Doberman / Dobermann (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Efa » Str 13.02.2019 11:14

elis nie všetky štáty to obmedzujú, ak sa nemýlim tak zrovna poľsko toto ešte asi nerieši ... ale presne neviem už to tak nesledujem ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Elis » Str 13.02.2019 12:28

Prave, ze Polsko už to resi.
Ze dne na den zakazali ucast kupirakum na veřejných akcich. V pulce roku rozhodli, ze od ledna konec -tak cca 2-3 roky zpet?
Jen netusim, jestli tam není nějaká výjimka pro cizince nebo drive narozene psy - tohle se tykalo letos 5ti leteho CC narozeného v PL.

Plus je v Polsku omezeni, ze IPO3 nelze slozit jako zkousku -musí se skládat na závodech tj. na verejne akci.
Tim padem, kdo ma kupiraka a chce IPO3 -musí odjet slozit zkousku do jiné země. V PL ji neslozi.

( berte to jen jako vysvetleni, proc -mozna - ten otec vrhu nemá trojku, ze to vůbec nemusi byt tim, ze by na ni nemel).
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Efa » Str 13.02.2019 12:31

... i keď pri žalostnom zdravotnom stave plemena je toto asi úplne nepodstatné ... :plac:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Margita » Str 13.02.2019 12:32

Offtopic: vysvetlite mi jednu vec,ko je mozne,ze uz v minulosti bezne kupirovane psy nekupiruju,ani chvosty,ale ked pridu stafordi..dobermani ,vsetko usate a stafordi 85%je vesetko kupirovane,pred nedavnom ved bola v Polsku nejaka vystava a boli tam aj kupiraci....
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Elis » Str 13.02.2019 12:36

Efa píše:... i keď pri žalostnom zdravotnom stave plemena je toto asi úplne nepodstatné ... :plac:


a tak zase je skoda, jestli nejaky pes na tu trojku ma - a nemůže, ne?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Efa » Str 13.02.2019 12:39

Elis píše:
Efa píše:... i keď pri žalostnom zdravotnom stave plemena je toto asi úplne nepodstatné ... :plac:


a tak zase je skoda, jestli nejaky pes na tu trojku ma - a nemůže, ne?

... veď ak by akýkoľvek pes na akúkoľvek skúšku mal a majiteľ by o ňu stál, tak si ju predsa môže ísť zložiť mimo územia PL :nwm:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Elis » Str 13.02.2019 12:40

Margita píše:ale ked pridu stafordi..dobermani ,vsetko usate a stafordi 85%je vesetko kupirovane


jedna věc je změna standardu v zemi puvodu.
a jako druha věc - strasne zalezi na tom, jak moc je ta kupirace omezujici.
když vystavis, uchovnis -kupiruje se.
když ne -protoze proste ty zakazy uz jsou velmi omezujici - prestane se kupirovat.

Margita píše:nedavnom ved bola v Polsku nejaka vystava a boli tam aj kupiraci


proto jsem psala, ze nevim, jak je to s importy a staršími psy v PL.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Elis » Str 13.02.2019 12:41

Efa píše: veď ak by akýkoľvek pes na akúkoľvek skúšku mal a majiteľ by o ňu stál, tak si ju predsa môže ísť zložiť mimo územia PL :nwm:


to ano, samozrejmne, ale...
:no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Efa » Str 13.02.2019 12:50

Elis píše:
Efa píše: veď ak by akýkoľvek pes na akúkoľvek skúšku mal a majiteľ by o ňu stál, tak si ju predsa môže ísť zložiť mimo územia PL :nwm:


to ano, samozrejmne, ale...
:no:

... akože potom by to nebol domáci pľac a domáci figurant? :nwm: ... ak niekto chce tak ešte vždy si môže nájsť spôsob ako tú skúšku mať ... ono sa ten zákaz kupirácie riešil už dostatočne dlho na to aby sa ľudia prispôsobili, a že ľudia do poslednej chvíle kupírovali a niekto ešte stále? tak to už je riziko, že si neskôr ten niekto možno narazí čuňu presne na takejto reštrikcii ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Elis » Str 13.02.2019 13:04

Efa píše:ak niekto chce tak ešte vždy si môže nájsť spôsob ako tú skúšku mať


Offtopic: vynechavam ted, ze do poslední chvile kupiruji a pak se "divi" -ano, mas pravdu. souhlasim na 100%

ale k tomu, ze kdo chce, muze si vždycky najit způsob. to bych se tech lidi chtěla troku zastat.
oni třeba strasne chteji, ale neumi si toho psa pripravit, aby slozil zkoušky kdykoliv a kdekoliv.
i když ten pes je dobry - nedokazou to.
A tech, co by jim dokazali pomoci -tech zase tolik není.

zazila jsem to, když jsem prijela zavodit na SK. wer tam taky byla a varovala me :no:
stezi jsem tam prolezla se zavodni, dost uz otrkanou cubou.
to opravdu nebyly zavody pro mladého psa a první zkusennost.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Efa » Str 13.02.2019 13:08

elis jedna vec je prihlásiť sa hneď na pretek so složením skúšky a druhá vec je prihlásiť sa niekde do KK kúsok od hraníc a zložiť si tú skúšku komornejšie ... ak mám dobré zviera tak mu predsa nemôže spôsobiť až taký problém zmena pľacu ... ale ak idem na skúšku s tým že je to od slova "skúšať", tak potom neviem kde sa stala chyba :nwm: ... ale tak niekto hľadá spôsob ako sa dá a niekto dôvody prečo nie ... ale chápem čo chceš povedať :no: ale zasa na druhej strane mám toho za tie roky dosť nakukaného a .... ale to je na dlhšiu debatu, ktorú radšej niekedy niekde snáď osobne :no:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Elis » Str 13.02.2019 13:43

Efa píše:ale tak niekto hľadá spôsob ako sa dá a niekto dôvody prečo nie


tak to urcite! :yes:
Offtopic: jen -lidi často nemaji ani poneti, co všechno musí pes umet, aby prosel na závodech/cizim place :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Tasikooo » Pon 04.11.2019 22:06

Ahojte; :ahoj:

Rada by som poprosila oradu.
V minulosti som tu pripsievala,avsak zabudla som heslo,prihlasenie tak som sa odmlcala. :dancing:
Mam 7r DBM zoju,splnili sme si sen a prestahovali sa do domu. Prisli sme v lete;psica sa ma super,zdrava ako repa a je na barfe.
Chcem sa popytat a poradit,ako je to so zvyknutim na zimu. Zabezpecili sme kvalitku celozateplenu 8cm polystyrenom budu ;este som ju kus vytunila,ma tam matrace,koberec bydlo a deky-zobrali sme jej kamosa z utulku (mix no a asi husky) taktiez ma svoju.
Psica bola predtym dnu v byte;leto zvladla v pohodke teraz sa ochladilo preto sa pytam ako ju co najlepsie zvyknut,aby nebola v soku. Ma pristup dovnutra ,teraz cez jesen uz na noc-cez den su psiky na volno na 6a pozemku,nejake rady;tipy?
Pravidelne vencime,hraju sa,su v pohybe ale aj ked som zvysila davky a planujem jej zabezpecit oblek ,softshell na mieru zatepleny,nejako sa bojim :nwm: postupne aby vydrzala a aby netrpela. Robim aj z domu cize mam moznost sledovat,utulkac je mix takze ten bol iba von,ale toho mi je tiez luto.

Neviem ci ju zvykat cez den a na noc dnu alebo je to horsie? Rada strazi,nechcela by som ju zosokovat,este kus dorabame takze zatial su v hale,dnu ce cca 20 st ,nemate niekto skusenosti s prestahovanim sa?

Velmi pekne dakujem :smile:
Tasikooo
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Efa » Str 06.11.2019 7:02

... k tej búde - matrace a deka budú veľmi rýchlo premočené, do búdy je najideálnejšia dobrá bezprašná slama a na vchod dajte "lietačku" - kus deky alebo čokoľvek čo zabráni vnikaniu chladu a úniku tepla...
... ak má byť vonku, tak nestriedať pobyt dnu a von, pretože sú to veľké teplotné šoky pre to zviera. Jednoducho si ten organizmus postupne privykne, leda zvýšiť kŕmnu davku, pretože v zime ide dosť energie na zohriatie sa ...
... mimochodom gratulujem k 7 r zdravej a živej dobermanke :jop:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod Tasikooo » Str 06.11.2019 7:40

Efa píše:... k tej búde - matrace a deka budú veľmi rýchlo premočené, do búdy je najideálnejšia dobrá bezprašná slama a na vchod dajte "lietačku" - kus deky alebo čokoľvek čo zabráni vnikaniu chladu a úniku tepla...
... ak má byť vonku, tak nestriedať pobyt dnu a von, pretože sú to veľké teplotné šoky pre to zviera. Jednoducho si ten organizmus postupne privykne, leda zvýšiť kŕmnu davku, pretože v zime ide dosť energie na zohriatie sa ...
... mimochodom gratulujem k 7 r zdravej a živej dobermanke :jop:



Dakujem :hi:

Ano ma taky plast (prechodove dvierka) ako lietacky,co sa v skladoch pouzivaju a nad tym teraz este taky akoby polokoberec,aby nefukalo.
Uz riesim slamu. Cez noc este chodi dovnutra,ale cez den su vacsinou von. Myslis,ze aj v noci “byt dnu skodi”?
Ja ju nechcem nijako “odpalit”, fakt jej nic nie je (klop klop) krasna zdrava poctivo slahnuta ako na zaciatku :hi: tak sa zichrujem :nwm:

Dakujem :smile:
Tasikooo
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI