Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Shel-chan » Sob 12.01.2019 13:53

že nemá chlpy :joint: Offtopic: ale aj tá fotka je hrozná, čierny flat na tmavom pozadí, hlava úplne zaniká... že sa nehanbíš! ale tá prvá je dosť pekná. iba tú časť na snehu by som vystrihla.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Sob 12.01.2019 18:31

No nemá chlpy. Ale aspoň jej vidno peknú stavbu tela. :lol:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod lucik » Ned 13.01.2019 9:37

vyzerá ako také kurátko ošklbané :lol: prečo si nenarástla na zimu chlpy?

Offtopic: nezabudnite si dať kávu u majiteľky psa, potom bude krytie úspešné :heh: (to sme skonštatovali, keď sme boli prekrývať Shellynkinu mamu - pri prvom krytí sa spojili až po tom, ako si dali kávu, prekrytie takisto :heh: )
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 13.01.2019 9:43

Ona na zimu nikdy chlpy nemá. Pĺzne v októbri/novembri a nová jej rastie veľmi pomaly, až vo februári vidno, že nejaké chlpy má. :nwm:

Offtopic: A čo, keď ja kávu nepijem? :aaa:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod lucik » Ned 13.01.2019 19:18

Offtopic: daj si zabaliť :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod padme amygdala » Ned 20.01.2019 21:16

Zdravím

Aktuálne máme rezervované šteniatko z čerstvo narodeného vrhu flatíkov, pričom všetky šteniatka z vrhu už majú svojich predbežných majiteľom. Mali by sme si vyberať ako druhý v poradí, avšak máme zopár nejasností a otázok ohľadom samotného procesu výberu. A to najmä otázky pragmatického charakteru ako či je štandardnou súčasťou procesu platba zálohy (mali by sme ju platiť tento týždeň, šteniatko sme zatiaľ pochopiteľne nevideli, keďže sa narodilo len pred týždňom), či je štandardne táto záloha braná ako nevratná (prípadne za akých podmienok by mala byť vratná). A takisto toho, ako konkrétne by mal prebiehať výber, na čom by sme mali trvať. Naša predstava je taká, že by sme si šteniatko prišli vybrať osobne, ideálne v dobe, keď už povyrastie a bude sa aspoň čiastočne prejavovať jeho temperament/povaha. Nie sme si však istý, či to teda takto prebieha/má prebiehať, prípadne v akom týždni veku šteniatka sa štandardne takýto výber robí/má robiť?

Vďaka
padme amygdala
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 21.01.2019 11:01

Ahoj! :ahoj:
Každý chovateľ to má inak - ak je chovateľ seriózny, nemá vás prečo oklamať. Čo sa zálohy týka - zvyčajne sa záloha nepýta, a ak áno, väčšinou sa tým len chovatelia istia, že o to šteňa máte naozaj záujem. Nie je to nič neobvyklé. Je ale na dohode, ako a s daným chovateľom dohodnete. Výber sa robí v čase, keď už šteniatka "vedia o svete", teda je možné zhruba určiť charakter a exteriér šteniat. Väčšinou a v ideálnom prípade si budúci majiteľ vyberie šteňa sám, ale stretla som sa už aj s tým, že vyberá šteňa pre budúcich majiteľov sám chovateľ podľa požiadaviek záujemcu. Zase je to len o dohode s chovateľom. Ak ste si chovateľom neistí ohľadne čohokoľvek, pokojne sa ho pýtajte. Ak je seriózny, odpovie vám s radosťou na čokoľvek. :smile:
A odkiaľ budete mať šteniatko? Anajsela? :lol:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod wer » Pon 21.01.2019 11:19

nemam sice flata, ale ja som napr platila zalohu. robia to chovatelia, ktori maju vela zaujemcov (aj zahranicnych s vyssimi cenami napr :heh: ), aby sa poistili, ze neodskocite na poslednu chvilu a nepride zbytocne o dakeho lukrativneho zaujemcu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Margita » Pon 21.01.2019 11:39

ked sa nad tym clovek zamysli...aby zaujemca neodskocil...ak odskoci evidentne nie je hodny toho stenata...nie je to spotrebna elektronika ,ale chapem tu zalohu skor tak,ako nejaky psychologicky aspekt,ze budem pozadovat zalohu,ak dotycny je ochotny ju zaplatit tak ten zaujem ma,ale ked si to rozmysli,tak osobne by som ju vratila...aj tou zalohou sa eliminuje dost ludi,ktori nie su uplne ok
ale pochopitelne je to o dohode s chovatelom
ja som zalohu neplatila,stena malo uz cez 3 mesiace,v stredu som kontaktovala chovatelku a v sobotu sme sadli do auta 500km a mali sme stenko :hi: ja mam zatial stastie na posledne kusky :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 21.01.2019 16:14

Tiež som neplatila zálohu, bola som druhá na zozname (po chovateľovi) a vyberala som si šteňa v 8. týždni. Naozaj je to len o dohode s chovateľom.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod wer » Pon 21.01.2019 16:17

no moja prave nemala daky ze zoznam - neplatilo vobec, ze kto prv pride, ten prv berie. nastastie... :lol: a predava vsetko mimo. si myslim, ze mi psa dala len preto, aby jej nieco zostalo pobliz, keby chcela kryt :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 21.01.2019 16:30

Ťažko povedať, čo je lepšie - mať zoznam, nemať zoznam. Ale ak je o šteňatá veľký záujem, je to dobré mať - predsa len je to spravodlivejšie, si myslím. Ja osobne robím čakací zoznam, zálohu nebudem chcieť, nechám budúcich majiteľov, nech si vyberú, ale určite im doporučím sama šteňa podľa ich požiadaviek. Predsa len tie šteňatá budem poznať ja najlepšie.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod wer » Pon 21.01.2019 16:34

keby bol zoznam, stena nemam :ha:
osobne ako chovatel by som nechcela ist cisto podla zoznamu asi...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 21.01.2019 16:35

Čisto určite nepôjdem. Najprv si záujemcov, samozrejme, "preklepnem" a zvážim, či im šteňa dám alebo nie. Ak toho nebudú hodní, tak pôjdem na zozname ďalej.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Hladkosrstý retríver / Flat Coated Retriever (FCI)

Poslaťod elfinka » Pon 21.01.2019 16:41

Tak ja dufam ze ked budem vyberat tak nepojde striktne podla poradia - myslim ze ponukam vacsiu prezentaciu psa nez byva bezne. Takze ak by chovka uprednostnila (napr pravom vyberu) psa na dvor lebo iny zaujemca sa nahlasil skor, prislo by mi to podozrive.
A rovnako ak chovka nechava zavazne vyberat stenata uz v nejakych 3 tyzdnoch len co rozlepia oci.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI