Doberman / Dobermann (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Elis » Pon 17.10.2016 16:43

výsledky MR CR dobrmanu - treba to nekoho zaujme:-)

http://www.kynologie.cz/akce/akce-pleme ... -praha.htm
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Puk » Pon 17.10.2016 18:26

Elis píše:výsledky MR CR dobrmanu - treba to nekoho zaujme:-)

http://www.kynologie.cz/akce/akce-pleme ... -praha.htm


Určite zaujme. ale pochybujem, že niekoho kompetentného. :nwm: A prejavím sa opäť ako opozičník :hi: : doberman a boxer na Slovensku kedysi pracovné plemená, sú dnes "úspešne"usadené na gauč. A pre kompetentných dôležitejšie ako zveľaďovanie pracovných a povahových vlastností je boj o to, aby v chove nepôsobili kupírované jedince! No nehnali by ste takýchto funkcionárov vidlami????
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Elis » Pon 17.10.2016 20:33

Puk píše: ale pochybujem, že niekoho kompetentného.


vim, no :ua:
ale proste nemuzu tocit celym svetem -jen svym malym kouskem :yes:

Offtopic: a ja jsem spokojena - videla jsem CACTove vykony od dobiku i od boxera. bez ulev "za plemeno" :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Efa » Uto 18.10.2016 7:15

Elis píše:výsledky MR CR dobrmanu - treba to nekoho zaujme:-)

http://www.kynologie.cz/akce/akce-pleme ... -praha.htm

Elis za mňa máš za tento link dík :no: :jop: ... mňa teší, že sa s DOB u vás stále reálne pracuje a hlavne, že ak ľudia s tými psami niekde nastúpia tak sa veru nemajú za čo hambiť ... včera som vzhliadla výsledky z MSVK z Lapáša a ....

Puk píše:Určite zaujme. ale pochybujem, že niekoho kompetentného. :nwm: A prejavím sa opäť ako opozičník :hi: : doberman a boxer na Slovensku kedysi pracovné plemená, sú dnes "úspešne"usadené na gauč. A pre kompetentných dôležitejšie ako zveľaďovanie pracovných a povahových vlastností je boj o to, aby v chove nepôsobili kupírované jedince! No nehnali by ste takýchto funkcionárov vidlami????

Puk s tou kupiráciou nemáš pravdu a je to naopak = oni bojujú práve za to aby to zostalo len pri kupírovaní... čo tam po nejakom trápnom zdraví a povahe .... aj by som ti k tomu napísala viac, no radšej to nechám tak ... bo by to aj tak nemalo význam ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Elis » Uto 18.10.2016 9:45

Efa píše:Elis za mňa máš za tento link dík


:hi: :ahoj:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Puk » Uto 18.10.2016 22:12

Efa píše:Puk s tou kupiráciou nemáš pravdu a je to naopak = oni bojujú práve za to aby to zostalo len pri kupírovaní...


Offtopic: Aj pani Freyer bojuje za kupiráciu? :heh:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Ndaa » Štv 10.11.2016 19:42

Dobrý deň priatelia.
Prvý krát prispievam na toto fórum :)
Zaujíma ma Vaša skúsenosť. Odkedy som bola malé dieťa sme na chalupe mali nemecké ovčiaky. Po tom, čo sme posledného museli dať uspať kvôli nádoru na mozgu, sme 2 roky boli bez psíka. Teraz chceme kúpiť psíka dobermana. S výcvikom skúsenosti máme, takže sa nebojím toho, že by sme ho nezvládali. Skôr ma zaujíma, aký je povahový rozdiel medzi psíkom a sučkou tejto rasy. Doteraz sme vždy mali iba psy a v určitom "pubertálnom" veku to boli ničitelia všetkého, po čo sa dostali. Preto ma zaujíma, na čo by sme sa mali pripraviť, resp. či sa dá povedať, že sučky sú kľudnejšie. Ďakujem
Ndaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod wer » Štv 10.11.2016 20:53

sucky su menej dominantne (spravidla), ale urcite aktivnejsie ako psy. su subtilnejsie, tym padom vacsinou aj energickejsie, temperamentnejsie v porovnani so psami.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Nyssa » Štv 10.11.2016 21:37

Tak v tej aktivite by som ti vedela oponovat a nebrala by som to pausalne psy vs. suky, ale je to skor o jedincovi
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Efa » Pia 11.11.2016 8:09

ja sa skôr spýtam na toto
Ndaa píše:Odkedy som bola malé dieťa sme na chalupe mali nemecké ovčiaky. .... Teraz chceme kúpiť psíka dobermana...
= aké využitie bude mať Váš prípadný doberman, a kde a ako ho plánujete mať? ... neber to prosím ako rýpanie, len ma to zaujíma s ohľadom na diametrálne odlišný typ osrstenia DOB a NO...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Ndaa » Pia 11.11.2016 15:15

Pes je u nás ako člen rodiny, ale rovnako mal úlohu strážiť nás aj dom. Tzn., že rovnaký priestor, aký sme venovali cvičeniu, sme sa so psom aj hrali a venovali mu svoj voľný čas. K dispozícii má veľký dvor a v prípade zlého počasia (najmä v zime) sme psa vzali dnu.
Ndaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Efa » Pia 11.11.2016 15:24

... neber to prosím v zlom, ale bolo by lepšie sa radšej rozhliadnuť opäť medzi NO ... doberman je:
- jednak špecifickejšie plemeno - či už pre kvalitu a druh srsti (proste jej štruktúrou je oproti NO doslova ako naháč...), alebo aj len preto aký je = doberman je hodne naviazaný na svojho pána a zle znáša vyčlenenie zo svorky jeho ponechaním vonku a svoj následný nesúhlas vie dávať poriadne najavo, či už deštrukčným správaním k okoliu, alebo aj len hlučným vyštekávaním "nikam", čo neoceňujú ani domáci ani susedia ...
- no a druhak ak ste sa pre DOB rozhodli nebodaj pre to, že vaši predchádzajúci NO uhynuli na rakovinu, či iné ochorenie, tak pri DOB v žiadnom prípade nehľadajte lepšie zdravie ... práve naopak sú na tom omnoho horšie, predovšetkým s ochorením srdca sa dostávajú na priemernú vekovú hranicu dožitia na vek okolo 6 - 7 rokov ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Ndaa » Pia 11.11.2016 15:46

Nič také, ako že by sme sa pre dobermana rozhodli kvôli poslednej skúsenosti, som nepísala. NO nebola jediná rasa, ku ktorej som sa dostala. Rovnako som známym pomáhala pri výcviku poľovníkov: kokeršpaniel, kopov, bavorský farbiar. Ako vidíš, každý úplne iný. Ja som sa preto nepýtala, aké nároky má táto rasa. Pretože viem veľmi dobre vytušiť, aké nároky ktorý pes má a čo momentálne potrebuje. Nesúď preto prosím, aká rasa sa pre koho hodí bez toho, aby si vedela niečo viac. A to myslím v dobrom.
Moja otázka iba znela, či môžem očakávať nejaké rozdiely medzi správaním psa a suky.... Nič viac som vedieť nepotrebovala.
Ndaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Buchťa » Pia 11.11.2016 16:00

NDaa, je to individuální dle jedince. Múžeš mít psa osobnost, ale tak stejně silná osobnost múže být fena. Nedá se to paušalizovat na pohlaví. Tak, jak píše Nyssa.

A i když se na to neptáš, souhlasím s Efa. Naprosto. V rodině 3 dobrmani - první rakovinu, druhá odumírání periférních nervú, které ovládají funkce hltanu, hrtanu a jícnu :ua: , třetí pejsek má pouze 5 měsícú. A podotýkám, že všichni to byli,a je, domoví psi = jsou součástí rodiny, nejsou vyčleněni na dvúr a nebo zahradu (nemají na to srst, proto je i za socializmu vyřadili policajti a pohraničáři ze služby = zdravotní problémy při celoročním pobytu venku, přestože mají dobíci suprovou povahu). Kromě toho, co psala Efa, dobíci ještě trpí na spondylózu :ua: , kde chlad a vlhko jsou úhlavní nepřátelé.
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod MAGNUS » Pia 16.06.2017 18:11

Ten môj dobrák za pár dní oslavuje 5 rokov. Je to až neuveriteľné, ako rýchlo to letí. Prežili sme spolu veľmi veľa dobrého.
Môj pes, môj parťák, moja láska.
Všetko najlepšie Magnus.
Kiež by si tu so mnou mohol byť na vždy.
Prílohy
Image00001 (2).jpg
Image00001 (2).jpg (112.89 KiB) Zobrazené 5368 krát
Človek si nevyberá psa, ale pes si vyberá človeka.
MAGNUS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Suchá nad Parnou

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI