Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod daga » Sob 18.10.2014 21:43

njn, tie jazvečíkovské očičká..to poznáme :lol: ..pripájam sa k držaniu palcov a nech je čím skôr fit.
daga
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 799
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod katussik » Pon 24.11.2014 23:55

Ahojte :) pripajame sa k jazvecikovskej rodine, nás drobec ma 5-mesiacov,kratkosrsty standardny a volá sa Hector :)
katussik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod Alique » Uto 25.11.2014 12:22

Vitaj, fesak Hector ;)
Alique
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 171

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod katussik » Str 26.11.2014 22:37

Ďakujeme za privítanie :)
Neviem, či sa to tu už preberalo, ale tých 500 strán by som neprecitala ani do nového roka, preto sa chcem spýtať, obliekate svojich jazvecikov? Aký máte na to názor? [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
Ja zatiaľ drobcovi nič nedávam a verím, ze jeho telo je prispôsobené na chlad, ale neviem ci nemám niečo kúpiť, keď už bude prituhovat viac pod nulu [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
katussik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod Alique » Štv 27.11.2014 6:04

nas Benny je postelovy kral a ked je sneh, bez svetra von nevylezie...[emoji13]
takze ano, ked je zima, sveter mame, predsa len na nizky podvozok [emoji6]
Alique
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 171

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod daga » Štv 27.11.2014 9:10

Ja obliekam....krátkosrsté psy okolo nuly, dlhosrsté okolo -5..predsa len sú to staršie dámy žijúce v byte a zvyknuté na teplo a spať pod perinou :lol: ...ale mamutku neobliekam...tá ma takú huňu, že aj byte vyhľadáva zásadne chladné miesta

P.S.: ale aby sme sa pochopili..žiadne modne výstrelky typu tepláčiky a mikinky.....psy majú oblečenie, ktoré chráni brušká a chrbty, ktoré sú práve u tohto plemena náchylné...
daga
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 799
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod DorieChien » Štv 27.11.2014 11:57

Čau Hector :lol:

Ja neobliekam. Dorie je síce posteľová(čím staršia, tým posteľovejšia), ale aj hrubosrstá a vonku sa mení divokého grázla bez zbytku hanby. A jej pohľad, keď je náhodou do niečoho navlečená, hovorí, že ju tým asi vraždím. Maximálne znesie oblečenú reflexnú vestu :-)

Je to predsa poľovnícky pes, aj keď s nízkym podvozkom, tak ju "nestrapnujem" oblečkami :heh:
DorieChien
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 424

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod katussik » Pon 01.12.2014 8:37

Ďakujeme za odpovede, Hectora zatiaľ neobliekam, uvidím časom :) dnes sme mali ale problém vycikat sa v lejaku. Proste odmietol, štyrikrát som ho položila na trávu, vždy sa hrabal prec, takze ráno žiadny venc nebol. Myslíte,ze by som mala s ním byť nasilu vonku kým sa aspoň nevycika alebo ísť na to spôsobom "tvoja chyba"? Som zvedavá koľko vydrží takto vzdorovať...problém má celkovo s dažďom ale keď je slabší aspoň urobí čo potrebuje,ale dnes to bojkotoval :(
katussik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod Alique » Pon 01.12.2014 8:40

nas Benny ma tiez problem s dazdom, kolkokrat len vystrci nos a zacuva... to skusim o nieco neskor... nutit asi nema zmysel, nedonutis ho vycikat... teda... mne sa este nepodarilo [emoji13]
ale podarilo sa mi ho trochu oklamat, dala som sveter a aspon kusok presiel a cikol... [emoji5]
Alique
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 171

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod katussik » Pon 01.12.2014 21:08

Tak som dnes kúpila Hectorovi prsiplast a myslím, že zistil, ze moze byt ešte horšie ako dážď a to prsiplast :D takže som zvedavá ako budú tieto daždivé dni pokračovať [SMIRKING FACE]
katussik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod DorieChien » Uto 02.12.2014 21:30

no aj u nás je ráno pred prácou venčenie náročné, lebo dámu musím násilne vytiahnuť polospiacu z postele a keď ešte aj prší, no koniec...ťahám ju ako kačičku... No a ten jazvečík s nízkym podvozkom sa teda vie poriadne zaprieť :lol: Vyciká sa na prvom trse trávy, vykaká za prvým rohom a ťahá domov.
Ale na druhej strane, keby som chcela a potiahla ju ešte zo 10-20 metrov, tak opustí pozíciu kačičky a prebudí sa poľovník, ktorému je jedno, že je mokrý, zablatený a je mu zima a užíva pobyt vonku a je jedno v akom počasí :no:
DorieChien
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 424

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod daga » Sob 06.12.2014 21:05

No a teraz si predstavte, že máte na vodítku 5 psov..jeden spí počas celého ranného venčenia a je mu absolútne jedno, čo sa vonku deje, hlavne nech je to rýchlo a nech môže ísť spať. Ďalšia so psov nemá problém s dažďom akurát musí vždy precikávať všetky so svorky, takže brzdí provoz. Jazvečíky dážď nemusia ale ani neprotestujú....takže niečo ako Dorie...rýchlo vycikať vykakať a čiara domov...no a posledná zatiahne medzi vchodovými dvermi ručnú brzdu a odmieta ísť von (občas mám podozrenie, že si myslí, že z neba padá kyselina a ona by sa rozpustila)...ale už aj moje auto pochopilo, že sa dokážem pohnúť aj na ručnej brzde, takže nízkopodvozkový pes ma nezastaví .... :lol: ..pršiplášte doma máme, pri lejakoch ich im dávam....tie pohlady hovoria za všetko :haha: ...no aj keď psy majú pomerne voľný režim, v istých veciach to mám doma postavené tak, že proste musia a neprotestujú...vidím na nich že neeeee ale spravia čo chcem..... :ach:

inak keď nás chytí dážď vonku na obvyklom vybehávaní nevadí nikomu vôbec nič..lebo keď sa lovia myši, to nevidia nepočujú necítia.....lebo veď myšííííííííííííí :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
daga
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 799
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod katussik » Štv 11.12.2014 23:46

Ahojte! Potrebovala by som radu. Nás Hector pred troma týždňami dostal odcervovaciu tabletku a začalo ho dusiť, vždy vyplul len nejaké sliny, ďalší deň sme išli k veterinarovi a dostal ATB ze ma laryngitidu. Na druhy den mi vykakal mŕtvu skrkavku alebo niečo podobné a tak som sa pri ďalšej dávke ATB (po 48h) pýtala veterinara a povedal, ze mame znova odcervit o tri týždne...Dnes sme teda znova odcervili a malý zas začal "kaslat" alebo teda dusiť ho a tentoraz aj vracal...moze to byt z tých konkrétnych tabletiek? Už som zufakka, vyzerá, ze túto noc nebude ani jeden z nás spať :(
katussik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod DorieChien » Sob 13.12.2014 20:09

No priznam sa, že s tymto skusemosti nemame. U nas je na programe dna zapal praveho ocka. Ved coby, ked ma ist Dorie k nasim, lebo my ideme ku kamoske do Budapesti na par dni, tak preco by sa jazvecikovi nezapalilo prvy krat v jeho 7 rocnom zivote oko? Priznam sa bez mucenia, ze som vytiahla ludsky ophthalmo framykoin a pouzila na psa a poslala ho aj s nim k rodicom. Zistila som nakoniec, ze som mala doma aj nieco obdobne vo veterinarnej verzii(ked mala zapalene ucho pred 6 rokmi, ze keby to aj oko chytilo), ale bolo to uz 4 roky po expiracii :heh: , tak som sla radsej do ludskeho lieciva.
DorieChien
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 424

Re: Jazvečík / Dachshund, Teckel (FCI)

Poslaťod Alique » Sob 13.12.2014 20:23

Dorie, aj my sme mali zapal ocka pred tyzdnom a dala som ophthalmo septonex a o dva dni bol Benny fit, skore uzdravenie prajeme a pekny vylet... [emoji4]
S vedlajsimi ucinkami pri odcervovani skusenosti nemame, Bennyho vzdy maximalne prehnalo... aj ked... ked bol steniatko, nemali sme tabletky, ale pastu...
Drzime palce, aby sa krpec cim skor dal do poriadku...
Alique
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 171

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI