Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod sarach » Str 25.06.2014 7:49

amigoFlamm píše:Otazkocka:
Amigo je v poslednom case dost agresivny, pri hre dost kuse a hlavne vrci...niekde som citala ze to sa iba hraju ale mne to pride az brutalne niekedy...tak neviem ci ho v tom zatrhnut alebo sa s nim ,,hrat,, dalej...niekedy pride len tak priniest napr lopticku sadne mi na nohy a vrci pricom on prisiel a ja mu nic nerobim...
a este jedno: nema rad zrazu ked ho beriem na ruky...vzdy som ho dvihala napr ked som ho niesla cez schody alebo ked sa hral s inym psom a videla som na nom ze je unaveny a ma dost lebo je este maly tak sme ho vzali...s nicim zlym sa mu to spajat nemoze tak neviem preco zrazu vrci a kuse a je agresivny aj pri tomto...a to by som povedala ze sa nehra...

co si o tom myslite?


Nemám síce RTW čistého RTW, ale tá agresivita bola aj u môjho. Sa mi dokonca zubami zaboril do zadnej časti hlavy, až som mala krvavé miesta. Ale bolo to v zápale hry. Nijak som ho nekarhala. On podla mňa ešte nevie odhadnúť svoju silu. Je to silný pes aj keď je šteňa. On zistí že pokiaľ môže agresivita prísť. Môj aj teraz (o mesiac bude mať 2 roky) chytí ruku, nohu, ak sa šaší-jaší, ale s citom. :lol:
To branie na ruky ... môj to nejako neobluboval, ale nevrčal. Len sa pýtal dolu, bol by schopný aj zoskočiť. Ale teraz by sa niekedy rád varoval. A túúúúlil ... Len už má skoro o 10kg viac jak ja... Ale predné labky a hlavu mu vyždy velmi rada povarujem. :lol:
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Slawin » Str 25.06.2014 8:39

len tak pre zaujimavost.. asi v 4 mesiacoch mi Sirius skoro zlomil prst..chybalo len to posledne zatlacenie a bol by mi praskol... ani nechcite vediet ako ten prst vyzeral.. a on len ze :ach: "sak ja som len troska stlacil".. no.. mh :heh:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod amigoFlamm » Str 25.06.2014 19:35

Bad
ale oni sa hraju :yes: aj ja som potom rada lebo doma je potom väcsi pokoj aj maly je spokojny a je to super ked vyrasta tiez so svojou kamoskou, ona je len o 3 tyzdne starsia...ale Amigo je aj vacsi :fizel: a ona zas ma viac energie...len to ze par krat sme ho zdvihli a dali par metrov dalej napr...

Ked som ho dvihala predtym tak bol uplne v pohode dal sa zniest vyniest schodmi..len teraz neznesie ...ma 10kg ...to asi sa tu uz ,,zabyval,, za tie dva tyzdne a uz si dovoluje (asi) :pac:

Sarach
no ja dufam ze mne tak neurobi :lol:

ani ziadne palce nech nelame :D
ale asi sa tomu nevyhnem podla mna...skrabance su aj nechcene kusnutia do brady a taaak
amigoFlamm
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Domca » Str 10.09.2014 14:54

V utulku mame RTW s PP ( rok aj 4 mesiace) Boni od Damnjanovića.....majitelia ho chceli dat z neznamych dovodov utratit, tak skoncil u nas....Ak by ste niekto vedeli o dakom kto hlada PP RTW ale nie stendo, tak Bony hlada domov....

https://scontent-a.xx.fbcdn.net/hphotos ... e=5482972B
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Freya » Štv 16.10.2014 19:06

Ahojte, predstavujem nášho nového člena - 3 mesačného rtw. Volá sa Dante :)
Prílohy
IMG_1377.jpg
Freya
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Bendoška » Štv 16.10.2014 20:37

Krásnučkí sú - aj Dante, aj Bony. :yes: :jop: :smile:
ObrázokObrázok
Bendoška
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62
Bydlisko: Brezno

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Freya » Pon 20.10.2014 22:43

Je tu niekto z vás, čo majú rtw z Bratislavy?? Ja by som sa rada stretla s niekým, ak vôbec niekto taký je. Najlepšie by bolo aj niečo hravé, nech sa môj Dantík má s kým pohrať. Tam kde bývame sú väčšinou samé čivavy, yorky, majitela to ani z vodítka nepustia, nie to ešte že by sa s nimi mohol hrať, asi by im určite niečo spravil.. Ako vravela jedna pani veď mi ho roztrhá :ach: A jediných kamošov čo má sú bordery a flati a pri nich trošku nestíha :lol: Ale rád sa pozerá ako sa oni rýchlo naháňajú. Ja by som aj prišla keď tak niekam, alebo by sme sa dohodli ak tu niekto taký je :smile: Alebo keď mi viete niekoho odporučiť budem rada :smile:
Freya
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Ivanka.P » Ned 26.10.2014 20:20

Hmm ja mám aj sme z BA, len moja je už seniorka a štence už ovrkáva. :ua: takže hranie nula bodov.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod michaeladeak » Uto 28.10.2014 16:07

Mali sme rotvajlera volal sa Baron. Zomrel pred 2 rokmi. Zlyhali mu obličky. Vychovaval ho ocino. Správna vychova je základ. Keď mala sestra 3 roky mohla si nasadiť rukáv ktorý používala ocino aby ho poriadne vybláznil, ale keď si ho zobrala ona, Baron prišiel otvorili ústa a ani sa nezahrizol iba stál S otvorenými ústami. Veľmi rozumný, ale tam sa odzrkadluje výchova.
michaeladeak
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod wendy1 » Pon 10.11.2014 12:51

Ahojte, neviete o niekom kto by mal teraz steniatka?
Kamaratka zhana pekneho a zdraveho psika, nedavno im odisiel 11 rocny psik RTW.
Najlepsie vychodoslovensky kraj, ale nie je podmienkou.
Na vystavy asi neplanuju chodit.
Ozvite sa prip. dajte nejaky tip.
Dakujem.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod wendy1 » Uto 11.11.2014 10:48

Nikto nic? :nwm:
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod kubi » Ned 16.11.2014 23:42

Rottweiler pri svojej pôvodnej práci , pri hnaní dobytka :jop:
Obrázok
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod kelevron » Sob 29.11.2014 19:44

Zdravím vás tiež som majiteľ tohto užasneho Plemena :) a chcel by som sa poradiť ohľadom stravovania všeobecne , momentálne ma 6 mesiacov dávam mu 2 krát do dňa ráno aj večer je to v pohode ? :)
kelevron
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Bebis » Sob 29.11.2014 21:58

kelevron píše:Zdravím vás tiež som majiteľ tohto užasneho Plemena :) a chcel by som sa poradiť ohľadom stravovania všeobecne , momentálne ma 6 mesiacov dávam mu 2 krát do dňa ráno aj večer je to v pohode ? :)

áno :yes:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Rotvajler / Rottweiler (FCI)

Poslaťod Rotty » Pia 26.12.2014 10:06

Ahojte, tiež mám fenku rotvajlera 4mesačnú a problém je riedke :kak: , momentálne ju kŕmim Acanou a predtým som jej dával Orijen a bolo to to isté. Ak jej dám jeden deň varené kuracie s ryžou je to v poriadku, pevné :kak: . Hneď ako som ju kúpil som jej dávam krmivo, ktoré obsahovalo len 14% kur.mäsa a všetko bolo o.k. Viete mi poradiť čím kŕmiť /riedka stolica, nie je zdravotný problém - bola vyšetrená, nemá parazity, všetko o.k./
Rotty
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI