Leonberger (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Leonberger (FCI)

Poslaťod Liola » Pon 16.08.2010 16:00

Starr,
podľa toho, aký typ stráženia máš na mysli... teda ak Ťa to ešte stále zaujíma :no: .
Liola
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 230

Re: Leonberger (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 16.08.2010 16:11

Ja som poznala leonbergra, ktorý celkom dobre strážil. Aj keď nebol taký agresívny ako napr. typický strážny pes (NO), ale budil rešpekt už len svojou postavou.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Leonberger (FCI)

Poslaťod starr » Pon 16.08.2010 20:33

Liola píše:Starr,
podľa toho, aký typ stráženia máš na mysli... teda ak Ťa to ešte stále zaujíma :no: .


Jasné, že zaujíma :smile:.

Mám na mysli ozajstné stráženie ako napr. pastierske psy, nie iba hru na stráženie štekotom ako napr. retrievery a pod.. Budiť rešpekt iba veľkosťou alebo brechaním nepovažujem za stráženie, to je iba forma v tom prípade :ha:. Niekedy môže byť samozrejme účinná a je to lepšie ako nič, no niekedy vôbec nie.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Leonberger (FCI)

Poslaťod Liola » Uto 17.08.2010 14:14

Na výstavách je obsadenie triedy pracovnej raritné, za dve sezóny som videla iba 2ks :lol: .
U nás doma je to takto:
Pes, 22mes, vyrastal s dospelou strážiacou NO, štekol prvý krát 7 mesačný a do roka sa prejavoval týmto smerom minmálne. Momentálne šéfuje stráženiu, hlási spoľahlivo všetok pohyb, pred svojim územím , t.j. na ulici za plotom, netoleruje nikoho, ani susedov, ktorých na ich strane plota znáša v pohode (aj keď ich stretne vonku na prechádzke). Návštevu treba uviesť, zoznámi sa a je v pohode, môžu sa s ním hrať aj cudzie deti. Samostatne nenechá vojsť nikoho, prestane štekať, postaví sa do cesty a výrazne vrčí...ešte ale nikto nemal odvahu skúsiť, či je to "naozaj".
Suka, 8 mes,vyrastala s tými dvomi, šteká od 4 mes, odkedy sused-kamarát vyliezol na náš plot orezávať stromy. A šteká veľa, za plotom nepozná brata,je ostražitá aj keď my niekoho pustíme dovnútra, návštevám sa nezvykne dať hladkať-okrem malých detí, tie má rada. Šteká a vrčí aj vonku na prechádzke, akonáhle sa niekto priblíži, hladkať sa na rozdiel od psa nenechá, ale iba na málo frekventovaných miestach a v okolí domu. Ľudia sa zvyčajne viac boja jej, hoci je menšia.
Ten efekt mohutnosti ale v každom prípade zaberá,aj mimoriadne hlboký štekot... naša trocha prerastená NO aj pri dorastenke vyzerá ako upišťaná srnka po obrne...ale to je iba klam, ona by si "kusla obranu" určite prvá.
Liola
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 230

Re: Leonberger (FCI)

Poslaťod Liluc » Uto 30.11.2010 17:47

Ahoj, tak sme si k nasej leonke priviezli steniatko z Ciech, ma 12 tyzdnov a vola sa Charlie .. :smile:
Liluc
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Hviezdoslavov

Re: Leonberger (FCI)

Poslaťod Liola » Str 01.12.2010 17:25

Liluc,
vitame dalsi leo-prirastok v ZS kraji :lol: . Z akych CHS mate leonkov? Ak je to "tajne", tak moze byt aj ss :no: . Ale zas az vela tych vrhov v CZ poslednu dobu nebolo :ha: .
Starr :ahoj: ,
tak ja sa tu kvoli Tebe rozpisujem a Ty nic :oo: . Ako mam vediet, ci ti moji strazia alebo len strasia :haha: :haha: :haha: ?
Liola
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 230

Re: Leonberger (FCI)

Poslaťod Liluc » Pia 17.12.2010 15:36

Ahoj Liola ... dakujeme za uvitanie ...bohuzial sa mi nedari vlozit aktualne fotky a tak nemozem zdokumentovat ako nam Charlie rastie do krasy. Mame ho od pani Horejsi, CHS Golden Elf, ja som velmi chcela co najtmavsieho psika, nejako ulietavam na mahagonovom sfarbeni srsti... nasa Fifa je darecek, dostali sme ju sposobom,ze bud si ju vezmeme - bola vraj posledne steniatko z vrhu,alebo ju daju do utulku, vraj je odniekal z Nitry,ale PP samozrejme so sebou nemali, vraj nam ho neskor poslu :ua: davame ju na jar sterilizovat aby sme nemali doma steniatka.
Liluc
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Hviezdoslavov

Re: Leonberger (FCI)

Poslaťod Liola » Ned 19.12.2010 20:44

Liluc :ahoj: ,
dik za info :lol: . No k tomu "darceku" asi niet co dodat :nwm: :pac: ...ale nakoniec je aj tak najdolezitejsie, ze ma dobry domov a mate ju radi :yes: . A je super, ze Vas nakazila leo zavislostou :lol: a pokracujete v prirastkoch s PP :jop: . Sterilizovat ju urcite dajte, bude to sice riadna palka kvoli narkoze, ale jedno haranie s dospelym psom doma by Ta urcite presvedcilo...Ja som dala moju nechovnu NO sterilizovat tiez, lebo pes bol schopny neuveritelnych veci, len aby sa k nej dostal :pac: .
No k tej farbe, nechcem Ta strasit, ale nas pes mal byt zlatej farby a bol mimoriadne velke stena, vyrastol z neho mahagon ako vysity a stredna velkost- genetika nepustila :ha: . Tak som u sucky vsadila na genetiku, ze bude tiez mahagon a taka jemnejsia...no a vyrastol z nej zlaty mamut :haha: . Ved si ich mozes u nas pozriet na stranke ked boli mali :no: .
No a dufam, ze Charlieho uvidime aj niekde na vystave :yes:
Liola
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 230

Re: Leonberger (FCI)

Poslaťod Liluc » Pon 20.12.2010 14:12

Ahoj Liola :smile:

Mate krasnu stranku a uzasnych psov. Fakt som sa nemohla vynadivat. S tou farbou mas pravdu, konecne mi dorazili z Ciech papiere a citam citam, ze nas Charlie je vraj v zlatej farbe a z jeho predkov som nasla mahagonoveho len deda z otcovej strany, cize asi existuje len mala pravdepodobnost ze bude aj on tmavy. Nevadi, uz len pre tu jeho skvelu leoniu povahu by som ho nikdy nevymenila, je neustale dobre naladeny a vzdy nad vecou.

Chystame sa do Brna nabuduci rokvo februari na vystavu, tak snad Vas tam najdeme niekde. Pojdeme do stenacej triedy, drzte nam palce, uz doma poctivo cvicime postoj a chodzu...na pobavenie vsetkych v rodine :lol:

BTW ; darecek sa nam zase zopakoval a v pondelok sme "dostali" dve maciatka v krabici, ze bud si ich vezmem alebo zostanu vonku na mraze ! Vonku bolo minus 8 stupnov.. tak mam doma uz aj malinkate maciatka a prikrmujem ich macacim mlieckom o stosest ... nase leonie obludky ich privitali s velkym nadsenim a oblizuju ich kedykolvek sa k nim dostanu ..to su vazne neuveritelne dobre stvorenia ..

Pekny den prajem ..
Liluc
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Hviezdoslavov

Re: Leonberger (FCI)

Poslaťod Liola » Pon 20.12.2010 15:02

Tak to sa iste uvidime, do Brna idu nasi obaja :yes: .
Ak Ti prisli uz papiere, daj si co najskor krpca stotoznit a zapisat do slovenskej plemennej knihy, uz som sa stretla s tym, ze sa kvoli nezrealizovanemu importu vylucovalo v CZ z vystavy :plac: . Alebo sa treba tvarit, ze Ti este papiere nedosli vobec :no: , su taki experti co s touto vyhovorkou chodia este aj do triedy mladych :haha: .
Ak by si hocico potrebovala, pokojne sa ozvi :yes: , len radsej rovno na mail alebo cez web, tato diskusia moc ziva nie je a niekedy sem ani ja nenahliadnem cele tyzdne :ach: .
Mne taky macaci dvojdarcek prisiel pred par tyzdnami sam, teda prisli este s maminou, ale tu sme uz nasli mrtvu :plac: . No a vyzen dve opustene maciatka, zima bola predo dvermi, a kocurik este aj so zlomenou nozkou...tak sme sa ich ujali, a pocet maciek sa nam mierne zvysil :haha: ...na 6 :pac: .
Pekny den aj Tebe :ahoj: .
Liola
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 230

Re: Leonberger (FCI)

Poslaťod Liola » Pon 20.12.2010 16:11

Jaaj, a na to najhlavnejsie som zabudla :pac: .
Dakujem pekne za pochvalu mojho vytvoru a nasich obludiek :lol: . A ja za navstevu, budem rada, ked nakuknes aj inokedy. Cerstvy otec sa na buduci tyzden chysta navstivit deticky, planujem fotit, fotit a fotit... bude co pozerat :ha:
A keby ste nahodou mali aj Vy stranku alebo aspon web album, rada si pozriem tiez :yes: .
Liola
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 230

Re: Leonberger (FCI)

Poslaťod Rastinho » Ned 26.12.2010 3:08

Liola a cim ich krmis? Ja mam 7 mesacneho Lea...mozes poradit? Terau mu davam toto: http://www.dogdog.sk/1716-omnipro-puppy ... EMIUM.html
Rastinho
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Leonberger (FCI)

Poslaťod Liola » Pon 27.12.2010 15:09

Ahoj Rastinho,
my vacsinou krmime surovym masom plus prilohy, ale doplnkovo dostavaju aj granule. Royal Canin Giant, podla veku. V poslednej dobe som zvazovala zmenu, nie kvoli akymkolvek konkretnym problemom, skor preto, ze za poslednych par rokov sa ohromne rozsiril vyber a v tejto cenovej kategorii sa da uz vybrat vselico. Ale pravdu povediac, k nicomu som sa zatial nedopracovala, nemam kapacity venovat sa tomu podrobne sama a pokusy dostat sa do elitneho klubu Marca Varhola a nechat si od neho pradit aspon vhodne ramcove smerovani nikam neviedli :ach: . Ani moj pes nema tolko trpezlivosti, povodne mu sice nechutili tie velke dospelacke RC, ale na Marca cakat nevydrzal, a ako hlad su predsalen lepsie :lol: . Krmime RC od zaciatku, s vynimkou jedneho nevydareneho pokusu s Eukanubou, to pes nechcel vobec.
Ale jasny favorit u oboch je to maso, ak by bolo pri kazdom jedle na vyber, granuli sa ani nechytia :ha: .
A aj Teba vyspovedam :no: . Prirastok je odkial?
Liola
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 230

Re: Leonberger (FCI)

Poslaťod Marlene » Pon 27.12.2010 17:59

Ahojte kto ide na výstavu do Brna ???
To bude moja prvá výstava tešim sa :jupi: Vaša Marlene
Marlene
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Leonberger (FCI)

Poslaťod Liluc » Uto 28.12.2010 16:19

Ahoj Marlene :smile: aj ja idem do Brna na vystavu s nasim steniatkom, este stihame triedu steniat. Velmi sa tesim,ze nebudem sama debutovat :lol: mam z toho trosku stres, musim este kupit pekne vystavne voditko a naucit to nase teliatko neohrabane pekne predpisovo klusat vedla mna ... ako ho poznam, po par krokoch ho to prestane bavit a lahne si :lol: Ja doma krmim Leonkov masom s prilohami a na doplnenie im davam Purina ProPlan robust granule a Alavis tablety a lososovy olej na srst ... ale ako spominala Liola predo mnou maso vedie na plnej ciare, nastastie mam celkom dobre zdroje na maso a tak im ho hodne dopriavame ...

Tiez mam otazocku - ake ma byt vystavne voditko na leona ? V Nitre som videla fakt vselico, mala by to byt retiazka ?? A este cosi k vycesavaniu, pouzili ste Furminator niekedy ?

Pekny zasnezeny den prajem.
Liluc
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Hviezdoslavov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI