Československý vlčiak (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Poslaťod Bíglica » Pia 07.09.2007 20:26

Krásne to veru hej, túžim po takom ale kupimsi ho asi v 40. Je to pes ktorý nepotrebuej tolko lásky ale pochopenia. Musi si s majitelom rozumiet nasilie na neho je ako klinec na rakvu. Naozaj je dobre prestudovat spravanie vlkov je to velmi samostatny pes, takze maznanie kazdy vecer asi cakat nemozes i ked :) ....
"Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto-tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru."
Bíglica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Poslaťod Larra@dogs » Uto 18.09.2007 19:09

Československý vlčiak- tak to je teda krásny pes. :winner:
Larra@dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 232

Re: Česko - Slovenský vlčiak

Poslaťod lucik » Sob 09.02.2008 8:53

ja som pri minulonedelnom venceni odfotila tohto krasavca, len oproti tym na vystavach bol trosku vacsi..
Obrázok
Obrázok

nic o nom neviem, len sa mi velmi pacil. ale ako hovorim - oproti vlckom na vystavach sa mi zdal taky vacsi a mohutnejsi.. inak zije v krasnom prostredi - kedysi to bola restauracia, teraz je to nejaka rezidencia aleboco.. vlcko pride k brane, necha sa pohladkat.. neviem ako so psami, ale moja fenka sa mu pacila. potom prisiel tucnucky ponik a vlcko uz len pozeral na nas opodial - asi sa s ponikom nekamarati.
ten ponik vyzeral strazny! :lol:
Obrázok
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Re: Česko - Slovenský vlčiak

Poslaťod Rika » Sob 09.02.2008 11:07

:haha: teeeda, ccc, zaujímavé :ach: ... ten poník teda nemá chybu :heh: . No však som kukala, že kde to je fotené, že v nejakom krásnom objekte, mi to bolo hneď podozrivé :lol: . Teda, musí sa mať perfektne, isto tam má perfektný výbeh, čo?... na fotkách to tam vyzerá byť veľké a hlavne pekné :hi: :smile: .

Inak krásne foto, je ozaj nádherný. Mne sa tiež zdá byť na tých fotkách trošku väčší, ale inak sfarbenie,... v normále.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Česko - Slovenský vlčiak

Poslaťod Tasha » Str 20.02.2008 13:11

Mám fenku tohto úžasného plemena a nikdy som neoľutovala, že som si ju zobrala. Je s PP. Plachá voči ľuďom určite nie je. Ale každý jedinec je iný. Tento rok sa chystáme aj na zvod a bonitáciu a na 40 km beh. Nebojím sa, že ho nezvládne. Ona s tým problém mať nebude. Ale ja? no neviem neviem

Ešte som zabudla jednu maličkosť. Fenky čsv sa väčšinou hárajú len raz do roka, ale za to dlhšie ako ostatné plemená. Aj toto zdedili po vlkoch
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Česko - Slovenský vlčiak

Poslaťod Silwuska » Str 20.02.2008 13:45

Darley vitam ta :ahoj: mozes nam povedat nieco o vycviku?? aky finticky najviac zaberaju...pocitam ze natlakovy vycvik vy bola pohoroma...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Česko - Slovenský vlčiak

Poslaťod Tasha » Str 20.02.2008 14:04

ďakujem za privítanie. Výcvik? Tak je to ťažšie ako napr. u rotvajlerov. Nerada opakuje cviky, čiže klasický cvičák je pre ňu tak trošku utrpenie. Ale za odmenu je ochotná pár vecí urobiť. A čo sa týka nátlaku... Tak ja som dlhšie cvičila rotvajlerov, čiže ten nátlak využívam aj u nej, aj keď nie až v takej miere. Niekedy to preženiem a ona sa urazí a kým ju to neprejde, tak sa s ňou pracovať nedá. Čsv sú perfektní stopári. Grace mi prvú stopu urbila skoro 100%. Len si na konci neľahla. Niektorí chovatelia nezvyknú cvičiť obranu, ale my sa venujeme aj tej. A baví ju to. Lovecké pudy sa u nej prejavujú a aj určitá samostatnosť. Niekedy sa správa akoby ma nepočula, ale už keď mi v hlase počuje, že sa hnevám, tak radšej príde a vyoblizuje ma...

Ak máte záujem, tak tu ( http://www.wolfdog.org/forum/forumdispl ... &langid=15 ) sa toho dozviete dosť veľa o csv. Myslím, že každý si tam nájde odpoveď na skoro každú svoju otázku ohľadne čsv.
Naposledy upravil Tasha dňa Pon 03.03.2008 10:24, celkovo upravené 1
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Česko - Slovenský vlčiak

Poslaťod Tasha » Str 05.03.2008 9:59

V apríli ideme na SVP1 (40km), tak dúfam, že to zvládneme bez problémov. Skúška sa bude konať pri Gabčíkove myslím. Potom napíšem ako to celé prebiehalo.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Česko - Slovenský vlčiak

Poslaťod Amaguk » Str 05.03.2008 10:50

tak to som zvedava aj ja :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Česko - Slovenský vlčiak

Poslaťod Babula » Pon 10.03.2008 10:37

Ahooojte :smile:
tak sa pridavam do klubu aj ja uz mam domko CSV a je kraasna :jupi:
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: Česko - Slovenský vlčiak

Poslaťod Silwuska » Pon 10.03.2008 15:04

a ako sa drobatko zatial prejavuje??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Česko - Slovenský vlčiak

Poslaťod Babula » Pon 10.03.2008 15:09

zatial vsetko je v pohode ... je to nasa mala dama... snazime sa ju brat vsade
so sebou aby si zvykala na ludi... plachost je ich znamenie :hi: ale uz papa masko
tak si myslim ze je na dobrej ceste :lol:
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: Česko - Slovenský vlčiak

Poslaťod Tasha » Pon 10.03.2008 19:00

No tak vitaj. teším, že pribudol nový člen do klubu. Super. Veľa šťastia..
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Česko - Slovenský vlčiak

Poslaťod Aris » Pon 10.03.2008 19:01

Jeeeee ľudia a chystá sa niekto na tábor s CSV???
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Česko - Slovenský vlčiak

Poslaťod Babula » Uto 11.03.2008 7:05

ahojte
dakujeme ... vsak ked budu nove fotky tak to sem pridam :yes:
ano my sa chystame teda dufam ze nam to vyjde ale zatial na90% ze
ideme s malou :jupi: a uz sa tesimeee
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI