Pražský krysařík (nFCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Pražský krysařík

Poslaťod Kača » Pon 26.05.2008 14:10

Jé, to je prenádherné :hi:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Pražský krysařík

Poslaťod Vikiki22 » Pon 26.05.2008 19:26

Táto fotka je dobre zrobená! :lol: Ten kontrast v pozadí...
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pražský krysařík

Poslaťod Marmaluška » Štv 29.05.2008 21:35

Ahojky
Také bych sem ráda umístila nějakou fotografie ale nevím zda se mi to povede....
Obrázok

Jéééé podařilo se mi to.... tak ještě přidám jednu

Obrázok
Marmaluška
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Pražský krysařík

Poslaťod Bibiana » Pia 30.05.2008 0:37

Marmaluška, ten bledší psík (asi fenka xi) na druhej foto naľavo je ešte šteniatko? Či už dospelák? A môžem sa spýtať koľko cca váži dospelý psík?
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Pražský krysařík

Poslaťod Silwuska » Pia 30.05.2008 8:25

Su velmi zlatucke :jop: ale mam otazocku, to im vsetkym tak stoja tie uska??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Pražský krysařík

Poslaťod Marmaluška » Pia 30.05.2008 17:11

Ahojky Bibianka
Ten světlý psíček je opravdu fenečka, je to ještě štěňátko. V dospělosti Pražský krysařík váží maximálně 2,6 kg a nejvíce měří v kohoutku 23cm. Ale váhy jsou u krysaříčků opravdu různé a krdy máte vedle sebe kilového a dvoukilového je to opravdu rozdíl. Ta světlounká se jmenuje Michelle je hnědá s pálením.... je jich zatím málo a zájem o ně stále vzrůstá.
Marmaluška
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Pražský krysařík

Poslaťod Marmaluška » Pia 30.05.2008 17:14

Ahojky Silwuska
Pražskému krysaříkovi by měli ouška opravdu stát. O trošku většní než je pražský krysařík bývá trpasličí pinč a tomu ouška nestojí. Ale vyjímečně se vyskytně PK i se sklopenými oušky je to ovšem nežádoucí vada.... ale proti vrozené genetice nic nezmůžete.....
Marmaluška
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Kúpanie pražského krysařika , strihanie, prechadzky :-)

Poslaťod Sandrushka » Uto 20.01.2009 22:32

Ahojte.. :ahoj: .potrebovala by som poradiť. :nwm: .ako často mám kúpať psíka a čím ? počula som že detský šampón je dobrý ..Ďakujem :yes:

A ešte mám otázočku ako často sa majú strihať pazúriky a koľko (že vraj len milimetrík..ale ja sa toho bojím že mu odstrihnem viac než treba :ua: ) , odkedy môžem brať psíka na dlhšie prechádzky.myslím tým že sa presunieme niekam autom a také dve hodinky vonku by boli v pohode ? (lebo teraz má ešte len 3 mesiace ) a ako by som ju mala naučiť vyšpiniť sa na jedno miesto ? Ďakujem za všetky odpovede :5:
Naposledy upravil Sandrushka dňa Str 21.01.2009 20:04, celkovo upravené 2
Sandrushka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Re: Kúpanie pražského krysařika :-)

Poslaťod elienka » Uto 20.01.2009 22:53

Tak určite ti tu poradia aj kompetentnejší, ale ja by som ho nekúpala pokiaľ je ešte šteniatko (dajmetomu do cca 6 mesiaca) ak to vyslovene nepotrebuje. Je to psík krátkosrstý, takže kúpanie často ani nie je potrebné. Doma sme mali takého kváziratlíka a kúpali sme ju 1x do mesiaca. Používať sme mohli len detský šampón s harmančekom, lebo ostatné šampóny jej sušili kožu až bola biela od lupín.
Teraz mám na psov detský Johnson a sú v pohode. Na trhu je už slušný výber kvalitných psích šampónov, tak prípadne pohľadaj na fóre, ktorý je dobrý.
elienka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264
Bydlisko: Senica

Re: Kúpanie pražského krysařika :-)

Poslaťod Aimée » Uto 20.01.2009 22:55

ahoj :ahoj: stačí čistou vodou, šteňa kup šamponom len vtedy, ak je to naozaj potrebné :yes: . detským šamponom mozes tiež, ale na vyber mas predsa aj mnozstvo štenacich. v dospelosti sa taktiež odporuča kúpanie len ak je to nevyhnutne, časte kupanie zbavuje kožu potrebneho prirodzeneho mazu, srsť bude potom matnejšia, koža sucha a menej odolná aj voči čistej vode.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Aimée
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Petrzalka

Re: Kúpanie pražského krysařika :-)

Poslaťod elienka » Uto 20.01.2009 22:58

Teda ja ich tiež len sprchujem čistou vodou, ten šampón to je len ak fakt smrdia a je to menej ako raz za dva mesiace.
elienka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 264
Bydlisko: Senica

Re: Kúpanie pražského krysařika , strihanie, prechadzky :-)

Poslaťod margot » Štv 05.02.2009 17:31

takže kúpanie sa dávnejšie často neodporúčalo pretože neboli kvalitné šampóny a tie naozaj ničili srsť a odmastňovali pokožku. Lenže dnes sú na trhu kvalitné psie šampóny (sú síce trošku drahšie) ale dokonca premasťujú a vyživujú srsť. Takže nie je problém kúpať podľa potreby. Ale krátkosrstého psíka netreba kúpať často. Stačí opláchnuť labky, keď prídete z prechádzky, ak sa vráti špinavý stačí vysprchovať.
Ja odporučam kozmetiku značky Bea Nature. Kúpem ňou blcháča a je fakt dobrá a čo je tiež, že majú aj široký výber, takže nájdeš to pravé orechové pre toho tvojho.

Čo sa týka pazúrikov: väčšie a ťažšie psy si ich obrusujú na asfalte, tam väčšinou nie je potrebné pazúriky trihať, alebo len minimálne. Ale malý pes si pazúriky neobrúsy. Existujú špeciálne kliešte na psie pazúre, potom treba príka chytiť a spracovať pokúsočku. Keď je pazúrik dlhý, začína sa aj zatáčať, neboj sa strihnúť... odporúčam otvoriť nejakú knižku o psoch, kde je obrázok pazúrika aj s popisom (ja som sa podľa toho učila strihať). Ak sa toho veľmi bojíš tak zabehni za veterinárom alebo do psieho salónu, tam ti odborne poradia :smile:

a o tých výchádzkach a čistotnosti: skús kuknút do výchovy a výcviku.. :smile:
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: Pražský krysařík

Poslaťod Zahir » Sob 07.02.2009 11:14

Ktorý deň sa vystavuje Pražšký krysařík na svetovej výstave v Bratislave?

Pekný deň
Ondrej
Obrázok
Zahir
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 291
Bydlisko: Suchá nad Parnou 655

Re: Pražský krysařík

Poslaťod kikus » Sob 07.02.2009 12:15

toto je nas Bobesko, je to junior sampion krasy, sampion krasy a grand sampion krasy SR a CR. Vazi 2,0 kg a meria 20cm v kohutiku :smile: .

Obrázok

Obrázok
kikus
Snoopy
 
Príspevky: 152

Re: Pražský krysařík

Poslaťod Diandra » Ned 26.04.2009 14:30

kikus ten je sladký :jop: Moja spolužiačka má takéhoto psíka ale vraj keď mu cvakali chvost tak sa mu pokrivila chrbtica či čo. To musel byť riadny oborník :plac: a teraz vyzerá dosť úboho už je aj starý ešte mu aj srsť vypadala na zadku chudák ale sú to milé psíky :smile:
Diandra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1537
Bydlisko: Žbince

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI