Switch to full style
Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI
Odoslať odpoveď

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Sob 17.09.2016 21:01

Preto hryze brata, lebo je maly. Chudata deti si to vždy vyzeru :haha: nevedomky svojimi pohybmi a zvukmi šteňatá provokuje k hre a k "lovu" ked pobehuju
Moje deti sa už naučili, vždy stenatu hodia loptu, alebo nieco, väčšia 4 ročná sa už aj potaha s lanom so psom

Dominantné správanie(sibírsky husky)

Štv 20.06.2019 12:57

Zdravím všetkých priaznivcov a majteľov plemena sibírsky husky.Obdivujem tohoto krásneho psa, no počula som že sa majú tendenciu,v puberte správať dominantne.Je v tomto výrazný rozdiel medzi psom a fenkou? Je fenka citlivejšia a menej dominantna?

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Štv 20.06.2019 14:28

Dominantne? Ako dominantne? Majú vlastnú hlavu, to je pravda, bez rozdielu na pohlavie, ale že by sa stavali dominantne voči človeku, s tým som sa ešte nestretla (a že som tých husiek už stretla hodne :heh: ). Je to primitívne plemeno, tá spolupráca s človekom je iná než napr. u ovčiakov - učia sa síce rýchlo, ale spoľahnúť sa na poslušnosť sa u nich moc nedá, hlavne čo sa týka privolávačky. V puberte maximálne skúsia kde sú nejaké hranice, či fakt musia niečo nejak robiť, ale tým to končí, oni v génoch žiadne prejavy agresie voči ľuďom nemajú.

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Pia 21.06.2019 18:11

Tak pred nedávnom zdielali SH rescue nezvládnutú husky v nejakom útulku, ktorá hrýzla. Ale agresivita a dominancia zďaleka nemusí byť ruka v ruke, v každom prípade sa s oboma typmi správania dá pracovať, len treba vedieť ako.
Husky zďaleka nie je pes pre každého, nie je to úplne jednoduchý pes.
tam aj keď sa namakáš s výcvikom tak, že ovčiaka by si už nachystala na skúšky tak husky bude s prehľadom dvíhať prostredník a nie je to o tom, že by nevedel čo má robiť, alebo že by bol dominantnejší.
Ono pokiaľ sa vyslovene obávaš agresivity, alebo čoho, tak pri nevhodnom zachádzaní sa proti človeku môže otočiť hocaké plemeno, nezáležiac od jeho životopisu. Pokiaľ máš na mysli dominanciu ako že pes je tvrdohlavý a často sa pokúša pánička prečúrať, tak ano, hysky je určite "dominantnejší" ako borderkolia :joint:

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Pia 15.05.2020 17:46

Ahojte prišiel ten čas :lol: tak nejako decka vyrastli, ja mam kopec času a chýba mi parťák na športovanie. Tak nejako sme sa zhodli žeby sa nám asi hodil do rodiny huskáčka. Pomaly by som sa rada začala rozkukavať. Dajte nejake tipy ako vyberať. Čo pozerať, na čo dať pozor a podobne.

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Pia 15.05.2020 18:07

Offtopic: Lulu, a nechcela by si radšej niečo na normálne športovanie a rodinný život? Robila si aj kopec aktivít, nepasoval by vám radšej nejaký AUO napríklad? :nwm:

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Pia 15.05.2020 18:11

vavrena píše:Offtopic: Lulu, a nechcela by si radšej niečo na normálne športovanie a rodinný život? Robila si aj kopec aktivít, nepasoval by vám radšej nejaký AUO napríklad? :nwm:


Vieš čo riešim to už celkom dlho, aj bordera a hlavne toller boli vo výbere ale toto su plemena ktore treba zabávať aj výcvikom na čo som už fakt leniva asi. Teda ano dam mu zakladny vycvik nejake triky ale momentalne som viacej aktivna čo sa tyka turistiky, behania, byciklovania, vodnych športov takže by sa mi hodil takyto rodinny parťák ale neznamena že neprehodnotim. U mna sa to meni z minuty na minutu :pac:
Naposledy upravil lulu939075 dňa Pia 15.05.2020 19:12, celkovo upravené 1

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Pia 15.05.2020 18:20

Husky prave nie je moc rodinny partak, je to dost svojske plemeno, kterému sa treba v mnohom prisposobit. Nebude sa s tebou pokojne prechadzat po lese, ale skor ta tahat za sebou na snure. Tiez s tebou nebude behat navolno popri biku (v lete nebude behat vobec nijako, je im moc teplo). A pri vodnych sportoch ti pravdepodobne odplave za kackami :heh: plus casto trpia separackou a doma zavyjaju a nicia.
Husky su super psy, ale rodinnym partakom by som ich nenazyvala.
Ak by si predsa len teda chcela huskaca, tak sa pozeraj urcite po vystavnych liniach, nie sportovych.

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Pia 15.05.2020 19:11

A aky je rozdiel vystavne línie a športové? Ja by som rada niečo s atletickejšou postavou skôr. A ano viem že to nebude easy a že nebude poslušne vedla mna behať a ani v lete :-) Ja som vždy polku leta v tatrach či na Vltave a okolí takže myslim že v tom najhoršom obdobi ani BA nebudeme.

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Pia 15.05.2020 19:16

Huskyho?nechcem byt zla ale ved si nezvladala ani 5 kiloveho teriera
Su aj vhodnejsie plemena a hlavne do rodiny s detmi .napriklad aj taky stredny pudel

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Pia 15.05.2020 19:31

Joj, ja si to tiez absolutne neviem predstavit... to mas uz tak velke deti, ze tie uz strazit vobec netreba? Lebo teda psa isto budes musiet... vies si predstavit naozaj nonstop voditkovat, riesit separacku - napr v tych hoteloch idealne... a navyse oni vedia byt aj kusave, tak ked na takeho zrovna natrafis...
Neviem, ja mat rodinu, tak si fakt vezmem bezproblemove plemeno.

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Pia 15.05.2020 21:56

Asi je to skôr o tom, že plemeno sa ti páči? Mne sa to k tebe vôbec nehodí. Netvrdím, že si ostala tam, kde si bola kedysi, roky som ťa nevidela a zrejme si sa posunula, ale husky ako pes do rodiny, niee. Fakt je to pes na odriekanie a prispôsobenie sa, ja by som to nechcela ani za nič, a to mám bígla.
Aktívnych psov je dosť, nechceš hľadať radšej medzi ovčiakmi? Nemusí byť zrovna bordera. Napr. krátkosrstá kólia? To je super pes. Prípadne aj ovládateľnejšie poľovné plemeno je fajn, ak si hneď na začiatku zriadiš poriadok ohľadne lovenia a štekania.

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Pia 15.05.2020 23:00

Ja sa k vyššie uvedenému vyjadrovať nejdem :lol: Iba že skús to fakt prehodnotiť. Ja som za Chodského psa, to mi príde taký fajn rodinný psík na turistiky, inteligentný, žiadne prepínaky.

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Sob 16.05.2020 5:17

A nemala si dvoch psov predtym? Tie uz nemas..?

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Sob 16.05.2020 19:12

Možno ani nakoniec ani žiadny nebude :-) Neviem vôbec čo u nás skončí nechávam to na náhodu lebo tento rok sa mi dajú úžasne a neuveritelne náhody, nič konkretne nehladam a ono mi to same skočí do cesty takže možno nakoniec bude niečo uplne iné :lol: :lol: :lol:
A ano posunula som sa niekde uplne uplne uplne inde. Čo sa tyka spomenutých psovi viem zabespečiť že budem stale k dipozicii teda moc sam doma nebude.
5x tyždenne rano beham 5km, poteším sa ak vdaka huskačovi prekročim hranicu a dam viac. Na turistiku chodim niekolkokrat tyždenne. Dovolenky trávime v stane alebo na chate nie v hoteloch. Do roboty aj z roboty chodim na biku, pes bude chodiť so mnou do roboty.

A prečo husky? Mne osobne to je jedno, ale dal som rodine na vyber z viacerých a jednohlasne rozhodli tak som ochotna sa prispôsobiť, ale ako píšem uvidime a z mojho googlenia aj tak vidim to nerealne sa vobec k nejakemu psovi dostať :oo: neviem či to Coronou alebo čim ale šteniatka žiadne skoro zo žiadnych plemien.
Odoslať odpoveď