Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod lucik » Pia 04.12.2015 21:42

bla bla bla bladorky - archívna foto z r. 2009 - zľava Hessy Modrý Skarabeus, Gipsy Nisus (moja prvá labka), Candy's Eyes You're the inspiration (ešte keď nebola moja), Claim To Fame You're the inspiration (Candičkina sestra, Shellynkina mama)
Obrázok
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod renbal » Sob 05.12.2015 23:40

lucik píše:v amerike to volajú anglický a americký typ, v európe to volajú trial/pracovná línia a show/výstavná línia.. a občas ich niekto skríži a tých nazývajú half.. čo sa týka pôvodu, nie labrador pochádza z USA, ale jeho predkovia, z ktorých boli vyšľachtení (pomáhali rybárom vyťahovať siete), v Anglicku potom labíka a iných retrievrov šľachtili na pomoc po výstrele - prinášanie malej pernatej..
ale teda ďakujeme, že si nám prišla osvetliť situáciu s labradormi po 6 rokoch od diskusie :smile:


na tuto temu som natrafila nahodou, ked som hladala na nete uplne nieco ine o labradoroch :lol:
renbal
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Enrique » Pon 11.01.2016 18:18

Ahojte ľudia, v lete by som si chcela kúpiť psa a rozmýšľala som na labradorom.Nechcem mu zle a preto sa pýtam či je o toho psa nejaká špecialna starostlivosť(napr. sibírsky husky potrebuje veľa pohybu- aj 15 km, poriadny plot aby neutiekol a poriadny výcvik. Border kolia stále nejakú zábavku-šport, nové cvičenia...) Nechcem si kúpiť psa aby trpel. Bývam v dome s rodičmi, máme dosť veľkú záhradu a jedného psa(border koliu).Do obeda by bol s naším prvým psom a potom by som si s nim išla zašportovať(prechádzky,beh a chcela by som sa opýtať či by som s labradorom mohla jazdiť bikejoring?).Dakujem za rôzne rady :no:
Enrique
Nováčik
 
Príspevky: 25

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Barbor » Pon 11.01.2016 19:09

Ahojky. Urcite je menej náročný ako border kólia. Avšak rozhodne aj toto plemeno potrebuje dostatok pohybu a zamestnanie hlavičky. Čomu sa venuješ s borderkou?

Co sa tyka toho bajku, osobne si myslim ze na to by boli vhodnejšie ine plemena. Labrador je predsa takej mohutnej stavby tela, lepšie by sa ti jazdilo s nejakym stavačom napr. (Ak chces poľovníka). Čomu inému by ste sa este venovali?
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Enrique » Pon 11.01.2016 19:26

S border koliou sa venujem hlavne aportu( strašne ho to bavi :lol: ) a bikejoringu, popripade si ideme zabehat a dlhé prechádzky.Ale je to viac ockov pes. Labradora nechcem kvôli bikejorinu. Chcem ho ako spoločníka a kedže potrebuje pohyb tak aport, prechádzky a samozrejme plávanie. Ten bikejoring mám rada preto sa pýtam či je to vhodný šport pre labradora. Ked hovoríš že nie tak budem trénovať iné športy. Viem že na bikejoring je lepší husky ale tomu nemám ako zabezpečiť 10km, pretože dedina v ktorej bývam má len 2km :pac:
Enrique
Nováčik
 
Príspevky: 25

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod wer » Pon 11.01.2016 19:39

Tak to isto zvladne aj labros. :smile: A teda plaaavanie, tym ho nesmierne potesis. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Barbor » Pon 11.01.2016 19:48

jasné, tých pár km zvládne bezproblemov aj labrador :yes: potom je všetko v poriadku :yes: uvidíš ako bude na to reagovať a či ho to bude baviť, každopádne skôr ako v jednom roku tak či tak bajkovať veľmi nie je vhodné. Plávanie labrador ocení na tisic percent :heh: psíka chceš mat celoročne vonku?
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Enrique » Pon 11.01.2016 20:11

Psík by bol v zateplenej búde. Ale samozrejme ak bude -15 tak radšej pôjde dnu aj labrador aj border kolia. Ten bikejoring skúsim až ked bude mať aspoň rok a pol.
Enrique
Nováčik
 
Príspevky: 25

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Barbor » Pon 11.01.2016 20:17

A chcel by si psa samca alebo sučku? Labradori občas vedia byť riadne prepnutí, až by si sa možno čudoval :heh: poznám pár šialených nezničitelných výkvetov (samcov vačšinou) takže rozhodne ti odporúčam brať kludnejšieho psíka a venovať sa, vela vela vela cvičiť a tráviť spolu čas :yes:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Enrique » Pon 11.01.2016 20:35

Pes alebo sučka, to ešte neviem ved brať ho budeme až v lete ale pravdepodobné je že to bude sučka. A hlavné dôvody prečo ho budeme brať až v lete sú že predsa júl, august prázdniny tak pri psíkovi budem vkuse a čím bude starší tak si bude zvykať že do obeda vydrží s BOC a potom bude musieť vydržať so mnou :jazyk: a predsa keby ostal na noc von v lete tak to bude lepšie ako v zime(ešte by nedajbože ochorel)
Enrique
Nováčik
 
Príspevky: 25

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Enrique » Sob 16.01.2016 11:41

Ahojte, ešte by som sa vás chcela opýtať či by bolo zlé brať psíka z bazosa, vy ste predsa skúsený a ja nechcem podporovať množiteľov.
Enrique
Nováčik
 
Príspevky: 25

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Margita » Sob 16.01.2016 12:04

ved na bazosi su aj normalne inzeraty,chovatelske stanice davaju aj na bazos
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod wer » Sob 16.01.2016 16:18

Nooo, moze to byt prvotna info, ale urcite by som si zistovala viac dalej. Vacsina choviek ma aj svoje stranky, takze stence obvykle inzeruju aj tam. Treba si pozistovat co najviac o rodicoch, ich zdravi, povahe. Ak sa da, ist navstivit chovatela aj pred odberom.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Sob 16.01.2016 17:32

Najlepšie je nájsť inzerát, kde je uvedený názov chovateľskej stanice, meno otca i matky (sú to mená viacslovné) a že sú šteňaťá s PP. Potom kontaktovať a pýtať sa na zdravie, podmienky chovu, dohodnúť sa na návšteve a čakať, že sa bude chovateľ pýtať rôzne veci o tebe, čo budeš so psom robiť apod. Ak to bude takto prebiehať a bude ti chovateľ sympatický, tak si na najlepšej ceste k vhodnému výberu. [emoji2]
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Labradorský retríver / Labrador Retriever (FCI)

Poslaťod lucik » Pon 01.02.2016 15:16

Candy - 7 a štvrť roka
Obrázok

Shelly - 2 roky a 4 mesiace
Obrázok
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI