Pekingský palácový psík / Pekingese (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Pekinský palácový psík / Pekingese

Poslaťod Nyssa » Str 18.03.2009 1:06

uff tak my sme mali fakt nejakú výnimku :lol: ona s nami rada po lese behala, keď sme chodili na huby, bola svetová. si neviem predstaviť, že by som mala takú lenivú "mrcinu" doma :ach: :nie:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Pekinský palácový psík / Pekingese

Poslaťod gucci » Ned 05.04.2009 17:36

Offca: to sú riadne chlpy, preboha :no: Tak dám foto našej to bolo pred 15rokmi! Hore na pravo sú jej rodičia. Dole na pravo mamka v kruhu na výstave :haha: to sa vtedy vystavovalo :haha: na flexine! A na ľavo sú nešej Bessy tri dedičky, boli zlatunké. A naša bola zo začiatku v poho behala aj do lesa sem tam s nami chodila, ale keď už bola staršia len ju trebalo nútiť :ha: Obrázok
gucci
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 434

Re: Pekinský palácový psík / Pekingese

Poslaťod Sophie » Ned 05.04.2009 17:57

no gucci zlatucky a tie stenuchy.. ja z tych papuliek nemozem.. my tu mame tiez susedku ma pekineza, totalny flegmos, ma to vsetko takpovediac "na haku" :lol: sa nevytaca nad vsetkym ako tuto nase metlicky, ze :smile:
Sophie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1243

Re: Pekinský palácový psík / Pekingese

Poslaťod nikolletttka » Ned 05.04.2009 18:33

aj ja som mala pekineza Deniho dozil sa 16 rokov ... ked bol este mlady chodil s nami vsade mal rad prechadzky ale ako zostarol len fucal a nevladal to bol taky maznacik aj ked nevynikal krasou ale chyba mi museli sme ho dat utratit lebo uz nevladal stat ani na jednej nohe :( boze ako som za nim plakala ... ani mne sa boh vie ako tito psy nepacia ale su take roztomile stvorenia ... denni vzdy tak pekne na mna kukal akoby vedel co mu hovorim a ked som sa chcela len vyplakat tak to bol ako ten plysovy vankusik si pekne lazkal a lezal a oblizoval aj slzicky :) nerad cestova lebo sa mu strasne zle dychalo pri tolkej srsti sa chudacik v aute potil aj v zime heeh a strasne neznasal vodu :D to asi preto lebo vyzeral ako ostana slama ked sa okupal :D ... no ale aj ked sa mi az tak to plemeno nepaci bol to moj skveely spolocnik dlhych 16 rokov a nikdy na neho nezabudnem ... a mrzi ma ze nemam ani jednu jeho fotku lebo on bol asi vynimocne pekne sfarbeny takeho som esta ani nevidela okrem denninka a viem ze bol cistokrvny len kvoli niecomu mu majitelia nevybavili papiere ale jeho rodicia mali to viem ... mozno by este teraz zil ale aspon sa nam uz netrapi :plac:
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 972
Bydlisko: Bratislava

Re: Pekinský palácový psík / Pekingese

Poslaťod vlastimildurcik » Uto 30.06.2009 10:38

Dám aj ja niečo. My máme to šťastie,že vlastníme jedného výstavného jedinca. Má 14 rokov a volá sa FLO- RIN. Ak niekto chodil po výstavách a trocha sa zaujímal, tak ho pozná. Nám sa podarilo získať prvé šteniato importu z Anglicka. Ináč všetko je v genetike a výchove ( prístupe) majiteľa. Náš sa rád behal a skákal. Na výstavách obzvlášť. Má rád pohyb. Keď bol mladší, tak aj dlhé prechádzky. Dokonca často chodil do prírody. Zaujímajú ho stopy zvierat a divé zvieratá obzvlášť obľubuje. Je to taká svojská povaha, ale náš výborne poslúchal. Poľovníci hovoria, že kiežby ich hafani tak počúvali. Rád chodil na strelnice a potom sa nebál strieľania, ani na Silvestra. Je toho veľa čo by sa ešte dalo. My sme s ním zatiaľ prežili pekných 14. rokov! Neľutujeme investíciu do Flo-rina. Je to náš kamarát, priateľ, maznák. Je tak zvláštny, až je pekný. Nesúhlasím s tým,ako niekto hore uviedol, že nemá hystóriu! Však má najstarší pôvod opletený povesťami. Kto nepozná, odporúčam prečítať! Zatiaľ! :ahoj: ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Pekinský palácový psík / Pekingese

Poslaťod Dazzling » Uto 30.06.2009 18:11

prvym importom z Anglicka bol Laparata Regal Emperor manzelov Kovacovych, ktory si importovali kratko po sebe viacero pekinezov z Anglicka (2 sucky a 3 psov)
tvoj FLO-RIN je z Krahuleckej skaly?
ObrázokObrázok
Dazzling
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801
Bydlisko: Košice-okolie

Re: Pekinský palácový psík / Pekingese

Poslaťod vlastimildurcik » Str 01.07.2009 5:29

Pozdravujem! Áno máš pravdu. Trochu som sa pohrabal aj v starých spravodajoch. Zabudol som pripísať, "prvý potomok importu pani Heldovej." Otec bol ICH SINKIANG DREAMBOAT. Je to veľa rokov. Aj manželia Šimonovi vlastnili kvalitný import:" RUPPERTA" tak ho volali. Presné meno si nepamätám, ale od nich boli dve krásne fenky: RUSALKA a RULETA. Ďakujem za osvieženie pamäte. Aspoň som si pripomenul manželov Kováčovych. Oni tuším z nejakých dôvodov ( divných ) skončili a svoj chov rozpredali a darovali. Ostatné mi nie je známe.V klube sa potom diali nekalé veci a viacero členov skončilo. Pozdravujem.
Naposledy upravil vlastimildurcik dňa Str 01.07.2009 18:17, celkovo upravené 1
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Pekinský palácový psík / Pekingese

Poslaťod Dazzling » Str 01.07.2009 16:19

ja viem :no:
skoncili s chovom prave kvoli nekalym veciam a vsetkym spinavostiam ktore sa v klube diali a zial pokial tam budu ludia ktory su tak sa budu diat nadalej, cely klub pekinezov je o uzkej skupinke ludi ktory medzi seba konkurenciu len tak nepustia a nikomu nic nedaruju. Ano mas pravdu kvoli tomu skoncilo s chovom a vobec s plemenom vela ludi. Najlepsie natom celom bolo, ze ludia co najviac ohovarali psikov tychto chovatelov si isli nohy dolamat aby ziskali zviera do svojho chovu ked sa dozvedeli ze s chovom koncia, na cele s pani H.
na pripomenutie Laparata Regal Emperor
Obrázok
Rupert viem, stale s nim komunikovali v cudzom jazyku az to bolo smiesne.
ObrázokObrázok
Dazzling
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801
Bydlisko: Košice-okolie

Re: Pekinský palácový psík / Pekingese

Poslaťod maca22 » Str 18.11.2009 16:24

aj my mame pekinskych dvoch starsi ma 10 rokov a mlady ma 5mesiacov...a musim povedat ze super:D ten starsi je rozumny niekedy sa mi zda ze ma viac rozumu ako ja:D a ten mlady to je hotovy ancikrist ale sak je mladucky este moze byť..hodim sem dake foto:D ak sa mi to podari :ach: tak nic nemam v pc fotky:D tak kuknite moj album jaky su zlaty..ne jak na zaciatku co boli tie fotky take vypleštene blee :aaa:
maca22
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46
Bydlisko: Pezinok

Re: Pekinský palácový psík / Pekingese

Poslaťod Lenica » Str 30.12.2009 23:42

Aj môj uplne prvy hafi bol prave pekinez. Nemal PP (teda neviem o tom, mala som vtedy 9 rokov a bolo mi to šuma fuk). Ale ten moj nemal tak strasne vela srsti. Nevyzeral ako taka púpavka :heh: Uz som ho aj podozrievala, ze nie je "čistý", ale potom som raz v nejakom kalendári o psikoch nasla plagat a ten pekinez vyzeral presne ako nas Amirko. Mal uz dost vela rokov, ked sa ku nam dostal (šedý zakal najprv na jednom ocku a potom aj na druhom). A poviem Vam, ze hoci mal uz cca 8-9 rokov, tolko sa toho naucil !!!! Ze niektori NO sa mozu schovat. Za lentilku by aj zivot polozil :jupi: Bol velmi behavy a "pohyblivy", presny opak toho, co teraz vidno na vystavach. Neviem, ci je to modny trend, alebo proste "vyvoj" plemena. Ale ja som bola s nasim pekinákom velmi spokojna a bol velmi, velmi rozumny. Mali sme ho kratkych 5 rokov, ale mal urcite najkrajsie obdobie prave u nas.
Lenica
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19

Re: Pekinský palácový psík / Pekingese

Poslaťod vlastimildurcik » Pon 15.03.2010 12:41

Pozdravujem! Písal som, že máme štvornohého kamoša pekinéza 14 1/2 ročného. Žiaľ, zo smútkom v srdci oznamujeme všetkým priateľom a známym, že dňa 6.1.2010, tíško odišiel do psieho neba. S láskou na neho spomíname. Rodina Ďurčíková.ObrázokObrázokObrázok
Naposledy upravil vlastimildurcik dňa Uto 16.03.2010 10:45, celkovo upravené 1
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Pekinský palácový psík / Pekingese

Poslaťod renqa » Pon 15.03.2010 15:50

Čo je pravdy na tom, že tieto psíky sú už príliš prešľachtené a majú po celý život problémy s dýchaním? Ja som to kedysi dávno počula a dodnes mi to vŕta v hlave, či je to naozaj tak alebo je to len nejaký výmysel.
vlastimildurcik - to mi je ľúto... :plac:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Pekinský palácový psík / Pekingese

Poslaťod Nisus » Pon 15.03.2010 16:14

Len teraz som si prvy krat precitala tuto temu a standard plemena a som si spomenula, ze tu u nas chodi po sidlisku jedna velmi stara pani a ma pekineza..Ale..Ona ho venci v kociku!! :heh: Normalne ho nalozi do toho trojholesoveho kocika pre babiky, on tam celu prechadzku chrni a ona sa snim prechadza po sidlisku :pac: :heh: Este ani raz!!! som toho psa nevidela, ze by bol na travniku :oo:
vlastimildurcik: uprimnu sustrast :plac:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Pekinský palácový psík / Pekingese

Poslaťod Vikiki22 » Pon 15.03.2010 18:38

renqa, nielen pekinéz je prešľachtený a má dýchacie problémy. Zober si napr. buldoga alebo mopsa. Ja mopsa mám a musím povedať, že pri vyššej aktivite a v teple má čo robiť, aby sa dostal k vzduchu. Aj keď to choroba nie je, plemenám s krátkym nosom to robí problém.
vlastimildurcik, je mi to ľúto. :ua:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pekinský palácový psík / Pekingese

Poslaťod Iwka » Str 17.03.2010 16:47

vlastimildurcik píše:Pozdravujem! Písal som, že máme štvornohého kamoša pekinéza 14 1/2 ročného. Žiaľ, zo smútkom v srdci oznamujeme všetkým priateľom a známym, že dňa 6.1.2010, tíško odišiel do psieho neba. S láskou na neho spomíname. Rodina Ďurčíková.ObrázokObrázokObrázok



Je nám to veľmi ľúto... A ako to znášal Lotusko?
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI