Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Doberman / Dobermann (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Doberman / Dobermann (FCI)

Poslaťod simona.an » Sob 18.08.2007 9:25

Celkový vzhľad: je stredne veľký, silný a svalnatý pes.
Elegantnými líniami tela, hrdým a vzpriameným držaním, temperamentnou povahou a odhodlaným výrazom zodpovedá ideálnemu vzoru psa.

Povaha: Založením je doberman mierumilovný, priateľský, v rodine veľmi prítulný a milujúci deti.
Pri dobrej ovládateľnosti a chuti do práce je nutné dbať na pracovné použitie, odvahu a tvrdosť.
Osobitný dôraz sa kladie na sebaistotu a nebojácnosť pri súčasnej ostražitosti voči okoliu.

Temperament: prednosť sa dáva strednému temperamentu, stredne vyvinutej ostrosti, a strednému prahu dráždivosti.

pes: 68 - 72 cm cca 40 - 45 kg
fena: 63 - 68 cm cca 32 - 35 kg

Farba srsti: čierna alebo hnedá s červenohnedým ostro ohraničeným a čistým pálením.
Pálenie so nachádza na papuli, ako škvrny na lícach a nad očami, na hrdle, dve škvrny na hrudi, na nadprstí a labkách, na vnútorných stranách stehien, okolo rite a na sedacích hrboľoch.

Vylučujúce vady Všeobecne: vyložene chýbajúci alebo prevrátený pohlavný výraz.

Oko: žlté (dravčie), rôznofarebné oči.

Zuby: predkus, kliešťový skus, podkus, chýbajúce zuby podľa zubnej schémy.

Osrstenie: biele škvrny, zreteľne dlhá a vlnitá srsť, príliš riedke osrstenie a väčšie lysiny.

Povaha: bojácny, plachý, nervózny a agresívny pes.

Veľkosť: psy, ktoré so odchyluľujú smerom nadol alebo nahor o viac ako 2 cm od štandardu.

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
simona.an
Okoloidúci

Barfer.sk

Re: Doberman

Poslaťod MisheliQ » Uto 18.03.2008 20:39

inak vedeli ste, že jestvuje aj biely doberman /white doberman or albin doberman/?
http://images.google.sk/images?hl=sk&q= ... a=N&tab=wi
Caesar (15 r), Fergie (11 r), Aron (5 r)
foto (c) kennel de Bohemia Commander
MisheliQ
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bibiana » Uto 18.03.2008 20:42

No, vedieť som vedela, ale vôbec sa mi nepozdáva, že si v podstate z genetickej chyby robia akoby nové plemeno :nie:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod MisheliQ » Uto 18.03.2008 20:48

heh tak ja som o ňom nevedela dodnes, teraz už viem, ale ani mne sa nepozdáva..
Caesar (15 r), Fergie (11 r), Aron (5 r)
foto (c) kennel de Bohemia Commander
MisheliQ
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Fraga » Uto 18.03.2008 20:57

Mne sa nepáči ako su hnusne okupírovaní bleh...isto to zase robil odborník :hmm: a to štendulíno no neviem povedala by som skôr že je to weimoš :heh:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Vikiki22 » Str 19.03.2008 18:03

No, môže mať takú farbu, prečo nie? Veď v USA udáva štandard farbu čiernu, ryšavú, modrú a plavú (tzv. Isabella), vo všetkých farbách s pálením vo farbe hrdzavej, ostro ohraničené nad každým okom, na papuli, hrdle a hrudi, na nohách, labách a pod chvostom. :smile:
http://txpinschers.com/dobiecolors.jpg
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod yetti » Str 19.03.2008 19:57

farba biela je ako anomalia a avyskytuje sa u vsetkych zivocichov. Je nestandardna a preto sa v dalsom chove nemoze dalej pouzivat. :joint: a co sa tyka kupirovania... ano boli to krasne a uslachtile zvierata :plac: ... boli...
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bibiana » Str 19.03.2008 20:01

Z chovu ako takého áno, ale keď si všimneš čo existujú fóra čisto o white doberman-ovi a tak, tak mi to niekedy príde ako keby si z tejto anomálie robili novú odrodu, nové plemeno.. A preto sa mi zdá, že je ich v zahraničí až príliš vela nato, aby všetci vznikli len náhodou... Chápeš čo mám na mysli.. :jop:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod yetti » Str 19.03.2008 20:13

neverim tomu, lebo vo vacine sa jedna o albinotickych jedincov, a Ti v chove ako takom nikde nemaju co hladat. Ze sa takyto ludia organizuju a zgrupuju, neznamena ze idu vytvorit nove plemeno, resp. novy farebny raz... Odbornici takuto moznost urcite nepripustia... :nie:

Obrázok
yetti
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bibiana » Str 19.03.2008 20:23

Hm.. Ja nehovorím, že si idú vytvoriť nové plemeno ako tak, že zrazu bude doberman a white doberman.. Ale že je ich až dosť nato aby to boli len pozgrupovaní nadšenci..

Heh a odborníci.. Tí mlčali pri veľa krokoch, takže tých by som nechala radšej tak...
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod yetti » Str 19.03.2008 20:27

u nas aspon v chove dobosov na slovensku je to nemozne... :yes: a co si robie odbornici inde na svete, to sa nas tu netyka... :joint:

Obrázok
yetti
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bibiana » Str 19.03.2008 20:30

EEEEEEE Bigfoot, vooobec som nehovorila o Slovensku, šecko to bolo o zahraničí.. O slovenskom albinistickodobermanskom fóre ani neviem :heh:

Tak vieš, netýka ako netýka.. Všetko to postupne príde aj ku nám a my maličkí slováci si povieme, že veď keď to tak chodí v Ameerike tak prečo nie u nás :ua:

PS: Amerika je myslená ako úplne čistonáhodný príklad :ha:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod Fraga » Štv 20.03.2008 7:27

yetti píše:neverim tomu, lebo vo vacine sa jedna o albinotickych jedincov, a Ti v chove ako takom nikde nemaju co hladat. Ze sa takyto ludia organizuju a zgrupuju, neznamena ze idu vytvorit nove plemeno, resp. novy farebny raz... Odbornici takuto moznost urcite nepripustia... :nie:

Yetti no neviem nepripustia... pozri ako to dopadlo u jazvečíkov TZV. TIGRE ja tomu hovorím plesnivé jazvečíky! Podla mna je to tiež anomália niekomu sa to narodilo a proste ked to nechcel utratiť tak to hodil ako budeme mať novú farbu...

...Bib prosím ťa nestraš....v Amerike sa všetko robí inak ako NORMÁLNE a preto majú aj to svoje AKC, lebo sa nevedeli vpratať do kože v FCI. Ak by tiež prešla u jazvecov biela farba tak koniec :censored:
...nakoniec vieš dobre aké sú s tým spojené riziká...Biela Farba...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bibiana » Štv 20.03.2008 10:47

Jo, viem.. A to je Falu ešte len biely a nie albín... :ua:
A nebolo to myslené ako strašenie, ale už je to raz tak :ach:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod Poca » Štv 20.03.2008 11:12

yetti píše: Odbornici takuto moznost urcite nepripustia... :nie:

Nepripustia pri papierakoch, inak to nikto neustriehne a ak to nedajboze pride do mody, tak koniec budu plne ulice a utulky bielych dobermanov. Mozno prehanam, ale jeden nikdy nevie.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI