dospěl?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod lucik » Str 18.11.2015 11:27

ivuso píše:Včera sme mali so Žilinčanmi výcvik, Remus pekne bezkontaktne označí, pri spolupráci figuranta (musí gestikulovať na štekanie, zatiaľ). O chvíľu prejdeme na pátranie po pachu. Cvičíme na aporty. Lopta je preňho svätý grál :)

Každopádne, kúpa bez PP bola o unáhlenosti. Další havko bude jedine s PP :)


to znie fajn, len teda na jeho vek je to.. neskoro, ak ste až teraz začali štekať.. teda nie neskoro, samozrejme, že začať sa dá hocikedy, ale teda vzhľadom na to, že vieš, že sa chceš venovať záchranárine - čo si robil s ním doteraz? ako často trénujete? asi to nepatrí do tejto témy, len ma to zaujíma, môžeš aj do SS napísať, alebo na FB, ak chceš.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI