Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod wer » Sob 16.05.2020 19:33

A presne tuto situaciu budes mat najblizsich 10 rokov, ano..?

Len si to premysli radsej...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Ulf » Sob 16.05.2020 19:35

Nóoo, to je všetko pekné čo píšeš, ale pre huskyho je 5km absolútne NIČ. 50 km, alebo 5 hodín, to by znelo lepšie.
Táboriť, stanovať.. Vodný šport... no ja neviem. Budeš ho mať neustále na vodítku, bude silný, nadržaný na pohyb a vytrvalý a čakať len na to, kedy ti zdrhne. Pri stane na úväze. Ak ti zdrhne, tak ho môžeš hľadať pár dní. Toto chceš?
Hocaký zdravý pes ťa vie vybehať a byť parťákom do prírody, na to si nemusíš kupovať takéto "delo".
Husky nie je rodinný pes, nie je to parťák v pravom slova zmysle...
Ani Buck z Jacka Londona nebol husky, že jo :ha:
A to je dobrá blbosť že nie sú šteňatá. Tak napríklad u vyžiel je teraz na leto pár pekných vrhov. U nášho plemena sa tiež ide kryť, útulky sú furt plné.. ja neviem...

edit: myslím, že niekto nie je taký borec, že vie čo bude za 10 rokov, ja som si tiež prešla so psami situácie, ktoré keby som vedela že budú, tak si psov neobstarám, ale zvládli sme to. Ale naučilo ma to o hodne inak rozmýšľať o tom všetkom, už tiež neskočím po hlave do hocakého psa, hocikedy..lebo už presne viem, že veci ako sú teraz nemusia byť za 3,4,9 rokov. :ua:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod wer » Sob 16.05.2020 19:46

Inak fakt - 5 km behu, to je tak 25 minut. :lol: to inak da asi aj mops pomaly :heh:
A to, ze si pisala, ze nemas chut psa zamestnavat psychicky - nuz, ono to je casto jednoduchsie, ako unavit psa, co potrebuje behat... lebo - ako pise ulf - 50 km 4x tyzdenne asi nedas.. ale daku polhod-hod dakej zmysluplnej cinnosti je jednoduchsie poskytnut..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod lulu939075 » Sob 16.05.2020 19:49

Neviem čo bude o 10 rokov ale viem akým smerom idem a neverím že sa toho veľa zmení. Viem že 5km je takému psovi malo. Tiež nemusím pracovať v tej práci v ktorej som a nebudem môcť si osa nosiť do prace stať ss môže všetko a všetko určite zvážim.
Určite chcem papierového psa vychovaného od chovateľa. Pes s útulku mi nateraz stačil, zase na staré kolena budem chcieť gaucoveho nunacika z útulku,
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Slausa » Sob 16.05.2020 21:30

Offtopic: Čo v poslednej dobe tak zbežne sledujem, tak po útulkoch je mrte haskounov, aj "čistých" aj so všeličím pomiešaných, čo si ľudia pobrali a pokrížili verím tomu, že pre pekné oči
A OT 2, neviem prečo, ale v súvislosti s chodením do roboty s huskym na biku, si to nejak neviem predstaviť chodiť ráno po poľných cestách v blate so psom aj sebou nahrubo olepeými bahnom a prírodou do roboty. Nevravím že je to nemožné alebo každodenný scenár, ale toto je prvé, čo sa mi pri tom vybavilo.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod straka17 » Sob 16.05.2020 22:03

Privátny útulok Kopčany ma aktuálne sučku, výzorom husky, temperamentom niečo pokojnejšie a menej magor
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod jakut » Sob 16.05.2020 22:23

Ja som tu pred časom spomínala, že spolužiačka a kamoška so strednej, sama s 2 deťmi na prvom stupni si idú brať šteniatko husky, lebo si ho vybrali, pretože sa im najviac páčilo. Neviem ako, asi z knihy, alebo na nete, tak už ho majú, samozrejme bez PP. Sama som zvedavá, aký bude mať príbeh pokračovanie. Ona nikdy psa nemala, pred týmto. Ja som skúsila odhovoriť, nepodarilo sa. Nepomohlo, ani to, že čo ak ho budú musieť dať preč, tak ho vraj dajú.....
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Ulf » Ned 17.05.2020 4:47

Kup si vyzlu, ta ta vyvenci az ti zle bude ale rozhodne je velmi orientovana na pana a rodinu. Aj na hry s detmi, aj, aj..
Ja viem, ten vyzor je uplne inde a ani podla mna to nie je vyslovene pekny pes, ale ako aktivny ozaj spolocnik, to myslim ze nie je zla volba. :no:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

plemeno sibirsky husky

Poslaťod martin1980 » Sob 10.04.2021 14:43

Ahojte,
uz dlhsie si tuzim kupit huskyho, chcel by som sa informovat od nejakeho majitela, co vsetko cakat od daneho plemena.

Mal by som ho vo voliere, na vychadzky by som s nim chodil stale po praci. Zvyknem sa prechadzat pomerne dost vela po praci tak by som asapon mal spolocnika.

Na internete som sa toho docital vsetko mozne o tom ake je to tvrdohlave plemeno, ze nedokaze vysediet - stale musi nieco robit, ze nemoze byt pusteny na dvore lebo ak nieje dost vysoky plot tak utečie. Ze zvykne velmi vela kopať diery a pod. Prosim vas, viete mi poradit - je to vsetko pravda? Naco sa mam pripravit? Ako to je s vychovou? Co vsetko mu zaobstarat?


Dakujem!
martin1980
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod wer » Ned 11.04.2021 18:56

Co je "vela sa prechadzat"..?

A ano, je to vsetko pravda, plus vedia zavyjat a prechadzky bez voditka su tiez vcelku trufale.. su to lovci, zdrhaci. A navyse svorkove zvierata, takze samotu v kotci znasaju horsie.

Ak si zaciatocnik, asi bude vhodnejsie obzriet sa po inom plemene..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod martin1980 » Ned 11.04.2021 19:24

Ok rozumiem, dakujem za vysvetlenie. Ake plemeno by ste mi teda odporucili?
martin1980
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Lindchen » Ned 11.04.2021 20:28

Prechádzka pre huskyho to ako psovi mucha. :joint: Zaleží kde a aké zviera si zaobstaráš, ale je to pracovný pes. Prechádzka, nech je akokoľvek dlhá, nie je preňho nič. Tieto plemená väčšinou znamenajú prekopať životný štýl.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod clupko » Ned 11.04.2021 22:17

o vybere vhodneho plemena je tu tema, ale inak ked poziadavky su iba ze prachadzky kazdy den po praci, tak asi hocijake plemeno alebo hociktory utulkac, ale nic prepnute. tak asi nie pracovne bordery, belgicaci alebo ovciaky vseobecne, stavace, husky a podobne musherske plemena.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod Ulf » Pon 12.04.2021 6:50

Všetko je pravda čo sa píše. Môže byť, že budeš mať psa, čo celé dni bude zavýjať, loziť po koterci a likvidovať búdu kým sa vrátiš – je to horší variant, s ktorým treba počítať, no. Presne ako píšu baby, zrovna toto je pes, ktorému je lepšie vo dvojici, hoci viem o x husky čo majú ľudia samotných a spokojne žijú aj v byte. Ale tie psi majú ráno večer poobede program, stretávky s inými psami, cvičenie, tréningy, často krát sa zúčastňujú súťaží v ťahaní. Ako nie je to nemožné ho mať, len teda musíš byť ochotný sa prispôsobiť. Či už mu vyrobiť bezpečný životný priestor, riadne sa mu venovať v zmysle robiť mu program – ako som písala vyššie. A namiesto prechádzok pouvažovať, či sa nechceš stať športovec :smile: . Ono aj mňa pes posunul veľmi inde, ako som bola ešte deň pred tým, než som si ho dovliekla domov (nie husky, ale podobné to bolo). Z krčmového čavagoša bol so dňa na deň športovec, učili sme sa za pochodu.. nebolo to ľahké, ale dali sme to a za nič na svete by som túto skúsenosť nemenila, lebo mi zmenila život. A to keď som ho brala, som o psoch vedela len to, že kde majú chvost, hlavu a myslela som si, že každý pes sa ti len motá okolo nôh na prechádzkach. Ale ako vravím, musíš byť ochotný a byť otvorený zmene. Ja registrujem, že husky ide znova do módy, lenže to je pes na plný úväzok – ak cheš aby to klapalo, pravdepodobne 90% ostatných vecí pôjde bokom. Ale ak hľadáš nenápadného spoločníka na prechajdy do prírody a chceš pri tomto statuse aj ostať, tak radšej fakt kukni niečo iné. :no:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Sibírsky husky / Siberian Husky (FCI)

Poslaťod elfinka » Pon 12.04.2021 8:19

Urcite odporucam poohliadnut sa po niecom inom radsej, husky je sice pekny ale kopa starosti. Ked clovek chce sa s partakom vela prechadzat, tak je lepsie nieco co ide pustit z voditka bez toho aby si mal infravidiace oci aj vzadu na hlave inak zdrhne lovit :lol:

That being said, poznam aj husky bytove povalacske, vystavne, to uz by asi ani nepracovalo v zaprahu poriadne. Ale pustit to z voditka aj tak bezpecne nejde vonku.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI