Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod Snezienka123 » Štv 16.04.2015 21:27

Super :jop: , držím palce, nech sa malý čím skôr uzdraví :smile:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod mekkapu » Uto 17.11.2015 12:50

Snezienka123 píše: Nia: A ešte ak môžem, mala by som osobnú otázočku...viem, čo si s Endym všetko za výstavy obehala, a ten drobec je fakt nádherný :winner: , mám pocit, že si mala plán mať raz CHS, tak som bola zvedavá, či je ešte šanca, alebo si to aj ty vzdala, tak ako s výstavami? Behá po svete Endyho potomstvo? Odpoveď pokojne aj cez SS alebo aj vôbec, ak som príliš osobná.


Nia píše: ... A endyho bábatká bohužiaľ po svete ešte nebehajú, pravdepodobne nemá zvučné meno aby s ním niekto chcel kryť. Ale pevne dúfam, že raz sa jeho potomstvo ukáže aj na výstavách :smile:


Sú to síce riadne staré citácie, ešte z 4/2013, ale odvtedy už behá :lol: Volá sa UTOPIA Fortuna jorikas a v decembri bude mať dva roky. Je šampiónkou Srbska a kandidátkou šampióna Maďarska.

Obrázok
mekkapu
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1039
Bydlisko: okres Komárno

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod Snezienka123 » Uto 17.11.2015 17:38

Jéééj, ďakujem za odpoveď. Krásavica je to :jop:

Popravde som tento vrh niekde postrehla, aj keď už si nepamätám kde som naň prišla :nwm: , keďže internetové stránky chovateľských staníc sú mŕtve už roky...čo ma osobne veľmi mrzí...po :kak: fasabuk, v ktorom sa ja veľmi nevyznám a nemám ho rada :hmm: Neviem sa z neho dostať na nejaké normálne info o výstavách odchovoch a tak :plac:

Koľkí vlastne boli drobci? Bolo to potomstvo Endyho a ktorej tvojej fenky? Ešte niekto z nich chodí po výstavách alebo ostali ako mazlíci?

...som ťa dávno nevidela v BA na výstave...
Niu vídavam teraz častejšie, a to vystavuje krásnych psíčkov, len neviem za akú CHS...mala som pocit, že za Dark Luna...no po poslednej výstave už ten pocit nemám :nwm: :heh:

...aj táto téma je totálne mŕtva, na to ako to tu kedysi dávno žilo...akoby jorkšíri pomreli... :ua:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod mekkapu » Uto 17.11.2015 17:49

Ahoj,

noo boli piati, 4 baby a 1 chalan. Sú po mojej sučke Orchyd-Breeze, poslednej dcére našej prvej yorksirky a aj ocina, ktorý umrel ešte pred jej narodením. :plac: Jednu sestru uchovnili, inak sú všetci maznáčikovia a majú dobré rodiny. Ja som bola tento rok skoro na každej výstave na Slovensku s Velvetom, v Bratislave 23.8. a aj sme vyhrali, potom teraz na klubovke v piatok 23.10. a tiež sme vyhrali. :jupi: :winner: Ja si občas aktualizujem web, keď si na to spomeniem, ale väčšinou ľudia reagujú na inzeráty...
Áno, Nia vystavuje psíkov ch.s. Dark Luna :smile:
Žiaľ, fakt je to tu také mŕtve :yes: :ua: ale tak, snáď to časom znova ožije :jop:

Obrázok
tu je foto z klubovky, naľavo Ultraviolet (podotýkam, v živote nebalíčkovaná) a napravo Utopia
mekkapu
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1039
Bydlisko: okres Komárno

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod Snezienka123 » Uto 17.11.2015 18:24

V lete si ťa nepamätám, že si bola na Duodanube...ale možno mám len okno :heh: ...už sem chcem asi rok pridať fotky z výstav, čo som bola a neviem sa k tomu dokopať :au:

Škoda, ja som sa dozvedela o tej klubovke až na poslednú chvíľu a už som nemala čas, aby som si vybavila voľno a prišla :ua: , bola som až v sobotu na Duodanube. Ale tak, dodatočne gratulujem :winner:

To nemyslíš vážne, že malá nebola balíčkovaná :oo: to by som fakt neverila...vyzerá fakt super. :yes:
Ja práve kvôli balíčkovaniu tvrdím, že ak by som aj mala psíka s PP, tak by som ho neuchovnila, lebo balíčkovať sa mi fakt nechce (nevraviac o tom, že by som tu v okolí bola už za úplného tyrana :ua: :joint: )
...všetci vystavujúci YT majú môj veľký obdiv :yes: ...ja som unavená už len z toho, keď vidím čo všetko musia pred vystavením a po ňom...by som po výstave padla mŕtva :heh: ...ale keď mám možnosť, tak som tam vždy aspoň v jeden deň...vidieť jorkšírov v plnej kráse inde človek nemá šancu, a že je často fakt na čo pozerať :love:

inak ani z oficiálnej klubovej stránky sa človek dokopy nič nedozvie ( z terriers.sk) :ua:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod Marketa80 » Uto 12.01.2016 16:26

:ahoj: :ahoj: chodí sem ještě někdo? potřebovala bych radu zkušenějších. V jednom tématu jsme se dočetla že jorci by neměli mít ve stravě lososa? Máte zkušenost? Naše lososa zrovna má ráda :plac:
Marketa80
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod Snezienka123 » Uto 12.01.2016 21:00

Chodí, ale poradiť veľmi neviem.
Pokiaľ viem, tak táto informácia je z knihy od Cusika-Canine nutricion...aspoň ja neviem o inom zdroji, kde by to bolo spomenuté. Pokiaľ viem, je tam napísané, že odporúča vyhnúť sa červeným rybám, ako je losos, aj sóji a kukurici.
Dôvod na to však neviem, možno niekto iný tuší. Možno je nejaká iná literatúra, kde sú popísané potraviny, ktoré sa odporúčajú/neodporúčajú jednotlivým plemenám. Ak áno, rada by som sa to aj ja dozvedela :yes:

Ja mám malú na Barfe, ale priznám sa, lososa nedostáva.
Nie, že by som jej nechcela dať, lebo to jorkšír "nesmie", ale skôr preto, že jej kupujem mäso z mäsiarstva a z toho jej lososa nedávam, toho zjeme my :joint: a z mäsa pre psov som sa síce chystala kúpiť, ale neviem sa k tomu dokopať, keďže by som to musela rozmraziť, naporcovať na mini porcie a znova zamraziť. Biele ryby dostáva bežne, mala už aj tuniaka :nwm: Kukuricu miluje, dávam jej cez sezónu...aj keď z tej si jej telo asi veľa nepoberie, ako ju zožerie, mám pocit, že tak aj vyjde druhým koncom. :heh:

Inak ryby (aj losos) sú v knižkách o Barfe odporúčané na kŕmenie.
Len je tam spomenuté, že niektoré sladkovodné ryby (aj losos, lebo rozhoduje miesto trenia) obsahujú enzým thiaminázu a ten narúša vstrebávanie vitamínu B1. Preto vraj pri častom skrmovaní je vhodné pridávať Pangamin. Vyhýbať sa vraj treba pacifickým druhom lososa (losos nerka), ktorý môže byť nositeľom parazitov (tie sa dajú zneškodniť sedemdňovým mrazením).
Sladkovodné ryby vraj obsahujú menej jódu, než morské ryby a viac enzýmu - thiamináza. Prípadné obavy z tohto enzýmu, ktorý narúša vstrebávanie vitamínu B1, je možné riešiť jeho doplnením do stravy (pangamin, hovädzie vnútornosti), prípadne sa thyamináza dá vraj zneškodniť 3-5 minútovým varením...ale tam už je to na úkor iných živín.

Za mňa osobne, ak by moja mala lososa rada a nemala z neho problémy, tak by som jej ho dopriala, určite ho neskrmuješ denne celé týždne. Ja som mala nežravca, tak som rada, ak jej môžem dať niečo, čo jej chutí :yes:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod Marketa80 » Str 13.01.2016 13:57

:ahoj: :ahoj: to je to, naše je tak vybíravá jako nikdy jiný pes nebyl. Ted ze vzorků se mohla užrat artemisu, ráda bych pár značek a ty nějak střídat. Ted má alé balení acany a celkem žere tak chci zkusit i další recetury a asi i orijen. Artemis je ok ale jen jedna příchut a už jí vidim jak to bude žrát dlouhodobě :angel: , chovatelka mě na to upozornovala že jsou jorci mlsní a zkouší jestli povolíme a dáme jiné :lol: . naše miluje banány a jahody :smile:
Marketa80
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod Snezienka123 » Str 13.01.2016 18:50

...a to si myslela lososa akože v granuliach? :lol:
Tam toho lososa v obsahu nebude zrovna veľa (veď pozri zloženie granúl na obale...najlepšie asi priamo z krajiny pôvodu, nie preklady do češtiny), takého by som sa nebála už vôbec. :no:

Moja skúšala vytrvalo a často :yes: , až toho mala tráviace problémy :ua: , takže som bola nútená to nejako riešiť a tak sme prešli na Barf.
Tak sa teš, že sú granulky, ktoré jej sedia a ešte aj chutia :yes:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod jakut » Str 13.01.2016 20:36

mekkapu píše:
Obrázok
tu je foto z klubovky, naľavo Ultraviolet (podotýkam, v živote nebalíčkovaná) a napravo Utopia


"Ultraviolet", och ako mi veľmi pripomína Myšku [emoji22] už onedlho to bude rok čo som bez nej, ale neviem zabudnúť.

Inak krásne fotky, ja už Megi strihám teraz vždy.Megi nikdy nemala takú dobrú srsť, proste je iná a je to lepšie ostrihať. Keď boli ešte 2, mi prišlo nespravodlivé aby jedna bola v srsti a druhá nie. Keď pozerám na tie Vaše, fotky, je mi do plaču,. Je to pohodlné, ale chýba to. Megi sa už trocha zocelila a niečo sa naučila robiť aj samostatne, ale v niektor. veciech už asi asi navždy ostane "postihnutá" musím priznať že mojou vinou. Lebo keď prišla Megi naučila sa všetko robiť podľa Myšky a keď sme ostali bez nej, Megi ostala ako bez rozumu.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod Marketa80 » Štv 14.01.2016 15:45

Snezienka123 píše:...a to si myslela lososa akože v granuliach? :lol:
Tam toho lososa v obsahu nebude zrovna veľa (veď pozri zloženie granúl na obale...najlepšie asi priamo z krajiny pôvodu, nie preklady do češtiny), takého by som sa nebála už vôbec. :no:

Moja skúšala vytrvalo a často :yes: , až toho mala tráviace problémy :ua: , takže som bola nútená to nejako riešiť a tak sme prešli na Barf.
Tak sa teš, že sú granulky, ktoré jej sedia a ešte aj chutia :yes:


Jo v granulích :lol: , takže klidně střídat po menších baleních :no: . ještě se zeptam, máme prvního jorka jak nejlépe učesat culík, dam klasicky gumičku a přes to mašličku ale mam jí na sponce a dlouho jí to nedrží :ua: . navíc to už má dlouhé. nebo je lepší mašlička na gumičce? aby to nějak drželo a nepadalo do očí :no:
Marketa80
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod Snezienka123 » Štv 14.01.2016 23:53

Jakut...taká tragédia sa stala tej tvojej Myške... :plac: ...nechce sa mi veriť stále...stále mám v očiach jej fotku, čo si mala v avatare, prekrásna bola...nechce sa mi veriť, že je to už rok :slzy: . Nikdy som ju ani teba naživo nevidela a keď vidím tvoj príspevok, vždy si na ňu spomeniem, aj keď ju už v avatare nemáš...taká malá krásavica to bola :love:
Keď vám obom aj po takom dlhom čase tak strašne chýba...možno by nejaký YT :lol: nový člen do vašej svorky aspoň trochu zmiernil vašu bolesť, aj keď Myšku nenahradí...možno by vás dostala do formy a Megi tiež... :nwm:

Verím, že kratšia srsť je pohodlnejšia na údržbu, obzvlášť, keď nie je až taká kvalitná, vyžaduje asi ešte viac starostlivosti, než bežne...hlavné je, že vám to vyhovuje takto obom...aj keď ja sa tých dlhých plyšákovských chlpov, čo má Keissy zbaviť ešte zďaleka nemienim :no:

Marketa80, granule by sa veľmi striedať nemali, teda aspoň značky, ak si dobre pamätám, ale príchute sa dajú.
Teraz by sa mi tu hodila Lineta, hneď by som ťa odkázala na jej stránku...tam mala kopec dobrých rád, čo sa starostlivosti o YT týka, len Lineta už tu asi dávno nebola (aspoň teda neprispela) a aj jej stránka je zrušená :ua: , tak dúfam, že aspoň ona a jej psíci sú v poriadku.
Ja zvyknem malej robiť tzv. "italský culíček", ako ho ona mala nazvaný...snáď sa nenahnevá, ale postup som si stiahla, tak snáď ho môžem dať aj sem, keby nie, vymažem (zdroj: stránka CHS Pinnotare):
1.png
Najprv oddeľte vlasy z rohu každého oka dozadu, až medzi uši ....
1.png (229.81 KiB) Zobrazené 5196 krát

2.png
potom dajte do gumičky vyššie, až tak ďaleko, ako chcete, aby bol z vlasov veľký oblúk ...
2.png (140.17 KiB) Zobrazené 5196 krát

3.png
3.png (151.47 KiB) Zobrazené 5196 krát

4.png
pridajte druhú gumičku na miesto, kde chcete mať koniec oblúka ...
4.png (261.12 KiB) Zobrazené 5196 krát

5.png
pridajte gumičku na prichytenie vláskov a vytvarovanie oblúka
5.png (211.2 KiB) Zobrazené 5196 krát
Naposledy upravil Snezienka123 dňa Pia 15.01.2016 0:13, celkovo upravené 1
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod Snezienka123 » Pia 15.01.2016 0:01

...Pokračovanie :lol:
6.png
a pridajte mašličku.
6.png (272.23 KiB) Zobrazené 10482 krát


Tento copík sa urobí rýchlo a mojej malej vydrží celý deň. Práveže, keď má dlhú ofinu, tak sa robí lepšie. Niekedy sa zvykne srsť za tou druhou gumičkou aj zapliesť, potom drží lepšie tvar ten oblúk, ktorý sa následne vytvaruje, ak je ofina kratšia. Ja som kedysi zapletala, ale potom ten cop už bol príliš dlhý a ťažký a kazil vzhľad oblúka, takže teraz ho zasa má na konci voľne.
Gumičky používam silikónové, tie neničia a netrhajú zbytočne srsť a mašličky používam tie na gumičke, ale v tomto cope by ti určite držala aj sponková gumička, je to pevné a drží to tvar aj samo o sebe :yes:
Ak sa to takto spraví aj bez mašličky, tak jej ofina do očí nepôjde, nech by robila čokoľvek...čo sa pri jednoduchom cope zaručiť nedá.
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod Nia » Štv 25.02.2016 15:24

Teeda, ako ste ma to pospomínali :smile:
Som veľmi pyšná na jediné šteniatka môjho psíka. Endy bude mať tento rok 9 rokov a stále mi šibe :smile: Už nemá asi 4 spodné a nejaké 2 vrchné predné zuby, troška šedivú bradku okolo úst, ale stále sa hrá, behá. Proste je taký, ako si ho ľudia pamätajú z výstav :smile:

Ano, vystavujem teraz psíkov z CHS Dark Luna od Karin Kyselovej. Vrátila som sa znovu na výstavnú pôdu, chýbalo mi to. Teraz, keď vystavujem cudzích psov, je to zas o niečom inom, ale rovnako sa teším keď vyhráme :smile:
Takže je možné ma zahliadnuť na slovenských a iných zahraničných výstavách :smile:

Snezienka: a kde si ma videla, že si si myslela, že to nie je psík z tej chovky? :smile:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Jorkšírsky teriér / Yorkshire Terrier (FCI)

Poslaťod Snezienka123 » Pon 29.02.2016 23:47

Nia, nie, že by som si myslela, že psík nie je z CHS Dark Luna...ja sa v psíkoch na výstavách popravde neorientujem...keďže som len divák z diaľky, netuším ktorý je ktorý, mená už vôbec netuším, a tak sa orientujem len podľa majiteľov CHS (teda tých, ktorých poznám, lebo samozrejme neviem, ako vyzerajú všetci, a ktorú CHS zastupujú/vlastnia :no: ). Preto som si všimla, že bývaš na výstave s Karin a tak som si z toho vyvodila, že vystavuješ psíkov z CH Dark Luna...a po poslednej výstave som si istá nebola, lebo si bola bez Karin (teda aspoň ja som ju nikde nevidela) a tak som premýšľala, či vystavuješ psíka inej CHS, poprípade svojho :yes:

Škoda, že som Endyho nezastihla na výstave v plnej kráse :ua: a škoda, že ho nevystavuješ ako seniora, že si ho dala ostrihať...tí starší YT majú svoje čaro...sú takí "vyzretí".

Moja láska :pusa:
IMG_2295xx.jpg
IMG_2295xx.jpg (77.84 KiB) Zobrazené 10371 krát

Keissy 006xx.jpg
Keissy 006xx.jpg (73.42 KiB) Zobrazené 10371 krát
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI