Doberman / Dobermann (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Doberman

Poslaťod ivanN » Štv 20.03.2008 12:51

ma tu niekto dobermana vobec? ja som ho uz strasne dlho nevidel na uliaciach :nwm:
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: Doberman

Poslaťod Poca » Štv 20.03.2008 12:56

Kamoska ma, vlastne teraz uz jej rodicia asi 5. Toho jedneho co mala ked sme boli detiska, to bol riadny obor medzi dobermanmi, a ucili sme ho revir (na zachranarcinu) samozrejme navolno v meste a on sa zlaticko tak tesil, ked ma nasiel, ze aj zabudol ze ma stekat a rovno ma kusol. Ludia nas obchadzali veeeeeeeelkym oblukom.. :lol:
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Doberman

Poslaťod Silwuska » Štv 20.03.2008 12:59

Jeden od nas z roboty si zobral dobika...dal zanho neviem ake prachy a odvtedy sa onho nazaujima...nechal ho na starosti mame, co uz je pani v strednych rokoch a ked som sa ho opytala ze co ho nedojde ukazat, tak odpoved bola ze nemoze, lebo je strasne ostry...takze vidina dalsieho zniceneho psacieho zivota :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Doberman

Poslaťod MisheliQ » Štv 20.03.2008 13:09

môj kamarát ma fenku dobermana a volá sa Dina...je to krásna fenka, úplne nekonfliktná len stále breše /a ako sa hovorí, pes ktorý breše, nehryzie/..a to všetkých ľudí vyľaká..ale je úplne nádherná..
ostatní ľudia reagujú na ňu asi tak, že keby bola na voľno, asi by :rip:
ObrázokObrázok
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Doberman

Poslaťod yetti » Štv 20.03.2008 13:11

ivanN píše:ma tu niekto dobermana vobec? ja som ho uz strasne dlho nevidel na uliaciach :nwm:

... ja som mal 10 rokov chs dobosov...ale som ju zrusil.... :ha: hlavne pre zakaz kupirovania... a nebol som sam...
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: Doberman

Poslaťod Poca » Štv 20.03.2008 13:33

U nas chodil na cvicak jeden krasny dobermanik ale prestal, asi sa mu (jeho panovi) vysmievali nase pubertacky.. No skoda, ale nutit ho nemozme..
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Doberman

Poslaťod Silwuska » Štv 20.03.2008 14:03

preco sa mu vysmievali?? :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Doberman

Poslaťod MisheliQ » Štv 10.04.2008 23:25

nevie niekto o nejakej dobrej chovateľskej stanici alebo o chovateľovi, ktorá/ktorý plánuje alebo má šteniatka dobermana, hnedý s pálením alebo čierny, na tom nezáleží. Nech je s PP bez vad.
Pozerala som CHS na SR, boli tuším 3 alebo len 2 -?- ale ani jedna už asi nie je aktuálna

A v ČR je asi najaktuálnejšia Halit Paša, ale je pravda, že som si nad tým ešte nesadla a nepreštudovala všetko na googli...ja len, že či neviete niekoho poradiť :smile:

podarilo sa mi nájsť klub dobermanov, tak teda to o tých CHS beriem späť, vtedy som to pozerala na canis.sk
Naposledy upravil MisheliQ dňa Štv 10.04.2008 23:35, celkovo upravené 1
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Doberman

Poslaťod Rika » Štv 10.04.2008 23:27

hehe, aj moj kamarat ma dobermanika, teraz ma 2 mesiace... a ma modre ocka, uplne mu ziaria, strasne nadherny je :hi: ... dufam, ze mu nezhnednu, taky je milucky s nimi... jediny z vrhu mal take.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Doberman

Poslaťod lucik » Štv 10.04.2008 23:40

pozerala som webstranku jedneho znameho, ktory chova dobermany, on ma z Halit Pasa psa a fenu.. kedze sa tomuto venuje dlho, verim tomu, ze tato CHS by bola dobra volba.. ale tiez asi treba poznat buduceho majitela - ci chce dobika exterieraka alebo pracanta..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Doberman

Poslaťod Efa » Pia 18.04.2008 12:18

Ahojte
ja tu mam dobermanku :dancing:
vlastnim uz druhu sucinu a nikdy by som nemenila a veru ze ma nedokaze zastavit ani ziadny zakaz kupirovania :joint:
co sa tyka CHS tak na slovensku je to cisto iba o exterieri, a momentalna generacia co tu je tak je vysoko rizikova na srdcia. Ak vyberat tak vyberat radsej mimo SR. v cechach je aka taka pravdepodobnost ze clovek najde dobre stena, no i tam treba veeelmi dobre hladat, lebo nie vsetka kvantita je aj kvalita.
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Doberman

Poslaťod Silwuska » Pia 18.04.2008 12:34

Achoj vitame...dobiky su krasne pejsy... :ahoj:
Das nejake fotecky nech si vas mozme pokukat?? :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Doberman

Poslaťod Fraga » Pia 18.04.2008 12:41

Jeeeeej Efa vitaj si sem konečne zablúdila? :no: :ahoj:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Doberman

Poslaťod Efa » Pia 18.04.2008 12:43

:lol: YO konecne som sem "zabludila"
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Doberman

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 18.04.2008 12:45

U nás je len jeden, ale ten je nejaký zvláštny. Trošku mi pripadá ako ustráchaná vyžlička (vyžliaci, bez urážky samozrejme) prezlečená za dobermana. Stále je taký zhrbený a keď ho prišli oňuchať york a Viggo, tak sa úplne hrbil a kukadloval na pánečka, že pomóc... :ach: Teda, asi to nieje typický sebavedomý predstaviteľ dobermana. Je mi ho trochu ľúto, lebo ani ho nepustia, neviem, či s ním niekam, chodia na nejaké cvičisko, alebo čo, ale na sídlisku sa každému cielene vyhýbajú.
Efka, pekné stránečky :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI