Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Nisus » Str 11.11.2020 18:55

ivanpa, môj predošlý pes mal cca 47 kg a teda ubehal celodennú poľovačku bez problémov (a že v sezóne ich bolo) a absolútne nemal problém plávať hodiny :no: Takže toto by som nejak nebrala ako merítko :lol:
Sú aj 37 kg jedince, ktoré by po hodine ryli zem s čumákom, lebo by nevládali behať. Je to o kondičke :nwm:
Ale keď chceš nejaké rady o váhe toho šteňaťa, musíš dať viac info a najlepšie aj fotku. Tu máš moje poznatky: Môj terajší pracák mal v 3 mesiacoch 10 kg, v 4 mesiacoch 15 kg, v 5 mesiacoch 18 kg, v 6tich 21,5 kg, v 7mich 24 kg. A akú výpovednú hodnotu ti to dalo? :nwm: Žiadnu. Veď niektoré štence majú v 8. týždňoch toľko, čo on mal v 3 mesiacoch :heh: A trápilo ma to? Netrápilo, lebo skôr ako váha ma zaujímalo to, či nie je príliš chudý/tučný.

A jo, s tou váhou šteniat a komentami na ňu to je niekedy vtipné. Ako napr že šteňa labíka musí byť tučné, treba ho do roka len kŕmiť a nikam nebrať, aby náhodou neschudlo a nepoškodilo si kĺby (toto keďpočujem, tak sa mi nožík otvára) , lebo potom už nenaberie mohutnosť a bude mať dyspláziu :lol: Tak majitelia-nováčikovia poslúchnu, v roku túto obezitu zoberú hneď na túru alebo najlepšie na bicykel a už aj sú u veta s roztrhnutým kolenným väzom :heh:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod wer » Str 11.11.2020 19:27

A ja som sa nedavno dozvedela na socialnych sietach, ze labrador nezvlada schody (labrador vseobecne...).

Inak ivanpa, co to, si presedlal? Ci rodinny psik..?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod straka17 » Str 11.11.2020 20:09

Odbážme tvrdenia, ivanpa. Mám 12 ročného labradora, keď bol v kondícií mal cez 50kg. Svalov. Bez problémov sme šli ráno na kačice, kde nosil z vody, cez deň do pohonu a večer sám zaliezol do vody aspoň na polhodinku.
Povedz hociktorému vetovi, že mal tvoj labrador v dvoch rokoch 50kg a zhrozí sa akú obezitu to tam máš. Je rozdiel váha svaly a váha tuku. Preto sa vytvorilo body condition score.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod wer » Str 11.11.2020 20:32

Tak 50 kg svalov bude vzdy pomalsi ako 30 kg svalov. :ha: fyzika nepusti...
Ono asi na tom nieco bude, ked pracovne linie su vzdy subtilnejsie :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod elfinka » Str 11.11.2020 21:35

Zas pracovný (poľovný) labros nemusí byť úplne to isté ako pracovný (trialovy). Tá hora svalov totiž môže celé dni plávať v rybníku a to je iný typ práce než čo sa chce na trialoch. Mne teda kamoška s flatom ktorá chodí každý víkend niekam na poľovačky v sezóne vravela, že trialakov skoro nestretava a taký normálny labros pracuje pekne, aj keď neni nohaty jak trialak :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod wer » Str 11.11.2020 21:54

Tak vo vode sa stieraju vahove rozdiely :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod pigie » Str 11.11.2020 21:57

Vahove ano, ale vydrzove nie :angel:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod elfinka » Str 11.11.2020 22:22

A hlavne nejde len o vodu. Pre teba wer je pracák čo za niečo stojí ten, čo bude mať veľa bodov a bude mať prejav, čo u športovky sa výrazne preferuje dynamické predvedenie a rýchle psy.
Na poľovačke neni podstatné ako efektne a rýchlo ten pes predsadne, radšej kúsok pomalšie ale aby tú zver naozaj našiel a doniesol ju v jednom neprekusnutom kuse a toto 100x za deň.

Edit :teda... Tak si to celé vysvetľujem ja, lebo práve všetci labradori ktorých poznám a reálne poluju sú práve z tých ťažších typov, nie nohati trialaci.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod straka17 » Str 11.11.2020 22:28

Hej, pomalší je, to máš pravdu. Nie je to trialák (ale zas ani total sudok).Ale nie je komótny, pre naše podmienky je jednoducho funkčný.m
On je vytrvalec. To náš národný stavač bol ten, čo odmietal robiť lebo nevládal.
Ak by som chcela labroša naozaj mrštnú strelu siahnem po trialákovi, to je asi každému jasné.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod straka17 » Str 11.11.2020 22:36

Pre mňa osobne je podstatné, že je ten pes schopný fungovať s radosťou ako v kriakoch tak na rovine a vo vode.
V tomto mi prídu nižšie nohy výhodnejšie - môj subjektívny pocit bol, že tak z neho bol malý tank = šlo mu to cez kriaky lepšie.
Ďalej je pre mňa podstatné, aby pri dohľadávke malej zveri šiel aspoň trochu po čuchu. Nech mi neletí jak strela do každej húštiny. Radšej nech má svoje svižné tempíčko a bez zbytočného rozruchu mi to donesie. Je to podľa mňa takto úctivejšie aj ku zveri.
Ťažko toto vysvetľovať nepolovníkovi, ale snáď sa aspoň trochu podarilo :)
Ale zase odtial potial, videla som suku v triede pracovnej, brucho 10 centi od zeme a dostala BOB. Z toho mi je naozaj blivno.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod straka17 » Str 11.11.2020 22:36

Pre mňa osobne je podstatné, že je ten pes schopný fungovať s radosťou ako v kriakoch tak na rovine a vo vode.
V tomto mi prídu nižšie nohy výhodnejšie - môj subjektívny pocit bol, že tak z neho bol malý tank = šlo mu to cez kriaky lepšie.
Ďalej je pre mňa podstatné, aby pri dohľadávke malej zveri šiel aspoň trochu po čuchu. Nech mi neletí jak strela do každej húštiny. Radšej nech má svoje svižné tempíčko a bez zbytočného rozruchu mi to donesie. Je to podľa mňa takto úctivejšie aj ku zveri.
Ťažko toto vysvetľovať nepolovníkovi, ale snáď sa aspoň trochu podarilo :)
Ale zase odtial potial, videla som suku v triede pracovnej, brucho 10 centi od zeme a dostala BOB. Z toho mi je naozaj blivno.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod wer » Str 11.11.2020 22:59

Ja to vsetko chapem, vsak ono ta zver aj daco vazi, ale 50 kg je pre mna na stredne velkeho psa uz fakt cez ciaru. Pax bol prerasteny NO s vyskou cez 70 cm a mal 42 kg. Fakt nasvaleny. Bosik u nas na cvicaku - fakt ze mega velky pes-samec mohutny ma 44 kil... detto samy sval...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod straka17 » Str 11.11.2020 23:21

Myslím, že keby ho vidíš tak pochopíš. Škoda, že z tej doby nemám fotky :/ Teraz už úplne opadol a ešte ho aj držím chudého kvôli kĺbom.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Nisus » Štv 12.11.2020 2:12

Tak zase ono rozdiel medzi trialákom a show nie je len o konštrukcii tela. Aj trialák vie pracovať s rozvahou. Tam je to skôr o tej hlave, že kde showák mentálnou kapacitou končí, trialák ešte len začína. Jasné, takú tú poľovačku v revíri, kde treba posliediť a priniesť, to zvládne väčšina labíkov, ja hovorím už o tom vyššom leveli, kde proste showák nemá šancu (ale samozrejme existujú aj výnimky, no to je skôr rarita).
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod straka17 » Štv 12.11.2020 8:12

A čo je podla teba ten vyšší level?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI