Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Scarlett-yorkovia » Štv 08.05.2008 18:43

Jeee to je zlatucke :jop: :smile:
Scarlett-yorkovia
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Bydlisko: Amerika (USA), Slovensko

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Nia » Pia 09.05.2008 7:22

guccino píše:Ahojte,
aj ja sa chcem pochváliť našim novým členom rodiny. Volá sa Gucci a má 5 mesiacov. Je to moje slniečko :smile:
Keď tu čítam vaše príspevky ako ste sa zodpovedne pripravovali na kúpu šteniatka mám trochu čierne svedomie. Ja som si jednu sobotu sadla za PC a narazila som na nejaký článok o yorkoch a len tak zo srandy som sa spýtala drahého, čo by povedal na to keby sme takéto zlatíčko mali doma.
Nebol proti a tak som zavolala do jednej chovateľskej stanice a mala som šťastie, mali 4 šteniatka a 2 psíky boli ešte voľné. Naskákali sme do auta a šli sa na ne pozrieť - pritom som už vedela, že bez šteniatka domov neprídem :lol: . No a čo Vám budem hovoriť, bola to láska na prvý pohľad. Bol najživší zo všetkých, také živé striebro.
Teraz je miláčikom celej rodiny a moje druhé dieťa :lol:

Obrázok


juuuuujjj veeeelmi peknuckyyyy...gucci...aj meno je dobre....nekupovala si ho nahodou od p.molnarovej?? bo ona ma teraz steniatka a jeden sa vola gucci :smile: , aj moj havino je od nej

Scarlett-yorkovia píše:No ja by som ti vedela odporucit len chovne stanice v Amerike a Anglicku, ale ked pises ze to ma byt v okoli BA tak ti neviem poradit :ha:
Lidicky Lallinka zomrela, pichla ju vcela :plac: :slzy: .Je mi za nou strasne smutno, taky psik, skvely povahovo.A vraj lekari sa snazila co najviac :plac: .Fotku Mercedes sem dam neskor, je zlatucka.

to mi je luto :plac: , presne toto iste sa stalo aj mne, len my sme mali ten lepsi koniec.jednoducho, alergia na ustipnutie vcely.teraz uz mam doma aj take kvapky, ktore mu musim dat, ked sa take nieco zopakuje a potom rychloo bezat k vetovi.taky mam o neho teraz strach, vzdy ho sledujem ci dycha, priatel si uz o mne mysli, ze nie som normalna :heh: .potom ocakavame fotkyyyy :smile:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod guccino » Pia 09.05.2008 7:28

Nie mám ho od Vladky Dancsovej z Martina http://desirer.wbs.cz/
Obrázok
guccino
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 409
Bydlisko: Liptovský Hrádok

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Iwušenka » Pia 09.05.2008 20:57

ja sa už etším na môjho nového jorika :) a potom ....bude ešte čs. vlčiačik :)
Iwušenka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 88
Bydlisko: Lučenec

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Vikiki22 » Ned 11.05.2008 15:01

No, veľmi dobrá kombinácia! :jop: ( :lol: )
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Nia » Pon 12.05.2008 17:40

tak to teda je vazne dobra kombinacia :heh: , ale tak mozno si vlciak a york spolu sadnu a jeden bude ochranovat druheho, ale ja osobne by som takuto kombinaciu psov nenechavala osamote
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Linduska » Pon 12.05.2008 18:08

ano alebo york bude raz na ranajky a uz kombinacia nebude :D... no toto by som vazne neriskala
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Nia » Pon 12.05.2008 20:59

ved prave o tom hovorim, ze je to nebezpecna kombinacia, pretoze yorkovia si velmi neuvedomuju svoju "velkost" tak sa pustaju do vacsich plemien. napriklad moj krpec na vystave s oblubou pusta do nemeckej dogy a ta na neho len kuka, ze ci mu prasi :heh: . alebo este sa da spravit tak,ze k yorkovi by pribudol csv,nie opacne, bo csv si bude chranit svoje uzemie a nepusti tam krpca, ale ked csv doneses k yorkovi, tak ten ho bude akoby respektovat, ale treba na to cas. ked york bude vacsi az vtedy bude moct byt velky prirastok. neviem ci ma niekto pochopil, ale snaha bola :lol:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Linduska » Uto 13.05.2008 17:59

ja by som to neriskla ani neskor, staci keby sa zacali hrat a cvs by na neho skocil, chudatko york. a ked tak by museli byt neustale pod dohladom
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod lucik » Uto 13.05.2008 18:21

ale ale, vsetko zavisi od toho ako psikov zvyknete.. ak je velky psik zvyknuty na malych a maly na velkych, so spoluzitim nie jej problem.. samozrejme treba davat pozor pri nejakych sialenych hrach, aby velky malemu neublizil z neopatrnosti, ale v beznom zivote dokazu fungovat bez problemov.. poznam rodinku, kde maju nemecku dogu a yorka a tiez rodinku s labradorkou a yorkom..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Nia » Str 14.05.2008 15:05

ale ide aj o to, aka je koémbinacia..ked su dvaja chlapci tak neviem ci sa znesu, takisto aj 2 sucky, no ked je vacsi pes sucka, tak myslim si, ze by na neho nejak neskorcila alebo nieco, cize zalezi aj na kombinacii
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod margot » Str 14.05.2008 19:39

Ja by som to povedala takto:
Pokiaľ si donesieš malé šteňa a pre toho tvojho si vodca, máš zvládnutú základnú poslušnosť bude to fajn. Pri výbere by som si zvolila radšej opačné pohlavie a inú povahu. Ale ak budeš mať doma sučku a psíka to bude žúžo, keď sa bude malá hárať :smile: . Preto by som potom odporučila radšej jedného kastrovať/sterilizovať. Ja mám tiež jorka ale nemal zostúpený semenník a tak sme ho dali kastrovať. Takže teraz, keď uvažujem nad druhým psom, nemusím sa strachovať nevykastrovaných psa a sučky! :ahoj:
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Nia » Sob 17.05.2008 18:39

Bol niekto z jorkacov na vystave v BA??????bo ja som si domov odniesla VN1 :jupi:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Scarlett-yorkovia » Sob 17.05.2008 18:53

Tak gratulujem, len tak dalej a budete sampioni. :smile: :no: :jop:
Scarlett-yorkovia
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Bydlisko: Amerika (USA), Slovensko

Re: jorkšírsky teriér

Poslaťod Nia » Sob 17.05.2008 18:55

ty si nebola??? noo velmi sa teism, bo taka nas posudzoala, co ze vraj vzdy si povie nazor a je schopna povedat ze pes je skaredy, tak som na neho velmi pysna :king:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI