Whippet (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod wer » Pon 29.02.2016 21:28

Ale mna by fakt zaujimala vasa debata s ulf... :yes: By ma zaujimali oba pohlady. Mozno mate podobne skusenosti, len proste iny pohlad na vec. :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod Wickyy & Classy » Pon 29.02.2016 21:59

Myslím, že to bude presne tak, ako píšeš, v tom pohľade na vec.
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod hruska » Pon 29.02.2016 22:22

a pristup a poziadavky
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod bekora » Pon 29.02.2016 22:49

co robi viki s vipetmi a uci ludi, ze aj chrt moze posluchat, super! ja sa chcem ospravedlnit lucii - ulf ze som asi jednym z ludi, ktori jej trapenie s barzojom zapricinili(( pre mna barzoj je kamarat do koca aj do voza, a poznam ich vela. mala som roky ked som pomaly viac noci spavala pod sirakom ako doma a barzoj bol vzdy pri mne. nevadilo mu ziadne pocasie, ziadny teren, v restauracii zaliezol pod stol a este sa vam moze aj postarat o potravu)). ked sa tu pisalo o hysterii barzojov, chodte sa pozriet na vystavu, kde bude viac jedincov, ci uvidite niekde vacsi klud ako okolo kruhu barzojov. ako to, ze sa niektori obcas prilis lutuju moze byt, v kazdom plemene su urcite rozdiely. no a so srstou to proste tak u barina vyslo, bol z vrhu kde sa narodilo viacero spickovych jedincov, ktore ziarili na vystavach aj vo vykone.
ja som mala pred barzojom rozne plemena psov, venovala som sa aj sportovemu vycviku s dobermanmi, manzel s NO, skusala som to aj s barzojom, stopoval, kusal do rukavu, len ten revir - tam mi nezastekal ani za nic. no ale pre chrta je hlavny lov samozrejme. a kazdy chrt by mal byt ovladatelny aj v normalnom zivote a mnoho chrtov dokazuje, ze ked majitel chce tak sa to da.
momentalne mam talianskeho chrtika, proste mam male decka, kocit tak som musela brat nieco skladnejsie. taliasky chrtik je taky viac pes ako barzoj, ten moj je velmi dobre motivovatelny, ale vela chrtikov sa aj boji alebo su taki viac "chrti" ako ten moj.
drzim vsetkym palce aby si so svojmi chrtmi nasli ten spravny vztah, proste oni su take viac macicky ako ine psy. ale naucit posluchat sa urcite daju vsetci, ale na nejake nechrtie sporty sa asi hodi len vipet a italak.
bekora
Snoopy
 
Príspevky: 196

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Str 02.03.2016 20:08

Offtopic: Tak s Barinom veľa vecí vyšlo, že, aj zdravie... :ach: Určite, špičkoví jedinci boli, najmä po tom, čo prešli dosť výraznou úpravou srsti. Aj Barin bol na výstave prakticky ostrihaný, lebo bez toho by sa na to ťažko kukalo. Ale to je jedno. Ešte raz sa budem opakovať, ja ho lúbim prevelice a život si užívame každý deň, rozhodne ho má pri mne velice pestrý, možno aj pestrejší, jak by chcel :joint: (to je asi najhlavnejší problém), ale na niektoré veci mám názor a jednoducho viem, že niesu oka. To je všetko. Peace. Druhého barzoja určite nekúpim po tejto skúsenosti, nemusíte sa báť. :no:

Ja som nehovorila o chrtoch všeobecne, bolo by asi divné hádzať do jedného pytla vipeta, azavaka a barozja napríklad, hovorila som o barzojovi, v prvom rade mojom. Vôbec sa nemám záujem porovnávať s vipetom, lebo to je jednoducho neporovnateľné :no:


To čo robí Viki s Vicim je úplne úžasné, ale tiež sa nedá tvrdiť, že ak sa chce, pôjde to s každým - chrtom (taaaak široký pojem). nepôjde.
Ja tie ich videá žerem :love:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod hriva » Str 02.03.2016 20:39

Mne sa paci že ulf toľko hovorí o negatívach chrtov a tiež si myslím že človek by sa mal rozhodovať pre plemeno hlavne podľa tých nie moc super truper veci
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod hruska » Str 02.03.2016 20:41

zas, tiez poznam par ludi od chrtov a nik sa nejak nestazuje. Mozno je to zlym vyberom plemena, tazko povedat. Oni su urcite specificki a urcite nie kazdemu sadnu.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod hriva » Str 02.03.2016 20:45

Určite, ja sa tiež na Nera nesťažujem. A niekto by sa asi hej :heh:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod wer » Str 02.03.2016 20:58

Zas ja som to nemyslela v zlom a tymto smerom som ani nechcela posuvat debatu... :ua:
Z mojho pohladu je tiez proste vipet a chrtik trosku nieco ine - ma to zaujalo, ked wicky spominala chrtov vseobecne, ale potom to spresnila v dalsom prispevku.
Ja praveze uz hodne dlho planujem greya na dozitie, ale, paradoxne, ja prave od neho ocakavam presne to ulf popisane. :ha: Ze to tak prelehni den na gauci a potom sa prejdeme na flexi kusok, prip. zajdeme do cajovne :ha: Fakt. Nechcem to ani cvicit, ani nic ocakavat od toho... Popritom, samozrejme, ovciaky, ktore budu zase partaci na ine..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod bekora » Str 02.03.2016 21:46

jasne, treba pisat negativa, lebo konkretne barzoj je naozaj plemeno pre malokoho. je to pes, ktory zije vo svojom svete, pomerne tazko motivovatelny, vacsinou len velkou laskou a spravnym vztahom s majitelom, na pamlsky mnohe nereaguju, v pripade neovladatelnosti velmi nebezpecny pre ine psy, nastastie agresivita voci ludom takmer nulova.
ale pisat ze hystericky a neprirodny, tak to na vacsinu barzojov neplati. tazko najst flegmatickejsie plemeno, pokial nejde lovit. ja som si barzoja obstarala prave ako prirodneho, pretoze mi liezlo na nervy ako sa mi doberman na pochodoch vzdy chcel napchat do spacaka)) no a barzoj je v prirode velmi tichy, vie sa v nej pohybovat ma neskutocny zmysel pre orientaciu, pre mna neporovnatelny s inymi plemenami, ktore sme mali.
a je pravda, ze je aj kaviarensky, lebo vdaka svojej flegmatickej povahe zaliezie pod stol a nepohne sa pod nim 10 hodin)) mne to tiez vyhovovalo.
zazila som klasicke pracovne plemena, ktore maju ine uzasne vlastnosti, ale ja pri vsetkych povinnostiach ktore su popri velkej rodine som prepadla chrtom, ktore vedia lenosit ked na nich nie je cas, tak ze to nema obdobu)) ale muz sa obzera po beauceronovi)) ten barzojom neprepadol, su to pre neho nepochopitelne macky, ktore so psom nemaju nic spolocne. ked som doniesla chrtika, tak bol zhrozeny, ze dalsia macicka, ale ako som pisala chrtik je od barzoja dost iny, aj muz si ho celkom oblubil a hovori, ze je to dobry pes))

to ze je barin chory, som nevedela, to mi je luto(( a co mu je?
bekora
Snoopy
 
Príspevky: 196

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod usagi » Str 02.03.2016 22:37

Tak ja zas musím povedať že my sme tu mali 3 napadajucich barzojov a jedného :kak: ktorý sa bál aj vlastného tieňa. V susedstve bolo stena barzoja a už nie je, musím sa opýtať čo sa stalo ale úplne hystericke šteňa, psychiatria. Na výstave som bola svedkom toho ako jeden barzoj napadol druhého,ktorý mu stal otočený zadkom a vôbec si ho nevšímal.
Na cvičáku tiež jeden,čisté trápenie s tým psom.

Taká náhoda ten Barin asi nebude. A to mne sa toto plemeno neskutočne páči,exterierovo úplná topka,ale ten "interiér" :ach:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod wer » Str 02.03.2016 22:49

Hej, aj v Horskaci sa vencievaju dvaja - doterni ku psom a ten jeden vecne napadajuci. Ale navolno... :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod bekora » Str 02.03.2016 23:01

viem o ktorych psoch pisete. je to narocny pes na zvladnutie a velmi nebepecny pre inych psov, urcite nebrat kvoli exterieru

tie nitrianske su nestastie, je tam otec vrhov import z pribuzenskej plemenitby, ktory ma najhorsiu povahu s akou som sa u barzoja stretla, ten na vystave napadal vsetko. bohuzial posobi v mnoziarni, takze jeho potomkov sa rodi dost. ale tych uz na vystavach ani coursingoch nevidno. a odchov steniat v tej mnoziarni, je takmer bez kontaktu s ludmi(( bohuzial stale existuju taki, ktori veria, ze na barzojoch sa da kvoli ich exkluzivnemu vzhladu zarobit. neda, je to velky pes, stenata strasne vela zeru, su tazko umiestnitelne, a dufam, ze to tych mnozitelov uz prestane bavit.

ale je skoda, ze poznate prave tieto pripady, v horskaci sa pohybuju/pohybovali kvanta dalsich barzojov, ktori nevykonali nic zle. no ale tie si nikto nevsime.
Naposledy upravil bekora dňa Str 02.03.2016 23:22, celkovo upravené 1
bekora
Snoopy
 
Príspevky: 196

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod bekora » Str 02.03.2016 23:06

ale zas na druhej strane barzoje maju velmi dobre vivinuty zmysel pre hierarchiu, ked sme sa stretli aj 20 ks s dospelymi barzojmi, bez problemov navolno, velmi rychlo si to ujasnia a nejdu po sebe, co som u dobermanov alebo NO nezazila bez neustaleho okrikovania, proste je to uplne ina mentalita.
bekora
Snoopy
 
Príspevky: 196

Re: Whippet (FCI)

Poslaťod bekora » Str 02.03.2016 23:10

tak a toto je tema vipet, a zaspamovana barzojmi. vipetik je uplne ina kava, ten chyby barzoja nema)) ale zas tiez moc zimu nevydrzi))
bekora
Snoopy
 
Príspevky: 196

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI