Whippet (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Poslaťod Bendy » Pon 24.09.2007 20:30

Dakujem krasne, tak s tym spanim ti poradim, hoci neviem ako to znasas, psy v posteli. My nasej dovolime spat v posteli a celu noc sa ani nepohne, spinka az do obeda. Postel nezaspini, iba vyhreje :smile: . Zimu riesim svetrom a niecim nepremokavym, mame taku nepremokavu bundicku, ma aj taky "lyziarsky" komplet :heh: , ale to je viac na slovensku zimu so snehom. My byvame v belgicku tu v zime nikdy nemrzne, iba prsi. Mame aj svetrik a ked je zima tak dame svetrik a na to aj tu bundu. Topanocky sme nikdy nemali a nezda sa ze by jej to chybalo. No tak sita uz tiez raz skoro vyskocila z okna, tak sa o nu bojim!!! Raz bola u rodicov, byvaju v panelaku a ja som prisla tak som dole zvonila, no a mama mi isla zhodit kluce z okna a sita normalne skocila po tych klucoch a mama len len ze ju zachytila, uz mohla byt viackrat zrazena autom, vyskocena z okna aj z auta za jazdy a tak,strasne nebezpecne veci co ta stvara! ale z druhej strany je strasne super, je to ako moja dcera, taky zavislak, maznos a je strasne neznucka, a k detickam je trpezliva, napriklad s nou som si fakt 100% ista, ze nikoho nepohryzie.
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod katarina » Pia 28.09.2007 20:19

Toto je Ebi mojich pribuznych, vlastnym menom Ebira od Hněvína Obrázok Obrázok Obrázok
tu su dasli vipetici z vystavy v Brne
Obrázok Obrázok Obrázok
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Poslaťod jefima » Sob 29.09.2007 17:03

krásne vipety, náš má 6 mes. a už sa pohrávame s myšlienkou že v budúcnosti by mohla u nás žiť aj vipetka.Človek,ktorý ich má doma musí ich milovať.
jefima
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73

Poslaťod katarina » Sob 06.10.2007 19:34

to Ebira je strasna maznoska. ked k nim idem na navstevu tak ma vita a potom zroluje jazyk a narve mi ho do ucha :heh: a je strasne prijemne ked na mne lezi take teplo
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Poslaťod Bendy » Pon 08.10.2007 0:08

No mne nasa roluje ten jazyk fakt vsade :heh: :hi: :hi: :hi:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod jefima » Pon 08.10.2007 16:49

Gaston rád vylizuje priateľovi uši a tvári sa veľmi dôležito :heh: a je strašný maznák. Len by sa hladkal a škrabkal sú to veľmi kontaktné psy. A len taká pikoška: včera sa mu jeden fagan vysmieval,že terénkoza a keď som nereagovala tak to ešte 2x zopakoval.No mne tieto poznámky nerobia nič.
jefima
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73

Poslaťod Bendy » Pon 08.10.2007 22:21

Terenkoza? To nema z vlastnej hlavy, to musel doma pocut od svojich mudrlandskych rodicov :hmm: :heh: . Ale musis sa na to pozriet s humorom, vsak co... taka terenkoza je tiez velmi vynimocna nie? :no: Inak s tym vylizovanim, nasa Sita neviem ci je to tym ze je sucka alebo to aj tvoj Gaston robi, ze ked si mi lahne do lona, alebo lezime spolu, tak sa o mna zacne starat a oblizovat ako keby som bola jej steniatko. Na youtube je take video ako chrtik vylizuje svojmu panovi usta a on si to normalne nechal! :nechutne: :heh:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod katarina » Sob 20.10.2007 20:43

jefima píše:takú vipetku by sme potrebovali na hranie a behanie. Náš Gaston má väčšinou len veľkých psích kamarátov a tí ho svojou váhou vedia zrolovať až sa bojím,že ho zlomia. Emča je krásna,pôsobí tak jemne.

Ebira s velkymi psami nema problem - v pohode sa hrava s mohutnym krizencom RR, no on je aj tarbavejsi tak nemoze Ebi chytit :lol: a raz pre zmenu Ebča nahanala jedneho nemeckeho ovciaka :haha:
...som sa nejako neuvedomila ale Ebiru som predstavila 2x :hi:
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Poslaťod jefima » Ned 21.10.2007 15:38

tuším začíname mať problém s chladnejším počasím. Vôbec nám Gaston nechce chodiť von,len vyvenčiť a letí domov. Bude to jeho prvá zima narodil sa v apríli a táto zmena ho deprimuje. Väčšinou leží sem-tam sa prejde a je taký nijaký. Trvá to kým je vonku sychravo. Dnes bolo teplejšie tak sme išli von a zase bol divý ako utrhnutý z reťaze. Konečne sa poriadne vybehal a teraz spí vyvalený na gauči. Musíme ho na chlad a zimu pripraviť lebo nechcem mať z neho gaučáka.Pohľad na rýchlo bežiaceho vipeta je krásny a keď vidím aký je spokojný takého ho rada vidím. Aj Ebča si zvykala na zimu ťažšie?
jefima
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73

Poslaťod katarina » Uto 23.10.2007 19:33

neviem neni moja, ale ked boli asi pred dvomi tyzdnami u nas na navsteve s Ebi tak bola dost zima a ona si lietala v pohode po chodniku :smile: ale neviem ci ju na zimu nejako privykali
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Poslaťod elbony » Sob 08.12.2007 21:40

Vikiki22 píše:BTW- existuje uz aj dlhosrsty whipet. Videla som ho na vystave v BA toto leto:
Obrázok


Ahojte
tak sa pripájam, ako majiteľka dvoch vipetov z dostihovej línie. Sučka má skoro 10 rokov a pes bude mať 8.
k tomu dlhosrstému vipetovi.
Vikiki22: Fajn, že si pripojila fotku barzoja... :lol:
Dlhosrstý vipet vyzerá trošku inak.


jefima píše:krásne vipety, náš má 6 mes. a už sa pohrávame s myšlienkou že v budúcnosti by mohla u nás žiť aj vipetka.Človek,ktorý ich má doma musí ich milovať.


k tomuto ti chcem (podľa vlastnej skúsenosti) poradiť, že si nevieš predstaviť aká silná je príroda. Ak ti začne sučka hárať, tak sa tvoj miláčik aj zblázni, príp. rozhryzie dvere... (vravím, píšem z vlastnej skúsenosti). Preto som sučku dala sterilizovať a je po probléme.
elbony
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Poslaťod jefima » Ned 09.12.2007 18:18

ahoj elbony,som veľmi rada,že je tu niekto s vipetom.Keďže máš aj psíka určite využijem tvoje skúsenosti.Gaston má teraz 8 mes. a keď je na voľno a zacíti stopu,mám po privolaní.Ukričím sa do zachrípnutia. Je naozaj také ťažké ako píšu privolať vipeta? Stále ho sledujem kam pozerá a čo zavetrí a hneď ide na vodítko. Sústavne udržujem jeho pozornosť. Nie je z dostihového vrhu a nebudem s ním chodiť na dostihy.Snažím sa aby mal dostatok pohybu a samozrejme aj bez vodítka ale stéle som pri tom v strehu.Keď poslúchne je odmenený a pochválený. A ešte otázka: naozaj sú chrty citlivé na krik a fyzické tresty? Nemyslím tým samozrejme veľké a bolestivé bitky ale napr. po zadku a za krk? Je to náš prvý pes a vipeta sme veľmi chceli.
jefima
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73

Poslaťod elbony » Ned 09.12.2007 22:40

...tak to s tým privolaním je bežný jav. Akonáhle niečo zbadajú, príp. zacítia čerstvú stopu, môžeš si aj hlasivky vykričať, skrátka vtedy nepočujú, nevidia teba, ale to, čo ich zaujme. Aj letiaci papier alebo sáčik nad zemou.
Ale napr. som ich naučila,keď idú aj na voľno, aby na konci chodníka skôr ako prejdeme cestu, tak stačí povedať čakaj!, alebo Stoj! a počkajú, keď dám povel môžeš, tak idú na druhú stranu. Sadni,zostaň, robiť so sebou všetko (vybratie kliešťa, pozretie do papule, ucha,vybrať stehy (úrazov a operácií sme mali neúrekom...)) dať ruku do misky...), všetko som ich od malička učila. A niekedy stačí, ak zakričím na deti, ak sú príliš rozjašené a psiská sa pracú do svojich ležadiel.
A skús niekedy na dostihy ísť, uvidíš radosť "na perách" bežcov, aj keď sú poslední. Je to zážitok na celý život. A ak ti ešte psík aj vyhrá....
Psík je niekoľkonásobným Majstrom Slovenska...


A ešte otázka: naozaj sú chrty citlivé na krik a fyzické tresty? Nemyslím tým samozrejme veľké a bolestivé bitky ale napr. po zadku a za krk? Je to náš prvý pes a vipeta sme veľmi chceli.

k tomuto som ti ešte chcela - mne na začiatku výchovy veľmi pomáhali obyčajné zrolované noviny. A teraz stačí zašušťať novinami a je po probléme (napr. ak sú stále za pätami a neustále im stúpam na prsty)
sú veľmi inteligentní, stačí zvýšiť hlas,ak používaš stále tie isté príkazy, tak im budú rozumieť doživotne.
elbony
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Poslaťod jefima » Pon 10.12.2007 20:51

ďakujem za rady, povely používame tie isté a celkom sa nám darí. Aj cez cestu prechádzame až na môj povel a učím ho počkať aj keď nejde auto.Je veľmi vnímavý a zistila som,že čím kľudnejšia výchova,tým to ide lepšie. Raz som kričala na dcéru a on to zobral osobne.My sa snáď kvôli Gastonovi prestaneme aj vadiť :heh: Tie zrolované noviny asi vyskúšame. Mne sa tiež páči chrtí beh to človeka až mrazí.Snažím sa mu ho dopriať denne a preto ten strach z úteku. Nemám auto takže cestovanie po dostihoch a všetko s tým spojené by bolo pre nás zložité.
jefima
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73

Poslaťod elbony » Pon 10.12.2007 23:00

hej a naučila som si ich, aby sa na povel aj vyprázdnili. Stačí povedať: "Bony choď sa vyčurkať" a ona ide, vypustí "ventil" a uteká dovnútra, tak jej ešte pripomeniem, že ešte nevyprodukovala aj niečo tuhšie, tak ide znova na trávu, vytlačí "predmet" a ideme domov. A to isté platí aj pre psíka.Naozaj sa naučil vyčurať naraz, aj keď určitú rezervu si nechá, ale keďže sú na dvore, nepotrebuje neustále preznačkovávať svoje "sms-ky"...
A k tým povelom, na Bony stačí niekedy zamračeno pozrieť a vie, že nesmie ísť do obývačky (napr. keď je u nás návšteva, ktorá psíkov príliš nemusí). Hneď pochopí, že má ísť na svoje miesto.
Inak moji si hlavne na jeseň robia "tukovú" zásobu, takže strašne žebrajú o čokoľvek, čo sa dá zjesť a nezje ich. A cestoviny ani náhodou. Ak bolo treba diétu (napr. kvôli zraneniu, operácie) tak iba suchá ryža, z tej mi nepribrali... A so psom chodím behávať pri bicykli a výborné na osvalenie je hádzanie tenisovej loptičky. Nájdi si nejaký vhodný pľac a hádž mu do zunovania.... mojich to veľmi baví
elbony
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI