Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Margita » Uto 18.09.2018 17:07

tak zdravie,,,ono choroby sa nevyhybaju ani krizencom,viem o jednom stredoaziatovi a ma 15 rokov ,je to velke plemeno
to sa neda ani nejako zovseobecnit ze cistokrvni su chori a krizenci zdravi
a teda ja zvazujes psa bez rodokmena to uz potom ozaj radsej krizenca a v tom pripade je potom bezpredmetne sa upinat na nejake plemena a povahy podla standardu
napriklad vela psov je v docasnych opaterach,tzn,ze nie su v utulku ale u niekoho doma,ako pestunska rodina,a nie je uplne odveci vziat trebars aj odratsdnejsieho psa okolo roku do dvoch,je to este stale mlade,da sa uz vyslovit nejaka charakteristika aky ten pes je,usetris na topankach :lol: a mas hotoveho psa,len treba sledovat na fb su vselijake mozne skupiny,tak ak ti to nesuri,popozeraj aj to
a netreba mat voci takym psom nejake predsudky,ze su vadni lebo sa ich vzdal,mnohokrat su tie dovody na zbavenie sa psa usmevne
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod DiamonD » Str 19.09.2018 6:55

Presne ako pise Margita ak ti nevadi ani križenček určite chod do toho. Utulky su plné aj šteniat nie len dospelych psov. Najdeš rôzne kombinacie ozaj pekne zaujimave kúsky. Pripadne psika z dočasky ktory uz ma aj navyky väčšinou. A zachraniš 1 psiu dušičku :smile:
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Pepo_svk » Str 19.09.2018 8:11

Krizenec mi samozrejme nevadi, jediny dovod preco som bol pri tom alebo mozno aj som, trocha zdrzanlivy :D Je prave ten zdravotny stav. Ak ma psik zdravotnu kartu alebo jeho rodicia, je tam lahsie zistit nejake zdravotne problemy. Pri krizencovi vacsinou jeden z rodicov znamy nie je, takze je to tam tazsie. Preto som nad tym uvazoval. Psik nevadi ani z utulku, ide skor o to plemeno. :D
Pepo_svk
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod DiamonD » Str 19.09.2018 8:41

No tak uz len vybrat tu spravnu chovku. Aj ked zdravie ti na 100% nezaruči nik.
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 24.09.2018 14:18

Pepo, skús sa popozerať po chovných jedincoch a chovkách, databázu nájdeš na http://www.slovak-retriever.org/dogarch ... rtBy=breed . Skús popozerať webky choviek a nehanbi sa kontaktovať a pýtať sa chovateľov. Určite sú aj ochotní, ktorí ti poradia. Čím viac sa ich pýtaš, tým viac rozhľadu budeš mať a potom si vieš vybrať to správne pre teba. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod takyna » Štv 18.07.2019 12:55

Dobrý deň, upravilo sa to hryzenie? mám sučku 9 týždňovú, ale je to na nevydržanie, hryzie ruky nohy zákerne ideme po ceste úplne sa teší keď môže nohu uhryznúť, zatiaľ výchova zlyháva...vyrasie nám z toho? ďakujem
takyna
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod vavrena » Pon 22.07.2019 10:07

Je to veľmi malé šteniatko, presmerujte ju na hračku a hrajte sa spolu s hračkami - preťahujte sa a pod. Šteňa sa hrá - nerobí to zákerne. Hrá sa s tým, s čím sa jej oplatí hrať, preto ju presmerujte na tie hračky a nepištite a neskáčte, keď vás kusne do nohy, ani ju nebite. vysvetlite jej rozumne a trpezlivo, s čím sa môže hrať (ale treba zdôrazniť, že s hračkami sa hrá so psom človek, pes sa nebude hrať s hračkami sám v tráve, ani to nefunguje tak, že rozhádžete hračky po dvore a pes a zabaví sám)
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Nisus » Pon 17.02.2020 19:14

Fotka na občaňák :lol:
Prílohy
IMG_20200211_205936_949.jpg
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Margita » Pon 17.02.2020 21:41

Cutelovelyamazingadorable
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 18.02.2020 5:16

Riaditel zemegule :heh: Dolezito sa tvari. Ja mam bud vyskereneho, alebo so zakusnutym pyskom, alebo so zdvihnutym uchom, alebo s hlavou pri zemi alebo pozerajuceho sa 180 stupnov od objektivu, alebo so slinou az po zem a x dalsich alebo :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Nisus » Uto 18.02.2020 14:53

No on si ešte aj myslí, že tým riaditeľom je :haha: Inak je to dobrý objekt na foteniez bude ti pózovať z každej strany koľko len chceš, len čo, keď panička fotiť nevie :heh:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod lucik » Uto 18.02.2020 20:13

asi najkrajsi tralalak akeho som videla.. zatial.. som zvedava, ked dospeje :love:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Nisus » Uto 18.02.2020 21:44

Ooooo lucik :love: :love: :love: Ďakujeme :hi: Teraz začína mohutnieť pomaly, normálne z týždňa na týždeň je iný. Už aj ten chrbát sa mu vyrovnáva. Tiež som zvedavá, ako sa dorobí. Moja špagetka :heh:
Prílohy
Screenshot_20200216-221335_Video Player.jpg
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857


Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Nisus » Pia 12.06.2020 17:07

Oliver Twist :lol:
20200612_114842-1449x1932.jpg


A niekto pýtal fotku v postoji minule. Tak ešte stále nemáme, ale už mám aspoň v pohybe :heh: Milujem jeho svaly :hi:
20200612_114842-1449x1932.jpg


Celého ho ľúbim a je mi úplne jedno, že som v súkromí k nemu nekritická, lebo pre mňa je proste dokonalý :love: Pre niekoho by bol možno k ničomu, alebo by povedal, že má veľa chýb, ale pre mňa je úplne perfektný a fakt som si nemohla priať lepšieho psa...
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI