Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Poslaťod Sirík » Pia 05.10.2007 20:19

ahojte na mojej stranke co je napisany ten pribeh o rotvikoch tak bruno viete co urobil? teda ocov kolega taky srandista nasiel stary obojok a dal brunovi a isiel von s autom a bruno sa uhol a sadol si pred dvere a cely cas od vtedz to boli dve hodinz az do piatej :heh: :heh: on si myslel ze je privazany a ked mu dali dole tak behal
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod Lenka.Buddy » Pia 05.10.2007 20:37

Sirka21 píše:ahojte na mojej stranke co je napisany ten pribeh o rotvikoch tak bruno viete co urobil? teda ocov kolega taky srandista nasiel stary obojok a dal brunovi a isiel von s autom a bruno sa uhol a sadol si pred dvere a cely cas od vtedz to boli dve hodinz az do piatej :heh: :heh: on si myslel ze je privazany a ked mu dali dole tak behal


psy sú inteligenti..si myslel,že má byť ako priviazaný :smile:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Sirík » Pia 05.10.2007 20:40

ale nie bruno bol odmalicka strazi v tom pneuservise ale ide o to ze on je take teliatko nie ako jeny ta je inteligentna ona si dost casto viac zradla uchmatne
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod katarina » Pia 05.10.2007 21:37

sandra píše:co sa tyka toho nadoru : myslim ze kusok pravdy na tom moze byt z toho dovodu ze ak sa sucka hara - ma opakovane falosnu brezost a nikto s tym nic neurobi ( nedostane inekcie na staihnutie mlieka ) mozu vzniknut opakovane zapaly a z toho casto vznikne nador na mliecnej zlaze - zvacsa rakovina. preto sa u suciek s vacsim materinskym pudom ( alebo aj pracovne vytazenym ) da urobit jeden "zdravotny" vrh.
pre sucku je to dobre ako po fyzickej tak i po psychickej stranke.


ten "zdravotny vrh" myslim ani nemusi byt, dobra je kastracia ked vobec nechcete mat steniatka , a citala som ze moze byt aj pred prvym haranim a vobec nemusi mat steniatka, v opacnom pripade cim starsa sucka tym vacsie riziko rakoviny mliecnych zliaz (citala som)
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Poslaťod Larra@dogs » Sob 06.10.2007 10:16

Sirka21 píše:ahojte na mojej stranke co je napisany ten pribeh o rotvikoch tak bruno viete co urobil? teda ocov kolega taky srandista nasiel stary obojok a dal brunovi a isiel von s autom a bruno sa uhol a sadol si pred dvere a cely cas od vtedz to boli dve hodinz az do piatej :heh: :heh: on si myslel ze je privazany a ked mu dali dole tak behal


... toto robievala aj naša ovčiačka Nela. Pár krát keď sme išli cvičiť sa mi stalo, že som zabudla odmeny tak som Nelu /vtedy ešte šteňa/ priviazala o plot a šla som zobrať čo som zabudla. Následne pár dní nato som si všimla, že keď ju pustím z koterca tak si sadne k plotu tam na to miesto kde bola uviazaná a sedí až kým ju nezavolám / tiež si myslela, že je tam uviazaná/ ... :smile:
Larra@dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 232

Poslaťod Aris » Sob 27.10.2007 12:53

V pondelok som videla nieco strasne.Jeden pan mal RTW a vencil ho.Ale ako!!!Skor psik vencil pana.RTW si lietal kade chcel a ked ho pan potiahol tak nanho zavrcal a pan ho nechal tak.Bolo by s toho do placu :plac: veru nedam ruku do ohna za to, ze ten pes zachvilu niekoho nenapadne :plac: A opat RTW BEZDOVODNE napadol cloveka.Vzdy je dovod.A vacsinou za to moze majitel psa.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod katarina » Sob 27.10.2007 13:11

podla mna je ten majitel moc MAKKY na to aby vlastnil takeho psa ako je RTW ze ho v mladosti neusmernoval...a keby si nieco o rotvikoch cital pred tym ako si ho zadovazil, tak by sa vsade docital ze rotvici len do ruk skusenych kynologov
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Poslaťod Aris » Sob 27.10.2007 19:07

Asi tak nejak :ua: Ak si mam kupit dake plemeno tak sa najskor snazim o nom to co dozvediet, az potom si ho kupim, ak si ho vobec kupim, lebo ak sa ku mne nehodi tak by sa len u mna trapil
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod vlciacik » Štv 01.11.2007 20:35

podla mna ma rotvajler straaasne velku hlavu...ece vecsiu ako veelky kyyybel :heh:
vlciacik
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 132

Poslaťod Ivanka.P » Str 02.01.2008 12:31

:ahoj: aj ja som fanúšik RTW. Niesom žiadny nováčik psov som mala viacero plemien. Mám malé deti a od malička s nimi aj moju fenu RTW.
Je to náročný pes na to, aby ste ukázali, kto je vo svorke pánom. Ale ak je pán dôsledný, zo psa si vychová vyrovnaného jedinca, ktorý bude ich majetok a rodinu brániť až do posledého dychu. Moja Rita je dosť ostrá, cudzí sa našemu plotu vyhýbajú, ale posúďte sami, je to pre deti kamarát. Samozrejme pri prechádzke dodržiavam náhubok, lebo moja rotvička sa mozrejme neznesie, aby na ňu nejaký pes zavrčal. Takže neriskujem, nejakého prekusnutého nervózneho bišóna :heh: Obrázok Obrázok Obrázok
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ivanka.P » Str 02.01.2008 15:22

sandra píše:a k tym rtw... rotvajler je plemeno dovolim si tvrdit tak ako ostatne bojove plemena vhodnejsi do ruk skusenejsiemu psovodovi ako laikovi - z velmi jednosucheho dovodu : pokial si niekto kupi psa rtw na strazenie - nevenuje sa s nim ziadnej aktivite, nechodi s nim na cvicak - pomali ani nevie ako sa vola - cely svoj zivot nic ine nerobi ako strazi - narazi majitel psa na jeden problem... pes ma 4roky je to vyzrety, sebavedomy samec ktory si strazi svoje teritorium. branka zostane otvorena pes vybehne a na druhej strane ulice uvidi dieta , psa - prve co ho napadne je to ze mu narusili jeho teritorium, druhe co ho napadne ze vlastne cely zivot nic ine nerobil iba strazil a tak ho napadne.
horsi pripad nastava ked pes napadne svojho vlastneho majitela - z toho dovodu ze je to dominatny pes a jeho pan mozno nevedomky sa dotkne jeho "ega" a ma to....
myslim ze rtw nie je az tak nevinny pes s dobrym srdieckom hlavne ak vyrasta na dvore kde mal vsetko dovolene a kde sa mu nikto nevenoval.
myslim si ze keby nebol NO tak dolezity pri praci policie, armady a zachranarov bol by jednoznacne taktiez zaradeny k bojovim plemenam prave pre to ze je to tak rozsirene plemeno hlavne na strazenie objektov a dominatne samce byvaju zvacsa hrozbou pre svoje okolie....


:oo: to si ešte ludia kupujú psov na to, aby ich mali len na dvore? To mi pripadá ako v stredoveku. V dnešnej dobe, ak chcem uchrániť objekt a nemám vzťah k psom, tak kúpim kvalitný alarm. Veď psa treba očkovať, živiť . . . Za 10 rokov aj ten najlepší alarm vyjde lacnejšie.
A to o dominancii podla mňa platí pri všetkých velkých psoch. Poznám aj dominantného a nezvládnutého kokra, ktorý pohryzol už vela ludí, ale od neho logicky nehrozí velké nebezpečenstvo vzhladom na jeho hmotnosť.

Ja som toho kokra na návšteve spacifikovala jedným chmatom za slabinu za to pochopil hneď, ani na mňa neštekol :lol: A to k nim nikto nechce chodiť kvôli nemu na návštevu.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

rtw

Poslaťod Tatiana » Str 02.01.2008 20:23

ano je to o pristupe ku psovi,poznam par majitelov a kazdy to berie inak,prveho pes vlaci ako handru,druhy ho ma v koterci a pusti ho vybehat do parku kde su decka so slovami vsak on nic nespravi,len ma 45kg asi,dalsi sa venuje aj vycviku a to je radost sledovat,pes poslucha ako hodinky,tym chcem povedat,ze RTW potrebuje pracu k tomu aby bol stastny a bezproblemovy spolocnik
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Poslaťod Silwuska » Štv 03.01.2008 10:10

Ivanka...toto je dobre... Takže neriskujem, nejakého prekusnutého nervózneho bišóna :heh: :heh: a daj pozor aj na hystericke spice :heh:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 03.01.2008 10:22

ivanka máš krásnu rotvíčku :smile: je zlatá aj s tými deťmi
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Ivanka.P » Štv 03.01.2008 10:33

Lenka, ty niesi tá Lenka, ktorá ponúka psíkov z Trnavského útulku?

Ďakujem za pochvalu Ritušky ona má 2 roky. A deti sú moje 3 ročné dvojičky a budú to velkí psíčkari. Nevýhoda je, že sa neboja hladkať akéhokoľvek psa, lebo ešte nechápu, že iný pes by ich mohol pohrýzť.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI