Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Siberian Husky

Poslaťod Amaguk » Štv 05.06.2008 16:38

no jo, je to nase modroocko :smile:

soraya, robite, ci robili ste s vasim nejaky sport?
Naposledy upravil Amaguk dňa Štv 05.06.2008 17:53, celkovo upravené 1
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Siberian Husky

Poslaťod Leila Tobrok » Pia 06.06.2008 8:02

severanov mám veľmi rada :jop: sú to krásne psíky. keď chodíme po meste, nám hovoria, že Nero je "zaručene" kríženec NO a huskyho, alebo len nejak divne sfarbený husky :ua: no jo, slovenské národné plemeno nemusí poznať každý slovák.
Chcem sa ale spýtať, či severania majú tiež, podobne, ako ČsV, odlišnú povahu ako ostatné psy. Či sú aj oni viac "vlčí", viac "nie psami" ako ostatné plemená (o tom, že vyžadujú pohyb,... nehovorím. ide mi o povahu). Kedysi som totiž chcela huskyho alebo malamuta, tak chcem porovnať s tým, čo mám teraz... ďakujeeeem :smile:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Siberian Husky

Poslaťod Amaguk » Pia 06.06.2008 13:19

myslim, ze povedomie o CsV je u nas stale dost slabe, hoci ako si to tak vsimam, tak plemeno zacina trochu naberat na popularite

ono, ista podoba tam je, hoci haskaci su o dost mensi od CsV (http://www.huskies.cz/content/psi.htm, http://huskies.cz/puppy-d/650/06-05-30b.jpg)
ale ako prirodne plemeno maju ten prirodzene zachovany "vlci" vyzor, kdesi som raz citala, ze husky je "maly priatelsky vlk", ale nema v sebe tu vlciu plachost co ma CsV

o haskacej povahe som co to uz pisala tu viewtopic.php?f=3&t=188&st=0&sk=t&sd=a&start=15,
ale konktretne na to, co sa pytas: povedala by som, ze hej, aj napriklad v tom, ze skoro vobec nestekaju a hlavne, stale maju v sebe najma ten prirodzeny psi jazyk, na nasom to dobre vidno pri kontakte s inymi psami, aku ma o dost vacsiu skalu reci tela a pohyby pri hre a nadvazovani komunikacie ma ine - take nejake vlacnejsie, ladnejsie
Naposledy upravil Amaguk dňa Pia 06.06.2008 13:58, celkovo upravené 1
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Siberian Husky

Poslaťod soraya » Pia 06.06.2008 13:54

Amaguk: mno sport nie, chceli sme trosku tahat ale gogo bol na to prilis pohodlny :angel: ale thaq po vystavach sme chodili....

leiluska: mno ja mam straasne rada csv a stale dufam ze raz si jedneho kupim, lebo ja straaasne lubim vlkov... :) huskyovia su podla mna trochu plachy, ale aj napr thaqe klasicke veci ako privolavacka alebo neujst ked je moznost je ich tahsie naucit ako ine psy. alebo ked sme chodievali s nasim do lesa thaq domaci pes by sa nepohol od stanu, este ked pocuje vlky a kdejaqe vsetko... gogo pockal kym vsetci zaspia a potom sa vydal do tichej noci a celu noc saa tulal niekde po lesoch a rano sa vratil... :)
este k tym csv, dodnes rada spominam na jednu vec, bolo to mengusovske rodeo, tam sa chodi na 3 dni a je tam velka luka kde sa stanuje. a raz rano zrazu pocut na cely kemp: vlllllllllk (neviem ci zo sandy alebo sa niekto fakt zlakol)
a potom poobede zrazu vidim medzi ludmi jeden typek na voditku ma krasneho csv, thaq az potom som zistila co za vlka sa im vkradol ku stanu :D
soraya
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47
Bydlisko: cassovia

Re: Siberian Husky

Poslaťod Amaguk » Pia 06.06.2008 14:12

huskyovia su podla mna trochu plachy,

ani by som nepovedala, ze su plachi, tu plachost maju v sebe skor CsV
ja mam opacnu skusenost - su to psi, ktori do vsetkeho musia strcit cumak, su strasne zvedavi, a maju radi spolocnost inych psov aj ludi. no zaroven su velmi nezavisli, take samostatne jednotky, neviazu sa na jedneho pana a radi si robia veci po svojom

uz som to tu raz pisala, ale kopirujem to aj do tejto temy, kedze sa to tyka diskusie o haskacej povahe:
SH su psi, ktori maju vlastnu hlavu a vlastny nazor na beh sveta a udalosti a velmi radi to davaju najavo. su to osobnosti a tak k nim treba pristupovat - sice dosledne ale s respektom pre ich osobitost a nazor na vec...su to psi, ktori maju v genoch priatelsku dispoziciu voci cloveku, ale nie su to psi, ktori budu robit vsetko preto, aby svojich ludi potesili. Su to taki spolocenski zalozeni nezavislaci :no:
a co sa tyka vycviku, nie su to psi, ktori budu plnit akykolvek povel donekonecna a uz vobec sa on nich neda cakat, ze ti budu chodit 10 cm od nohy s devotnym vyrazom v tvari.

Jedna z najlepsich charakteristik SH, ktora plne vystihuje to, na co clovek musi byt pripraveny je:
The Siberian makes a fine family pet as long as the buyer is patient, has the time to devote to training and exercise, and can deal with a dog that has a mind of its own. Although they don't bark much, Siberians are vocal_they'll sing along with sirens and scream as if being killed if forced to do something they don't want to do. All-breed obedience classes can be a treat if a Siberian is present: a simple "down" command can bring howls of protest even under the most gentle guidance, and a mild correction for nipping can elicit torturous shrieks. (ha, ha, presne nas pes!)

Although they bond easily and tightly to their human families, most northern dogs are not slavish in their affections. Few are successful in obedience competition, particularly at the higher levels, because they are easily bored with repetition and lack precision in their work. They are happy to obey, but always on their own terms. Rather than gaze lovingly into the master's eyes, the Siberian will most likely be content to heel approximately in place, to sit almost straight, to come when called unless there's something else more interesting nearby. :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Siberian Husky

Poslaťod Amaguk » Pon 30.06.2008 15:20

jedna postelova scena :no:
Obrázok
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Siberian Husky

Poslaťod lucik » Pon 30.06.2008 16:40

:heh: aky je vyskereny, jak orech :heh:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Siberian Husky

Poslaťod Amaguk » Pon 30.06.2008 19:50

ta bars by nebol, ked mi lezi v perinach :joint:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Siberian Husky

Poslaťod Silwuska » Pon 30.06.2008 20:31

Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Siberian Husky

Poslaťod Amaguk » Pon 30.06.2008 20:37

no jo, malamutaci su masari, ale aj ta haskinka dobre dala
hoci, priznam sa, ja by som toto s mojim robit nechcela, zda sa mi to trochu prilis na haskaca, ti az tak moc na individualny pulling slachteni neboli :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Siberian Husky

Poslaťod Silwuska » Pon 30.06.2008 20:39

No ved to...ty kokso...skoda ze tam neny ten pejso z profilu...taky musi mat hrudnik :lol: jak svajco :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Siberian Husky

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 03.07.2008 17:45

Silwuska píše:Lidi tak toto ma dostalo :oo:

http://www.cas.sk/clanok/81018/sucka-ja ... -tony.html


To je nič.
http://samota.mushing.cz/2006/12HustPul ... -4470.html
nápis na tabulke hovorí o 4478 kg. Myslím, že tento pes to vtedy aj vyhral.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Siberian Husky

Poslaťod Amaguk » Pia 04.07.2008 14:08

sialenstvo :oo:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Siberian Husky

Poslaťod Amaguk » Pia 11.07.2008 16:05

dalsi kuk od Tesaciska :smile: Obrázok
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Siberian Husky

Poslaťod Sára1 » Pia 11.07.2008 20:28

Aj ja som mala fenku Siberian husky, chúdatko ale dožila sa len 2 rokov, lebo nejaký debil ju otrávil. Volala sa Jessy a bola nádherná, krajšieho psa som veru ani nevidela, a ako pozerám tvoj Tesáčik sa na ňu veľmi podobá.Želám Vám ešte veeeeľa dlhých a krásnych rôčkov... :1: :ahoj:
Priateľ je ten, kdo Ti podá ruku a dotkne sa Tvojho SRDCA
Kľud a mier vo mne... =) LÁSKA
Sára1
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 207
Bydlisko: Nové Zámky

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI