Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod LiENKA » Pon 10.11.2014 21:19

Tak s tym snehom neviem, uvidime... minula zima bola jedna z najslabsich za poslednych 11 rokov vraj... tento rok hlasia miesrnu zimu a dazdivu, ale otazne je, co je to mierna zima :lol:
LiENKA
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2771
Bydlisko: Trondheim

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 11.11.2014 8:48

bez voditka nepojde ani na krok jedine ked budeme od lesa tak na dva kilometre

obože, čo sú to dva kilometre ... :joint: :dunco3: Tiež akurát čakáme :ach:

Lenka, nádherné fotos.. Ako sa žije v Nórsku? To by ma celkom že zaujímalo, ako ste sa tam dostali, čo robíte, pes, bla bla.. ak sa ti chce tak napíš do súkromky :hi: :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod balto33 » Uto 11.11.2014 10:10

piskot píše:ake mate skusenosti s utekmi vy?


Ten moj, keď bol ešte šteňa, dostal šancu "navoľno" zoparkrát. Z toho asi dvakrát odbehol neďaleko, no neprišiel na zavolanie. Tým pádom ďalšiu šancu navoľno už nedostal. Odvtedy je odsúdený na vodítko. A "najradšej mám", keď ostatní majitelia psov (NO, a iných "verných plemien") sú pohoršení nad tým, prečo ho nepustím, nech si psík predsa zabehá a pod... Takým to nevysvetlíš, to pochopí len majiteľ SH... :smile:
balto33
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 151

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod piskot » Uto 11.11.2014 14:41

no ja to mam zase z opacnej strany, byvam na dedine kde ma kazdy psa len ako fotobunku na stekanie v koterci alebo na retazi a ty stastnejsi su na volno po dvore pusteny, a ked idem s mojimi dvoma na prechadzku tak len si tukaju na celo ze vencim , fakt obmedzenost, normalne som vypozoroval ze mestsky clovek sa psov boji menej ako ten z dediny asi to bude podmienene tym ze na dedine tie psiki su z toho vezenia cele besne a vyzeraju nebespecne kdezto v meste predsa len ti ludia su nuteny s nimi ist aj vonku
piskot
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod LiENKA » Uto 11.11.2014 21:03

Offtopic: Ulfi.. jasne napisem Ti, asi az zajtra :) nedavno som prisla z prace... a rano vstavam.. tak idem zo seba zmyt rybky :heh: a do postele... Ale prisla som sem ja s Dizz.. a uz je nas tu pat :D tri psy a dvaja ludia :ha:

Myslim, ze som tie fotky davala aj do fotecky.. ale dam ich aj sem :) kedze sme v huskacoch... snad cez vikend niekde vybehneme a bude aj svetlo na fotenie :)

Stastny Dizzon :)
Obrázok

a cumiaci Dizzon do mora na drevo :smile:
Obrázok
LiENKA
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2771
Bydlisko: Trondheim

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod clupko » Uto 11.11.2014 21:33

Offtopic:
Ulfheiðr píše:
Ako sa žije v Nórsku? To by ma celkom že zaujímalo, ako ste sa tam dostali, čo robíte, pes, bla bla.. ak sa ti chce tak napíš do súkromky :hi: :ahoj:

to by aj mna zaujimalo, ak by ti nevadilo, napis aj mne.. este som v skandinavii nebola, ale je to moj sen :hi:

inak kraaasne fotky :jop:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Ulfheiðr » Str 12.11.2014 9:08

Lenka vďaka... hovorím, ak budeš mať chuť :yes: :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod PetraL » Štv 20.11.2014 9:40

Zdravím všetkých milovníkov tohto krásneho plemena :ahoj:
Budúci mesiac (konkrétne 12-teho) sa aj ja pridám k vám majiteľom huskyho. Pôjdeme si po šteniatko aj s priateľom, bude to hnedý psík.
Už dlho som po tomto psovi túžila a po polroku presviedčania sa mi konečne podarilo obmäkčiť rodičov. Bývame v dome s veľkou záhradou, viem ale, že to nestačí, lebo tento psík potrebuje veeeeľmi veľa pohybu. Myslím si, že dlhé túry a prechádzky so psíčkom dokážu ľudskému zdraviu len a len prospieť, radšej predsa strávim hodinu bláznením sa vonku so štvornohým miláčikom, ako sedieť tú hodinu za počítačom.
Chcela som sa opýtať, koľkokrát denne asi treba šteniatku SH prechádzku? Berieme si ho pred víkendom, takže tie prvé dni sa mu budem môcť plne venovať, a okrem stredy neprichádzam zo školy veľmi neskoro (a v tú stredu sa vie oňho cez deň postarať priateľ, ktorý sa vracia skorej) a potom sú vianoce, takže psík bude mať dostatok spoločnosti.
Vopred si študujem o tomto plemene čo najviac, veľmi sa mi páči jeho svojská povaha, je to jednoducho "domestikovaný vlk" a to robí jeho povahu tak šialenou. :heh:
Už sme v minulosti mali psíka bígla (s menom Deny). Spočiatku vyrastal v byte, no potom sme sa presťahovali do domu a tam mu vonku bolo oveľa lepšie. Často utekal na potulky, bol to asi naozaj najdivokejší pes, s akým som sa kedy stretla (podľa môjho názoru to bolo práve nedostatkom pohybu počas vyrastania), no vždy sa vrátil. Ako starol, zdržiaval sa prevažne na záhrade a odbehol si len málokedy. Až raz keď sme boli na dovolenke a staral sa oňho starký, podarilo sa mu vyvliecť z dlhočiznej retiazky a už sa nevrátil. :plac: Pravdepodobne nás išiel, chudáčik, hľadať ale už bol príliš starý, aby zvládal dlhé cesty.
Momentálne plánujem venčenie asi takto: ráno cca tých 30-40 minút (skoro ráno, ešte pred odchodom do školy), potom ihneď po návrate do školy tá hodinka až dve (za akéhokoľvek počasia, v minulosti som veľmi milovala zimu, takže to nebude problém) a večer ešte podľa času 30-60minútová prechádzka. Chceli by sme ho so sebou brávať všade a venovať mu naozaj maximálne veľa času, pretože pri správnom tréningu a dostatkom lásky je tento pes proste nenahraditeľný. :hi:
Ak by ste boli takí dobrí, napísali by ste nejaké zážitky a postrehy pri výchove šteniatka SH? Aby som si skrátila čas tešenia sa na moje prvé stretnutie s týmto novým členom rodiny/ svorky. :smile:
PetraL
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Alica.Max » Uto 06.01.2015 19:20

Ahojte! Mame doma dvojrocneho SH. Poslednych par dni sa sprava inak, ako sme zvyknuti, tak som si chcela o tom podiskutovat s niekym, kto prezil s tymito krasnymi, no narocnymi psikmi viac ako my :smile:
Nez sme si huskyho vzali, cela rodina sme si povinne nastudovali o tom, ake je toto plemeno. Vsade sa pisalo, ze huskynovia nestekaju. Ten nas steka tak, ze ked sa rozbrechaju psici z celej ulice, nas ich prehluci...Stekaju aj ti vasi? Co nas vsak viac trapi, zacal velmi zavyjat k tomu stekaniu a trva to takto uz tri dni skoro celu noc. Ano, niekto povie, ze klasika u tychto psov, ale skutocne sme dva roky od neho nepoculi ani jedno zavytie a par dni akoby sa naucil cosi nove a tak vo velkom zavyja, plus steka. Byva vonku v koterci, zavrety je vsak len v noci. Cely den beha po zahrade, kazdu chvilu je niekto pri nom a hadze mu lopticku. Samozrejme, raz denne s nim ideme behat niekolko kilometrov, snazime sa ho vybehat. Ked zacalo to zavijanie a stekanie, mal den velmi aktivny, cely den sme s nim boli na ture, neskor vecer este tahal deti na sankach. Prve co nas napadlo bolo, ze ho nieco boli. Na druhy den sme sli k veterinarovi, ten povedal, ze je zdravy ako ryba. Druhy nazor bol,ze je malo vybehany a tak vyvadza vo voliere. Zvysili sme teda dennu aktivitu, ale zavyjanie a stekanie v noci neprestalo. Sme zufali, okolo nasho domu byvaju same rodiny s malymi detmi a zacali sa stazovat, ze deti sa v noci budia kvoli nasmu psovi :ua: Je mozne, ze ked so psom beham denne 10 km, vybehavam ho este v zahrade, tak a aj tak nema stale "vybitu energiu"? Alebo preco myslite, ze tak v noci zavyja a steka? Dakujem za kazdy prispevok!
Alica.Max
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Poca » Str 07.01.2015 7:56

Mozno zavyja kvôli harajucim fenkam. V tom pripade by mohla pomoct kastracia. A husky tu už majú tému, treba hľadať.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Rachlus » Str 07.01.2015 9:54

Ono, moznosti je viac. Ako prvu typujem haravku. Nesedi cez den pri plote a nepozera do blba? Tiez by menej zral.
Druha moznost, nema v noci zamrznutu vodu? Svokrov pes vyvadzal koli tomu,
Dalej, mu moze vadit podlaha v koterci, ak je brtonova.
A posledna vec co ma napada, chyba mu svorka :) Je sneh, zima, teraz sa najlepsie santi a lovi... S Aresom to bolo tak isto. Ale od kedy ma Asu, je v noci ticho :)
Rachlus
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 176
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Rachlus » Str 07.01.2015 9:58

Inak, moje riesenie podlahy. Psom sa paci aj cez den.
Prílohy
IMG_20150107_095512.jpg
Rachlus
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 176
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Alica.Max » Štv 08.01.2015 19:35

Dakujem za tipy :smile: Samozrejme, ze sedi pri brane a pozera do blba, vtedy ho nezaujima ani lopta, no nespajala som si to so suckami...zamrznutou vodou to nebude, lebo ked zacal zavyjat, bola som ho skontrolovat a pritom som mu vodu vymenila a zavyjat neprestal. A to iste sa opakovalo aj dalsie dva dni. Podlahu ma drevenu, takze zrejme ani v tom to nebude. Cize, jedine tie sucky, alebo mi este napadla jedna moznost, kedze byvame pri lese...mozno citi/pocuje srnky, ale v suvislosti s nimi asi len brese a zavyjanie je pridana hodnota, aby sme ho registrovali (najlepsie cele siroke okolie) :lol:
Inak, neviem ci to moze mat suvis, ale nedavno bol spln a zacal byt nepokojny dva dni pred splnom a pocas splnu. Mozno uz vymyslam.... :pac:

Rachlus, tvoji hafani takto pekne spia na deke,( ci co to je) ? Lebo ten nas nech ma cokolvek v bude, vzdy to roztrha...Budu ma sice zateplenu, ale chcela som, aby mal aj pelech v nej. Vecer som mu ho vyrobila z deky a latok, a na druhy den som ho na malicke kusy roztrhany zbierala po celej voliere :lol:
Alica.Max
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod balto33 » Str 14.01.2015 17:19

Ahojte :no:
Neviem, čo sa to robí, ale tomu môjmu krpcovi tiež začalo "hrabať". Presne, ako sa to tu spomínalo. Sedi pri plote, stále kdesi čumí, minule večer mi zdrhol do susedovej záhrady - našťastie sa mu nepodarilo prejsť ďalej, alebo na cestu... Zavýja ako blázon, takto sa ešte nikdy nesprával. A zhodou okolností, má tiež dva a trištvrte roka.
Asi majú tie psy ruju alebo čo... :lol:
balto33
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 151

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod piskot » Pia 16.01.2015 8:17

laska je laska .... :lol: je dost mozne ze prave fena je pricinou tohto chovania plus sa k tomu moze pridat popubertalny stav, moj zmenil trocha osobnost ked presiahol vek dvoch rokov, dalsia vec co ma napada k tomu vytiu je ze mu moze byt smutno ked vas vidi za oknom a on je zavrety, to su len take moje uvahy nie som ziaden odbornik ale zasa aby som niekomu radil zmrzacit psa (kastrovat) tak to nie
piskot
Nováčik
 
Príspevky: 36

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI