Doberman / Dobermann (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Ulf » Str 06.11.2019 9:14

Inu nie že by som bola za zlú, ale bol by veľký problém aby dnu aj dožila? :hi: :otaznik:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Tasikooo » Str 06.11.2019 15:27

Ulf píše:Inu nie že by som bola za zlú, ale bol by veľký problém aby dnu aj dožila? :hi: :otaznik:


Nie si za zlu a nestras,ze dozitie. :oo: .. aby som upresnila,nik nechce “vyhodit” psicu von.
Vonkajsok si uziva,besni sa s kamosom,dnu ani poriadne nechce byt tak tu riesim ako co najlepsie spravit... ide o to ze dnu nema take podmienky a pyta sa praveze von-a uprimne nie vzdy mam podmienky ich nechat dnu ked robim...mali by byt pod dohladom-cez noc su zatial vzorni bo su znaveni a spia- kamos co ma absolutne neznesie byt dnu kedze bol von a ona sa pyta za nim,je s nim vo “vaznom vzathu” :lol:
Cize cez den sa pyta von a na noc ju musim ja tahat dnu.Ked je on von chce byt s nim cize taham aj jeho... no proste kolotoc- :lol: Kebyze ju necham dnu neriesim, pre mna by to bolo najlahssie riesenie popravde,len to uz sme skusali a nejako nechce...
Tasikooo
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Ulf » Str 06.11.2019 16:22

Jaaj, je zamilovana, tak nic :lol: :heh: drzim palce
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Haleth » Sob 16.11.2019 14:07

Efa píše:mimochodom gratulujem k 7 r zdravej a živej dobermanke :jop:

Inak, ani nehovor. Lyka bude mať (klop, klop, klop) v marci 1O rokov. O zdraví pomlčím, ale vzhľadom na to, že rodičia pravdepodobne odišli na srdce, ani som nedúfala...
A Cya je nezničiteľná podľa mňa, tá mi tu bude piť krv dalších 7 rokov minimálne :heh:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod lara » Pia 29.11.2019 12:57

Moja Larinka umrela v utorok vo veku 11,5 roka.
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Efa » Pia 29.11.2019 13:03

je mi to ľúto :plac: , no veľmi pekného veku sa Ti dožila :jop:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Buchťa » Pia 29.11.2019 14:59

Lara, je mi to líto :plac: , upřímnou soustrast :ua:
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod kives » Pia 29.11.2019 15:42

Je mi to luto, drz sa :-\.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Tasikooo » Pia 06.12.2019 21:19

Lara drž sa je mi to luto...
Tasikooo
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Haleth » Ned 04.04.2021 16:18

Tu to moc nežije, ale u nás ešte stále áno :lol:
Blbky pred cca týždňom oslavovali. Lyka 11 a Cya 9 rokov. Lykuška už je riadna dôchodkyňa s boľavým celým telom, ale ak by som ju pustila, tak by behala až do padnutia. A Cya sa vôbec necíti na svoj vek. Dnes sme si zabehli 7,5 km a po polhodine oddychu otravovala s plyšákmi :pac:
Prílohy
0B63CC72-D236-4ED4-9EA6-168CCE3B1324.jpeg
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Aris » Ned 04.04.2021 18:17

Haleth, nie sú vôbec šedivé? :oo: Krásny vek, nech sa darí
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod wer » Ned 04.04.2021 18:38

Rozmyslam teraz, ci som v zivote videla sedivych dobikov... :lol: asi nie, ale je dost mozne, ze ani sa tolko nedozili...
Krasny vek, haleth. :jop:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Haleth » Ned 04.04.2021 19:37

Zvyknú šedivieť, pálenie im šedivie, je to také smiešne.
Cya má trochu prešedivenú papuľu, ale na prvý pohľad si to nik nevšimne. A Lyka má dva šedivé chlupy na gebuli už asi od troch rokov plus jeden na pleci a jeden na chrbte :heh:
Ďakujem, baby sa netvária, že by sa mali niekam poberať, tak hádam mi ešte budú chvíľu piť krv :ha:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod lollkoo2 » Pon 26.04.2021 12:11

len zo zvedavosti, ako je na tom doberman dnes:
a) so zdravím (eliminovali sa niektoré ochorenia testovaním?)
b) s veľkosťou (napr. ridgebacky majú tendenciu ísť nad "štandardnú" výšku a váhu)?
lollkoo2
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Puk » Uto 27.04.2021 7:36

Nie som dobermankár, ale - treba si uvedomiť, že z väčšiny plemien v minulosti pracovných sa dnes stali v podstate výstavní exteriéroví gaučáci. V lepšom prípade sa plemeno rozdelilo na pracovnú a exteriérovú časť. Tam, kde je nedostatok zdravia, ten v podstate eliminuje práca a tréning, takže také zviera ide bokom, alebo cez obmedzenia. Tam, kde prevládol výstavný zámer a jediným kritériom je módny, trendový vzhľad a fyzickým kritériom odbehnúť tri kolá vo výstavnom kruhu a potom stáť 5 minút nepohnute vo výstavnom postoji.
a., doberman mal problémy so srdcom, čo súvisí s ďalšou odpoveďou. Teraz sa robia nejaké testy a myslím, že to postupné predlžovanie veku pomaly rastie, napriek tomu je dnes skôr rarita, dožiť sa +10 rokov. Ale je to lepšie, ako úmrtia v troch, štyroch rokoch. Kĺby - nemyslím, že sa zhoršili, alebo zlepšili. To, čo pribudlo, ale nielen u dobíka sú onko ochorenia.
b., Áno,"exteriérové plemená" nám jednoducho rastú až prerastajú. To, čo bol kedysi ideál - stredná výška v rámci štandardu - sa dnes označuje za malého psa. Niektoré plemená dokonca pripúšťajú aj kohútikovú výšku niekoľko cm nad povolenú hornú výšku. A tak nám pomaly plemená "rastú". Neobišlo to ani dobermana. Doberman mal kedysi (pes) kolo 35 - 40 kg, dnes je to neraz plus 50. Možno sa to veľa nezdá, ale je to plus 25%. Samozrejme, k váhe sa pridáva rast do výšky a mohutnosti. Lenže veľkosť a výkon srdca sa geneticky nezmenila. To znamená problémy s obehovým aparátom, vyššia záťaž na srdce a ak sú tam nejaké predispozičné faktory na srdcové ochorenia, je celkom logické, predvídať výsledok. Samozrejme, dobermana trápia aj iné zdravotné a fyziologické problémy v iných oblastiach.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI