Borderská kólia / Border Collie (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Poslaťod askani » Sob 10.11.2007 12:08

krasni psici :ha:
askani
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 10.11.2007 12:10

keď vydrančím od kamoša novšie foto hanky(honey) tak vám ich sem dám..uvidíte ako podrástla :no: aj ja som už na ňu zvedavá
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Kikz » Sob 08.12.2007 18:28

Aj ja mám borderku :no: teda nie uplne čistokrvnu... nema papiere, lebo je zo záchytnej stanice, teda ani nevieme, či je vlastne čistokrvná :heh: ale vyzerá tak, aspoň ja si myslím, skúsim poslať aj fotky môjho Coriho, tak dúfam, že pojdu :lol: a inak taka zaujimavosť... ked sme si ho vzali, brali sme ho ako sučku :heh: ten pan zo zachytky nam povedal, ževraj je to fenka... až doma sme po okúpaní a okefovaní zistili, že naša milovaná Corinka, je vlastne Corinko :heh: :heh: kuknite sa na našu webku :no:

tak tu je, somárik jeden :heh: :heh: :heh: Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Aris » Sob 08.12.2007 19:27

ja v buducnosti planujem mat CSV, SH a Borderku. Trochu zvláštne, ale to je moj sen. Ale asi budem muset nieco vylucit a to SH :plac: , pretoze CSV sa venujem od mala a Borderka je super a chem chovat vselijake zvieratka
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod mia1 » Uto 18.12.2007 23:54

Ja mam borderky dve a napriek tomu ze som od detstva psickarka mi tie dve mrsky daju zabrat. Su to nadherne, ale nevycerpatelne tvory. Maju v sebe obrovku energiu, takze ich mozem odporucit len ludom, ktori maju vela casu a chut hybat sa. Doviezli sme si ich z anglicka, obydvaja su z utulku, kde som pracovala.

Obrázok Obrázok

Vidim ze sa zacinaju aj u nas bohuzial rozrastat "borderky" bez "papierov" :hmm: Je to veľmi smutné pozorovať ako môže dopadnuť plemeno ak sa dostane do "mody" :plac:


Mila Laura:
Ubezpecujem ta ze moje NEPAPIEROVE borderky neplanujem rozmnozovat.
Pes je vykastrovany a sucku nemienim zneuzivat na reprodukciu.
Poznam vela ludi co maju psov s papierami a beru ich len ako zdroj penazi, biznis a vobec im nevadi ze sucka uz vyzera ako bastard, lebo rodi dvakrat do roka a je znicena. A to uz potom nepovazujem za hobby, alebo lasku k zvieratam, ale za cielavedome sa obohacovanie na ukor bezbranneho tvora. To je podla mna horsie ako rozsirovanie nepapierovych psov.
mia1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod Laura » Štv 03.01.2008 16:02

Mila mia.
To je chvalihodne ze sa k tomuto takto stavias. Bodaj by sa vsetci takto stavali. Aj medzi chovatelmi cistorknych psov sa najdu mnozitelia ktori len zarabaju na steniatkach. Bohuzial teraz je taka doba :hmm:

Ale ja zastavam nazor ze cistokrvny pes je jedine vtedy ked ma preukazatelny rodokmen, je neako oznaceny a jeho chov je do urcitej miery riadeni. Predsa len plemena vznikli za urcitym zamerom aby mali urcite vlastnosti a ty co chovaju bezpapierakov zvacsa nehladia na to ci sa povodne vlastnosti prenesu na potomstvo, si potomstvo bude zdrave a v neposlednej rade ci bude splnovat standart. Skratka plemeno ma neako vyzerat, ma mat typicke vlastnosti a ma ich premasat na svoje potomstvo.

Nechcem sa z nikym hadat. Kazdy ma tu svoju pravdu :lol: ci je uz spravna alebo nespravna..
Laura
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 701

Poslaťod mia1 » Štv 03.01.2008 21:10

Moji hafani su obaja s utulku a som rada ze som ich mohla zachranit. Charlie by uz nezil keby som ho nezobrala. Bol vychudnuty na kost a chceli ho dat utratit. Nasli ho na ulici a preukaz povodu bohuzial nemal so sebou. :ach:

Obrázok
mia1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod Laura » Pia 04.01.2008 11:37

Takze o to je to este krasnejsie ze si sa ich ujala :smile:

A dobre si mu poprezerala kapsy, ci ho nahodou nema zosebou :heh:
Laura
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 701

Poslaťod mia1 » Pia 04.01.2008 12:04

Bohuzial nemal. Doviezli sme ich z anglicka, takze sme im museli davat robit pasy za ktore sme vyhodili 250 libier a nikde ich nikto nechcel vidiet. :hmm:

Obrázok
mia1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod Laura » Pia 04.01.2008 19:54

Takze anglicania :) Ked mozu mat v anglicku aj borderiny v utulkoch, asi ich maju prilis vela :hmm:
Laura
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 701

Poslaťod mia1 » Pia 04.01.2008 20:06

V anglicku su ich plne utulky. Je to tam najrozsirenejsie plemeno. Stale ich pouzivaju na pasenie a krizia ich aby boli co najsikovnejsi a najrychlejsi. Vobec im tam nezalezi na rodokmeni, hlavne ze su dobry "pastiery" :ach:
mia1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Border collie

Poslaťod Laura » Ned 27.01.2008 15:26

Výsledky borderiek z Trenčína :no: :

Psy:

Dorast -
VN1 Iron Will Fatransky sen
VN2 Justin fatransky sen
VN3 Antef z Ríšewa

Mladých -
V1 Ardak z Temneho Hvozdu

Stredná -

V1 CAC Chocolate Brown Fatransky sen
V2 Impuls of Energy Black Chevers
VD3 Faido Ambra Profesional

Otvorená -

V1, CAC,CACIB, BOB Claygar Boot Scootin´Boogie
V2 res.CAC Ivanhoe Foxy Fox
V3 Quargo Bohemia Alké
V4 Gordon fatranský sen
V Inside blue Gasko Prim
VD Cash Lusika
neúčasť Cor Slezský Hrádek

Pracovná -

V1 CAC Berry Blue Foxy Fox

Sampionov -
V1 CAC Adam Foxy Fox

Feny:

Puppy -

neúčasť Nimbl Tracy from Gasko Prim

Dorast -

VN1Infinity Brown Fatransky sen
VN Anny Dream Budgerigar
VN Ataciara Aibi Budgerigar
VN Jacquite Brown Fatranska sen
VN Simaro Angela Lansbury

Mladých -

V1, CAJC Loreyane Foxy Fox
VD Annie Orlie Pierko
neúčasť Borda Grofska
neúčasť Mia Foxy Fox

Stredná -
V1 CAC, res CACIB Una Bohemia Alke
V2. res.CAC Daiquiri Browb Aibara

Otvorená -
V1 CAC, CACIB Baby z Jabloňovho Dvora
V2 Honeyberry blue Fattransky sen
V3 Amy Cuddly von Peter und Lydia
VD4 Hurlyburly Fatransky sen
VD I´M Black Chevers
neúčasť Heavenly Casey Black Chevers
"Border collie, pravému a neúnavnému pastierovi by v srdci vždy malo ostať miesto na stádo oviec kľudne sa pasúcich na rozľahlých lúkach a pasienkoch."
Laura
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 701

Re: Border collie

Poslaťod Siss@ » Ned 27.01.2008 15:43

ja sa chystam kupit si borderku v lete.nepoznate nahodou nejaku dobru chovnu stanicu co planuje steniatka na odber v maji alebo v juni :otaznik:
http://pdgf.pitapata.com/5MzKp2.png
www.devilinsoul.weebly.com

Devil in Soul - Fox Terrier (Smooth & Wire) kennel + handling
F-Terriers team: agility, dog dancing, dog handling...
Siss@
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 883
Bydlisko: The Hague, NL

Re: Border collie

Poslaťod kikula22 » Pia 08.02.2008 20:00

Neviete kolko stoji asi borderka s pp?
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Border collie

Poslaťod Laura » Pia 08.02.2008 22:54

Takže sme sa dnes vrátili zo, snád, úspešneho krytia. Uvidíme za 3 týždne :no:
"Border collie, pravému a neúnavnému pastierovi by v srdci vždy malo ostať miesto na stádo oviec kľudne sa pasúcich na rozľahlých lúkach a pasienkoch."
Laura
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 701

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI