Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Aris » Pia 02.01.2015 15:00

nufin a dokedy ju necháš aby s tebou takto cvičila? :nwm:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 02.01.2015 16:37

Aris píše:nufin a dokedy ju necháš aby s tebou takto cvičila? :nwm:


Aleee, však ju nechaj. :lol:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Bebis » Sob 03.01.2015 21:15

u yorksirky problem s nezravostou nevyriesila zmena granul, ale druhe zviera - macka :lol: stylom ked to nezjes ty, tak si to da niekto iny a ty bud hladna... :angel: s roenom som taky problem nikdy nemala, on zje fakt vsetko, co mu dam :pusa: ale zase to pre zmenu funguje na kocura - bud si to das alebo ti to slohne roen :lol: na premyslanie tam nie je cas :angel:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod nufin » Sob 24.01.2015 10:26

Tak u nas dalsi pes alebo macka urcite neprichadza do uvahy :no:

Ale nechapem, co je na tom take zle ze ju nenutim jest co nechce? Krpec je clenom rodiny a tak ako nikto iny tu ani ona nemusi jest ked jej nechuti.
Ked je vonku mokro alebo je zmrznuta zem tak si nechce sadnut. Tak ju nenutim sadnut si, ak to nie je nevyhnutne. To je uplne to iste ako s jedlom. Krpata je tvrdohlava - rovnako ako ja, nemozem sa stazovat :lol: - a ma vlastnu hlavu.

A dalej o tomto nediskutujem. Ja krmim mojho psa ako uznam za vhodne a rovnako sa nemiesam do toho ako iny krmia svojich psov.
nufin
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Bratislava - Rusovce

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Sob 24.01.2015 10:53

Offtopic: Nufin ale tebe malá vymýšľa, a to je trošku rozdiel keď jedlo nechutí a keď len vymýšľa. Toto robil kedysi Caesar a neskôr aj Fergie s Caesarom. Vymýšľali s jedlom. A teraz jedia v pohode. Jedným z dôvodov je, že už im nenechávam misky s jedlom nonstop v dosahu. Jesť dostávajú ráno a večer, a čo nezjedia ráno, zjedia večer, a čo nezjedia večer, to zjedia ráno alebo vôbec. A vymýšľanie s jedlom je preč. No určite má na tom svoju zásluhu aj to, že sú už dvaja (teraz vlastne dokonca traja)... :lol:
Pri granuliach by som ich ale nemohla nechať o hlade ani deň bez toho, aby niečo zjedli, inak by na druhý deň zvracali.
Ja som mojim granule/mäso pokvapkala masťou/rybím olejom a dosť dobre to na nich zaberalo :ha:
Čo sa týka kŕmenia mäsom - máš malú JRT, to by si jej mohla kúpiť mäso v mäsiarstve/hypermarkete, kde nakupujete aj vy, a kúsok z toho by si vždy odrezala pre ňu a dala zamraziť alebo by si jej to dala surové zjesť hneď alebo by si jej to povarila. Viem si predstaviť aké je ťažké nabalíčkovať mäso pre 1 malého psa. Preto som rada, že mám psy už 3
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod nufin » Sob 24.01.2015 11:14

Ja viem ze ona vymysla, ale tak nech si vymysla, nejak nam to funguje. Ona vymysla uz od vzdy. Ked k nam prisla ako steniatko tak sme mali zradlo, ktorym ju krmili aj pred tym (tusim eukanuba) a to tiez nechcela. Tak odvtedy skusame. Ale ono to vidno pri nej, ci jej zradlo naozaj nechuti - to potom aj tri dni neje - alebo ci len vymysla.

To ke sme s nou zacali chodit na trening tak nam trenerka povedala ze to mame tak robit - stale to iste jedlo, po 10. minutach ide miska prec a vecer dostane to iste. A opakuje sa kym nezje. A co ? Bola schopna 5 dni nejest. Myslim ze to nie je prave zdrave. Tak chcem najst najlepsi kompromis medzi tym co jej chuti - a bohuzial jej väcsina granuly nechuti - a tym z coho prilis ne :prd: . A aby boli aj :kak: dobre.

Teraz dostava rano mäsko s nejakou zeleninou a vecer granule. Nie je lahke to mäso tak nabalikovat na pre nu vhodne velkosti. To su ani nie 80g balicky. Mäsove kosti takmer nedostava, lebo tie nezozere ale zahrabe ich v zahrade :ua: Ale napr. dnes rano nebolo odmrazene mäso, tak dostala zas granule - este dopapavame Orijen. A zjedla hned celu porciu. Ale velmi sa mi ten Orijen nepaci, :kak: nie su dobre. Tak chcem skusit Timberwolf. Jasne, caste striedanie zradla tiez nie je dobre. Ale ked konecne najdem nieco co bude vyhovovat tak pri tom ostaneme. Pred tym sme dlho krmili granulami Marengo, tie aj jedla a vsetko ostatne vyhovovalo tiez. Len zmenili recepturu tak musim zas hladat.

Inak, odkedy treba u JRT zacat krmit Senior krmivom? Na granuliach pisu ze senior je tak od 8, 9 rokov, ale tak nezda sa mi ze to plati u JRT, ktory sa predsalen dozije dost dlho rovnako ako u plemien, ktore sa doziju len okolo 11 rokov...
nufin
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Bratislava - Rusovce

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Evikulik » Sob 24.01.2015 21:07

nufin píše:
Teraz dostava rano mäsko s nejakou zeleninou a vecer granule. Nie je lahke to mäso tak nabalikovat na pre nu vhodne velkosti. To su ani nie 80g balicky. Mäsove kosti takmer nedostava, lebo tie nezozere ale zahrabe ich v zahrade :ua: Ale napr. dnes rano nebolo odmrazene mäso, tak dostala zas granule - este dopapavame Orijen. A zjedla hned celu porciu. Ale velmi sa mi ten Orijen nepaci, :kak: nie su dobre. Tak chcem skusit Timberwolf. Jasne, caste striedanie zradla tiez nie je dobre. Ale ked konecne najdem nieco co bude vyhovovat tak pri tom ostaneme. Pred tym sme dlho krmili granulami Marengo, tie aj jedla a vsetko ostatne vyhovovalo tiez...


Nemyslis ze jej tym ze kazdy den je dve rozne jedla mozes sama nechcene robit zmatok v stravovani? My sme teda zatial na granuliach ale cochvila prejdeme na BARF tak co to studujem...granule a surova strava sa v zaludku psa uplne odlisne travia neviem ci by som takto postupovala ked uz jej pripravujes maso preco nebarfujes uplne? Podla mna je to pestrejsie mozes to pekne obmienat a vyhnes sa tomu ze sa jej to znechuti tak ako pri granuliach..ja mam 8mesacnu a tiez vymysla ale vie ze ked mi to nezje rano dostane to vecer ak to nezje ani vecer dostane to rano atd...podla mna nemozes cakat prkne :kak: ked ma travit denne dve rozne stravy...
Evikulik
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 55
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod nufin » Sob 24.01.2015 21:12

Vela ludi to tak robi, a psy maju fajn :kak:
Tak ako aj dost ludi ma granule v zasobe, pre pripad ze nestihnu dat rozmrazit mäso.

Ja jej davam oboje lebo sa az tak v BARFe este nevyznam a nechcem aby jej nahodou daco chybalo. Napr. ked jej nedavam kazdy den tie mäsove kosti.
nufin
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Bratislava - Rusovce

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 24.01.2015 23:49

Keď jej nedávaš každý deň mäsový kosti, tak jej čo chýba? Ja im teda kosti každý deň nedám, dokonca ani každý týždeň ich nedostanú. Keď sú, tak dám kosti, ak nie sú, tak nedám. Zo začiatku som to aj ja veľmi riešila, ale čím menej riešim tým lepšie vo všetkom. :no:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod nufin » Ned 25.01.2015 10:01

Monika & Parsonky píše:Keď jej nedávaš každý deň mäsový kosti, tak jej čo chýba? Ja im teda kosti každý deň nedám, dokonca ani každý týždeň ich nedostanú. Keď sú, tak dám kosti, ak nie sú, tak nedám. Zo začiatku som to aj ja veľmi riešila, ale čím menej riešim tým lepšie vo všetkom. :no:


Mozem sa spytat ako u teba priblizne vyzera jedna porcia? Co konkretne davas?

Citala som o tom ze sa da namiesto kosti moze davat rozdrvena skrupina vajicka. Co si o tom myslite?
nufin
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Bratislava - Rusovce

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Evikulik » Ned 25.01.2015 11:09

Hm tou skrupinou myslis zrejme prisun vapniku...vapnik sa da do tela pridat viacerymi sposobmi...kosti sa podavaju nielen kvoli vapniku ale pomahaju aj odstranit povlak zo zubov a tym zabranuju tvorbe zubneho kamena...ale na tento problem mozes zas pridavat do jedla kelpu...ak ti nechce papat cele kosti predavaju sa aj zmesi kde su kosti pomlete na mensie kusy..skus si pozriet stranku manwe.eu alebo si zozen knizky od Kateriny Novosadovej alebo ja mam este knihu Natural Dog Food...vela rad a tipov dostanes aj tu na DF v casti na to urcenej...ked uz si sa na to dala je skoda robit to polovicato :no: a co sa tyka toho krmenia granulami je mi jasne ze nie vzdy ma kazdy doma maso nachStane tak v takych pripadoch siahne po granuliach to je celkom bezne ale myslim ze vacsina ludi to ma len ako poslednu pomoc a nekrmi tak na pravidelnej baze..
Evikulik
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 55
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod nufin » Ned 25.01.2015 11:44

Pomlete zmesy moc nechcem davat. Som trochu paranoidna a pri pomletom jednoducho nevies co tam je..

Krpec dostava obcas chrupavky, tie rozchrume ak nie su prilis tvrde. Kosti skoro nikdy nezozere a len zahrabe :au:

No uvidim este co a ako, od februara mam prazdniny tak sa budem este trochu viac informovat.
nufin
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143
Bydlisko: Bratislava - Rusovce

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod Monika & Parsonky » Ned 25.01.2015 21:53

Kupujem hovädzie z bordy, sú to kocky. Tam kupujem aj morčacie. Dávam hlavne to so zeleninou, kelpou, vločkami. Dávam aj kosti, vajíčka, jogurt, tuniaka, hlavy zo pstruhov, ovocie. Ako kedy a ako mám k čomu prístup. Už to vôbec neriešim, nevážim, dávam to od oka. Vždy nachystám na dva dni a už len zohrejem porciu.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod katkariinka » Pon 26.01.2015 7:45

nufin píše:Pomlete zmesy moc nechcem davat. Som trochu paranoidna a pri pomletom jednoducho nevies co tam je..

Esteze vies presne, ake krasne masko je v granuliach :)
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Jack Russel Teriér / Jack Russel Terrier (FCI)

Poslaťod maira6 » Ned 18.10.2015 22:10

Ako sa vám darí so psíkmi? My stretávame strašne malo JRT alebo PRT. Máme len veľkých kamarátov. A to vraj by nás malo byť veľa. Tak neviem kde...

Pridávam pár videí s našou potvorou. Pridajte niečo aj vy, je radosť na tých našich psíkov pozerať :)
https://www.youtube.com/watch?v=e1_0aoJ ... e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=ZlISEKP ... e=youtu.be
,,Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.” Jan Werich
maira6
Hafan
 
Príspevky: 721

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI