Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Lindchen » Štv 28.06.2018 6:47

Ak sa zvieratko trasie, nemusí ísť len o strach, ale môže mu byť zima. Takto malé šteniatka sa túlia k súrodencom a k matke. Drobca treba držať v suchu a teple. Často kŕmiť, kľudne aj 6x denne. Nevyžaduj od neho zatiaľ nič veľké, len sa občas pohrajte, nech získa pozitívne skúsensoti s človekom a nech sa na teba naviaže. Postupne nezabudni pridávať aj nácvik samostatnosti, že napr. zostane chvíľočku samo (na mieste kde spinká, nie vonku na neznámom mieste), to stačí aj neskôr.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Margita » Štv 28.06.2018 7:52

Inak chodis do prace?skoly?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Macky » Štv 28.06.2018 20:27

Chodim na strednu ale teraz zacali dvojmesacne prazdniny a aj tak za den mame vzdy iba 4 vyucovacie hodiny . Preco saa pytas ?
Macky
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Margita » Pia 29.06.2018 7:49

Aby nebol dlho sam
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Krver » Pon 19.11.2018 16:53

champion rat killer of england jerry.JPG

ratpit.jpg

ratpit1.jpg

ratpit2.jpg

ratpit1910.jpg
Krver
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27


Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Sunny » Uto 20.11.2018 8:57

:aaa: Tá posledná foto pecka, ten vražedný pohľad :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Lucy_Lu » Pon 09.12.2019 10:54

Ahojte psickari,nedavno som si zajednala steniatko Jack russela :) , ma 11 tyzdnov, viete napisat nejake tipy/triky co by sa zisli ?
Chcela by som sa tiez opytat ci sa stalo uz niekomu taka situacia, ze z nicoho nic zacat utekat po celom byte ako nepricetny a pritom zacat kusat do vsetkeho co mu prislo pod ruky, este aj do svojho pana?...vyzeral pri tom dost agresivne az som sa zlakla..co myslite? :fizel:
Lucy_Lu
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 09.12.2019 22:07

Myslíme si, že si sa mala najprv informovať, čo to je za plemeno a nebola by si z jeho reakcií prekvapená. :heh: Je to teriér, navyše jack russel - teda hyperaktívne šteňa, ktoré potrebuje správne viesť už od útleho veku, aby z neho nevyrástol uštekaný agresívny panelákovič.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Margita » Pon 09.12.2019 22:11

Ja to poznat,mat predtym dvoch foxterierov aj oni utekat nepricetne aj kusat ,teraz ja mat len jedneho foxteriera a ceskeho teriera a oni utekat a potom skakat na gauc a po celom byte ale mna uz nekusat
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Sunny » Uto 10.12.2019 9:52

Margita :haha:
Ja tomu hovorím "záchvat" - čoklovi lezie energia aj ušami a nevie čo s ňou :heh: A chytá to aj moju 11 a pol ročnú russlicu, keď prídem domov, lieta po celej izbe a vraždí plyšového medveďa. U šteniat obecne úplne normálny jav, s agresivitou to nemá absolútne nič, u russlov normálny jav po celý život :heh:
Odporúčam veľa čítať a študovať psie správanie, prejavy, reč tela...pri russlovi to budeš potrebovať. A nájsť si nejaké užitočné vybitie energie - agility, nosework, dogdancing, dogfrisbee... čokoľvek dke zamestná telo aj hlavu (keď bude starší samozrejme). V šteňacom veku sa mi najviac osvedčilo učenie roznych trikov - naučiť na kliker a zamestnať hlavičku.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI