Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Doberman / Dobermann (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Lady » Uto 31.10.2017 17:52

No ja teda fakt neviem co ju na tom tak baví. Podľa mňa mi to robí naschvál :pac: lebo sedí na daždi, knučí a pozerá sa do okna.... Inak sa mi stalo že keď idem s ňou von, tak ma vyhradených asi troch psov z dediny do ktorých má pasiu. Trenerka mi kazázala aby som ju vodítkom trmala do nich len poslednu dobu ju to ako keby ešte viac vyhecovalo a začala vrčat do mňa! Stalo sa vám to už? Ja osobne by som radšej tomu chcela predchádzať ale mi kazali že ju mám práve vtedy vytiahnuť na voditku hore na zadne. No len ona sa dostava skôr do amoku ešte viac. Poradite lepší spôsob ako ju odnaučiť vyskakovať do tych psov?
Lady
Okoloidúci

Barfer.sk

Poslaťod hisham » Uto 31.10.2017 18:41

Urcite ti to nerobi naschval, psy naschvaly nepoznaju :smile: Bud na budu nie je naucena alebo jej je dobre vonku alebo za tym bude iny dovod - zrejme chce byt pri vas. Ak ju nemozes mat dnu, treba ju naucit, aby za svoj domov povazovala budu.

To vyvesovanie urcite nebude dobry napad... Skus okolo tych psov prechadzat v takej vzdialenosti, aby sa este dokazala sustredit. Odmen ju za kazde lepsie chovanie niecim, co ma rada - ci uz jedlom alebo hrackou. Treba jej vysvetlit, ze odmenu dostane vtedy, ked nebude vyvadzat. A trpezlivo, kedze momentalne ma tu reakciu uz asi dost zafixovanu aj podporenu vyvesovanim.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod lenli » Uto 31.10.2017 22:36

lebo sedí na daždi, knučí a pozerá sa do okna

A co vtedy robis? Vyjdes von a posielas ju do budy? Ona chce byt s tebou, stoji tam a mokni a ty prijdes = je odmenena za svoje spravanie. Pes robi to co sa mu vyplati.

Pri tych psoch ked moj zacal v puberte rozky ukazovat. Som jednoducho ustupila na bok a jeho posadila - lahsie sa zvlada za kludu ako za pochodu. Ked vystartoval tak ano voditkom korigovat, ale dolezite je aby si ty ostala kludna, aby islo o korekciu, ak sa napriklad pes dostane do tahu tak sa je to pravy opak - dostava od teba podporu, a odmenujem vzdy za klud (pes robi co sa mu oplati). Zo zaciatku vol vacsiu vzdialenost a ked bude zvladat mozes sa priblizit. Ale spominas trenerku - skus sa dohodnut, ze pojdete spolu von nech vidi ako reaguje pes a ako ty - takto na dialku sa tazko radi, ale to ze zacina vrcat do teba nie je vobec dobre a treba to zastqvit v pociatkoch
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Vuvu » Pia 01.12.2017 18:50

Ahojte, známy ma poprosili o tip na kvalitnú chovnú stanicu dobermanov. Nemajú záujem o výstavy čiže pet kvalitu s PP , ale s dôrazom na zdravie a povahu jedincov. Ako celoživotný majiteľ chrtov som mimo diania dokonca aj môj psíčkarsky okruh priateľov, tak by som poprosila o radu. Ďakujem
Vuvu
Junior
Obrázok užívateľa

Šteniatka Doberman

Poslaťod Wiedzma » Ned 10.02.2019 12:00

Ahojte, hľadám aktívnu slovenskú chovnú stanicu dobermanov. Viete mi prosím niekto poradiť? Odkazy, ktoré som našla cez google sú všetky veľmi staré a neaktuálne. Ďakujem :)
Wiedzma
Okoloidúci

Poslaťod Vikiki22 » Pon 11.02.2019 8:06

Ahoj. Skús sa skontaktovať s klubom http://www.dobermann.sk/klub/index_k.htm , určite ti poradia, kde (a či) je aktívna chovka u nás. A keď nie, pozri sa napr.v HU alebo ČR, tam toho nájdeš viac.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Wiedzma » Pon 11.02.2019 19:31

Vikiki22 ďakujem :)
Wiedzma
Okoloidúci

Poslaťod kives » Uto 12.02.2019 10:32

skús pozrieť, z dobermanov poznám len týchto
http://dobermann-freyertal.sk/
ešte
http://dobermannztomky.com/neva_en.htm
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Tiaali » Uto 12.02.2019 18:04

Minulý rok začala chovať aj chs Valle di Rose, z ich A vrhu je viacero šikovných psov venujúcich sa rôznym oblastiam a chovateľka má dosť dobrý prehľad o dobermanoch, skús keď tak sledovať aj ich https://www.facebook.com/valledirose/
Sometimes to find the light, you have to go through the deepest darkness
Tiaali
Junior

Poslaťod Efa » Str 13.02.2019 6:44

ja len dve veci na čo si dať naozaj VEĽKÝ pozor - zdravie a povaha ... pretože všetky tie ostatné pozlátka okolo sú úplne na nič ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Str 13.02.2019 7:58

My mame teraz dobika na cvicaku, taky sikovny psik. :hi: Ale majitel to s nim nemal.lahke, ich prvy pes a planovali psika len ako spolocnika na vyletoch :ha: Pes po IPO3 rodicoch. :ha: Tak uz zarezavaju na cvicaku a uz je to lepsie :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Str 13.02.2019 8:11

Offtopic: to ktory chovatel da take stena do rodiny :pac:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Str 13.02.2019 8:22

wer, ktorá chovka?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Str 13.02.2019 8:35

Neviem, aku chovku ma Milan Mihok, ale od neho to je
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Efa » Str 13.02.2019 9:37

Miňo nemá CHS, odchovali pod von Freyer Tal ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI